مهاجرت به کانادا، روند مهاجرت به کانادا از جنبه‌های گوناگونی قابل بررسی است. با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد، هر کس نسبت به ...

مهاجرت به کانادا | روش ها – شرایط و روند – سوالات متداول

۷ آذر ۱۴۰۲

مهاجرت به کانادا، روند مهاجرت به کانادا از جنبه‌های گوناگونی قابل بررسی است. با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد، هر کس نسبت به …

روند مهاجرت به کانادا از جنبه‌های گوناگونی قابل بررسی است. با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد، هر کس نسبت به هدف خود از مهاجرت به کانادا باید یک سری مراحل را طی کند. ما در این نوشتار از سایت ایران ویزا تصمیم داریم به توضیح سؤالات متداول درباره مهاجرت به کانادا بپردازیم.

مهاجرت به کانادا | روش ها - شرایط و روند - سوالات متداول | سایت ویزا

چه روش‌‌ هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

مهاجرت به کانادا دارای روش‌های مختلفی است که عبارت‌اند از:

  • مهاجرت به کانادا از طریق اشتغال
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
  • مهاجرت سرمایه‌گذاری

شرایط و روند مهاجرت به کانادا چگونه است؟

شرایط دریافت ویزای کانادا و اقامت این کشور کمی پیچیده است. با توجه به اینکه پروسه مهاجرتی در هر یک از استان‌های این کشور متفاوت است، متقاضیان باید ببینند که برای کدام یک از این استان‌ها درخواست ویزا می‌دهند. زیرا معیارهای انتخابی این استان‌ها با یکدیگر تفاوت دارد.

به‌طورکلی کارگران ماهر می‌توانند از طریق دریافت ویزای کارگران ماهر فدرال و کبک، برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنند. افرادی که قصد دارند در کشور کانادا تحصیل یا کار کنند، می‌توانند ویزای کاری یا ویزای تحصیلی کانادا بگیرند. تجار و فعالان اقتصادی نیز می‌توانند با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند. همچنین نامزدهای استانی PNP و افرادی که از فامیل درجه یک خود و شهروندان کانادایی، دعوت‌نامه کانادا دریافت کنند، می‌توانند ویزا بگیرند. این افراد به واسطه ارسال درخواست اسپانسرشیپ خانوادگی به‌راحتی می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند.

بعضی از افراد که شرایط خاص دارند، می‌توانند به کانادا پناهنده شوند. زیرا کشور کانادا با اهداف بشردوستانه به مهاجران خارجی ویزا و اجازه اقامت در کشور خود را می‌دهد.

آیا اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی امکان‌پذیر است؟

بله افرادی که در کانادا فارغ التحصیل شده باشند، می‌توانند پس از پایان تحصیلات در هر مقطعی که تحصیل کرده باشند، مجوز کاری بگیرند و در این کشور به مدت ۳ سال اقامت کنند. دریافت مجوز کار تمام وقت با نام PGWP برای این افراد ضروری است. این افراد که بایستی مجموعاً از زمانی که تحصیل خود را آغاز کرده‌اند، ۵ سال در کانادا اقامت داشته باشند، می‌توانند اقامت دائم یا PR کانادا را دریافت کنند.

دریافت اقامت کانادا چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به اینکه تقاضای مهاجران برای دریافت اقامت کانادا بسیار بالا است، رسیدگی به پرونده‌های مهاجران معمولاً مدت زمان زیادی طول می‌کشد. اما ازآنجاکه برنامه مهاجرتی هر کس متفاوت است، دریافت اقامت نیز می‌تواند مدت زمان متغیری داشته باشد. به‌عنوان‌مثال افرادی که یک سال در کانادا کار کرده باشند و سابقه کاری داشته باشند، یک سال طول می‌کشد تا اقامت دائم بگیرند.

دریافت اقامت کانادا چقدر طول می‌کشد؟ | سایت ویزا

شرایط سنی برای مهاجرت به کانادا چیست؟

سن متقاضیان یکی از مواردی است که بر روند مهاجرت به کانادا تأثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه یک طرح جدید به‌عنوان اکسپرس انتری (Express Entry) توسط دولت کانادا اعلام شده است، متقاضیان خارجی که بخواهند برای تحصیل در کانادا ویزا بگیرند، باید حتماً دارای شرایط سنی مناسب باشند. در بیشتر مقاطع تحصیلی متقاضیان حداکثر تا سن ۳۰ سال می‌توانند در کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند.

درصورتی‌که بین سال‌های تحصیل متقاضیان بیشتر از ۲ تا ۳ سال وقفه افتاده باشد، نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند. گپ تحصیلی قابل قبول در مقطع کارشناسی، ۲ تا ۳ سال است و افرادی که بخواهند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند، نهایتاً می‌توانند ۵ سال وقفه تحصیلی داشته باشند.

البته در بعضی از رشته‌های تحصیلی افرادی که سن آن‌ها بیشتر از ۳۰ سال باشد نیز می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند اما به‌طورکلی طرح اکسپرس انتری دارای یک سیستم امتیازدهی به نام CRS است و افرادی که بر اساس این طرح نتوانند امتیاز مورد نیاز را دریافت کنند، شانس کمتری برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا خواهند داشت.

متقاضیانی که سن آن‌ها بین ۲۰ تا ۲۹ سال باشد، می‌توانند امتیاز بیشتری کسب کنند. درصورتی‌که متقاضیان دارای سن ۴۰ تا ۴۵ سال نمی‌توانند هیچ امتیازی بگیرند. زیرا تحصیل در کانادا دارای شرایط سنی است.

اکسپرس انتری کانادا چیست؟

یکی از چالش‌های موجود بر سر راه مهاجرت به کانادا، سیستم جامع رتبه‌بندی این کشور یا همان CRS است. روند مهاجرت به کانادا، ارتباط مستقیمی به این سیستم امتیازبندی دارد. به‌عنوان‌مثال متقاضیانی که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند، باید حتماً دارای شرایط سنی، مهارت و تجربه کاری باشند. مدارک تحصیلی و همچنین تسلط بر یکی از زبان‌های فرانسوی یا انگلیسی مورد نیاز است.

درصورتی‌که متقاضیان از طریق ابزار اکسپرس انتری یک پروفایل برای خود تهیه کنند و به وب‌ سایت سفارت کانادا ارسال نمایند با کسب امتیازهای بالا، می‌توانند دعوت‌نامه اقامت دائم از کشور کانادا بگیرند. زیرا این کشور هر ساله دعوت‌نامه‌هایی تحت عنوان ITAs، برای متقاضیانی که بتوانند رتبه‌های بالایی به دست بیاورند، صادر می‌کند.

ویزای سینگل کانادا چیست؟

ویزای سینگل کانادا ویزایی است که اجازه یک بار ورود به مهاجران خارجی را می‌دهد. اعتبار این ویزا ۶ ماهه است و اتباع خارجی فقط یک بار با این ویزا می‌توانند به کشور کانادا وارد شوند.

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی یا همان ویزای چند بار ورود کانادا، دارای اعتبار ۵ ساله است و به متقاضیان اجازه می‌دهد تا طی مدت ۵ سال، هر چند بار که تمایل داشته باشند به کشور کانادا رفت و آمد کنند. البته در اصل مدت زمان اعتبار ویزای مولتی کانادا، ۱۰ ساله است. اما چون پاسپورت ایرانی‌ها معمولاً پس از ۵ سال اعتبار خود را از دست می‌دهد، ما نیز اعتبار ویزای مالتیپل یا مولتی کانادا را ۵ ساله اعلام می‌کنیم. درصورتی‌که شخصی دارای پاسپورت کشور دیگری باشد، می‌تواند ویزای مالتیپل ۱۰ ساله کانادا را دریافت کند.

ویزای مولتی کانادا چیست؟ | سایت ویزا

کلام پایانی

اخذ ویزا و روند مهاجرت به کانادا، کار پیچیده‌ای است. متقاضیانی که به‌صورت انفرادی برای ویزای کانادا درخواست می‌دهند، معمولاً با ریجکتی ویزا مواجه می‌شوند. زیرا این افراد معمولاً تاریخچه سفری مناسبی را ندارند یا با مراحل قانونی درخواست ویزا آشنایی ندارند.

ما در مجموعه ایران ویزا با ارائه راهنمایی‌ها و مشاوره‌های حقوقی به هم‌وطنان عزیز کمک می‌کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانند هر یک از انواع ویزای کانادا را که بخواهند، دریافت کنند. کافی است برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در سایت ایران ویزا تماس بگیرید.


سوالات متداول مهاجرت به کانادا

از طریق چه روش هایی می‌توان به کانادا مهاجرت کرد؟

برخی از شرایط سنی که افراد برای تحصیل مهاجرت به کانادا را برمی‌گزینند، چیست؟

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با توجه به شرایط موجود با دریافت چه ویزایی می‌توانند مهاجرت کنند؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت کانادا زمانی که وقت سفارت کانادا را مشخص کردید باید دقیق و سروقت در محل سفارت باشید. مدارکتان...

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور...

دریافت ویزای توریستی کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود. کشور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر