چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟ | شرایط - مدارک - هزینه‌ها سایت ویزا

ویزای ایتالیا: ایتالیا یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی می باشد که امروزه تقاضای دریافت ویزای ایتالیا به صورت قابل توجهی افزایش یافته است که با توجه به انواع مختلف ویزای شینگن ایتالیا افراد با اهداف مختلف به این کشور سفر می کنند. ویزای توریستی و تحصیلی ایتالیا از پرطرفدارترین و پرتقاضاترین ویزاهای آن بوده و شما می توانید با درخواست وقت سفارت در روز موعود به مصاحبه رفته و پروسه ویزای ایتالیا را به اتمام برسانید. هزینه ویزای کشور ایتالیا در زمان مصاحبه بایستی به صورت نقدی پرداخت گردد و این هزینه در صورت رد شدن تقاضا به فرد برگردانده نخواهد شد. 

آشنایی با ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا از جمله محبوب ترین و پرتقاضاترین ویزاهای اروپایی بوده و امروزه شاهد افزایش تقاضای صدور ویزای ایتالیا در کشورمان می باشیم که این نشان دهنده اهمیت و محبوبیت این کشور برای شهروندان ایرانی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی می باشد.

ویزای کشور ایتالیا در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت از نظر میزان اعتبار دسته بندی می شود که ویزای کوتاه مدت ایتالیا برای اقامت حداکثر 90 روز برای مسافران صادر می گردد که بسیاری از متقاضیان این نوع ویزا به منظور دیدار خویشاوند و سفر توریستی می باشند در حالی که ویزای بلند مدت ایتالیا از چند ماه تا چند سال اعتبار داشته و برای افرادی که به منظور ثبت شرکت و سرمایه گذاری به این کشور سفر می کنند صادر می گردد که متقاضیان ویزای بلند مدت ایتالیا با اخذ اقامت موقت در این کشور می توانند با طی کردن پروسه مربوطه امکان اخذ اقامت دائمی را نیز داشته باشند.

افرادی که قصد سفر به این سرزمین را دارند می توانند از طریق سایت ویزا اطلاعاتی دقیق و به روز از نحوه و شرایط دریافت و صدور ویزای ایتالیا به دست آورده و پاسخی مناسب برای سوالات خود دریافت کنند. سایت ویزا با ارائه خدماتی در حوزه ویزای کشور ایتالیا سعی بر آن دارند متقاضیان را در پروسه دریافت ویزا یاری داده و با ارائه مشاوره های دقیق و مناسب درصد صدور ویزای فرد را افزایش دهد.

ویزای ایتالیا

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

شرایط اخذ و دریافت ویزای ایتالیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی پروسه بسیار راحتی را می طلبد تنها شرط اصلی برای اخذ ویزای این کشور ارائه تمکن مالی و گردش حساب بالا به سفارت ایتالیا می باشد. برخی از افراد به اشتباه اقدام به واریز کردن مبلغی هنگفت به یک باره به حساب بانکی خود به منظور افزایش تمکن مالی هستند در حالی که مسئولین رسیدگی به صدور ویزای ایتالیا به صورت کاملا دقیق بررسی های لازم را انجام داده و در صورت مشاهده این امر دستکاری شده در حساب بانکی شما بدون هیچ گونه تردیدی تقاضای فرد را رد می کنند از این رو بهتر است سند خرید و فروش و یا معامله صورت گرفته خود را همراه با ترجمه رسمی به سفارت ایتالیا ارائه دهید.

متقاضیان بایستی در ابتدا اقدام به دریافت وقت سفارت ایتالیا کرده و در جهت تهیه و مهیا کردن مدارک و اسنادی الزامی اقدامات لازم را به عمل آورند که با توجه به افزایش تعداد تقاضای صدور ویزای ایتالیا در عصر امروزی گرفتن وقت سفارت به صورت اینترنتی و یا از طریق شرکت های متخصص و آزانس هاس مسافرتی معتبر امکانپذیر میباشد.

شرایط اخذ ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

ویزای کشور ایتالیا با توجه به اهداف سفرهای مسافران در انواع مختلفی صادر می شود که فرد بایستی ویزای مناسب سفر خود را دریافت کرده و به این کشور سفر داشته باشند. از جمله انواع ویزای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای توریستی ایتالیا: از محبوب ترین و پرتقاضاترین ویزاهای ایتالیا می توان ویزای توریستی را نام برد که از جمله ویزای کوتاه مدت ایتالیا است.
 • ویزای سرمایه گذاریایتالیا: افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنند و از این طریق می توانند اقامت دائم خود را نیز طی یک پروسه اخذ کنند.
 • ویزای تحصیلی ایتالیا: ویزای تحصیلی از جمله ویزاهای بلند مدت این کشور می باشد که ارائه دعوتنامه از یک موسسه و یا دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است.
 • ویزای نمایشگاهی: ایتالیا هر ساله با برگزاری نمایشگاه های بسیار مقصد انبوهی از مسافران از اقصی نقاط دنیا واقع می شود که می توان با دریافت ویزای نمایشگاهی به این کشور سفر داشته و در این نمایشگاه ها شرکت کنند.
شرایط اخذ ویزای ایتالیا

مدارک لازم ویزای ایتالیا

کاربران و مخاطبان برای دریافت ویزای کشور ایتالیا بایستی یک سری مدارک و اسناد را از قبل آماده کرده و در روز حضور در سفارت ایتالیا به مسئولین مربوط تحویل دهند از جمله مدارک و اسناد رسمی برای دریافت ویزای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پر کردن فرم درخواست ویزای کشور ایتالیا
 • ارائه اصل گذرنامه های قبلی
 • ارائه بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30 هزار یورو
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • گردش حساب مالی و تمکن مالی
 • ارائه دو قطعه عکس رنگی
 • ارائه پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه دعوت نامه
 • ارائه بلیط رزرو هواپیما و واچر هتل
 • مدارک شغلی لازم برای جواز کسب و روزنامه رسمی یا گواهی اشتغال به کار
 • ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
مدارک لازم ویزای ایتالیا

ویژگی های عکس ویزای ایتالیا

از جمله موضوعاتی که می توان در خصوص اخذ ویزای ایتالیا به آن پرداخت این است که در روزهای اخیر بسیاری از متقاضیان با مشکل عکس ویژه در میان مدارک لازم برای ویزای ایتالیا مواجه می باشند که بایستی در روز مصاحبه و انگشت نگاری به همراه داشته و تحویل مسئولین سفارت دهند. همانطور که می دانید این عکس به عنوان عکس پاسپورتی شناخته شده و بایستی ویژگی های خاصی را دارا بوده و از استانداردهای لازم برخوردار باشد. در برخی مواقع متقاضیان پس از حضور در سفارت و تحویل عکس خود متوجه می شوند که عکس خود از کیفیت بالا برخوردار نبوده و استاندارد نمی باشد که در این صورت بایستی با پرداخت هزینه ای بالاتر از 150 هزار تومان اقدام به تهیه عکس بیومتریک کرده و عکسی مناسب با ویژگی های درخواست شده فراهم کنند از ویژگی های عکس ویزای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس زمینه باید دارای رنگ روشن ملایم و بدون طرح و لوگو باشد
 • فرد باید مستقیم به دوربین نگاه کند
 • عکس باید رنگی باشد
 • نباید از پوشش همرنگ با بک گراند عکس استفاده کنند
 • عکس باید 80 درصد سر متقاضی را به خود اختصاص دهد
 • عکس ارائه شده مربوط به 6 ماه اخیر باشد
 • سایز عکس 3.5 در 4.5 باشد
ویژگی های عکس روادید ایتالیا

هزینه اخذ ویزای ایتالیا

همانطور که می دانید برای ثبت تقاضای خود جهت دریافت ویزای ایتالیا بایستی هزینه مربوط را به صورت نقدی در زمان مصاحبه پرداخت نمایید در نظر داشته باشید که پرداخت این هزینه برای رسیدگی به تقاضای شما الزامی بوده و در غیر این صورت هیچ اقدامی در صدور ویزای ایتالیا صورت نخواهد گرفت. متقاضیان می توانند برای دریافت اطلاعاتی صحیح در خصوص مبلغ هزینه ویزای ایتالیا از سایت ویزا اقدام کرده و از طریق مشاوران ما هزینه ویزای ایتالیا برای گروه سنی مختلف را به دست آورند.

هم چنین علاوه بر این مبلغ فرد باید مبلغی حدود 90 یورو در روز مصاحبه به همراه داشته باشند که به منظور انجام بیومتریک مورد نیاز واقع می شود. از دیگر نکاتی که در این خصوص می توان گفت مبلغ دریافت شده در صورت ریجکتی تقاضای شما به هیچ وجه قابل برگشت نبوده و این هزینه به قصد رسیدگی به تقاضای شما اخذ می گردد.لازم به ذکر است هزینه فوق مربوط به سفارت بوده و شرکت متخصص نیز بابت خدمات ارائه شده هزینه کارمزد خود را دریافت خواهد نمود.

هزینه اخذ روادید ایتالیا

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

می توان گفت کشور ایتالیا از جمله کشورهایی می باشد که کمترین نرخ ریجکتی را داشته و افراد می توانند بدون نگرانی اقدام به دریافت ویزای ایتالیا کنند. البته می توان گفت بیشترین دلایل رد شدن درخواست متقاضی، عدم اطمینان مسئولین سفارت از بازگشت مسافران به کشور مبدا می باشد که افراد می توانند با ارائه مدارک و اسناد مهم و رسمی خیال مسئولین را از این موضوع راحت سازند. مشاوران سایت ویزا می توانند متقاضیان را در راستای دریافت ویزای ایتالیا و عدم برخورد از ریجکتی درخواست راهنمایی کرده و فرد می تواند با خیال راحت فرآیند دریافت ویزای خود را طی کند.

دلایل ریجکتی ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا وسفارت خانه کشور ایتالیا

پس از دریافت وقت سفارت بایستی در روز موعود به همراه مدارک و اسناد مهیا شده در سفارت خانه این کشور حضور داشته باشید که در این روز مسئولین سفارت با متقاضی مصاحبه ای داشته و انگشت نگاری خواهند کرد که پیشنهاد می کنیم با ارائه پاسخ هایی صریح و عاقلانه رضایت و اعتماد مسئولین و مامورین ایتالیا را به دست آورده و درصد صدور ویزای خود را افزایش دهید در نظر داشته باشید که هر فرد برای اخذ ویزای ایتالیا باید شخصا در این مرکز حضور داشته باشد.

ویزای ایتالیا وسفارت خانه کشور ایتالیا

زمان لازم برای دریافت ویزای ایتالیا

برخی از متقاضیان به منظور دریافت هرچه زودتر ویزای خود دست به هر اقدامی می زنند در حالی که باید بدانند رسیدگی به مدارک شما به مدت زمان سه هفته تا یک ماه نیاز دارد و در برخی موارد پاسخ مامورین سفارت به تقاضای فرد بیش از یک ماه زمان می برد از این رو برای دریافت ویزای ایتالیا در زمان مناسب باید بیشتر از یک ماه قبل از زمان سفرتان اقدام به ثبت تقاضای خود کنید تا چند روز مانده به سفرتان ویزای کشور ایتالیا را در دست داشته باشید.

زمان لازم برای دریافت ویزای ایتالیا

نکات مهم و دانستنی درباره ویزای کشور ایتالیا

در نظر داشته باشید که هیچ گونه تقلب و جعل در میان اسناد ارائه شده به سفارت وجود نداشته باشد که در صورت مواجه شدن با چنین موضوعی بدون درنگ درخواست شما رد خواهد شد. هم چنین درخواست وقت سفارت توسط آژانس مسافرتی امکانپذیر میباشد. متقاضیان بهتر است قبل از سفر به این کشور اطلاعاتی از قوانین مهم ضروری ایتالیا به دست آورده و در زمان حضور در این کشور با مشکلات قانونی مواجه نشوند. به این منظور سایت ویزا با ارائه مشاوران باتجربه و کاربلد در این زمینه شما را در سفر به کشور زیبای ایتالیا همیاری کرده و مشاوره های مناسبی را به شما خواهند داد.

معرفی کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا بوده و به عنوان زیباترین نقاط در جهان شناخته می شود این کشور با داشتن تنوع جاذبه های دیدنی و گردشگری و فرهنگی بی نظیر و غنی از جمله محبوب ترین و پرطرفدارترین کشورهای توریستی و تفریحی به شمار می آید که هر ساله شاهد ورود گردشگران و مسافران انبوه از اقصی نقاط دنیا به این منطقه می باشیم البته می توان گفت سفرهایی که به این کشور صورت می گیرد تنها به قصد تفریح و گردشگری نبوده و بسیاری از مسافران با اهدافی چون ادامه تحصیل، خود اشتغالی و سرمایه گذاری ایتالیا را در اولویت انتخاب های خود قرار می دهند.

مسافران بایستی قبل از سفر به این کشور اروپایی اطلاعاتی دقیق از قوانین مربوط به این سرزمین را به دست آورند که اخذ ویزای ایتالیا از جمله مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی می باشد که می توان آن را در ابتدای قوانین کشور ایتالیا ذکر کرد.

همانطور که می دانید ایتالیا از جمله کشورهای تحت اتحادیه شینگن بوده و دارای ویزای شینگن می باشد از این رو برای ورود گردشگران و مسافران به خاک این کشور اخذ و دریافت ویزای ایتالیا بسیار الزامی می باشد البته افراد می توانند با دریافت و اخذ ویزای این کشور فرصت بازدید از جاذبه های گردشگری کشورهای همسایه را نیز داشته باشند که این امر یکی از مزیت های دریافت ویزای شینگن به شمار می آید. در ادامه مقاله سعی بر این خواهیم داشت توضیحاتی مختصر درباره ویزای ایتالیا و انواع ویزای این کشور ارائه دهیم لطفا با ما همراه باشید.

پرسش های متداول در خصوص ویزای ایتالیا

آیا امکان صدور ویزای ایتالیا به شکل تضمینی وجود دارد؟

خیر، مسئولیت صدور ویزای ایتالیا با سفارت ایتالیا و بخش کنسولی این سفارت میباشد و تضمینی در این خصوص وجود ندارد

آیا بدون دعوتنامه میتوان درخواست ویزای ایتالیا داد؟

بله، شما میتوانید بدون دعوتنامه و به شکل توریستی و با رزرو هتل مورد تایید سفارت درخواست ویزای توریستی ایتالیا بدهید

هزینه صدور ویزای ایتالیا چقدر است؟

هزینه صدور ویزای ایتالیا یورو + هزینه دفتر کارگزاری و در صورتی که امور مربوط به ویزای ایتالیا را از طریق دفتر سایت ویزا انجام دهید کارمزد این شرکت نیز اخذ میگردد

ترجمه مدارک ویزای ایتالیا به چه شکل میباشد؟

ترجمه مدارک ویزای ایتالیا به زبان انگلیسی و فقط ترجمه رسمی میباشد

آیا داشتن سند ملکی در درخواست ویزای ایتالیا الزامیست؟

خیر، بدون سند ملکی نیز میتوان درخواست ویزای ایتالیا داد ولی داشتن سند در روند درخواست ویزای ایتالیا تاثیر گذار است.

در درخواست ویزای ایتالیا چقدر موجودی حسابمان باشد؟

عدد مشخصی در حساب توسط سفارت ایتالیا ذکر نشده است ولی با بیشتر شدن موجودی و گردش حساب شما شانس شما نیز جهت دریافت ویزای ایتالیا بیشتر خواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!