ویزای تحصیلی کانادا، یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد بنا به دلایل بسیاری همچون: ادامه تحصیل به ...

ویزای تحصیلی کانادا | انواع – شرایط – مدارک مورد نیاز

۱۱ آبان ۱۴۰۲

ویزای تحصیلی کانادا، یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد بنا به دلایل بسیاری همچون: ادامه تحصیل به …

یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد بنا به دلایل بسیاری همچون: ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند؛ زیرا، دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا سطح علمی و آموزشی بسیار بالایی دارند.

هر یک از افراد برای ادامه تحصیل در این کشور، باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، آن‌ها باید شرایطی را دارا بوده و مدارکی را به همراه داشته باشند. برای آشنایی کامل با دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با دریافت ویزای دانشجویی و دانش‌آموزی کشور کانادا بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

ویزای تحصیلی کانادا | انواع - شرایط - مدارک مورد نیاز | ایران ویزا

معرفی انواع ویزای تحصیلی کانادا

پیش از آن که بخواهیم شما متقاضیان عزیز را با شرایط و مدارک مهم دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا آشنا کنیم، بهتر است بدانید که این ویزا دارای انواع مختلفی است. ویزای تحصیلی این کشور، دارای دو نوع دانش‌آموزی و دانشجویی می‌باشد.

در واقع، هر یک از افراد بنا به نیاز خود باید برای اخذ ویزای دانشجویی و یا دانش‌آموزی، اقدام کنند. لازم به ذکر است تا بدانید که اگر شما متقاضی دریافت ویزای دانش‌آموزش کانادا هستید، باید قصد تحصیل در مدارس این کشور را داشته باشید و سن شما زیر 18 سال باشد. اما، اگر می‌خواهید تا در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا درس بخوانید، باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود چه شرایطی الزامی است؟

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، هر یک از شما متقاضیان گرامی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، باید شرایطی را دارا باشید. به یاد داشته باشید که شرایط اخذ ویزای دانشجویی با شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی، با یکدیگر متفاوت می‌باشند. لذا، شما عزیزان باید بر اساس نوع ویزای درخواستی خود، تمامی شرایط مذکور را دارا باشید؛ در غیر این صورت، نمی‌توانید آن ویزا را دریافت کنید.

برخی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای دانشجویی و دانش‌آموزی کانادا، شامل موارد زیر می‌باشند:

شرایط دریافت ویزای دانشجویی کشور کانادا

 • شما متقاضیان گرامی نباید هیچ گونه سوء پیشینه‌ای داشته باشید.
 • شما باید از نظر جسمی کاملا سلامت باشید.
 • شما عزیزان باید از نظر مالی، شرایط خوبی داشته باشید و بتوانید شهریه دانشگاه خود را به طور کامل پرداخت کنید.
 • باید بتوانید سفارت کانادا را قانع کنید که پس از پایان تحصیل، به کشور خود باز می‌گردید.
 • مهم‌ترین شرط دریافت ویزای دانشجویی کانادا، پذیرش در یکی از دانشگاه‌ها می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای دانش‌ آموزی کشور کانادا

 • اگر سن شما کمتر از 10 سال است، باید به همراه یکی از والدین و یا قیم‌های خود به کشور کانادا سفر کنید.
 • شما متقاضیان گرامی اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا، باید در یکی از مدارس این کشور پذیرفته شده باشید.
 • اگر سن شما بیشتر از 10 سال است و می‌خواهید به تنهایی به این کشور مهاجرت کنید، باید یک کاستودین را در کانادا معرفی کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که کاستودین یک فرد بزرگسال مسئول و به نوعی سرپرست است که حامی شما در کشور کانادا می‌باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شما عزیزان متقاضی برای اخذ هر یک از انواع ویزاهای تحصیلی این کشور، علاوه بر شرایط، باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشید. عدم وجود حتی یکی از این مدارک باعث می‌شود تا نتوانید ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید.

تعدادی از مدارک مورد نیاز دریافت ویزای دانشجویی و یا دانش‌آموزش کشور کانادا، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تمامی مدارک هویتی همچون: شناسنامه، کارت ملی و کپی از آن‌ها
 • دو قطعه عکس
 • ارائه مدرک زبان
 • گذرنامه و کپی از تمامی صفحات آن ( الخصوص صفحه‌هایی که دارای مهر هستند.)
 • ریز نمرات تحصیلی از تمامی پایه‌های تحصیلی
 • برگه عدم سوء پیشینه
 • گواهی حضانت و رضایت نامه والدین برای خروج از کشور ( برای دریافت ویزای دانش‌آموزی)
 • برگه پذیرش در دانشگاه و یا مدرسه مورد نظر
 • نامه تمکن مالی و گردش حساب
 • رسید پرداخت شهریه و یا برگه بورسیه تحصیلی
 • تعهدنامه از اسپانسر مالی ( برای متقاضیانی که توسط یک اسپانسر حمایت می‌شوند.)

لازم به ذکر است تا بدانید که عکس شما باید جدید باشد و هیچ ادیتی نداشته باشد. علاوه بر این، توجه کنید که چهره شما نباید با عینک، کلاه و …. پوشیده شده باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا | ایران ویزا

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

شما عزیزان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، باید مراحلی را طی کنید. در واقع، حذف یکی از مراحل سبب می‌شود تا نتوانید روند اخذ را به طور کامل طی کنید. لذا، بهتر است که ابتدا با تمامی این مراحل به خوبی آشنا شده و سپس، برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شامل موارد زیر می‌باشند:

آماده کردن مدارک

در اولین مرحله شما عزیزان باید تمامی مدارک ذکر شده را آماده کنید. به یاد داشته باشید که مدارک را باید به زبان کشور کانادا ترجمه کرده و در قالب فایل‌های Personal Information و Proof of Means of Financial Support ارائه کنید. به یاد داشته باشید که تمامی این فایل‌ها باید با فرمت pdf بوده و حجم زیادی نداشته باشند. در واقع، حجم آن‌ها نباید بیشتر از 4 الی 5 مگابایت باشد.

مراجعه به سایت اداره مهاجرت

شما عزیزان در مرحله دوم و پس از آماده کردن مدارک مورد نیاز، باید به سایت اداره مهاجرت مراجعه کرده و برای خود اکانت بسازید. پس از ساخت اکانت آنلاین، این سایت از شما سوالاتی می‌پرسد که باید به تمامی آن‌ها به درستی پاسخ دهید. پس از پاسخ دادن به این سوالات، شما باید مدارک مورد نیاز را در این سایت اپلود کنید. به یاد داشته باشید که قالب pdf آن‌ها را در سایت اداره مهاجرت، اپلود نمایید. در نهایت، پس از اتمام تمامی موارد، هزینه مربوطه را نیز واریز نموده و شماره پیگیری آن را یادداشت کنید. فراموش نکنید که عدم نوشتن این شماره، سبب می‌شود تا اگر در آینده دچار مشکلی شدید، نتوانید آن را رفع کنید.

انگشت نگاری

پس از انجام مراحل فوق، پس از گذشت چند ساعت و یا چند روز، نامه‌ای به شما ارسال می‌شود که باید با آن از سفارت کانادا وقت گرفته و برای انگشت نگاری اقدام کنید. انگشت نگاری مرحله بسیار مهمی می‌باشد، بنابراین حتما در زمان مقرر برای این کار اقدام کنید. در غیر این صورت، باید مجدد برای وقت سفارت کانادا اقدام کرده و این روند را تکرار کنید.

ارائه مدارک

پس از انگشت نگاری، شما باید مجدد تمامی مدارکی که در سایت اداره مهاجرت آپلود کرده‌اید را به سفارت این کشور، ارائه دهید. در نهایت، اگر درخواست اخذ ویزای شما قبول شده باشد، نامه‌ای به اسم پاس ریکوئست برای شما ارسال می‌گردد که پس از دریافت آن باید اصل گذرنامه خود را نیز به سفارت کشور کانادا تحویل دهید. پس از آن، مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا به پایان می‌رسد و شما باید منتظر صادر شدن آن باشید. اما، اگر درخواست شما رد شده باشد، باید به سفارت این کشور مراجعه کرده و دلیل آن را جویا شوید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر زمان لازم است؟

شما عزیزان اگر تمامی مراحل ذکر شده را به درستی طی کنید، دریافت ویزای شما مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد. اما، به هر حال نمی‌توانیم مدت زمان ثابتی را برای آن در نظر بگیریم؛ زیرا، گاهی اوقات برخی از دلایل سبب می‌شوند تا ویزای شما چند ماه طول بکشد تا به دستتان برسد.

برای این که بدانید دریافت ویزای تحصیلی این کشور چقدر طول می‌کشد، می‌توانید به سایت اداره مهاجرت مراجعه کنید. در این سایت، از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که در انتها، می‌توانید به طور حدودی از زمان رسیدن ویزای خود اطلاع یابید.

هزینه دریافت ویزای کانادا چقدر است؟

هم اکنون که به طور کامل با ویزای تحصیلی کانادا آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که هزینه دریافت ویزای کانادا چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که نمی‌توان هزینه ثابتی را برای این کار بیان کرد. زیرا، دریافت این ویزا دارای هزینه‌های بسیاری از جمله: هزینه انگشت نگاری، هزینه بررسی پرونده، هزینه ترجمه مدارک، هزینه دریافت تمکن مالی، هزینه استخدام وکیل و … می‌باشند.

برخی از هزینه‌های دریافت ویزای این کشور، شامل موارد زیر می‌باشند:

• هزینه بررسی پرونده: 100 تا 350 دلار
• هزینه انگشت نگاری: 85 الی 170 دلار
• هزینه ترجمه مدارک: 250 الی 300 دلار
• هزینه استخدام وکیل مهاجرت: 1500 الی 3000 دلار

لازم به ذکر است تا بدانید که هزینه‌های ذکر شده، دقیق نیستند و برای آشنایی کامل با میزان دقیق این هزینه‌ها، می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

هزینه دریافت ویزای کانادا چقدر است؟ | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با ویزای تحصیلی کانادا آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما تمامی مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در زمان‌های مقرر ارائه دهید. علاوه بر این، در زمان مراجعه به سفارت این کشور، حتما تمامی فیش‌های پرداختی خود را به همراه داشته باشید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا در زمان دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا با مشکلاتی رو به رو شدید، نگران نباشید. زیرا، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط بوده و تمامی مشکلات اخذ ویزای تحصیلی این کشور را برطرف کنید.


سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا چند نوع دارد؟

ویزای تحصیلی این کشور، دارای دو نوع دانش‌آموزی و دانشجویی می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

تمامی مدارک هویتی همچون: شناسنامه، کارت ملی و کپی از آن‌ها، دو قطعه عکس، ارائه مدرک زبان، گذرنامه و کپی از تمامی صفحات آن ( الخصوص صفحه‌هایی که دارای مهر هستند.)، ریز نمرات تحصیلی از تمامی پایه‌های تحصیلی، برگه عدم سوء پیشینه، گواهی حضانت و رضایت نامه والدین برای خروج از کشور ( برای دریافت ویزای دانش‌آموزی)، برگه پذیرش در دانشگاه و یا مدرسه مورد نظر، نامه تمکن مالی و گردش حساب، رسید پرداخت شهریه و یا برگه بورسیه تحصیلی، تعهدنامه از اسپانسر مالی ( برای متقاضیانی که توسط یک اسپانسر حمایت می‌شوند.)

برخی از هزینه های ویزای تحصیلی کانادا شامل چه مواردی است؟

هزینه بررسی پرونده: 100 تا 350 دلار، هزینه انگشت نگاری: 85 الی 170 دلار، هزینه ترجمه مدارک: 250 الی 300 دلار، هزینه استخدام وکیل مهاجرت: 1500 الی 3000 دلار

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دعوتنامه کانادا در مواقعی که برخی از افراد برای سفر به کانادا موفق به اخذ ویزای آین کشور نمی شوند،...

روند مهاجرت به کانادا از جنبه‌های گوناگونی قابل بررسی است. با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای اخذ ویزای کانادا...

برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید، صرف نظر از این که به چه علت به این کشور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر