پیدا کردن کار در کانادا، کانادا از جمله کشورهای مهاجر‌پذیر در آمریکای شمالی است و سالانه افراد بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت ...

پیدا کردن کار در کانادا | مهم ترین شرایط – مرسوم ترین روش ها – موارد بسیار مهم

۱ دی ۱۴۰۲

پیدا کردن کار در کانادا، کانادا از جمله کشورهای مهاجر‌پذیر در آمریکای شمالی است و سالانه افراد بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت …

کانادا از جمله کشورهای مهاجر‌پذیر در آمریکای شمالی است و سالانه افراد بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از سوالات متداول ایرانیان برای مهاجرت به کانادا مربوط به اشتغال و پیدا کردن کار در این کشور است؛ اینکه چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ هرچند پیدا کردن کار در کانادا امری غیر ممکن نیست اما برای داشتن شغلی مناسب و ایده‌آل بایستی موفق به احراز شرایط خاصی شده و سختی‌هایی را در این راه متحمل شوید. در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی راه‌های مختلف برای پیدا کردن کار در کانادا، درباره موانع و موارد مهم در این خصوص نیز توضیحاتی را ارائه دهیم.

پیدا کردن کار در کانادا | مهم ترین شرایط - مرسوم ترین روش ها - موارد بسیار مهم | سایت ویزا

نحوه پیدا کردن کار در کانادا توسط ایرانیان

یکی از چالش‌های مهم برای مهاجران یافتن کار و شغل مناسب در کشور مقصد است. چنانچه متقاضی مهاجرت به کشور کانادا هستید حتماً این سوال برای شما مطرح می‌شود که چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ البته جای نگرانی وجود ندارد چرا که سیاست‌های این کشور همواره از نیروی کار خارجی حمایت می‌کند. کانادا جزو کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین بوده و بالاترین میزان آن در حدود7.89% است. با توجه به این امر متقاضیان ایرانی می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و شغل مناسبی را در این کشور پیدا کنند.

کانادا از جمعیت نسبتاً پیری برخوردار بوده و همواره در خصوص نیروی کار مورد نیاز خود با چالش‌های مختلفی روبرو است. طبق آخرین سیاست‌های این کشور حمایت‌های گسترده‌ای برای مهاجران خارجی حائز شرایط کار در نظر گرفته شده است. نیروهای کاری که در قبال پیشرفت و شکوفایی اقتصاد کانادا می‌توانند موفق به اخذ اقامت دائم یا موقت این کشور شوند. ایرانیان می‌توانند بر اساس صلاحیت‌ها و شرایط خود روش‌های مختلفی را برای پیدا کردن کار در کانادا انتخاب کنند.

بسیاری از ایرانیان استان انتاریو را برای اقامت و پیدا کردن کار انتخاب می‌کنند که این امر به دلیل وجود دفاتر مرکزی متعدد در بخش‌های مختلف اقتصادی در این استان است. اما بهتر است بدانید که بیشترین نرخ اشتغال به استان‌های آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان کانادا اختصاص دارد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی این کشور اقامت و پیدا کردن کار در این استان‌ها بهترین فرصت برای مهاجران در رده سنی ۲۵ الی ۵۴ سال است.

کار در کانادا و مهم‌ ترین شرایط آن

پیدا کردن کار در کانادا: مهمترین شرایط برای پیدا کردن کار در کانادا برخورداری از مجوز کار است. دریافت این مجوز منوط به دریافت جاب آفر از سوی کارفرمای مورد تایید کشور کانادا خواهد بود. البته دریافت جاب آفر آخرین مرحله برای دریافت ویزای کار نخواهد بود.

شغل پیشنهاد شده از سوی شما بایستی توسط دولت کانادا مورد ارزیابی قرار گرفته و موفق به دریافت تاییدیه LMIA شود. بر اساس این تاییدیه مشخص می‌شود که از میان شهروندان کانادایی، شخصی برای احراز شغل مورد نظر شما داوطلب نبوده و کارفرما اجازه استخدام نیروی کار خارجی را دارد.
نتیجه این ارزیابی به سه صورت خواهد بود.

استخدام فرد خارجی تاثیر مثبتی بر بازار کار و رشد اقتصادی کشور کانادا دارد. در این صورت شما موفق به اخذ ویزای کار آزاد (Open Work Permits) شده و می‌توانید بدون نیاز به LMIA در هر مکان و با هر کارفرمایی مشغول به انجام کار شوید.

استخدام فرد خارجی تاثیری بر بازار کار و رشد اقتصادی این کشور ندارد. در این صورت می‌توانید ویزای کار بسته(Employer specific Permit) را اخذ کرده و برای اشتغال محدود به کارفرمای خاصی باشید.

استخدام فرد خارجی تاثیر منفی بر بازار کار و اقتصاد کشور کانادا خواهد داشت. در این صورت ویزای کار برای شما صادر نخواهد شد.
شرایط خاصی نیز مانند مهاجرت به وسیله برنامه IMP کانادا و یا برنامه موقت نیروی کار خارجی TFWP وجود دارد که بر اساس آن احتیاجی به اخذ ویزای کار نخواهید داشت.

برای اخذ مجوز کار در کانادا بایستی از موارد زیر برخوردار باشید.

● تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید.
● در صورت کار در ایالت کبک تسلط کافی به زبان فرانسوی نیز داشته باشید.
● دارای سابقه کاری مرتبط باشید.
● دارای مدرک دانشگاهی معتبر باشید.
● مدارکی را ارائه دهید که بعد از اتمام دوره کاری‌تان در کانادا، حاکی از برگشت شما به کشورتان باشد.
● برگه سلامت پزشکی از وضعیت خود را ارائه دهید.
● از سوی کارفرمای کانادایی دارای پیشنهاد کار باشید.
● در خصوص ویزای کانادا از تمکن مالی لازم برخوردار باشید.
● کارفرمای شما در کشور کانادا دارای صلاحیت باشد.

مرسوم‌ ترین روش‌ های کاریابی در کشور کانادا

اینکه چگونه در کانادا کار پیدا کنیم ارتباط مستقیمی با شرایط شما دارد.

روش‌های مختلفی برای یافتن شغل در کانادا وجود دارد که عبارتند از:

● برنامه‌های مربوط به مهاجرت استانی
● سیستم اکسپرس انتری
● مهاجرت تحصیل
● سایت‌های کاریابی

در ادامه این مقاله هر یک از این روش‌ها را مورد شرح و بررسی بیشتری قرار می‌دهیم.

برنامه‌ های مربوط به مهاجرت استانی

در نظر گرفتن برنامه‌های مهاجرت استانی از جمله سیاست‌های کانادا در خصوص اشتغال مهاجران خارجی است. طبق این برنامه‌ها هر یک از استان‌های کانادا این امکان را دارند تا نیروی کار لازم خود را از میان نیروهای ماهر خارجی تامین نمایند.
البته فقط استان‌های نوناووت و کبک از برنامه مهاجرتی مستقل برخوردار بوده و باقی استان‌ها بایستی نسبت به معرفی نیروی کار لازم خود به اداره مهاجرت اقدام کنند.
برای یافتن شغل از طریق برنامه مهاجرت استانی بایستی به سایت استان مد نظر وارد شده و بر اساس شرایط و سیستم نمره دهی آنها اقدام به ارسال مدارک خود نمایید. همچنین می‌توانید از موسسات مهاجرتی معتبر در این خصوص راهنمایی بگیرید.

یافتن کار از طریق برنامه‌های استانی مزیت‌های فراوانی را به دنبال دارد که عبارتند از:

● در همان گام نخست موفق به گرفتن اقامت دائم کانادا خواهید شد.
● همراهی همسر و همچنین فرزندان زیر ۲۲ سال میسر خواهد بود.
● از خدمات درمان، بهداشت و بیمه رایگان برخوردار خواهید شد.
● موفق به دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا خواهید شد.
● از تسهیلات و مزایای بانکی بهره‌مند خواهید شد.
● امکان تحصیل و کار برای همسر و اعضای خانواده وجود خواهد داشت.

البته تنها عیب این روش طولانی شدن پروسه آن نسبت به سیستم اکسپرس انتری است.

سیستم اکسپرس انتری

برنامه‌های مهاجرتی در کانادا همانطور که گفتیم بسیار متنوع و گسترده است. سیستم اکسپرس انتری از جمله این برنامه‌ها است که بر اساس آن نیروهای متخصص و ماهر خارجی جذب می‌شوند. بر این اساس فاکتورهایی از جمله سن، مهارت، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری و میزان علاقه شما به محیط کانادا هر یک امتیازات جداگانه‌ای دارند. با دریافت حد نصاب امتیازات موفق به گرفتن ویزای کار و اقامت در این کشور خواهید شد.

سیستم اکسپرس انتری | سایت ویزا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

پیدا کردن کار در کانادا: آیا مهاجرت تحصیلی راه موثری برای این امر است؟ مهاجرت تحصیلی هرچند که روشی مستقیم برای پیدا کردن کار در کانادا نیست اما به نحو موثری این مسیر را هموار می‌نماید. دانشجویان خارجی این امکان را دارند که پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه‌های معتبر این کشور، جهت دریافت PGWP اقدام کرده و اقامت خود را به منظور پیدا کردن کار در کانادا تمدید نمایند. در طی این فرصت چنانچه بتوانید از سوی کارفرما موفق به دریافت پیشنهاد کاری شوید امکان گرفتن ویزای کاری کانادا نیز آسان‌تر خواهد شد.

سایت‌ های کاریابی کانادا

سایت‌های کاریابی معتبر بسیاری در کشور کانادا وجود دارد که می‌توانید از طریق آنها کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

در ادامه لیستی از این سایت‌ها را مشاهده خواهید کرد:

● https://www.bcjobs.ca
● https://www.saskgob..com
● https://www.jobboom.com
● https://www.gov.mb.ca/govjobs
● http://www.working.com
● https://www.saskgobs.com
در این سایت‌ها می‌توانید شغل‌های مختلف را به همراه شرایط آنها مشاهده کرده و در صورت برخورداری از شرایط لازم اقدام به ثبت نام و تکمیل فرم نمایید.

همچنین در کشور کانادا شرکت‌هایی وجود دارند که به صورت مستقیم کارکنان جدید را جذب می‌کنند. مراجعه به سازمان‌های کاریابی و یا تماس تلفنی با آنها نیز از دیگر روش‌های پیدا کردن کار در کانادا است.

مشاغل مورد احتیاج کشور کانادا

همانطور که اشاره شد کانادا از نرخ جذب نیروی کار خارجی بالایی برخوردار بوده و به جز حوزه سلامت و امور فنی در حوزه‌های بسیاری اقدام به جذب نیرو می‌نماید.

از جمله این مشاغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

● امور مالی و حسابداری
● پزشکی
● مهندسی
● فناوری اطلاعات
● فروش و بازاریابی
● و…

موارد بسیار مهم در خصوص پیدا کردن کار در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا: با رعایت موارد بسیار مهمی که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم می‌توانید خیلی زودتر از آنچه که فکرش را بکنید کار مناسب خود را در کانادا پیدا نمایید.

● رزومه خود را خلاصه و دقیق بنویسید.
● بر اساس تجربیات و مهارت‌های خود به جستجوی فرصت‌های شغلی بپردازید.
● ضمن مراجعه به سایت‌های بازاریابی به پلتفرم‌های اجتماعی از جمله لینکدین هم مراجعه کنید.
● از کارفرمای سابق خود در صورت داشتن رابطه خوب حتماً یک توصیه نامه دریافت کنید تا شانس شما برای پذیرش در مصاحبه شغلی افزایش یابد.
● در صورت عدم یافتن شغل حتماً چند ماه به صورت رایگان و داوطلبانه مشغول به کار در یک شرکت شده تا از سوابق کاری لازم برخوردار شوید.

موارد بسیار مهم در خصوص پیدا کردن کار در کانادا | سایت ویزا

سخن پایانی

در این مقاله روش‌های مختلفی برای پیدا کردن کار در کانادا را خدمت شما معرفی کرده و مورد شرح و بررسی قرار دادیم. هرچند یافتن کار در این کشور امری سخت و زمانبر است اما شما می‌توانید با اخذ مشاوره‌های لازم از شرکت ایران ویزا این پروسه را آسان و کوتاه‌تر نمایید.


سوالات متداول پیدا کردن کار در کانادا

کشور کانادا بیشتر نیروهای کار خارجی خود را از چه حوزه هایی جذب می‌کند؟

پیدا کردن کار در کانادا از طریق چه روش هایی ممکن است؟

برخی از شرایط برای أخذ مجوز کار در کانادا چیست؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت کانادا زمانی که وقت سفارت کانادا را مشخص کردید باید دقیق و سروقت در محل سفارت باشید. مدارکتان...

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور...

راهنمای کامل مهاجرت به کبک و زبان فرانسه کبک (Quebec)، یکی از استان‌های کانادا، سومین مقصد مهاجرتی پرطرفدار این کشور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر