ویزای اقامت دائم کانادا، تنوع بالای برنامه‌های مهاجرتی، مردم را ترغیب بر این داشته تا برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا یکی از بهترین مقاصد ...

ویزای اقامت دائم کانادا | روش های اخذ ویزا – مدارک لازم – راه های سریع برای اخذ ویزا

۹ آبان ۱۴۰۲

ویزای اقامت دائم کانادا، تنوع بالای برنامه‌های مهاجرتی، مردم را ترغیب بر این داشته تا برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا یکی از بهترین مقاصد …

تنوع بالای برنامه‌های مهاجرتی، مردم را ترغیب بر این داشته تا برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت و اقامت دائم است. این کشور از لحاظ وسعت، رتبه دوم را در جهان کسب کرده ولی به دلیل شرایط آب و هوا و اقلیم تراکم جمعیت پایینی داشته و نیاز آن به نیروی کار تقریبا بالاست.

ویزای اقامت دائم کانادا | روش های اخذ ویزا - مدارک لازم - راه های سریع برای اخذ ویزا | ایران ویزا

روش‌ های اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

• تولد
• ازدواج
• پناهندگی
• تحصیل
• کار

مزایای دریافت اقامت کانادا

اقامت دائم در کانادا، فرصت‌های شغلی و تحصیلی عالی و دسترسی به مزایای بسیاری برای مهاجران دارد که در ادامه به اصلی‌ترین آنها اشاره خواهیم کرد:

 • فرصت‌های کاری مناسب و زندگی بهتر: با دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، پس از مهاجرت، به شما این حق داده می‌شود که در هر نقطه از این کشور، به طور قانونی، مشغول به زندگی و کار شوید.
 • فرهنگ و امنیت: مردم خونگرم و مهمان نواز کانادا، به شما این اطمینان را می‌دهند که با خیالی آسوده به آنجا مهاجرت کنید. ضمناً میزان اندک جرایم و جنایات از جمله عواملی است که امنیت شما را در آن کشور تضمین می‌کند.
 • اقتصاد رو به صعود کانادا بازار کار خوبی را برای شهروندان فراهم کرده است.
 • برخورداری از خدمات بهداشتی و اجتماعی.
 • تراکم جمعیت پایین در کانادا زندگی آرامی را در فضایی گسترده فراهم می‌کند. (تراکم جمعیت در هر کیلومترمربع ۳.۵ هزارنفر یعنی کمترین تراکم جمعیت در جهان).
 • برخورداری از امکانات رفاهی، پزشکی، آموزش رایگان، انواع بیمه و غیره.

راه‌ های سریع برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا

مناسب‌ترین، سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین روش برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، مهاجرت کاری بوده و بیش از ۹۶ درصد است. درواقع فرصت‌های شغلی در این کشور فراوان بوده و در حال حاضر خیلی از مشاغل نیاز به کارگر دارند. البته نیاز است تخصص و رشته متقاضی کار مشخص شود.

دومین روش سریع و اطمینان بخش برای مهاجرت، دریافت ویزای تحصیلی کاناداست. مهم‌ترین امتیازی که دریافت ویزای تحصیلی دارد، این است که همسر فرد متقاضی می‌تواند ویزای کار فول تایم دریافت کند و فرزندش، از تحصیل رایگان در کانادا برخوردار شود.

راه‌ های سریع برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا | ایران ویزا

آشنایی اندک با این کشور

آب و هوای این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مناطق شمالی کره زمین نسبتاً سرد است.
گرچه برخی شهرهای آن از جمله ونکوور، آب و هوای معتدل‌تری دارد. کانادا از لحاظ سیاسی شباهت زیادی به انگلستان دارد چرا که تحت کنترل پادشاه انگلستان است و به دلیل روابط گسترده با آمریکا، قواعد زندگی آنجا را در فرهنگ خود می‌گنجاند.

مساحت این کشور ۹.۹۸۴.۶۰۷ کیلومتر مربع با جمعیت ۳۷ میلیون نفر است. از آنجایی که سطح رفاه مردم کانادا تقریباً بالاست، برای مهاجران بسیاری این امکان را فراهم می‌آورد تا برای تحصیل، بازدید، کار و… در این کشور اقامت گزینند.

بررسی وضعیت اقتصادی کانادا

این کشور به دلیل اقتصاد عالی، مثبت و پایدار در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار دارد چرا که آنها می‌توانند با انواع سرمایه گذاری، ابتدا به اقامت موقت و سپس به ویزای اقامت دائم کانادا دست یابند. لازم به ذکر است که این کشور این زمینه را فراهم آورده تا افراد در صورت داشتن شرایط نوع ویزای خود را عوض کرده و اقامت دائم و تابعیت کانادا را به دست آورند.

جذب جویندگان کار طبق سیاست کانادا

سه نوع ویزا برای کار در این کشور وجود دارد که افراد ملزمند که با توجه به موقعیت و شرایط خود، برای دریافت آن اقدام کنند.

این سه نوع ویزا عبارتند از:

 • اسکیل ورکر
 • خود اشتغالی، کارآفرینی
 • اکسپرس انتری: در این روش، افراد بر اساس سن، سابقه شغلی، میزان تسلط بر زبان و … امتیاز بندی می‌شوند. این روش بسیار سریع و مقرون به صرفه خواهد بود. در این روش اگر شما تجربه تحصیلی یا سابقه کاری خوبی نداشته باشید، باید سن شما بین ۱۹ تا ۲۹ سال باشد. آخرین مقطع تحصیلی شما، فوق لیسانس، نمره آیلتس شما بالای ۷.۵ و حداقل ۳ سال سابقه کارداشته باشید.

اقامت تحصیلی در کانادا

دریافت ویزای تحصیلی نیز همچون ویزای کار با شرایط خاصی مثل گواهی تمکن مالی و … همراه است. شما باید این اطمینان را به مدارس و دانشگاه‌های کانادا بدهید که مستعد پرداخت به موقع شهریه‌های تحصیلی هستید، چرا که هیچ کدام رایگان نخواهند بود. شرایط دیگری که برای دریافت این نوع ویزا اهمیت دارد، تسلط به زبان است. ساکنان این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌کنند، بنابراین شما باید مرحله قبولی در آزمون‌های آیلتس را گذرانده و نمره مناسب را کسب کنید.

بورسیه تحصیلی در کانادا

محصلان بین‌المللی و بومی برای تعدیل هزینه‌های تحصیلی خود از انواع بورسیه‌های تحصیلی استفاده می‌کنند که مجموع هزینه‌های تحصیلی و یا گاهاً امورات زندگی شما را تحت پوشش می‌گیرد و به صورت نیمه و یا کامل هستند. نا گفته نماند که بورسیه تحصیلی نیمه، فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل یا زندگی توسط ارائه دهنده، پوشش خواهد شد.

اقامت توریستی در کانادا

پذیرش ویزای توریستی در دهه گذشته حدوداً ۹۰ درصد بود. البته از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ این قبولی به ۸۰ درصد کاهش یافته و همچنان روند نزولی خود را حفظ کرده است.
در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، با توجه به شیوع کرونا، قبولی درخواست‌ها به ۶۴ درصد کاهش یافته و با اتمام بیماری ۴ درصد سیر صعودی داشته است.

جاذبه توریستی کانادا

این کشور جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران دارد که از جمله می‌توان به آبشار نیاگارا، کوه‌های راکی، پارک ملی بنف، برج CN، کبک قدیم، پارک ملی جاسپر، موزه سلطنتی اونتاریو و … اشاره کرد.

انواع مهاجرت به کانادا

 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ: روشی سریع و با صرفه برای متقاضیانی است که دارای پروژه‌های سازنده، در پی دریافت ویزای اقامت دائم کانادا هستند.
 • مهاجرت فوری از طریق شروع کسب و کار: روشی مطمئن برای خانواده‌هایی است که قصد راه اندازی کسب و کار را دارند.
انواع مهاجرت به کانادا | ایران ویزا

البته این روش به دوگروه از افراد بیشتر توصیه می‌شود:

۱. افرادی که قصد شروع کسب و کاری مشابه به کسب و کار قبلی در کشور خود دارند.

۲. افرادی که از توان مالی مناسب برخوردارند. آنها باید مجوزی از مقامات کانادا برای مهاجرت و شروع کار داشته باشند.
• مهاجرت از طریق فردی نزدیک مثل فرزند یا نوادگان: کسانی که مقیم کانادا هستند به ویژه افرادی که دارای اقامت دائم هستند یا سیتیزن‌ها، در صورت داشتن توان مالی می‌توانند مهاجرت نزدیکان خود را درخواست کنند و اقامت دائم آنها را نیز دریافت نمایند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا

• مدرک شناسایی
• مدارک شغلی: سیاست کانادا برای پذیرش اقامت دائم افراد، دانش شغلی و سابقه شغلی آنهاست.
مدارک تحصیلی: ارائه مدارک ویزای کانادا بستگی به روش مهاجرت دارد.
• مدارک مالی و ملکی: برای اثبات توان مالی.
• فرم اطلاعات شخصی.

جمع بندی

کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت و زمینه‌ای برای تغییر سبک زندگی باشد. کانادا از جمله کشورهایی است که موقعیت رشد مهارت‌ها و اهداف شما رو فراهم خواهد آورد به شرط اینکه ظرفیت مهاجرت و تغییر سبک زندگی و کاری خود را داشته باشید.


سوالات متداول ویزای اقامت دائم کانادا

برخی از مزایای اصلی مهاجرت به کانادا چیست؟

 • اقتصاد رو به صعود کانادا بازار کار خوبی را برای شهروندان فراهم کرده است.
 • برخورداری از خدمات بهداشتی و اجتماعی.
 • تراکم جمعیت پایین در کانادا زندگی آرامی را در فضایی گسترده فراهم می‌کند. (تراکم جمعیت در هر کیلومترمربع ۳.۵ هزارنفر یعنی کمترین تراکم جمعیت در جهان).
 • برخورداری از امکانات رفاهی، پزشکی، آموزش رایگان، انواع بیمه و غیره.

سریع ترین و کم هزینه ترین روش برای أخذ ویزای اقامت دائم کانادا چیست؟

مناسب‌ترین، سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین روش برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا، مهاجرت کاری بوده و بیش از ۹۶ درصد است. درواقع فرصت‌های شغلی در این کشور فراوان بوده و در حال حاضر خیلی از مشاغل نیاز به کارگر دارند. البته نیاز است تخصص و رشته متقاضی کار مشخص شود.

چه عاملی باعث جلب توجه سرمایه گذاران برای أخذ ویزای اقامت دائم کانادا شده است؟

این کشور به دلیل اقتصاد عالی، مثبت و پایدار در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار دارد چرا که آنها می‌توانند با انواع سرمایه گذاری، ابتدا به اقامت موقت و سپس به ویزای اقامت دائم کانادا دست یابند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دریافت ویزای توریستی کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود. کشور...

مهاجرت به کبک، همواره یکی از مقاصد پرطرفدار برای کسانی است که به دنبال گسترش افق ‌های شغلی، تحصیلی و...

ثبت شرکت در کانادا یک فرآیند ضروری برای شروع فعالیت‌های تجاری است. این فرآیند شامل مراحل مختلفی است که هر...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر