دریافت ویزای توریستی کانادا، دریافت ویزای گردشگری کشور کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود.

دریافت ویزای توریستی کانادا | مراحل – مدارک – دلایل ریجکتی

۱۳ آبان ۱۴۰۲

ویزای توریستی کانادا، دریافت ویزای گردشگری کشور کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود. کشور کانادا …

دریافت ویزای توریستی کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود. کشور کانادا جزو زیبا‌ترین کشورهای حوزه بریتانیای کبیر به شمار رفته و جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد؛ از همین رو درخواست‌های دریافت ویزای توریستی کانادا روزبه روز در حال افزایش است.

دریافت ویزای گردشگری یا توریستی کانادا به متقاضیان اجازه 6 ماه اقامت این کشور را می‌دهد. به یاد داشته باشید که دریافت ویزای توریسی کانادا متقضیان را مجاز به تحصیل یا کار در این کشور نمی‌کند. حال اگر برای دریافت ویزای توریستی کانادا مشتاق هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید!

دریافت ویزای توریستی کانادا | مراحل - مدارک - دلایل ریجکتی | ایران ویزا

انواع مختلف ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شود:

ویزای چندبار ورود

با ویزای چندبار ورود توریستی می‌توانید در طی مدت زمان اعتبار آن ویزا چندین بار از کشور کانادا خارج یا وارد شوید. تاریخ انقضای این ویزا مدت زمان مشخصی بوده و بعد از تمام شدن اعتبار ویزا متقاضی اجازه ورود به کشور کانادا را نخواهد داشت. معمولا مدت زمان اعتبار ویزای توریستی تقریبا 6 ماه است.

ویزای یک بار ورود

برخلاف ویزای چندبار ورود، ویزای توریستی یک بار ورود به متقاضیان اجازه یکبار ورود به این کشور را می‌دهد. در صورتی که متقاضی با ویزای یک بار ورود از کشور کانادا خارج شود دیگر اجازه ورود به این کشور را نخواهد داشت. حتی در صورتی که متقاضی به ایالت‌های آمریکا هم سفر کند برای ورود مجدد به کانادا به ویزا نیاز دارد.

دریافت ویزای توریستی کانادا چه شرایطی دارد؟

تمامی شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا توسط افسران سفارت این کشور تعیین شده و متقاضیان در صورت نداشتن این شرایط با ریجکت درخواستشان مواجه می‌شود.

اما به هر حال شرایط لازم و تعیین شده توسط سفارت برای دریافت ویزا شامل موارد زیر می‌گردد:

 • داشتن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • داشتن سلامت جسمی و ذهنی
 • برخورداری از منابع مالی به منظور پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور
 • داشتن برنامه‌ریزی برای مدت زمان اقامت در این کشور
 • دادن تعهد به موجب ترک کشور کانادا پس از بازدید از مکان‌های گردشگری
 • دادن تعهد به منظور عدم کاریابی در کشور کانادا در طی مدت زمان اقامت به واسطه داشتن ویزای توریستی
 • اثبات عدم سوء پیشینه
 • اثبات عدم تهدید اقدامات و اعمال شما در امنیت ملی کشور کانادا
 • پیروی از تمامی قوانین کشور کانادا طی مدت زمان اقامت در این کشور
 • انجام برخی از آزمایشات مربوط به بیماری‌های واگیر‌دار مانند ایدز، سل، هپاتیت و…

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل از هر چیز شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید درخواستی مبنی بر اخذ ویزا تنظیم کرده و به همراه مدارک مورد نیاز برای دریافت و اخذ ویزا به سفارت کانادا تحویل دهید. برای این منظور باید اطلاعاتی کامل و جامع در مورد اخذ ویزای گردشگری جمع آوری نمایید، ضمن جمع آوری اطلاعات در این مورد باید مطمئن شوید که آیا شما مستعد اخذ ویزای کشور کانادا هستید یا خیر؟

به یاد داشته باشید که پس از کسب اطمینان از دارا بودن شرایط اخذ ویزا، مراحل زیر را انجام دهید.

1. مرحله اول برای اخذ ویزای گردشگری و توریستی کانادا شامل تعیین چگونگی ارائه درخواست می‌گردد.

به طور کلی ارائه درخواست اخذ ویزا به دو روش به شرح زیر انجام می‌شود:

• ارائه درخواست برای اخذ ویزای روی کاغذ
در این روش شما باید درخواست دریافت و اخذ ویزا را روی کاغذ به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت کانادا تحویل دهید. علاوه بر مدارک مورد نیاز، شما باید مبلغی که سفارت بابت اخذ ویزا از متقاضیان مطالبه می‌شود را ارائه نمایید. در روند ارائه درخواست روی کاغذ شما باید مراحل مرتبط با عکس برداری و انگشت نگاری را هم انجام دهید.

• ارائه درخواست ویزا به صورن آنلاین و اینترنتی
در روش ارائه درخواست آنلاین شما به یک کارت اعتباری، دوربین یا اسکنر نیاز خواهید داشت. این تجهیزات به منظور کپی‌های الکترونیکی نیاز بوده و به کمک آن‌ها می‌توانید مدارک و درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال نمایید.

2. ساخت حساب کاربری و همچنین آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی مرحله دوم دریافت ویزای توریستی کانادا به شمار می‌رود.
در این مرحله شما باید به عنوان متقاضی به سایت سفارت کشور کانادا با آدرس canada.ca مراجعه کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. بعد از ساخت حساب کاربری، شما می‌توانید مدارک درخواستی به منظور دریافت و اخذ ویزای کانادا ارسال نمایید.

3. پرداخت هزینه‌های مربوط به روند اخذ ویزای توریسی مرحله سوم برای دریافت و دریافت ویزای توریستی کانادا است.
پس از انجام کارهای گفته شده در مرحله دوم شما باید تمامی هزینه‌های مرتبط با روند درخواست اخذ ویزای کانادا به منظور بررسی مدارک ویزای کانادا و انجام مراحل انگشت نگاری را پرداخت نمایید.

4. مرحله چهارم برای دریافت اخذ ویزا مراجعه به مراکز درخواست ویزا است.
به یاد داشته باشد بعد از پرداخت هزنیه شما تنها 30 روز فرصت مراجعه به دفاتر مربوط به انگشت نگاری را دارید.

5. پیکاپ پاسپورت

بعد از انجام مراحل انگشت نگاری شما تنها درصورتی می‌توانید ویزای توریستی را دریافت نمایید که پاسپورتتان را به یک دفتر وک (vac offices) پیکاپ تحویل دهید. بعد از تحویل بین 3 تا 5 روز طول می‌کشد تا ویزا به پاسپورت شما الصاق گردد.

تمامی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

شما برای اخذ ویزای توریستی به مدارک مختلفی نیاز دارید، به طور کلی این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • ارائه عکس 3.5 در 4.5 که در طی 6 ماه اخیر ظاهر شده باشد.
 • ارائه پاسپورت به سفارت با حداقل 6 ماه اعتبار، به علاوه پاسپورت‌های قبلی که مهر ویزا دارند.
 • ترجمه اسناد مربوط به ازدواج در صورت تاهل
 • ترجمه مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی و اسناد ملکی
 • دانشجویان و دانش‌آموزان باید گواهی‌های مربوط به اشتغال به تحصیل را به سفارت ارائه کنند
 • تکمیل کردن فرم‌های مربوط درخواست ویزا
 • ترجمه مربوط به مدارک شغلی
 • اثبات تمکن مالی و ارائه گردش حساب 6 ماه آتی
 • ارائه سوابق مربوط به بیمه تامین اجتماعی
 • اجازه دادگاه برای متقاضیان زیر 18 سال
تمامی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا | ایران ویزا

هزینه‌ های مربوط به دریافت ویزای توریستی کانادا

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم برای اخذ ویزای کانادا باید هزینه‌ای پرداخت نمایید. هزینه‌های مربوط به ویزا برای هر فرد 370 دلار است. لازم به ذکر است که 185 دلار از هزینه لازم برای دریافت ویزا مستقیما به حساب سفارت کانادا واریز شده، 100 دلار مربوط به بررسی مدارک، 85 دلار هم مربوط به انگشت نگار می‌باشد.

نکاتی در مورد دریافت ویزای توریستی کانادا

• افرادی که متقاضی دریافت ویزای کانادا هستند باید قادر به پرداخت تمامی هزینه‌های مربوطه آن هم به دلار کانادا باشند.

• درصورتی که اعضای یک خانواده همگی قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارند باید تنها در یک مکان و به صورت همزمان درخواست خود را برای اخذ ویزا به سفارت کانادا تحویل دهند.

• فرزندان یک خانواده افرادی وابسته به والدین محسوب شده و باید از تمامی شرایط دریافت ویزا برخودار باشند. لازم به ذکر است که سن وابستگی فرزند به والدین در حال حاضر 22 سال است.

• اتباع برخی از کشورها برای دریافت ویزای کشور کانادا باید تمامی اطلاعات هویتی خود را که شامل عکس و اثر انگشت است را به سفارت کشور کانادا تحویل دهند.

مدت زمان دریافت پاسخ مربوط به درخواست ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که طول می‌کشد پاسخ درخواست ویزای شما دریافت شود، پس از آنکه مراحل مربوط به عکس برداری و انگشت نگاری را انجام دهید، محاسبه می‌گردد. تا قبل از این معمولا پاسخ درخواست ویزا بین 14 تا 90 روز طول می‌کشد، البته بازهم این مدت زمان بعد از انجام مراحل مربوط به انگشت نگاری محاسبه می‌شود.

اما پس از 22 ژانویه سال 2019 میلادی سفارت کانادا مدت زمان دریافت پاسخ درخواست ویزا به 92 روز افزایش یافته است.

درچه صورتی ویزای توریستی کانادا رد می‌شود؟

دلایل مختلفی برای ریجکت ویزای کشور کانادا وجود دارد؛ از جمله مواردی که باعث رد شدن ویزای توریستی کانادا می‌شود، نداشتن یک تاریخچه سفری مناسب است. به علاوه، عدم تمکن مالی کمتر از آنچه که معمولا سفارت درنظر دارد هم می‌تواند یکی از دلایل ریجکت درخواست ویزای کشور کانادا باشد.

داشتن سوء پیشنه کیفری هم از دلایل دیگر ریجکت شدن ویزای کانادا است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در اکتبر 2018 تقریبا 90 درصد از درخواست‌های دریافت ویزای توریستی کانادا توسط متقاضیان ایران ریجکت شدند.

درچه صورتی ویزای توریستی کانادا رد می‌شود؟ | ایران ویزا

جمع بندی

در صورت ریجکت درخواست ویزای توریستی کانادا، سفارت این کشور امکان برطرف کردن مشکلات مرتبط با پرونده دریافت ویزا را برای متقضایان فراهم کرده است. بعد از برطرف ساختن مشکلات مربوط به ویزا متقاضی هر زمان که تمایل داشته باشد، می‌تواند درخواست دریافت ویزای خود را مجدد به سفارت تحویل دهد.

به طور کلی چیزی به نام اعتراض به ریجکت وجود نداشته و متقاضیان می‌توانند هر زمان که بخواهند مجددا درخواست خود را ارسال نمایند. البته پیشنهاد می‌کنیم ارسال مجدد درخواست 2 سال بعد از ریجکتی ویزا انجام شود؛ چرا که در غیر این صورت باز هم احتمال ریجکت دریافت ویزا بالا است.


سوالات متداول دریافت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به چند بخش تقسیم می‌شود؟

ویزای چند بار ورود: با ویزای چندبار ورود توریستی می‌توانید در طی مدت زمان اعتبار آن ویزا چندین بار از کشور کانادا خارج یا وارد شوید. ویزای یک بار ورود: برخلاف ویزای چندبار ورود، ویزای توریستی یک بار ورود به متقاضیان اجازه یکبار ورود به این کشور را می‌دهد.

دو مورد از نکاتی که هنگام دریافت ویزای توریستی کانادا باید به آن توجه کرد، چیست؟

درصورتی که اعضای یک خانواده همگی قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارند باید تنها در یک مکان و به صورت همزمان درخواست خود را برای اخذ ویزا به سفارت کانادا تحویل دهند. فرزندان یک خانواده افرادی وابسته به والدین محسوب شده و باید از تمامی شرایط دریافت ویزا برخودار باشند. لازم به ذکر است که سن وابستگی فرزند به والدین در حال حاضر 22 سال است.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر باید هزینه کنیم؟

هزینه‌های مربوط به ویزا برای هر فرد 370 دلار است. لازم به ذکر است که 185 دلار از هزینه لازم برای دریافت ویزا مستقیما به حساب سفارت کانادا واریز شده، 100 دلار مربوط به بررسی مدارک، 85 دلار هم مربوط به انگشت نگار می‌باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای توریستی کانادا برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید با همه مراحل مربوطه آشنایی لازم را داشته باشید. افرادی که...

یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد...

ویزای سرمایه گذاری کانادا در این با مقاله جهت آشنایی با ویزای سرمایه گذاری کانادا همراه ما باشید، مهاجرت به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر