مهاجرت کاری به کانادا، با استفاده از روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا، اتباع کشورهای خارجی می‌توانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند و برای اقامت در کانادا ...

بهترین روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

۱۱ آذر ۱۴۰۲

مهاجرت کاری به کانادا، با استفاده از روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا، اتباع کشورهای خارجی می‌توانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند و برای اقامت در کانادا …

روش های مهاجرت کاری به کانادا

با استفاده از روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا، اتباع کشورهای خارجی می‌توانند ویزای کاری این کشور را دریافت کنند و برای اقامت در کانادا اقدام نمایند. افرادی که از داخل خاک کانادا یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر داشته باشند، به راحتی می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند.

اما روش‌های دیگری چون اسکیل ترید، اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال نیز وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. البته تنوع روش‌های مهاجرت کاری به کانادا زیاد است.

بهترین روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا چیست؟ | سایت ویزا

ما قصد داریم در این محتوا به تمام روش‌هایی که مهاجران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، اشاره کنیم.

ویزای کار پس از تحصیل کانادا

Post Graduate Work Permit همان مجوز کار پس از تحصیل در کانادا است. دانشجویانی که از دانشگاه‌های کانادا، مدارکی چون کارشناسی، کارشناسی ارشد و … را دریافت کرده باشند، پس از پایان تحصیلات، ۶ ماه فرصت دارند تا به دنبال یک شغل مناسب بگردند.

این افراد می‌توانند با انتخاب یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای کاری کانادا را دریافت کنند و به مدت ۳ سال در کانادا اقامت داشته باشند.

با توجه به اینکه سابقه کاری در کانادا می‌تواند منجر به بالا بردن شانس اخذ اقامت شود، این افراد می‌توانند از طریق برنامه تجربه کار کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. می‌توان گفت که یکی از بهترین روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا این روش است.

دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

ویزای خود اشتغالی کانادا برای افرادی صادر می‌شود که بتوانند دست کم ۳۵ امتیاز در اکسپرس انتری کانادا و سیستم امتیازبندی تمکن مالی به دست بیاورند. همچنین این افراد باید حداقل دو سال سابقه کار حرفه‌ای در زمینه‌های ورزشی و هنری داشته باشند.

افرادی که دارای تخصص‌های فرهنگی و هنری مانند نوازندگی، نقاشی، نویسندگی، طراحی و عکاسی باشند. همچنین مربیان و داوران ورزشی شاخص و مطرح جهانی، خیلی راحت می‌توانند ویزای خود اشتغالی کانادا را دریافت کنند. به‌طورکلی کسانی که در حوزه‌های هنری، ورزشی و فرهنگی فعال هستند، می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

جاب آفر کانادا

داشتن یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از داخل کشور کانادا، به راحتی می‌تواند مشکلات موجود بر سر راه اخذ ویزای کانادا را از میان بردارد.

بسیاری از افراد به موسسه‌های کاریابی ایرانی یا کانادایی مراجعه می‌کنند و یک پیشنهاد کاری می‌گیرند. این افراد می‌توانند پس از گرفتن پیشنهاد شغلی، ویزای کاری کوتاه مدت کانادا را دریافت کنند. در صورتی که این دعوت‌نامه کاری را در سیستم اکسپرس انتری وارد کنند و امتیازات قابل قبولی به دست بیاورند، می‌توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند.

جاب آفر کانادا | سایت ویزا

اسکیل ورکر، اسکیل ترید

ویزای اسکیل ورکر کانادا برای افرادی صادر می‌شود که نیروی کار ساده باشند. البته نیروهای متخصص نیز می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. در صورتی که مشاغل موجود در دسته‌بندی‌های TEER: 0، 1، 2،3، باشند، این افراد می‌توانند با داشتن یک سال سابقه کاری و دریافت مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی برای مهاجرت به کانادا از طریق لیست ناک کانادا اقدام کنند.

ویزای اسکیل ترید نیز یکی دیگر از انواع ویزاهای کانادا است که فقط برای نیروهای فنی و متخصص صادر می‌شود. این دسته از افراد می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ترید اقدام کنند و مشاغلی که در دسته‌بندی‌های TEER2 و TEER 3 موجود هستند، انتخاب کنند. شرایطی که این افراد برای اخذ ویزای کانادا باید داشته باشند، شامل اخذ مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی است.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه فدرال

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا (Work to Canada immigration) استفاده از برنامه فدرال این کشور است. متقاضیان خارجی از طریق دو روش اسکیل ورکر و اسکیل ترید که در بخش پیش به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانند امتیاز خود را در سیستم اکسپرس انتری کانادا بسنجند و برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند.

دریافت ویزای کار استانی کانادا

هر یک از استان‌های کانادا دارای قوانین مخصوص به خود هستند و از طرف دولت اختیار دارند که با توجه به نیازهای خود، مهاجران خارجی را پذیرش کنند. معمولاً انواع ویزای استانی که برای متقاضیان صادر می‌شود شامل ویزاهای تحصیلی، سرمایه‌گذاری و کاری می‌شوند.

ویزای PNP کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی استانی صادر می‌شود. افرادی که پس از ارزیابی بتوانند امتیازهای لازم را دریافت کنند، می‌توانند یک جاب آفر استانی بگیرند و پس از اخذ ویزا به این کشور مهاجرت کنند. در کشور کانادا استان‌هایی چون نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان، جزو پرطرفدارترین ایالت‌ برای ایرانیانی هستند که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت کاری به کانادا که منجر به اخذ اقامت موقت می‌شود، برنامه انتقال درون شرکتی یا برنامه ICT کانادا است. مدیران شرکت‌های مختلف، بدون نیاز به مدرک تحصیلی، مدرک زبان و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی به راحتی می‌توانند کسب و کار خود را به کشور کانادا انتقال دهند.

این افراد از این طریق می‌توانند اقامت کانادا را به دست بیاورند. مهاجرانی که از این روش استفاده کرده‌اند، می‌توانند برای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنند و در صورت نیاز اقامت دائم کانادا را بگیرند.

شرایط ویزای کاری کانادا

حالا که با انواع روش‌‌های مختلف مهاجرت و انواع ویزای کاری کانادا آشنا شدید، بهتر است بدانید که ایرانیان برای مهاجرت به این کشور چه شرایطی باید داشته باشند.

مهم‌ترین شرایطی که متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کانادا باید داشته باشند به شرح زیر است:

  • حداقل سن ۱۸ سال
  • دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم
  • حداقل یک سال سابقه کاری

متقاضیان باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی را دریافت کنند و حداقل نمره ۵ آیلتس که معادل CLB 8 است را داشته باشند. با توجه به اینکه مهاجرین ایرانی باید در سیستم اکسپرس انتری کانادا که در دو مرحله برگزار می‌شود، امتیاز مورد نظر را داشته باشند، دارا بودن حداقل امتیاز ۶۷ برای مرحله اول ضروری است.

شرایط ویزای کاری کانادا | سایت ویزا

کلام پایانی

روش‌‌های مهاجرت کاری به کانادا متنوع هستند. به همین خاطر شما باید با توجه به شرایط خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید و مدارک لازم برای اخذ ویزا را آماده نمایید. در صورتی که برای انتخاب ویزای کاری کانادا تردید دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در وب‌سایت ایران ویزا تماس بگیرید.


سوالات متداول مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با چه روش هایی صورت می‌گیرد؟

چگونه از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا می‌توانیم مهاجرت کاری به کانادا کنیم؟

چگونه از طریق جاب آفر کانادا مهاجرت کاری به کانادا صورت می‌گیرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تنوع بالای برنامه‌های مهاجرتی، مردم را ترغیب بر این داشته تا برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا یکی...

راهنمای کامل استخدام و آموزش در کبک کبک به عنوان مرکز استان کبک در کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای...

ممکن است که تا به حال نام ویزای موقت را شنیده باشید اما ندانید که چیست. ویزای موقت همان طور...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر