ویزای موقت کانادا، ممکن است که تا به حال نام ویزای موقت را شنیده باشید اما ندانید که چیست. ویزای موقت همان طور که از نامش پیداست مخصوص افرادی است که ...

ویزای موقت کانادا | معرفی – شرایط دریافت – مدارک مورد نیاز

۱۷ آبان ۱۴۰۲

ویزای موقت کانادا، ممکن است که تا به حال نام ویزای موقت را شنیده باشید اما ندانید که چیست. ویزای موقت همان طور که از نامش پیداست مخصوص افرادی است که …

ممکن است که تا به حال نام ویزای موقت را شنیده باشید اما ندانید که چیست. ویزای موقت همان طور که از نامش پیداست مخصوص افرادی است که می‌خواهند مدت زمان کوتاهی را به یک کشور سفر کنند. در واقع، افراد می‌توانند با ویزای موقت برای تحصیل، کار و … به کشورهای مختلف سفر کنند. یکی از این کشورها که ویزای موقت آن طرفداران بسیار زیادی دارد، کشور کانادا است. اگر شما هم جز این افراد هستید، برای دریافت ویزای موقت کانادا، باید شرایطی را دارا باشید. برای آشنایی با این شرایط و نحوه دریافت ویزای موقت کشور کانادا، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ویزای موقت کانادا | معرفی - شرایط دریافت - مدارک مورد نیاز | ایران ویزا

معرفی ویزای موقت کانادا و انواع آن

ویزای موقت کشور کانادا که به اختصار TRV (Temporary Resident Visa) گفته می‌شود، به این معنی است که افراد می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به این کشور سفر کنند. مدت زمان سفر به کانادا، بسیار محدود است و پس از اتمام آن، افراد باید به کشور خود بازگردند. لازم به ذکر است تا بدانید که این ویزا اغلب به اشخاصی داده می‌شود که نمی‌توانند برای دریافت ویزای دائم، اقدام کنند و شرایط آن را ندارند.

ویزای موقت کانادا، دارای انواع مختلفی است که برخی از پرمتقاضی‌ترین آن‌ها، شامل موارد زیر می‌باشند:

ویزای موقت گردشگری کشور کانادا

یکی از ویزاهای موقت کانادا که متقاضیان بسیار زیادی دارد، ویزای موقت گردشگری است. اغلب افرادی که برای دیدن خانواده خود و یا مکان‌های گردشگری به کشور کانادا سفر می‌کنند، مقاضی دریافت این ویزا می‌باشند. علاوه بر موارد ذکر شده، افرادی که تصمیم دارند تا در یک سمینار در کانادا شرکت کنند نیز می‌توانند این ویزا را اخذ کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید ویزای موقت گردشگری کانادا را دریافت کنید، باید بدانید که مدت زمان این ویزا 6 ماه است. بنابراین، اگر تصمیم دارید تا بیشتر از 6 ماه در کشور کانادا بمانید، این ویزا مناسب شما نیست.

ویزای موقت کاری کشور کانادا

یکی دیگر از انواع ویزاهای موقت کشور کانادا، ویزای کاری می‌باشد که برای تکمیل بازار این کشور، صادر می‌گردد. در واقع، در این ویزا افراد به صورت فصلی قرارداد می‌بندند و پس از پایان فصل، آن‌ها باید به کشور خود برگردند. اگر شما می‌خواهید که برای دریافت ویزای موقت کاری کانادا اقدام کنید، بهتر است بدانید که دریافت آن مقداری دشوار است. زیرا، کشور کانادا برای صدور ویزاهای کاری نسبت به سایر ویزاها، بسیار سخت گیرتر است و شما باید شرایط خاصی را داشته باشید.

ویزای موقت تحصیلی کشور کانادا

دانشگاه‌ها و مدارس کشور کانادا، دارای سطح علمی و آموزشی بالایی می‌باشند که همین امر سبب شده است تا افراد از سر تا سر دنیا متقاضی تحصیل در این کشور باشند. شما عزیزان برای تحصیل در کانادا می‌توانید هم برای دریافت ویزای دائم و هم برای دریافت ویزای موقت، اقدام کنید. اما اگر شرایط اخذ ویزای دائم را ندارید، نگران نباشید؛ شما می‌توانید با داشتن برخی از شرایط، به راحتی ویزای موقت تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

شرایط دریافت ویزای موقت کانادا

هم اکنون که با برخی از ویزاهای موقت کشور کانادا آشنا شدید، ممکن است سوال کنید که برای دریافت هر یک از این ویزاها، چه شرایطی لازم است؟ در جواب این سوال باید به شما عزیزان بگوییم که شرایط دریافت هر یک از ویزاهای موقت این کشور، پیچیده نیستند و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را دریافت کنید.

برخی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای موقت کشور کانادا، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • شما متقاضیان گرامی و عزیز باید هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته باشید.
 • شما عزیزان باید بتوانید اثبات کنید که پس از اتمام مدت زمان ویزای موقت خود، به کشورتان باز می‌گردید.
 • تمامی شما عزیزان باید هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی، سالم و تندرست باشید.
 • شما عزیزان باید ثابت کنید که می‌توانید در زمان اقامت خود در کشور کانادا، تمامی هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.
 • همه شما متقاضیان عزیز باید بتوانید به سفارت کانادا ثابت کنید که هیچ خطری برای این کشور نخواهید داشت و هیچ گونه مشکلی را ایجاد نخواهید کرد.
شرایط دریافت ویزای موقت کانادا | ایران ویزا

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای موقت کانادا کدامند؟

شما متقاضیان گرامی برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای موقت کشور کانادا، علاوه بر شرایط بیان شده، باید مدارکی را نیز با خود به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که حتما پیش از مراجعه به سفارت کانادا، این مدارک را آماده کرده و ترجمه تمامی آن‌ها را نیز با خود به همراه داشته باشید.

برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز اخذ ویزای موقت کانادا، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ارائه اصل و کپی گذرنامه‌ای که حداقل 6 ماه یا بیشتر اعتبار داشته باشد.
 • ارائه اصل و کپی تمامی مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه بیمه مسافرتی و کپی آن
 • تهیه و ارائه تمکن مالی از بانک و دریافت گردش حساب از 4 الی 6 ماه اخیر خود
 • ارائه گواهی و یا نامه عدم سوء پیشینه و گواهی سلامتی جسمی و روحی
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی و برگه پذیرش در دانشگاه و یا مدرسه (برای داوطلبان اخذ ویزای موقت تحصیلی)
 • ارائه قرارداد کاری و رزومه کاری (برای داوطلبان اخذ ویزای موقت کاری)

لازم به ذکر است تا بدانید که فرقی ندارد شما چه نوع ویزای موقتی می‌خواهید؛ در هر صورت، باید تمامی مدارک ویزای کانادا که بیان شد را به سفارت کانادا ارائه کنید.

نکاتی که در رابطه با اخذ ویزای موقت کانادا باید بدانید

شما عزیزانی که تصمیم دارید تا ویزای موقت کشور کانادا را دریافت کنید، بهتر است نکاتی را پیش از اقدام به این کار بدانید.

برخی از مهم‌ترین نکاتی که باید در رابطه با اخذ ویزای موقت کانادا بدانید و تمامی آن‌ها را رعایت کنید، به شرح زیر می‌باشند:

 • به یاد داشته باشید که مدت زمان ویزای موقت کانادا 6 ماه است و پس از پایان آن یا باید به کشورتان برگردید و یا باید برای تمدید مهلت آن اقدام کنید. زیرا، ماندن در کشور کانادا بدون تمدید مهلت ویزا، جرم محسوب می‌گردد.
 • اگر درخواست اخذ ویزای موقت شما رد شد، می‌توانید اعتراض کرده و با بررسی و رفع علت آن، درخواست خود را مجدد صادر کنید.
 • اگر برای دیدن اقوام خود به کشور کانادا می‌روید، حتما دعوتنامه خودتان را به سفارت تحویل دهید. وجود دعوتنامه، روند دریافت ویزای موقت این کشور را سریع‌تر می‌کند.
ویزای موقت کانادا | معرفی - شرایط دریافت - مدارک مورد نیاز | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با ویزای موقت کانادا آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای اخذ این ویزا، حتما تمامی نکات گفته شده را جدی گرفته و رعیات کنید. در غیر این صورت، ممکن است با تعدادی از مشکلات رو به شده و نتوانید این ویزا را دریافت کنید. اما، اگر با رعایت کردن این نکات باز هم دچار برخی از مشکلات شدید، می‌توانید از همکاران ما کمک بگیرید.


سوالات متداول ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا چیست و اغلب به چه افرادی داده می‌شود؟

ویزای موقت کشور کانادا که به اختصار TRV (Temporary Resident Visa) گفته می‌شود، به این معنی است که افراد می‌توانند در مدت زمان کوتاهی به این کشور سفر کنند. مدت زمان سفر به کانادا، بسیار محدود است و پس از اتمام آن، افراد باید به کشور خود بازگردند. لازم به ذکر است تا بدانید که این ویزا اغلب به اشخاصی داده می‌شود که نمی‌توانند برای دریافت ویزای دائم، اقدام کنند و شرایط آن را ندارند.

مدت زمان ویزای موقت کانادا چقدر است؟

به یاد داشته باشید که مدت زمان ویزای موقت کانادا 6 ماه است و پس از پایان آن یا باید به کشورتان برگردید و یا باید برای تمدید مهلت آن اقدام کنید. زیرا، ماندن در کشور کانادا بدون تمدید مهلت ویزا، جرم محسوب می‌گردد.

برخی از شرایط أخذ ویزای موقت کانادا چیست؟

شما متقاضیان گرامی و عزیز باید هیچ سوء پیشینه‌ای نداشته باشید، شما عزیزان باید بتوانید اثبات کنید که پس از اتمام مدت زمان ویزای موقت خود، به کشورتان باز می‌گردید، تمامی شما عزیزان باید هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی، سالم و تندرست باشید، شما عزیزان باید ثابت کنید که می‌توانید در زمان اقامت خود در کشور کانادا، تمامی هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است یکی از تصمیمات چالش ‌برانگیز...

روند مهاجرت به کانادا از جنبه‌های گوناگونی قابل بررسی است. با توجه به اینکه روش‌های متنوعی برای اخذ ویزای کانادا...

آزمون LMIA کانادا، یکی از مراحل حیاتی در فرآیند استخدام نیروی کار خارجی در کانادا بوده و به عنوان یک...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر