تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است یکی از تصمیمات چالش ‌برانگیز و مهم در زندگی افراد باشد. در این راستا، برخی افراد ابتدا با ...

تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان | قانون جدید – نحوه تبدیل

۱۵ آذر ۱۴۰۲

تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است یکی از تصمیمات چالش ‌برانگیز و مهم در زندگی افراد باشد. در این راستا، برخی افراد ابتدا با …

راهنمای کامل تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است یکی از تصمیمات چالش ‌برانگیز و مهم در زندگی افراد باشد. در این راستا، برخی افراد ابتدا با درخواست ویزای توریستی وارد یک کشور می‌‌شوند تا محیط و شرایط زندگی را بررسی کنند. بعد از ارزیابی و یافتن شرایط مناسب، نیاز به تغییر نوع ویزا به منظور ایجاد فرصت ‌های کاری و ادامه زندگی در کشور مورد نظر پیش می‌ آید. اما چطور می‌توان ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد؟ در ادامه این مطلب، به بررسی فرآیند تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان | قانون جدید - نحوه تبدیل | سایت ویزا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک مجوز ورود موقت به کانادا برای مدت زمان محدود است. این نوع ویزا برای مسافرت به کانادا به منظور تفریح، دیدن جاذبه‌‌های توریستی، بازدید از خانواده یا دوستان، شرکت در کنفرانس‌‌ها یا نشست‌‌های تجاری مختلف و … صادر می‌شود. معمولاً ویزای توریستی اعتبار 6 ماهه دارد؛ اما ممکن است در مواردی با اعتبار کمتر از یا بیش از این مدت نیز صادر شود.

برای صدور ویزا، شما باید درخواست خود را به سفارت خانه کانادا یا کنسولگری کانادا ارسال کنید.

درخواست ویزا به صورت آنلاین یا حضوری دریافت می‌ شود و برای صدور آن به مدارک زیر نیاز است:

 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • اثبات مالی که نشان دهنده توانایی مالی شما برای پرداخت هزینه ‌های سفر است.
 • اطلاعاتی که نشان دهنده برنامه سفر، نوع و فعالیت ‌های پیش‌بینی شده در کانادا است.
 • هزینه درخواست ویزای توریستی نیز باید پرداخت شود.

انواع ویزای توریستی کانادا

در کانادا، بسته به مدت اقامت و اهداف سفر، دو نوع ویزای توریستی وجود دارد:

 • ویزای سینگل اینتری: (Single Entry) به معنای ویزایی است که به فرد اجازه ورود به کشور مورد نظر را برای فقط یک بار می‌‌دهد. به عبارت دیگر، این ویزا برای یک بار ورود به کانادا اعتبار دارد و پس از خروج از آن، افراد برای ورود مجدد نیاز به درخواست ویزای دیگری دارند. این ویزا می‌‌تواند برای یک سفر توریستی، شرکت در یک رویداد خاص یا دیدار خانواده و دوستان مناسب باشد.
 • ویزای مولتی کانادا یا مولتیپل: (Multiple Entry) با داشتن ویزای مولتی، شما می‌‌توانید به مدت 5 سال هر چند بار که می‌خواهید وارد کانادا شده و با هر ورود، امکان اقامت در این کشور به مدت 6 ماه را داشته باشید.
  مهمترین ویژگی ویزای مولتیپل این است که شما می‌ توانید در طول مدت اعتبار ویزا به تعداد دلخواه وارد و خارج کانادا شوید. این ویژگی برای افرادی که ممکن است به طور متناوب به کانادا سفر کنند یا برای مدت زمان طولانی‌تری در این کشور بمانند، بسیار مفید است.
انواع ویزای توریستی کانادا | سایت ویزا

قانون جدید تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان

اخیراً قانون جدیدی تصویب شده است که به شهروندان ایرانی این امکان را می‌‌دهد که در صورت حضور در کانادا با ویزای توریستی از یکم مارس 2023 (۱۰ اسفند ۱۴۰۱) تا بیست و هشتم فوریه 2024 (۹ اسفند ۱۴۰۲)، بصورت رایگان درخواست ویزای کار (Work Permit)کانادا را ارائه نمایند؛ اما روند درخواست تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا را در ادامه بیان خواهیم کرد.

نحوه تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا برای ایرانیان

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

یافتن فرصت شغلی

اولین قدم برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا، پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب است. می‌ توانید از سایت‌‌های کاریابی معتبر مانند Indeed، LinkedIn، Glassdoor یا وب ‌سایت شرکت ‌های خصوصی استفاده کنید. در این وب‌ سایت ‌ها یک فرصت شغلی که با شرایط خود سازگار باشد را پیدا کرده و سپس رزومه خود را به‌صورت آنلاین برای کارفرما ارسال نمایید.

دریافت نامه تایید کارفرما

بعد از یافتن شغل، کارفرما باید برای شما یک نامه تایید کار (Job Offer Letter) تهیه کند. این نامه باید شامل مواردی مانند نام شرکت، شرح کوتاهی از وظایف شغلی، حقوق و مزایا، محل کار و مدت زمان قرارداد باشد. برای تهیه این نامه، کارفرما باید از دولت کانادا مجوز کار(LMIA) را درخواست کند. این مجوز نشان دهنده این است که استخدام شما برای بازار کار کانادا مفید است.

اقدامات مهاجرتی

بعد از دریافت نامه تایید کارفرما، شما فقط باید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و درخواست تغییر وضعیت ویزای توریستی به ویزای کاری (Work Permit)را به‌صورت آنلاین ثبت کنید. ثبت درخواست شامل تکمیل فرم ‌های مهاجرتی و ارائه مدارک مورد نیاز است.

پرداخت هزینه‌ ها

در این مرحله باید هزینه ‌های میانی مربوط به ویزای کاری در کانادا را پرداخت کنید. هزینه ‌ها شامل هزینه پردازش درخواست، هزینه بررسی امنیتی و هزینه‌‌های دیگر می‌شود و حدود 155 دلار کانادا است؛ اما از تاریخ 14 فوریه 2024، شهروندان ایرانی از پرداخت این هزینه معاف بوده و می‌توانند به طور رایگان فرایند تبدیل ویزای توریستی به کاری را در کانادا انجام دهند.

مدت زمان تغییر ویزای توریستی به کاری کانادا

پس از ثبت درخواست و ارائه مدارک، باید منتظر بررسی درخواست تبدیل ویزا به ویزای کاری در کانادا باشید. برای ارزیابی و تصمیم‌گیری در مورد این ویزا، ممکن است زمان نسبتاً طولانی صرف شود.

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، به شرایط فرد درخواست دهنده و حجم پرونده ‌های در حال بررسی در اداره مهاجرت کانادا بستگی دارد؛ اما طبق اعلام سایت رسمی اداره مهاجرت، صدور ویزای کاری پس از ارائه مدارک کامل، ممکن است تا 132 روز طول بکشد. البته افرادی که از داخل کانادا و به‌صورت حضوری درخواست خود را ارائه دهند، پس از 30 روز پاسخ ویزای خود را دریافت می‌کنند.

مدت زمان تغییر ویزای توریستی به کاری کانادا | سایت ویزا

جمع بندی

با تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا، ایرانیان می‌‌توانند فرصت بهتری برای کسب و کار و رشد حرفه ‌ای خود داشته باشند. از سوی دیگر، کانادا نیز از تخصص و توانایی ایرانیان بهره‌ برداری کرده و توسعه اقتصادی خود را تقویت می‌‌کند. در این مطلب، برای علاقه مندان توضیحاتی درباره فرآیند و شرایط تبدیل ویزای توریستی به کاری برای ایرانیان داده شد تا با مطالعه آن، اقدامات لازم را با دقت انجام دهند.


سوالات متداول تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا

ویزای توریستی کانادا چه مدت اعتبار دارد؟

در خصوص تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا چه قانون جدیدی وضع شده است؟

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا چه مراحلی باید طی شود؟

 1. یافتن فرصت شغلی
 2. دریافت نامه تایید کارفرما
 3. اقدامات مهاجرتی
 4. پرداخت هزینه‌ ها
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

راهنمای کامل استخدام و آموزش در کبک کبک به عنوان مرکز استان کبک در کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای...

راهنمای کامل مهاجرت به کبک و زبان فرانسه کبک (Quebec)، یکی از استان‌های کانادا، سومین مقصد مهاجرتی پرطرفدار این کشور...

روش های مهاجرت کاری به کانادا با استفاده از روش ‌های مهاجرت کاری به کانادا، اتباع کشورهای خارجی می‌توانند ویزای...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر