مدارک ویزای کانادا، برای گرفتن ویزای کانادا نیاز به مدارکی داریم که هر کدام از آن‏ها برای هر نوع از ویزا می‏تواند مناسب باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه ...

مدارک ویزای کانادا | برای ویزای تحصیلی – توریستی – کاری

۵ آبان ۱۴۰۲

مدارک ویزای کانادا، برای گرفتن ویزای کانادا نیاز به مدارکی داریم که هر کدام از آن‏ها برای هر نوع از ویزا می‏تواند مناسب باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه …

راهنمای کامل مدارک ویزای کانادا

کشور کانادا برای ایرانیان یکی از اصلی‌‏ترین و رایج‌‏ترین مقاصد برای مهاجرت است که سالانه افراد بسیاری برای کار یا تحصیل به آن سفر می‏کنند. برای گرفتن ویزای کانادا نیاز به مدارکی داریم که هر کدام از آن‏ها برای هر نوع از ویزا می‏تواند مناسب باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا مدارک ویزای کانادا را به شما معرفی کنیم و اطلاعات لازم در این باره را به شما بدهیم.

چند نوع ویزا برای کانادا داریم؟

بهتر است در ابتدا قبل از اینکه مدارک ویزای کانادا را بررسی کنیم، مشخص کنیم که چند نوع ویزای کانادا داریم. برای اینکه بتوانیم به کانادا مسافرت کنیم سه را در پیش رو داریم. اولین راه توریستی است که یا بدون دعوتنامه کانادا و یا با استفاده از دعوت نامه انجام می‌شود. دومین راه از طریق کاری است که افراد از طریق استخدام در یک شرکت یا سازمان در کانادا به این کشور مهاجرت می‎کند. بعد از آن نوبت به تحصیل می‎رسد.

مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‏ترین روش‎های مسافرت به کانادا است که نسبت به بقیه به مدارک بیشتری احتیاج دارد و ویزای با ارزش‎تری را شامل می‎شود و بعد از آن به ویزای خود اشتغالی می‎رسیم که آن نیز بسیار مهم دیده می‏شود. در ادامه تمامی مدارک مربوط به این چند نوع ویزا را به صورت جدا بررسی خواهیم کرد تا اطلاعات کاملی در این باره داشته باشید.

مدارک ویزای کانادا | برای ویزای تحصیلی - توریستی - کاری | ایران ویزا

مدارک ویزای کانادا برای مهاجرت تحصیلی

مدارک ویزای کانادا برای أخذ ویزای تحصیلی کانادا: در بالا بیان کردیم که یکی از مهم‌ترین ویزاهای کانادا تحصیلی است که اداره مهاجرت کانادا برای آن سخت‌گیری‌های بسیاری‌ را انجام می‌دهد. مدارکی که برای این ویزا اعلام می‌شوند باید کاملا معتبر باشند و از ارائه مدارک نا معتبر باید خودداری کنید. هم‌چنین تمکن مالی نیز برای این نوع از ویزا بسیار مهم است.

قبل از اینکه مدارک برای ویزای تحصیلی را آماده کنید باید اپلای یا پذیرش دانشگاه یا کالج را دریافت کنید. یعنی باید ابتدا دانشگاه خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس مدارکی که دانشگاه احتیاج دارد آن‏ها را ارائه دهید. گاهی نیاز است برای سطوح تحصیلی مختلف مانند لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا مدارک متفاوتی را تهیه کنید. پس باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید.

در زیر مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را بیان خواهیم کرد:

 • شناسنامه،‌ کارت ملی و کارت پایان خدمت
 • اصل پاسپورت به همراه اسکن از صفحاتی که برچسب ویزاهای قبلی در آن وجود دارد.
 • عکس ۳ در ۴ با پس زمینه سفید ‌که برای ویزا گرفته می‌شود.
 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده که آنلاین پر می‌شود.
 • فرم اطلاعات مربوط به خانواده و کسانی که قرار است شما را همراهی کنند.
 • نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه یا مدرسه
 • ترجمه مدارک تحصیلی کشور مبدا و ریز نمرات
 • ارائه فرم توصیه نامه برای دانشگاه یا مدرسه
 • مدارک مالی که شامل تمکن مالی و گردش حساب می‌شود.
 • مدارک شغلی در صورت شاغل بودن
 • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • مدرک زبان که باید آیلتس باشد و نمره آن به دانشگاه شما بستگی دارد.

مدارک ویزای توریستی کانادا

مدارک ویزای کانادا برای أخذ ویزای توریستی کانادا: ویزای توریستی هم یکی دیگر از ویزاهای مهم برای کانادا است. این ویزا به مولتی نیز معروف است و ۵ ساله صادر می‌شود. کسانی که این ویزا را دریافت می‌کنند هر موقع که بخواهند می‌توانند به خاک کانادا تا زمان اتمام ویزا وارد شوند.

گاهی اوقات نیاز است برای این ویزا شخصی که مقیم کانادا است برای شما دعوتنامه بفرستد. از این رو باید دعوت نامه نیز به همراه مدارک به سفارت ارائه شود. شخصی که دعوتنامه ارسال می‏کند باید واجد شرایط باشد که این موضوع باید از شهرداری محل زندگی فرد مقیم پرسیده شود.

مدارک برای این ویزا به شرح زیر است:

 • اصل پاسپورت با اعتبار یک سال به همراه تمامی پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی
 • یک قطعه عکس جدید استاندارد ویزا
 • شناسنامه، کارت ملی و ترجمه آن‌ها
 • در صورت متاهل بودن سند ازدواج باید ترجمه شود.
 • ترجمه گواهش اشتغال به تحصیل
 • تکمیل فرم اطلاعات متقاضی و خانواده
 • ارائه اطلاعات تمکن مالی و گردش حساب
 • در صورت شاغل بودن ترجمه فیش حقوقی، لیست بیمه و حکم کار گزینی
مدارک ویزای توریستی کانادا | ایران ویزا

مدارک ویزای کاری کانادا

مدارک ویزای کانادا برای أخذ ویزای کاری کانادا: یکی دیگر از ویزاهای رایج کانادا ویزای کاری است. این ویزا سالانه به تعداد بسیاری از افراد ارائه می‌شود. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید نیازمند آیلتس با نمرات بالا و مدارک زبان فرانسه مورد نیاز کارفرما هستید. گاهی اوقات شما ویزای مجوز کاری را دریافت می‎کنید. یعنی کارفرما برای شما دعوتنامه فرستاده و از این طریق ویزای کاری را دریافت می‎کنید. ممکن است در این مورد نیاز به زبان نداشته باشید و یا اینکه مدارک زبان را در کشور کانادا تکمیل کنید.

در زیر مدارک ویزای کانادا از نوع کاری را بیان می‌کنیم:

 • دعوت نامه کاری از طرف کارفرمای کانادایی
 • تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کشور کانادا
 • تمکن مالی مناسب
 • گواهی عدم سو پیشینه و سلامت بدن
 • پاسپورت معتبر به همراه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی

مدارک ویزای خود اشتغالی کانادا

مدارک ویزای کانادا برای أخذ ویزای خود اشتغالی کانادا: از ویزاهای دیگر کانادا که بسیار مورد توجه قرار می‏گیرد، ویزای خود اشتغالی است. این ویزا شبیه به ویزای کاری است با این تفاوت که فرد ورزشکار، نویسنده، صنعتگر یا هنرمند به دولت این اطمینان را می‎دهد که قرار است همین کار را در کانادا ادامه دهد.

از این رو مدارکی که برای این ویزا باید ارائه شود، درباره کار فرد و سوابق او در کشور مبدا است و باید به صورت دقیق و یک رزومه کاری به سفارت کانادا تحویل داده شود. هم‏چنین باید به صورت کامل مشخص شود که فرد قرار نیست در کشور مبدا بیکار باشد و کار او باید قبل از رفتن مشخص شده باشد.

سایر مدارک ویزای کانادا پایه که در ویزاهای دیگر در بالا وجود داشت نیز برای این نوع از ویزا باید موجود باشد. برای ویزای خود اشتغالی نیز نیازمند مدرک زبان معتبر آیلتس هستید. هزینه شرکت در کلاس‎های زبان در کشور کانادا بالا است به همین دلیل بهتر است تا مدرک زبان را در ایران دریافت کرده و سپس مهاجرت کنید.

هم‏چنین این موضوع نیز بسیار اهمیت دارد که تمامی کارهای مهاجرت یا سفر خود را با یک دفتر مهاجرتی هماهنگ کرده و از تجربیات آن‏ها برای سفر خود استفاده کنید. موضوع کسری مدارک برای سفارت و ریجکت شدن بسیار رایج است. از این جهت بهتر است تا افراد خبره در این زمینه به شما کمک کنند.

مدارک ویزای خود اشتغالی کانادا | ایران ویزا

سخن پایانی

مدارک ویزای کانادا یکی از مهم‌‏ترین مواردی است که باید برای ویزای کانادا در نظر گرفته شود. از این جهت در این مقاله درباره مدارک ویزای کانادا برای هر نوع از ویزا صحبت کردیم و اطلاعات لازم در این زمینه را برای شما ارائه کردیم. فراموش نکنید که برای ارائه مدارک ویزای کانادا به سفارت یا دفاتر وک (Vac offices) حتما یک پوشه مخصوص داشته باشید تا نظم رعایت شود.


سوالات متداول مدارک ویزای کانادا

برای أخذ ویزای توریستی کانادا چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

اصل پاسپورت با اعتبار یک سال به همراه تمامی پاسپورت‌ها و ویزاهای قبلی ، یک قطعه عکس جدید استاندارد ویزا، شناسنامه، کارت ملی و ترجمه آن‌ها، در صورت متاهل بودن سند ازدواج باید ترجمه شود. ، ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل، تکمیل فرم اطلاعات متقاضی و خانواده، ارائه اطلاعات تمکن مالی و گردش حساب، در صورت شاغل بودن ترجمه فیش حقوقی، لیست بیمه و حکم کار گزینی

برای أخذ ویزای کاری کانادا چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

دعوت نامه کاری از طرف کارفرمای کانادایی، تاییدیه از اداره منابع انسانی و توسعه مهارت‌های کشور کانادا، تمکن مالی مناسب، گواهی عدم سو پیشینه و سلامت بدن، پاسپورت معتبر به همراه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی

برای أخذ ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

شناسنامه،‌ کارت ملی و کارت پایان خدمت، اصل پاسپورت به همراه اسکن از صفحاتی که برچسب ویزاهای قبلی در آن وجود دارد، عکس ۳ در ۴ با پس زمینه سفید ‌که برای ویزا گرفته می‌شود، فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده که آنلاین پر می‌شود، فرم اطلاعات مربوط به خانواده و کسانی که قرار است شما را همراهی کنند.

نامه پذیرش دانشگاه یا مدرسه، رسید پرداخت شهریه دانشگاه یا مدرسه، ترجمه مدارک تحصیلی کشور مبدا و ریز نمرات، ارائه فرم توصیه نامه برای دانشگاه یا مدرسه، مدارک مالی که شامل تمکن مالی و گردش حساب می‌شود، مدارک شغلی در صورت شاغل بودن، سند ازدواج در صورت متاهل بودن، مدرک زبان که باید آیلتس باشد و نمره آن به دانشگاه شما بستگی دارد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد...

ویزای کانادا اخذ ویزای کانادا برای اینکه بخواهید به این کشور سفر کنید لازم و ضروری است. برای اخذ ویزای...

کانادا از جمله کشورهای مهاجر‌پذیر در آمریکای شمالی است و سالانه افراد بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای کار و...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر