تمدید ویزای شینگن، یکی از نکات مهمی که باید مسافران خارجی در زمان اقامت در اروپا به آن توجه کنند چگونگی تمدید ویزای شینگن است. این ویزا همانند سایر ویزاها ...

نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا

۲۱ آذر ۱۴۰۲

تمدید ویزای شینگن، یکی از نکات مهمی که باید مسافران خارجی در زمان اقامت در اروپا به آن توجه کنند چگونگی تمدید ویزای شینگن است. این ویزا همانند سایر ویزاها …

یکی از نکات مهمی که باید مسافران خارجی در زمان اقامت در اروپا به آن توجه کنند چگونگی تمدید ویزای‌شینگن است. این ویزا همانند سایر ویزاها دارای مدت اعتبار معینی می‌باشد و اگر مسافری بعد از پایان مهلت اعتبار ویزا در این کشور بماند دچار مشکلات زیادی خواهد شد و باید قبل از اتمام اعتبار ویزا اقدام به تمدید ویزای شینگن نماید. در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا صحبت کنیم.

نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا | سایت ویزا

برای تمدید ویزای شینگن چه شرایطی لازم است؟

اقامت بیشتر از حتی یک روز در یک کشور خارجی بدون ویزای شینگن غیرقانونی است و تبعات ناخوشایندی دارد؛

در ادامه شرایط لازم برای تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا را بیان می‌کنیم.

اگر مسافری دیرتر از زمان صدور ویزا به کشوری در حوزه شینگن وارد شود و دلایل منطقی جهت تمدید ویزا داشته باشد می‌تواند اقدام به تمدید ویزای‌شینگن نماید. توجه کنید که این قانون فقط برای ویزای کوتاه مدت یک بار ورود قابل اجرا است.

طبق قوانین ویزای شینگن در صورت وجود دلایل بشر دوستانه‌ای مثل نیاز به ادامه مراحل درمانی یا شرکت در مراسم تشییع یکی از اعضای خانواده یا همراهی با فردی که در چنین شرایطی قرار دارد می‌توان اقدام به تمدید ویزای‌شینگن در زمان اقامت در اروپا کرد.

در صورت وجود موارد غیر مترقبه مثل جنگ، تظاهرات، توقف پروازها به هر دلیلی و شرایط بد آب و هوایی در کشور مبدا قبل از پایان مدت اعتبار ویزا یا تعداد روزهای مجاز اقامت امکان ارائه درخواست تمدید ویزای‌شینگن وجود دارد.

ارائه دلایل شخصی مثل برنامه جلسات کاری و بیزنسی، مراسم ازدواج خود و یا یکی از بستگان نزدیک از جمله شرایط دیگری برای تمدید ویزای‌شینگن است. در این رابطه احتمال پذیرش تمدید ویزا کمتر از سایر موارد می‌باشد و در این خصوص باید مسئولان مهاجرت کشور مبدا تصمیم بگیرند.

مدارک لازم برای تمدید ویزای شینگن

برای تمدید ویزای‌شینگن مدارک کمتری نسبت به زمان اخذ ویزا نیاز است؛ تمام مدارک برای تمدید ویزا به شرح زیر می‌باشد.

  • یک قطعه عکس بیومتریک از مسافر
  • پاسپورت دارای ویزای شینگن اخیر فرد
  • فرم مخصوص درخواست تمدید ویزای‌شینگن
  • مدارک تمکن مالی مسافر برای تأمین هزینه‌‌های اقامت
  • بیمه مسافرتی دارای اعتبار کافی و در برگیرنده تمام کشورهای حوزه شینگن
  • ارائه مدارکی برای اثبات شرایط مسافر برای تمدید ویزای‌شینگن

مراحل تمدید ویزای شینگن

چگونگی تمدید ویزای‌شینگن در زمان اقامت در اروپا با نحوه تمدید ویزا در کشور مبدا تفاوت‌هایی دارد. زمانی که مسافران تصمیم به تمدید ویزای خود دارند باید دو موضوع یعنی زمان و محل مناسب برای تمدید ویزا را مدنظر قرار دهند.

بهترین زمان برای تمدید ویزای شینگن

مسافران هنگام اقامت در اروپا باید مدت اعتبار ویزا را در نظر داشته باشند و حداقل یک هفته قبل از پایان مهلت اعتبار ویزا اقدام به ارائه درخواست تمدید ویزای‌شینگن نمایند. در صورتی که حتی یک روز از اعتبار ویزا گذشته باشد درخواست ویزای مسافر بدون بررسی پرونده زد خواهد شد و فرد از اتحادیه اروپا اخراج می‌شود.

بهترین زمان برای تمدید ویزای شینگن | سایت ویزا

کجا باید تمدید ویزای شینگن انجام شود؟

چنانچه به درخواست تمدید ویزای‌شینگن در زمان اقامت در اروپا موافقت شد فقط مسافر می‌تواند در کشوری اقامت کند که از طریق آن درخواست تمدید داده است.

به عنوان مثال اگر مسافری با ویزای شینگن به آلمان وارد شود و در طول سفر به کشورهای هلند، اتریش و چک هم سفر کرده باشد و در کشور چک بخواهد ویزای خود را تمدید کند در صورت موافقت با درخواست تمدید ویزای‌شینگن باید تمام روزهای دیگر در همین کشور بماند.

تمدید ویزای شینگن در اروپا چقدر طول می‌کشد؟

معمولا درخواست تمدید ویزای‌شینگن چند روز تا یک ماه زمان می‌برد؛ بنابراین تا مشخص شدن نتیجه درخواست مسافر باید در کشوری که درخواست داده است اقامت داشته باشد. اگر درخواست تمدید ویزای شینگن تایید شد فرد می‌تواند در همان کشور بماند یا در صورت نیاز به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر نماید؛ در غیر این صورت باید طی یک تا دو روز کشور مذکور را ترک نماید.

هزینه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا

هزینه تمدید ویزای شینگن با هزینه اخذ ویزای شینگن برای بار اول تفاوت دارد؛ همچنین با توجه به دلایل درخواست تمدید ویزای کوتاه مدت و اینکه درخواست برای اولین بار یا دومین بار ارائه می‌شود هزینه متفاوتی خواهد داشت.

هزینه اولین تمدید ویزای شینگن

مسافرانی که برای اولین بار درخواست تمدید ویزای شینگن را به دلایل بشر دوستانه یا به دلیل وجود اتفاقات ناگهانی ارائه می‌دهند، نیازی به پرداخت هزینه جهت تمدید ویزا ندارند. البته در صورتی که درخواست تمدید ویزا به دلایل شخصی یا ورود دیر هنگام به حوزه شینگن باشد باید هزینه 30 یورویی را پرداخت کنند.

هزینه دومین بار تمدید ویزای شینگن

افرادی که برای دومین بار اقدام به ارائه درخواست تمدید ویزای شینگن می‌کنند باید با توجه به سن متقاضی هزینه‌ای را پرداخت نمایند. به طوری که برای تمدید مجدد ویزای افراد زیر سن قانونی هزینه 30 یورویی و برای افراد بزرگسال هزینه 60 یورویی باید پرداخت شود.

در صورتی که با درخواست تمدید ویزا موافقت نشود هیچ هزینه‌ای به مسافر بازگردانده نخواهد شد.

هزینه دومین بار تمدید ویزای شینگن | سایت ویزا

جمع بندی

تحدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا باید حداقل یک هفته قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا انجام شود تا مسافران با مشکلات اقامتی مواجه نشوند. افرادی که قصد تمدید ویزا در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را دارند باید شرایط لازم برای تمدید ویزا را داشته باشند و سپس مدارک لازم و درخواست خود را به مسئولان مهاجرتی کشور مبدا تحویل دهند. در این مطلب نکات مهمی در مورد نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا ارائه شد تا متقاضیان سفر به حوزه شینگن با اطلاعات دقیق‌تری به این کشورها سفر کنند.


سوالات متداول تمدید ویزای شینگن

در چه صورت امکان تمدید ویزای شینگن برای اقامت در اروپا ممکن است؟

آیا هزینه تمدید ویزای شینگن با هزینه أخذ ویزای شینگن برای بار اول یکسان است؟

شرایط تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال: در این مقاله، قصد داریم با زبانی ساده و در عین حال حرفه‌ای، به...

معرفی گران ترین شهر های اروپا برای زندگی در این دنیای پر از تغییر و تحول، جایی برای زندگی انتخاب...

ویزای دانشجویی استرالیا یا همان ویزای تحصیلی برای افرادی صادر می‌شود که جزو اتباع کشورهای دیگر باشند و بخواهند در...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر