گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال، در این مقاله، قصد داریم با زبانی ساده و در عین حال حرفه‌ای، به بررسی مسیر مهاجرت مبتنی بر اشتغال به آمریکا و کسب گرین کارت ...

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال

۱۸ دی ۱۴۰۲

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال، در این مقاله، قصد داریم با زبانی ساده و در عین حال حرفه‌ای، به بررسی مسیر مهاجرت مبتنی بر اشتغال به آمریکا و کسب گرین کارت …

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال: در این مقاله، قصد داریم با زبانی ساده و در عین حال حرفه‌ای، به بررسی مسیر مهاجرت مبتنی بر اشتغال به آمریکا و کسب گرین کارت بپردازیم. شما با مطالعه این نوشتار می‌توانید از آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی مطلع شوید، الگوریتم‌های تصمیم‌گیری اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) را درک کنید، و از تجربیات و نکات کاربردی افرادی که در این مسیر گام نهاده‌اند بهره‌مند شوید.

موضوع مهاجرت کاری به آمریکا، موضوعی پرجزئیات و گاه اندکی پیچیده است. برخی ممکن است در طیف وسیعی از مشاغل متخصص نظیر مهندسی، پزشکی، و دانشگاهی به دنبال فرصت‌هایی برای کسب اقامت دائم باشند. دیگران ممکن است فرصت کاری در شرکت‌های بزرگ یا سرمایه‌گذاری‌های کلان را دنبال کنند که می‌تواند درِ دریافت گرین کارت را به روی آن‌ها بگشاید.

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال، در این مقاله، قصد داریم با زبانی ساده و در عین حال حرفه‌ای، به بررسی مسیر مهاجرت مبتنی بر اشتغال به آمریکا و کسب گرین کارت بپردازیم - سایت ویزا

چگونه می توانیم گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال را دریافت کنیم؟

ویزاهای شغلی متعددی مانند H-1B، L-1، O-1 و EB-1 تا EB-5 وجود دارند که هریک شرایط و مقتضیات خاص خود را دارا هستند. منظره‌ای از فرصت‌ها پیش روی شما قرار دارد که برای دستیابی به آن‌ها بایستی به درستی هدایت شوید.

بنابراین، اگر شما یک متخصص، کارآفرین، یا سرمایه‌گذاری هستید که می‌خواهید دامن‌زدن به فرصت‌ها در سرزمین فرصت‌ها – ایالات متحده آمریکا – را تجربه کنید، این مقاله راهنمای شما خواهد بود. ما به شما کمک می‌کنیم تا از پیچ و خم‌ها و دام‌های این مسیر با خبر شوید و خود را برای یک مهاجرت موفقیت‌آمیز مسلح سازید.

همراه ما باشید تا از پندار به واقعیت قدم در مسیر درخشان کسب گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال بگذارید. این نه تنها یک تغییر شغلی، بلکه تحولی عمده در سبک زندگی و چشم‌انداز آینده شما خواهد بود.

گرین کارت آمریکا، یا همان کارت اقامت دائم، برگه‌ای است که به اتباع خارجی اجازه اقامت و کار در ایالات متحده آمریکا را بدون محدودیت زمانی می‌دهد. اخذ گرین کارت آمریکا می‌تواند از طریق چندین روش انجام شود، اما یکی از رایج‌ترین آن‌ها «گرین کارت مبتنی بر اشتغال» است. در این مقاله به بررسی کامل گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال می‌پردازیم.

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال به افرادی اعطا می‌شود که از توانایی‌های مهارتی، تخصصی، یا کاری برخوردار هستند که بتوانند در ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شوند. این نوع گرین کارت در اولویت‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شود که از EB-1 تا EB-5 متغیر است. هر کدام از این دسته‌بندی‌ها شرایط خاص خود را دارند و بر اساس مهارت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری متقاضیان تعیین می‌شوند.

اولویت‌ های گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال

  • EB – افراد با توانایی‌های فوق‌العاده: این دسته برای افرادی است که در زمینه‌های هنر، علم، آموزش، تجارت، یا ورزش توانایی‌های برجسته‌ای دارند. افراد باید شواهدی ارائه دهند که نشان‌دهنده شهرت بین‌المللی و دستاوردهای برجسته آن‌ها باشد.
  • EB – حرفه‌ای‌ها با تحصیلات پیشرفته: این گروه شامل افرادی است که دارای مدارک تحصیلی پیشرفته (مانند مدرک فوق‌لیسانس یا دکترا) یا تجربه کاری ویژه‌ای در زمینه خود هستند. همچنین می‌تواند شامل افرادی باشد که شغل‌هایی دارند که نیاز به تخصص‌های خاصی دارد.
  • EB – کارگران ماهر و غیرماهر: این گروه از گرین کارت متخصصین، کارگران ماهر با حداقل دو سال تجربه کاری، و کارگران غیرماهر را شامل می‌شود. شغل متقاضی باید چنان باشد که نیاز به حضور دائمی وی در ایالات متحده را داشته باشد.
  • EB – کارمندان دولتی و افراد مذهبی: در این دسته کارکنان بین‌المللی دولتی، کارمندان ارگان‌های غیرانتفاعی، و افرادی که در سازمان‌های مذهبی در ایالات متحده فعالیت دارند، قرار می‌گیرند.
  • EB – سرمایه‌گذاران: گرین کارت EB-5 به سرمایه‌گذارانی اعطا می‌شود که حاضرند حداقل ۹۰۰.۰۰۰ دلار در پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که منجر به ایجاد شغل برای تبعه‌های آمریکایی می‌شوند.

مراحل درخواست و اخذ گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال

  • گام اول – تاییدیه کار: برای بسیاری از دسته‌های EB، نیاز است که متقاضی تاییدیه کاری از طرف کارفرمای آمریکایی خود دریافت کند. این فرایند شامل اثبات این است که متقاضی برای پست شغلی مورد نظر واجد شرایط است و شغلی که او برای آن درخواست داده است، در بازار کار آمریکا تقاضا دارد.
  • گام دوم – فرم I-140: پس از دریافت تاییدیه کار، کارفرما باید فرم I-140، که به عنوان درخواست برای کارمند خارجی شناخته می‌شود، را به اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) ارائه دهد.
  • گام سوم – اولویت تاریخ: پس از ثبت درخواست I-140، متقاضی «اولویت تاریخ» خود را دریافت می‌کند که تاریخی است که درخواستش برای بررسی توسط USCIS دریافت شده است.
  • گام چهارم – انتظار برای دسترسی گرین کارت: به دلیل محدودیت‌های هرساله در تعداد گرین کارت‌های اعطایی، ممکن است متقاضیان مجبور به انتظار برای گرین کارت بر اساس «تاریخ اولویت» خود شوند.
  • گام پنجم – فرم I-485 یا مصاحبه کنسولی: پس از اینکه گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال در دسترس قرار گرفت، متقاضیان می‌توانند فرم I-485 را برای تغییر وضعیت به اقامت دائم رسمی ارائه دهند یا در کشور خود از طریق مصاحبه کنسولی به اداره مهاجرت و شهروندی پیوستن به ایالات متحده درخواست دهند.
برای بسیاری از دسته‌های EB، نیاز است که متقاضی تاییدیه کاری از طرف کارفرمای آمریکایی خود دریافت کند - سایت ویزا

اهمیت حوزه‌ های حقوقی مرتبط

در فرایند درخواست گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال، متقاضیان ممکن است با پیچیدگی‌های حقوقی و بروکراسی مواجه شوند که در این مواقع استفاده از خدمات وکلای مهاجرت توصیه می‌شود. این حرفه‌ها می‌توانند در فرم‌پرکنی‌ها، بررسی مدارک، راهنمایی در مورد مسائل مرتبط با قوانین و مقررات، و آمادگی برای مصاحبه کنسولی متقاضیان را پشتیبانی کنند.

نتیجه‌ گیری

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال یکی از مسیرهای ارزشمند برای کسانی است که قصد دارند به صورت دائم در ایالات متحده آمریکا ماندگار شوند و کار کنند. این فرایند می‌تواند پیچیده باشد و مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و درک عمیق از قوانین و مقررات مهاجرتی است. با این وجود، از طریق این مسیر، افراد ماهر و سرمایه‌گذاران می‌توانند به بخشی از جامعه دیوارسشاز ایالات متحده تبدیل شوند و به ثبات و تنوع اقتصاد کمک کنند.


سوالات متداول گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال

گرین کارت آمریکا مبتنی بر اشتغال چیست؟

چه شرایطی برای اخذ گرین کارت آمریکا بر پایه اشتغال وجود دارد؟

آیا نیاز به داشتن یک کارفرما در آمریکا برای درخواست گرین کارت مبتنی بر اشتغال وجود دارد؟

چگونه می‌توانم از وضعیت درخواست گرین کارت مبتنی بر اشتغال خود مطلع شوم؟

در صورت تغییر شغل پس از دریافت گرین کارت آمریکا، وضعیت اقامت من به چه نحوی تأثیر پذیرفته است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

یکی از نکات مهمی که باید مسافران خارجی در زمان اقامت در اروپا به آن توجه کنند چگونگی تمدید ویزای‌شینگن...

راهنمای کامل سابقه سفر یکی از دلایل ریجکتی ویزا نداشتن تاریخچه سفر مناسب است. برخی افراد به دلیل نداشتن سابقه...

با عرض سلام و احترام به همراهان گرامی، در این نوشتار قصد داریم به یکی از موضوعات مهم و تأثیرگذار...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر