ویزای دانشجویی کانادا، اگر قصد تحصیل در دانشگاه‏های کانادا را دارید پیشنهاد می‏کنیم این مقاله که درباره ویزای دانشجویی کانادا است را مطالعه کنید تا تمامی ...

ویزای دانشجویی کانادا | مدارک مورد نیاز – شرایط – دلایل ریجکت

۷ آبان ۱۴۰۲

ویزای دانشجویی کانادا، اگر قصد تحصیل در دانشگاه‏های کانادا را دارید پیشنهاد می‏کنیم این مقاله که درباره ویزای دانشجویی کانادا است را مطالعه کنید تا تمامی …

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی کانادا

برای اینکه بتوانیم به کشور کانادا مهاجرت کنیم راه‏های بسیاری در پیش رو داریم که یکی از آن‏ها مهاجرت تحصیلی است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‏های کانادا را دارید پیشنهاد می‏کنیم این مقاله که درباره ویزای دانشجویی کانادا است را مطالعه کنید تا تمامی اطلاعات لازم در این باره را به دست آورید.

چگونه ویزای دانشجویی کانادا بگیریم؟ | ایران ویزا

چرا باید تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم؟

ابندا بگذارید کمی درباره تحصیل در کانادا صحبت کنیم و بررسی کنیم که چرا کانادا کشور پرطرفداری برای تحصیل در دانشگاه است و عده زیادی علاقه دارند در این کشور درس بخوانند. شاید اولین چیزی که برای کانادا در نظر گرفته می‌شود سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه‏های معتبر است. شما با فارغ التحصیلی از این دانشگاه‎ها هم در این کشور و هم در باقی کشورهای دنیا می‏توانید به راحتی کار پیدا کرده و استخدام شوید.

دومین موضوع به زبان باز می‎گردد. زبان برای تحصیل در این کشور انگلیسی است که بسیار رایج بوده و برای یادگیری آسان است. برای کسانی که علاقمند به فرآیندهای تحقیقاتی هستند، کانادا زمینه را برای این کار فراهم کرده است تا شما را به اهداف خود برساند. پروسه گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بسیار راحت‏تر از دیگر کشورها است و شما می‎توانید به راحتی بورسیه نیز دریافت کنید.

این بورسیه امکان تحصیل مقرون به صرفه در این کشور را فراهم می‎کند و بسیار با ارزش است. هم‏چنین اگر شما بورسیه دریافت نکردید، امکان کار به همراه تحصیل وجود دارد که این برای تامین مخارج شما بسیار کمک‌کننده است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند و در این کشور تحصیل می‎کنند.

چگونه می‏ توان برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کرد؟

برای اینکه بتوان در یکی از دانشگاه‏های کانادا درس خواند، باید ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنیم. این ویزا برای انواع مقاطع تحصیلی در دانشگاه وجود دارد و افراد می‎توانند با توجه به مقطع تحصیلی در کشور مبدا آن را دریافت کنند.

برای این کار ابتدا باید از دانشگاه پذیرش یا اپلای گرفت.برای اپلای شما باید به سایت دانشگاه مورد نظر رفته و شرایط پذیرش را بخوانید. سپس مدارک مورد نظر برای هر دانشگاه را آماده کرده و برای آن‏ها ارسال کنید. دانشگاه بعد از اینکه مدارک شما را بررسی کرد شما را واجد شرایط می‏کند. بعد از اینکه نامه یا ایمیل پذیرش را دریافت کردید باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

سپس باید به سایت مورد نظر برای ویزا رفته و فرم‏های مرتبط را پر کنید. بعد از آن باید مدارک و پاسپورت خود را به یکی از کشورهای مجاور که سفارت کانادا یا یکی از دفاتر وک (VAC offices) در آن قرار دارد بفرستید تا برای مصاحبه به شما وقت داده شود.
این قسمت نیز نیاز به طی کردن پروسه‎ای دارد که ابتدا از جمع کردن مدارک آغاز می‎شود. در ادامه بیشتر درباره مدارک و دیگر موضوعات پیرامون ویزای دانشجویی صحبت خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا

بعد از اینکه اپلای دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کردید باید به درخواست ویزا را انجام دهید. معمولا دانشگاه به شما برای این کار زمان می‏دهد. البته شما باید زمان اپلای هر دانشگاه را در نظر داشته باشید تا بتوانید به تا قبل از شروع ترم ویزای خود را دریافت کنید. یکی از مراحل قبل از اینکه مدارک را جمع کرده و ارائه دهید، گرفتن مدرک زبان معتبر یا آیلتس است. نمره آیلتس را دانشگاه معین می‏کند، با این حال شما باید با دانش زبان بالا اپلای خود را انجام دهید.

مدارک نیز بر اساس مقطع تحصیلی شما ممکن است متغیر باشند. با این حال تعداد مشخصی از آن‏ها برای هر مقطع یکسان است.

در زیر تعدادی از مدارک مهم مورد نیاز را نام می‏بریم:

• ترجمه شناسنامه و کارت ملی
• پاسپورت معتبر
• ارائه نامه پذیرش دانشگاه
• فرم تکمیل شده درخواست ویزای کانادا
• ارائه مدارک تحصیلی دوازده ساله به همراه ترجمه آن‏ها
• چند قطعه عکس مخصوص ویزا
• ارائه مدرک زبان
• ارائه مدارک پزشکی برای سلامت افراد

برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا نیاز به توصیه نامه، رزومه تحصیلی و رزومه کاری نیز داریم از این رو باید از دانشگاه مورد نظر برای مقاطع بالاتر به صورت دقیق مدارک را سوال کنید و آن‏ها را در یک پوشه به صورت منظم به سفارت ارائه دهید.

شرایط ویزای دانشجویی در مقاطع مختلف در کانادا به چه صورت است؟

بعد از اینکه درباره نحوه پذیرش و مدارک اطلاعات لازم را کسب کردیم، نوبت به شرایط ویزای دانشجویی کانادا برای هر مقطع تحصیلی می‎رسد. برای لیسانس معمولا به مدرک دیپلم دوازده ساله احتیاج داریم. لیسانس 4 سال زمان می‏برد و دانشگاه‏های بسیاری برای این مقطع پذیرش را انجام می‏دهند. برای مقطع ارشد نیز نیاز به معدل 13 به بالا دارید.

برای این مقطع ممکن است بورسیه بیشتر از لیسانس وجود داشته باشد و ویزا نیز با سرعت بیشتری صادر شود. برای دکترا نیز شرایط ویژه دیگری وجود دارد. شما در این مقطع باید استاد راهنمای خود را انتخاب کرده و معمولا کار تحقیقاتی را باید انجام دهید که برای آن حقوق دریافت می‏کنید. از این رو نیاز است تا رزومه تحصیلی و کاری قوی برای این مقطع داشته باشید.

شرایط ویزای دانشجویی در مقاطع مختلف در کانادا به چه صورت است؟ | ایران ویزا

تمکن مالی و انگیزه نامه برای ویزای دانشجویی کانادا به چه صورت است؟

تمکن مالی یکی از موارد بسیار مهم برای ویزای دانشجویی کانادا است. افراد باید تمکن مالی مورد قبول را برای سفارت ارائه دهند تا سفارت برای آن‌ها ویزا صادر کند. این تمکن مالی گردش حساب در نظر گرفته می‌شود و فقط به پول داخل حساب بستگی ندارد.

درواقع این گردش حساب باید تراکنش باشد و فقط جابه جایی پول نباشد. تمکن مالی برای هر مقطع متفاوت است و باید از سفارت برای اندازه معین آن سوال شود. هم‌چنین باید به مدت ۴ ماه در حساب شخص باقی مانده باشد. تمکن مالی هم‌چنین در زمان تمدید ویزا نیز باید در حساب باشد. پس به این موضوع باید بسیار توجه شود.

انگیزه نامه نیز یکی دیگر از مدارک بسیار مهم برای ویزای کانادا است‌. انگیزه نامه برای سفارت حکم یک سند را دارد که هدف تحصیل در آن شرح داده می‌شود. شخص باید این انگیزه نامه را خود نوشته و به صورت منحصر به فرد باشد. بسیاری از افراد تصور می‌‌کنند برای گرفتن پذیرش نیاز به نمرات بالا است.

در حالی که نیاز به یک انگیزه نامه خوب داریم که هدف از تحصیل به درستی در آن نوشته شده باشد. در این انگیزه نامه باید دانشگاه مقصد، جزئیات آن و اطلاعات مربوطه به دقت نوشته شود. سپس سوابق تحصیلی به صورت کامل شرح داده شود. باید توضیح دهید که چرا به این رشته علاقه دارید و دستاوردهای علمی خود را معرفی کنید. هم‌چنین مشخص کنید ‌چرا دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده‌اید و کاملا بیان کنید که بعد از تحصیل قرار است چه کاری در کشور مقصد انجام دهید.

برای صدور ویزای دانشجویی کانادا چقدر زمان لازم است؟

بعد از اینکه مدارک خود را برای سفارت فرستادید و وقت مصاحبه و انگشت نگاری برای شما صادر شد نیاز به یک مدت زمان برای صدور ویزای خود دارید. مدت زمان صدور ویزا را به صورت آفلاین و آنلاین می‌توان مشخص کرد. مدت زمان صدور ویزا معمولا ۲ تا ۱۸ هفته زمان می‌برد. به همین خاطر گفته می‌شود به زمان مدت زمان ویزا توجه بسیار شود و سپس بر اساس آن اپلای خود را دریافت کنند تا بتوانند به ترم دانشگاه برسند.

به چه دلیل ویزای دانشجویی کانادا ریجکت می‌شود؟

دلایلی وجود دارد که به خاطر آن‏ها سفارت می‏تواند به شما ویزا ندهد و به اصطلاح ریجکت شوید. دلالی ریجکت شدن می‏تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است شما نامه پذیرش نداشته باشید و یا اینکه مدارک نادرست یا جعلی را ارائه دهید. در این صورت افسر ممکن است شما را ریجکت کند.

برای کسانی که تمکن مالی مناسب ندارند نیز ممکن است ریجکتی ایجاد شود. تمکن مالی برای کانادا ممکن است کمی بیشتر از کشورهای دیگر باشد از این رو نیاز است تا مقدار بیشتری پول برای تراکنش یا در حساب خود داشته باشید. پس اگر نمی‏توانید تمکن مالی این کشور را تامین کنید می‏توانید به یک کشور دیگر برای تحصیل اقدام کنید.

یکی دیگر از شرایط ریجکتی این است که شما دلیل قانع‌کننده برای برگشت به کشور نداشته باشید. باید به افسر توضیح دهید که بعد از اینکه درس شما تمام شد چه هدفی دارید و قرار است در کانادا بعد از تحصیل چه فعالیتی داشته باشید. با این حال بهتر است برای افسر توضیح داده شود که بعد از اتمام تحصیل به کشور خود باز می‏گردید.

رزومه تحصیلی ضعیف هم می‏تواند باعث ریجکت شدن شود. شما باید برای گرفتن ویزا نمرات قابل قبولی داشته باشید و اگر نمرات قابل قبول نباشند ممکن است باعث ریجکتی شود که این ممکن است برای افراد نا امید‌کننده باشد. هم‏چنین دانشگاه انتخابی نیز باید معتبر باشد و مدرک زبان نیز با نمرات بالا ارائه شده باشد.

به چه دلیل ویزای دانشجویی کانادا ریجکت می‌شود؟ | ایران ویزا

سخن پایانی

ویزای دانشجویی کانادا یکی از رایج‏ترین ویزاها برای این کشور است که سالانه متقاضی بسیاری دارد. از این رو در این مقاله آن را به صورت کامل شرح دادیم و اهمیت درس خواندن در این کشور را بیان کردیم. سپس مشخص کردیم که به چه مدارکی برای این کار احتیاج داریم و در آخر باید گفت که بهتر است امور مهاجرتی را به موسسات آگاه در این زمینه بسپاریم.


سوالات متداول ویزای دانشجویی کانادا

برای أخذ ویزای دانشجویی کانادا چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

ترجمه شناسنامه و کارت ملی، پاسپورت معتبر، ارائه نامه پذیرش دانشگاه، فرم تکمیل شده درخواست ویزا، ارائه مدارک تحصیلی دوازده ساله به همراه ترجمه آن‏ها، چند قطعه عکس مخصوص ویزا، ارائه مدرک زبان، ارائه مدارک پزشکی برای سلامت افراد

چه مدت صدور ویزای دانشجویی کانادا زمان می‌برد؟

مدت زمان صدور ویزا معمولا ۲ تا ۱۸ هفته زمان می‌برد. به همین خاطر گفته می‌شود به زمان مدت زمان ویزا توجه بسیار شود و سپس بر اساس آن اپلای خود را دریافت کنند تا بتوانند به ترم دانشگاه برسند.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به چه صورت است؟

برای لیسانس معمولا به مدرک دیپلم دوازده ساله احتیاج داریم. لیسانس 4 سال زمان می‏برد و دانشگاه‏های بسیاری برای این مقطع پذیرش را انجام می‏دهند. برای مقطع ارشد نیز نیاز به معدل 13 به بالا دارید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تنوع بالای برنامه‌های مهاجرتی، مردم را ترغیب بر این داشته تا برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. کانادا یکی...

برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید، صرف نظر از این که به چه علت به این کشور...

راهنمای کامل مدارک ویزای کانادا کشور کانادا برای ایرانیان یکی از اصلی‌‏ترین و رایج‌‏ترین مقاصد برای مهاجرت است که سالانه...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر