ویزای دانش آموزی کانادا، همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور امروزه این زمینه ...

چگونه می توانیم برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنیم؟

۱۵ آبان ۱۴۰۲

ویزای دانش آموزی کانادا، همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور امروزه این زمینه …

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور امروزه این زمینه را برای والدین ارائه داده است تا بتوانند فرزندان خود را در بهترین مدارس کانادا به همراه ویزای رسمی دانش‌آموزی کانادا ثبت نام کنند. از این رو امروزه بسیار زیاد شاهد این هستیم که افراد به دنبال اطلاعات کامل در رابطه با نحوه اخذ این ویزا و هزینه‌های آن هستند. در این مطلب همراه ایران ویزا باشید تا به تمامی اطلاعات در رابطه با ویزای دانش آموزی کانادا بپردازیم.

چگونه می توانیم ویزای دانش آموزی کانادا را دریافت کنیم؟ | ایران ویزا

برای اخذ ویزای دانش‌ آموزی کانادا باید چه شرایطی داشته باشیم؟

مهم است که شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا را به درستی رعایت کنیم تا یک ویزای رسمی را برای فرزندان خود دریافت کنیم.

شرایط اخذ این ویزا بسیار ساده است.

کافیست موارد زیر را مد نظر خود قرار دهید:

 • از یکی از مدارس دولتی یا خصوصی در کانادا در مقاطع تحصیلی راهنمایی، دبیرستان و دبستان پذیرش را به همراه داشته باشید.
 • حداکثر سن 18 سال باشد.
 • فرزند به همراه والدین خود وارد کشور کانادا شود و اگر والدین او را همراهی نمی‌کنند، فرزند باید سرپرستی رسمی در کشور کانادا داشته باشد.
 • والدین باید اثبات کنند که می‌توانند تمامی هزینه‌های تحصیل فرزند خود را پرداخت کنند.
 • فرزند شما نباید هیچ گونه بیماری داشته باشد.
 • شما باید اثبات کنید که فرزندتان پس از اتمام تحصیل خود کشور کانادا را ترک می‌کند.

شایان ذکر است که دانش‌آموزان ابتدایی اجازه ورود به کشور کانادا به تنهایی را ندارند و حتما باید با والدین خود یا سرپرست رسمی خود در کانادا وارد این کشور شوند. از سویی دیگر، سرپرست رسمی باید شهروند دائمی کانادا باشد.

مدارک لازم برای ویزای دانش‌ آموزی کانادا

برای این که بتوانید به درستی ویزای دانش آموزی کانادا را برای فرزند خود اخذ کنید، نیاز است که مدارک را طبق موارد اشاره شده در این بخش تهیه کرده و مراحل اخذ ویزا را طی کنید.

 • اسکن تمامی صفحات پاسپورت خود که دارای اعتبار کامل است.
 • اسکن و ترجمه شناسنامه. حتما کپی فارسی را نیز به همراه داشته باشید.
 • یک عدد عکس پرسنلی در ابعاد 5/3 در 5/4
 • اسکن و ترجمه تمامی مدارک و ریز نمرات تحصیل در سال‌های گذشته. در صورت تحصیل در همان زمان، اسکن و ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل نیز نیاز است.
 • نامه پذیرش مدرسه.
 • در صورتی که قرار نیست فرزند خود را همراهی کنید، می‌بایست اسکن و ترجمه گواهی خروج از کشور را نیز ارائه دهید.
 • در صورتی که والدین از یکدیگر جدا شده باشند، اسکن و ترجمه گواهی حضانت نیز مورد نیاز است.
 • در صورت عدم همراهی والدین، نامه محضری سرپرست رسمی در کانادا در میان است.
 • مدرک ثبت نام در خوابگاه یا هوم استی.
 • نامه استادی پلن یا همان برنامه‌ریزی تحصیلی که در آن نشان می‌دهد هدف فرزند شما از ورود به مدارس کانادا چیست.
 • فرم‌های مربوط به ویزای تحصیلی کانادا.
 • در صورتی که فرزند بالای 14 سال سن داشته باشد، انجام انگشت نگاری نیز ضروری است.

تمامی مدارکی که آماده می‌کنید باید در قالب فرمت pdf و حتما با نام انگلیسی باشد. به هیچ عنوان فایل نباید بالای 4 مگابایت حجم داشته باشد.

مدارک لازم برای ویزای دانش‌ آموزی کانادا | ایران ویزا

هزینه دریافت ویزای دانش‌ آموزی کانادا و بررسی تمکن مالی مورد نیاز

از آنجایی که دانش‌آموزان در کشور کانادا اجازه کار ندارند، پس ارائه مدارک مبنی بر تمکن مالی آن‌ها بسیار مهم است. شما به عنوان والدین فرزند خود از سوی سفارت کانادا به عنوان اسپانسر وی معرفی می‌شوید که باید به او اثبات کنید که پول کافی برای تامین هزینه‌های فرزند خود در کشور کانادا به مدت زمان یک سال وی را دارید.

از سویی دیگر، باید به سفارت اثبات کنید که در کشور ایران از جایگاه شغلی خوبی برخوردار هستید و در صورتی که قرار است شما نیز فرزندتان را در این سفر همراهی کنید، نیاز است که مبلغ تمکن مالی خود را بیشتر کنید تا نشان دهد که خود اسپانسر هزینه‌های شخصیتان نیز هستید.

این مدارک و شغل شما باید به گونه‌ای باشد که در روز ورود به سفارت به شکل تمام و کمال آفیسر را قانع کند که فرزند شما و یا شما به همراه فرزندتان به هنگام ورود به کشور کانادا هیچ گونه مشکل مالی نخواهید داشت.

حال که بحث تمکن مالی به اتمام رسید، به سراغ هزینه دریافت ویزای دانش آموزی کانادا می‌رویم.

این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

• هزینه درخواست استادی پریمنت کانادا: 150 دلار
• هزینه انگشت نگاری به ازای هر فرد: 85 دلار
• هزینه ویزای همراه دانش‌آموزی (در صورتی که والدین نیز به همراه فرزند وارد کانادا شوند): 100 دلار

مدت زمان صدور ویزای دانش‌ آموزی کانادا چقدر است؟

سوالی که برای تمامی افراد به وجود می‌آید این است که چقدر طول می‌کشد تا ویزای دانش آموزی کانادا برای ما صادر شود. در واقع باید بگوییم که پاسخ این سوال تا حدودی نسبی ارائه می‌شود. همه چیز به این ربط دارد که سفارت کانادا تا چه اندازه با سرعت به صدور ویزای دانش‌آموزی بپردازد که به شکل رسمی بین 2 هفته و گاهی اوقات تا 6 ماه نیز طول می‌کشد!

شاید برایتان جالب باشد که بگوییم در این بین حتی پرونده‌ای نیز دیده شده است که بررسی آن توسط سفارت یک سال طول کشیده است! باید این موضوع را مد نظر خود داشته باشید که گاهی اوقات شرایطی به وجود می‌آید که باعث می‌شود پرونده‌ها به کندی پیش بروند، مانند شرایط بحرانی اخیر که بیماری کرونا برای تمامی جهان به وجود آورد. در انتها برای این بخش نیز می‌توانید به شما بگوییم که مدت زمان صدور ویزای دانش‌آموزی کانادا، پس از انگشت نگاری محاسبه خواهد شد.

نگاهی کلی به بررسی آمار صدور ویزای دانش‌ آموزی کانادا

اگر بدانید که کشور کانادا تا چه اندازه در زمینه صدور ویزای دانش‌آموزی فعالیت دارد، می‌تواند تا حدودی دید ما را برای دریافت این ویزا باز‌تر کند. ویزای دانش‌آموزی از سال 2017 تا 2020 روندی صعودی را برای خود به همراه داشت و تقریبا می‌توان گفت تمامی افرادی که درخواست این ویزا را می‌دادند به راحتی قبول می‌شدند.

از سویی دیگر اما با شیوع بیماری کرونا، از سال 2020 این روند کاملا نزولی شد، به طوری که هیچ یک از پرونده‌ها مورد قبول سفارت واقع نشد. در حال حاضر اما با از بین رفتن این بیماری، روند صعودی دوباره شروع شده است و افراد می‌توانند به راحتی وارد این کشور شوند.

نگاهی کلی به بررسی آمار صدور ویزای دانش‌ آموزی کانادا | ایران ویزا

سخن پایانی

همان‌طور که در این مطلب مطالعه کردید، تحصیل در مدارس کانادا فرصت بسیار خوبی برای فرزندان شما است. شما می‌توانید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا از ایران ویزا کمک گرفته تا به شکل کاملا قانونی فرزند خود را به این کشور فرستاده و فرصت تحصیل عالی را برای آن به ارمغان بیاورید.


سوالات متداول ویزای دانش آموزی کانادا

آمار کشور کانادا برای أخذ ویزای دانش آموزی چگونه است؟

ویزای دانش‌آموزی از سال 2017 تا 2020 روندی صعودی را برای خود به همراه داشت و تقریبا می‌توان گفت تمامی افرادی که درخواست این ویزا را می‌دادند به راحتی قبول می‌شدند.

علاوه بر داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا چه هزینه هایی باید بپردازیم؟

هزینه درخواست استادی پریمنت کانادا: 150 دلار، هزینه انگشت نگاری به ازای هر فرد: 85 دلار، هزینه ویزای همراه دانش‌آموزی (در صورتی که والدین نیز به همراه فرزند وارد کانادا شوند): 100 دلار

معمولا چقدر طول می‌کشد تا ویزای دانش آموزی کانادا صادر شود؟

همه چیز به این ربط دارد که سفارت کانادا تا چه اندازه با سرعت به صدور ویزای دانش‌آموزی بپردازد که به شکل رسمی بین 2 هفته و گاهی اوقات تا 6 ماه نیز طول می‌کشد!

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

برای این که بتوانید به کشور کانادا سفر کنید، صرف نظر از این که به چه علت به این کشور...

راهنمای کامل نحوه درخواست ویزای کانادا شما برای دانستن مراحل درخواست ویزای کانادا، ابتدا بایستی هدف خود را از مهاجرت...

راهنمای کامل تبدیل ویزای توریستی به کاری کانادا مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است یکی از تصمیمات چالش ‌برانگیز...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر