استخدام و آموزش در کبک، به دلیل اقتصاد پیشرفته این شهر، فرصت‌های شغلی فراوانی نیز برای مردم آن به وجود آمده و از این نظر، به یکی از بهترین شهرهای قاره آمریکا ...

استخدام و آموزش در کبک – مزایا + مهم ترین مشاغل مورد نیاز

۱۹ دی ۱۴۰۲

استخدام و آموزش در کبک، به دلیل اقتصاد پیشرفته این شهر، فرصت‌های شغلی فراوانی نیز برای مردم آن به وجود آمده و از این نظر، به یکی از بهترین شهرهای قاره آمریکا …

راهنمای کامل استخدام و آموزش در کبک

کبک به عنوان مرکز استان کبک در کانادا و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای شرق این کشور به شمار می‌رود. به دلیل اقتصاد پیشرفته این شهر، فرصت‌های شغلی فراوانی نیز برای مردم آن به وجود آمده و از این نظر، به یکی از بهترین شهرهای قاره آمریکا تبدیل شده است. خوشبختانه این مزایا شامل حال ایرانی‌ها نیز می‌شود.

مسئولین این شهر در سال‌های اخیر از افراد خارجی برای حضور و کار در این شهر دعوت کرده و اقامت را به طور کامل در اختیارشان قرار می‌دهند. شاید شما نیز به دنبال کسب اطلاعات در مورد این شهر و کار در آن متناسب با حرفه خود باشید؛ به همین خاطر در این مطلب در خصوص استخدام و آموزش در کبک با شما صحبت خواهیم کرد.

استخدام و آموزش در کبک، مسئولین شهر کبک در سال‌های اخیر از افراد خارجی برای حضور و کار در این شهر دعوت کرده و اقامت را به طور کامل در اختیارشان قرار می‌دهند - سایت ویزا

معرفی شهر کبک

کبک از شهرهای تاریخی کانادا است که از روی معماری و جاذبه‌های گردشگری آن نیز می‌توان به این تاریخ غنی پی برد. اکثر مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و تاریخ فرانسه بخش پر رنگی از آن را شکل می‌دهد. شهر چهار فصل کبک از هر نظر فرصت خوبی را برای مهاجران به وجود آورده است تا از امکانات گوناگون آن استفاده کنند. از مزایای این شهر نباید محیط آرام و بی‌دغدغه را فراموش کرد.

دلیل آن هم جمعیت کم نسبت به مساحت بالا است. چشم‌انداز زیبا، امنیت بالا، برخورداری از سیستم آموزشی و اداری ایده آل، تنوع فرهنگی و آداب و رسوم و نیز سیستم حمل و نقل پیشرفته را می‌توان بخش بزرگی از ویژگی‌های مثبت این شهر به حساب آورد. مردم این شهر اعتقاد زیادی به جشن و پایکوبی دارند و به بهانه رویدادهای مختلف، آماده برپایی مراسم‌های گوناگون هستند. ترکیب آسمان خراش با ساختمان‌های قدیمی و تاریخی به زیبایی‌های این شهر اضافه کرده است.

کار کردن در شهر کبک چه مزایایی دارد؟

استخدام و آموزش در کبک: آمارها می‌گوید از سال ۲۰۰۰ میلادی به این طرف بیشتر از ۶۶ هزار شغل در این شهر ایجاد شده‌اند و این فرصتی برای افراد خارجی از جمله ایرانی‌ها است تا شایستگی‌های خود را به طور کامل نشان دهند. در واقع کارآفرینان این شهر به افرادی خلاق و مطلع از فناوری‌های روز نیاز دارند تا پیشرفت روزافزونی را برای کارشان شاهد باشند.

برای نمونه شغل‌های مرتبط با ساخت و ساز مانند فرآورده‌های چوبی در این شهر اهمیت فراوانی پیدا کرده است؛ زیرا منابع لازم و کافی چوبی در کبک وجود دارد و از آن برای ساخت وسایل خانگی و حتی صادرات آن‌ها استفاده می‌کنند.

در ادامه لیستی از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز به کارمند را مشاهده خواهید کرد.

  • اپتیک و فنوتیک
  • علوم زیستی
  • بیمه و خدمات مالی
  • ارتباطات و الکترونیک
  • مواد غذایی و ساختمان‌های سبز

البته جدا از این موارد، مشاغل دیگری هم در کبک به چشم می‌خورند که بسیاری از آن‌ها مزایایی مانند حقوق عالی و بیمه دارند. از دیگر مزایای این شغل‌ها می‌توان به آموزش در کنار استخدام اشاره داشت. این یعنی اگر اطلاعات شما نسبت به آن شغل تکمیل نباشد، افرادی در کسب و کار به آموزش شما می‌پردازند تا بهترین بازدهی را برایشان داشته باشید.

استخدام و آموزش در کبک در شرایط با کیفیتی انجام می‌شود. با توجه به اقتصاد در حال رشد و نرخ بیکاری پایین، به نظر می‌رسد کبک آینده خوبی از نظر اقتصادی داشته باشد. درآمدهای مناسب این شهر سبب شده جدا از مخارج بتوان آن‌ها را پس‌انداز هم کرد.

بازار منطقه‌ای در کبک بیشتر از ۷۶۵ هزار نفر را استخدام کرده و تا به حال بیشتر از ۱۹ هزار شرکت ساخته شده است. در چنین فرصت جذابی، بی‌شک ایرانی‌های زیادی مایل به استخدام و آموزش در کبک هستند. پس با بخش بعدی پیرامون بازار کار این شهر همراهمان بمانید.

بازار کار در شهر کبک

فعالیت‌های اقتصادی مردم کبک در سال‌های اخیر، فرصت‌های شغلی خوبی را برای دیگران به وجود آورده است. بسیاری از مردم حاضر در این شهر معتقدند به خاطر این مشاغل، امکان پیشرفت برایشان امکان‌پذیر خواهد شد. عده زیادی در حال استفاده از این مزایا به سود خود و آینده خود هستند تا کیفیت زندگی را افزایش دهند. نرخ تورم در این شهر نشان می‌دهد آینده مردمان آن به سمت زندگی با کیفیت پیش می‌رود.

فعالیت‌های اقتصادی مردم کبک در سال‌های اخیر، فرصت‌های شغلی خوبی را برای دیگران به وجود آورده است - سایت ویزا

میانگین حقوق و دستمزد سالانه هر شخص که در مشاغل گفته شده یا سایر حرفه‌ها مشغول هستند، به حدود ۴۵ هزار دلار و حتی بیشتر می‌رسد. این موضوع به شرکت، نوع تخصص و میزان تسلط به آن کار توسط فرد بستگی دارد. این یعنی هر چه این شخص شرایط بهتری را در این عوامل داشته باشد، حقوق بیشتری نیز دارد. میانگین هزینه زندگی در این شهر به صورت ماهانه و بدون در نظر گرفتن مبلغ اجاره خانه به حدود ۸۵۰ دلار می‌رسد؛ بنابراین با صرفه جویی و کار بیشتر، احتمالا بتوان زندگی خوبی را در این شهر سپری کرد.

مهم‌ ترین مشاغل مورد نیاز در کبک

همان طور که در بالا هم گفته شد، مشاغل زیادی در شهر کبک مورد نیاز کارآفرینان است و افراد با توجه به روحیات و سطح دانش خود می‌توانند به استخدام و آموزش در کبک بپردازند. پیش نیاز استخدام شدن در این شهر جدا از خیلی موارد مانند تخصص که در جریانش هستید، یادگیری زبان فرانسوی نیز هست. از آن جایی که کانادا کشوری چند ملیتی است و مردم شهر کبک نیز اغلب به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، باید به آن مسلط باشید. ایرانی‌های زیادی با شنیدن این خبر، فکر مهاجرت به کبک را از سرشان بیرون می‌کنند.

این در حالی است که با یادگیری این زبان، بخش زیادی از مسیر موفقیت را خواهید گذراند. از مشاغل مهم مورد نیاز می‌توان مدیران منابع انسانی، بانکداری، مدیران مهندسی، مدیران کامپیوتر، مدیران فروش، مدیران تولید، حسابداری، تحلیلگری مالی، نمایندگی اوراق بهادار و متخصصان منابع انسانی را نام برد که هر یک می‌توانند کاربران را در شرایط خوبی قرار دهند. البته کارآفرینان کبک در حوزه‌های گفته شده به ازای حقوق و مزایای خوبی که در دسترس قرار می‌دهند، توقع بازدهی مناسب را هم از کارمندان خود دارند.

نحوه دریافت اقامت دائم در کبک

کاربران زیادی این سوال را دارند که آیا استخدام و آموزش در کبک سبب دریافت اقامت دائم می‌شود یا خیر. در پاسخ باید گفت با داشتن شرایط کار در شهر کبک مانند مدارک تحصیلی، رزومه کاری خوب و تسلط به زبان فرانسوی، می‌توان این اقامت را از آن خود کرد.

حوزه‌های منابع انسانی، مهندسی، مالی و آموزشی زیادی این روزها نیازمند نیروهای فراوان هستند. تاثیر تحصیلات برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی بهتر را نباید نادیده گرفت. طبق تحقیقات، تحصیلات دانشگاهی بهتر باعث اخذ ۲ امتیاز بیشتر در سیستم استخدام می‌شود و بهتر است ابتدا این جای پای خود را سفت‌تر کنید.

قوانین کار در شهر کبک

کار کردن در شهر کبک قوانین و شرایط خاص خودش را دارد که شاید آن را برای برخی دیگر از شهرهای این کشور مشاهده نکنید. برای یافتن شغلی قانونی در این شهر، در قدم اول باید شماره بیمه اجتماعی یا همان سین نامبر شامل ۹ رقم را اپلای کنید. بعد از آن امکان کار کردن برای شما فراهم خواهد شد. دریافت شماره بیمه نیز شامل مراحلی است که بد نیست با آن‌ها آشنا شوید.

سایر قوانین برای کار کردن در کبک را در ادامه خواهید دید:

  • بعد از انجام این کار، اعتبار نامه و مدارک شما باید معادل‌سازی کانادایی شود. در صورت نیاز باید این موارد را برای کارفرمای خود ارسال کنید تا بررسی‌های لازم طی شود. معادل‌سازی در گذشته و به دلیل نبود اینترنت کار ساده‌ای نبود، اما امروزه سایت‌های آنلاین رایگان و غیر رایگانی این پروسه را برایتان به اتمام می‌رسانند.
  • اگر فردی متخصص و حرفه‌ای در کارتان هستید، شاید نیازمند ثبت نام در سازمانی نظارتی استانی باشید. چنین موردی به صورت آنلاین در فضای اینترنت یافت می‌شود که برای نمونه باید به شغل دندان پزشکی اشاره داشت. چنین فردی باید سازمان دندان پزشکی در کبک را در فضای مجازی پیدا کرده و ثبت نام خود را در انجمن آن انجام دهد.
  • با این که می‌توانید به صورت خودآموز هم نسبت به یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی اقدام کنید، اما یادگیری آن در مراکز آموزشی بهتر است؛ از این جهت که امکان آموزش دیدن با سایر افراد و مکالمه با آن‌ها برایتان وجود دارد.
کار کردن در شهر کبک قوانین و شرایط خاص خودش را دارد که شاید آن را برای برخی دیگر از شهرهای این کشور مشاهده نکنید - سایت ویزا

سخن پایانی

کبک به عنوان یکی از استان‌های درخشان کانادا، از مناطق مناسب جهت سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که شرایط اقتصادی خوبی را برای مردم خود فراهم کرده است. مسئولین این استان با برنامه فوق العاده‌ای برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی آن در تلاش هستند و یکی از این برنامه‌ها را باید جذب کارمندان خارجی و استفاده از تجربه و دانش آن‌ها دانست. با رعایت برخی قوانین و فراهم آوردن شرایط لازم می‌توان اقامت در این شهر را دریافت کرد و در یکی از کسب و کارهای آن مشغول شد.


سوالات متداول استخدام و آموزش در کبک

شرایط استخدام و آموزش در کبک چگونه است؟

آیا با استخدام و آموزش در کبک می‌توان از نظر اقتصادی آینده روشنی را پیش‌بینی کرد؟

آیا با استخدام و آموزش در کبک می‌توان اقامت دائم کبک را أخذ کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دریافت ویزای توریستی کانادا با اهداف مختلفی از جمله هدف‌های تفریحی، گردشگری یا دیدار خانواده و دوستان انجام می‌شود. کشور...

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل فرزندان شما در مقاطع تحصیلی مختلف است. این کشور...

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی کانادا برای اینکه بتوانیم به کشور کانادا مهاجرت کنیم راه‏های بسیاری در پیش...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر