چگونه ویزای چک بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای چک بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای چک بگیریم؟ | شرایط - مدارک - هزینه‌ها سایت ویزا

آشنایی با ویزای چک

ویزای چک: برای اخذ ویزای چک لازم است تا در ابتدا متقاضیان مراجعه ای داشته باشند به سفارت چک واقع در تهران، خیابان فرمانیه، فرعی بوستان، کوچه نسترن، پلاک ۳۶ .و یا دفتر کارکزاری این سفارت واقع در میدان هروی، البته دانستن چندین مورد، قبل از رجوع کردن به سفارت چک می تواند متقاضیان را در انجام مراحل و اخذ ویزای چک راهنمایی کرده تا در وقت مصاحبه با مشکلی مواجه نشوند. با توجه به اینکه جمهوری چک عضو پیمان شینگن است، مسافرانی که خارج از این محدوده هستند می بایست بنا به مدت زمان اقامت، نوع ورود و هدف سفر خود نمونه ای از ویزای شینگن نوع A ,B ,C و سایر ویزاهای چک را انتخاب نمایند. تا مراحل صدور ویزای کشور چک به تعویق نیفتد.

ویزای چک

انواع ویزای چک

سفارت جمهوری چک بنا به درخواست متقاضیان نمونه های مختلفی از ویزای چک را در اختیار آنها قرار می دهد که بنا به نوع ویزا مسافران این اجازه را دارند در کشور چک فعالیت های مختلف داشته و مدت زمان تعیین شده ای را در جمهوری چک اقامت داشته باشند.

معمولا سفارت جمهوری چک برای مسافران خارجی انواع ویزای چک را در نمونه های مختلفی مانند ویزای توریستی برای تفریح و گردشگری در شهرهای مختلف کشور چک و بازدید از مکان های دیدنی و جذاب چک،  ویزای فرهنگی برای انجام فعالیت های فرهنگی،  ویزای تجاری برای عقد قرارداد میان دو شرکت در این کشور و معاملاتی که بدون شک برای کشور چک ارزآوری خواهد داشت، ویزای ازدواج که می بایست یکی از زوجین مقیم کشور چک باشد و تعهد دهد که از حمایت مالی زوج خود برمی آید،  ویزای نمایشگاه و کنفرانس به طوری که مسافر تمایل داشته باشد از نمایشگاهی در کشور چک دیدن فرماید و یا در کشور چک نمایشگاه و کنفرانسی را برگزار کند.

ویزای ملاقات با اقوام که در این نوع ویزا شخص می بایست با دریافت دعوتنامه ای از سوی اقوام درجه یک  خود که در کشور چک مقیم هستند ویزای اقوام را درخواست نماید، ویزای ورزشی در رابطه با شرکت در مسابقات ورزشی و یا انجام فعالیت های ورزشی، ویزای تحصیلی برای ادامه دادن تحصیلات در یکی از مراکز عالی کشور چک، ویزای کاری برای انجام کارهای اقتصادی و درآمدزایی، ویزای اقامت دائم و ویزای پزشکی برای درمان و بستری شدن در یکی از بیمارستان های کشور چک ارائه می دهد. که برای اخذ هر کدام از این نمونه ها از ویزای چک لازم است تا متقاضیان مدارک فردی را در اختیار سفارت این کشور قرار  دهند.

انواع ویزای چک

مدارک مورد نیاز ویزای چک

کسانی که تمایل دارند به دلایل مختلف سفری به جمهوری چک داشته باشند علاوه بر یک سری مدارک تخصصی در رابطه با نوع ویزا می بایست قبل از تعیین نمودن نوع ویزا در سفارت چک فرم درخواستی را با توجه به مشخصات کامل مسافر تکمیل کرده و همراه با 2 قطعه عکس، کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها، پاسپورت مسافرتی با داشتن حداقل 3 ماه اعتبار، ارائه دادن شماره پاسپورت، بیمه پزشکی مسافرت، گواهی تمکن مالی، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل در یکی از شهرهای جمهوری چک و یا ارائه دادن آدرس دقیقی از محل اقامت خود در کشور چک، اظهار نامه بانکی و گردش 3 ماه آخر حساب های بانکی، گواهی ثبات اقتصادی، اجتماعی که به موجب آن مسافر تعهد داده قبل از انقضای تاریخ ویزا کشور چک را ترک کند، برای برخی از مسافران گواهی تصدی، حکم انتصاب و پرینت آخرین حقوق، گواهی دریافت مستمری، گواهی ازدواج، گواهی اشتغال به تحصیل به سفارتخانه تسلیم نماید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چک

مدارک بر اساس نوع ویزای کشور چک

_ ویزای تجاری چک: پیش فاکتور، گواهی واردات و یا دعوتنامه ای که از سوی کارفرما و یا سازمان یا ارگان وجود داشته در جمهوری باشد. اصل دعوتنامه ای که به صورت رسمی توسط پلیس مهاجر تایید و مهر و امضاء شده باشد.

_ ویزای دیدار اقوام : دعوتنامه ای که به صورت ایمیل از سفارت این کشور دریافت کرده است. گواهی وابستگی خانوادگی که از سمت اداه ثبت احوال صادر گردیده باشد.

ویزای ورزشی: معرفی نامه از طرف سازمان رسمی ورزشی ایران، دعوتنامه ای از سمت تنظیم کننده مسابقات ورزشی،

ویزای نمایشگاهی : همراه داشتن بلیط نمایشگاه به همراه دعوتنامه ای که از سوی سازمان نمایشگاه یا نماینده رسمی ایرانی تنظیم شده باشد. پرداخت هزینه غرفه یا نمایشگاه  با یورو و اسامی متقاضیان همراه

ویزای توریستی چک: برنامه سفر و مکان های مورد بازدید همچنین رزرو هتل

ویزای پزشکی: کلیه مدارک پزشکی و کمیسیون های پزشکی، تاییدیه سفر از سمت رئیس بیمارستان تحت درمان

ویزای تحصیلی چک: پرداخت هزینه های تحصیل در یکی از مراکز عالی و دانشگاه های کشور چک، ارائه دادن آخرین مدرک تحصیلی

ویزای کار: دعوتنامه ای از سوی کارفرما، مشخص نمودن نوع فعالیت و حوزه انجام فعالیت.

مدارک بر اساس نوع ویزای کشور چک

مراحل دریافت ویزای جمهوری چک

سفارت جمهوری چک از تاریخ 5 نوامبر سال 2017 این امکان را به وجود آورده تا کلیه مراحل صدور انواع ویزای چک را کارگزاران ویزا انجام دهند. به همین سبب عاملین این سایت به عنوان معتبرترین و متبحرترین کارگزاران در امر اخذ ویزای چک با دریافت نمودن نام و نام خانوادگی مسافر، مدت زمان اقامت در کشور چک، نوع ویزای درخواستی، شماره تماس و هدف از سفر به این کشور شرایطی را مهیا می سازند تا تمامی مراحل کار صدور ویزا در بهترین شکل ممکن پیش رفته و بدون مشارکت مسافر کلیه مراحل صدور ویزا اعم از ارائه دادن مدارک مسافر، واچر هتل، بلیط هواپیما و دعوتنامه تا وقت سفارت انجام شود. همانطور که مستحضر هستید تمامی اقدامات توسط کارگزاران این سایت انجام می گیرد اما در تعیین وقت سفارت چک لازم است تا شخص مسافر در مصاحبه شرکت کرده و پاسخگوی برخی از سوالات سفارت این کشور باشند.

مراحل دریافت ویزای جمهوری چک

کنسولگری سفارت جمهوری چک

سفارت جمهوری چک در تمام طول هفته یعنی از روزهای یکشنبه تا روز پنجشنبه حدود ساعت 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر به مراجعین محترم کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای چک را ارائه می دهد. اما بخش کنسولگری سفارت جمهوری چک در تمام ایام هفته از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر برای متقاضیانی که درخواست ویزای کوتاه مدت و بلند مدت دارند خدمات ویژه ای را ارائه می دهد.

کنسولگری سفارت جمهوری چک

هزینه اخذ ویزای چک

 صدور ویزای چک مانند اخذ سایر ویزاها منجر به پرداخت برخی هزینه ها خواهد شد که متقاضیان در صورتی که مراحل انجام کار را به درستی انجام ندهند ممکن است هزینه های اضافه تری به هزینه های روادید جمهوری چک افزوده شود. به فرض مثال ممکن است به دلایلی که مسافر در صدور ویزا اشتباهی را مرتکب شده باشد ویزا ریجکت شده و لازم باشد رفع ریجکت انجام گیرد که در این صورت متقاضیان می بایست ویزای خود را به جریان انداخته و هزینه هایی را پرداخت نمایند.

در برخی از نمونه ویزای چک پرداخت قبوض در مبالغ بالایی صورت می گیرد که بسته به نوع ویزا، مدت اقامت و نوع فعالیت نرخ های متعددی خواهد داشت. گاهی اوقات مسافران با داشتن دعوتنامه و پرداخت بخشی از هزینه ها توسط ارسال کننده دعوتنامه مسافر  از پرداخت هزینه های صدور ویزا باز داشته می شود. تعیین وقت سفارت به طوری که خارج از نوبت انجام گیرد هزینه بالاتری را برای مسافر به دنبال خواهد

داشت. اما با این وجود کارگزاران و مشاوران این سایت ویزا با تجربه و با سابقه سعی کرده تا با کمترین قیمت صدور ویزای چک را برای کلیه متقاضیان در اسرع وقت انجام دهند.

هزینه اخذ ویزای چک

بهترین ویزای جمهوری چک

امروزه بیشتر ایرانیان به منظور گردشگری و تفریح اقدام به اخذ ویزای توریستی چک می کنند. لذا با توجه به تنوع بالای ویزاها بهترین نوع با عنوان ویزای شینگن یا ویزای توریستی با مدت زمان 90 روز تا نهایتا 180 روز در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. البته روادید شینکن خود در چند نمونه وجود داشته و امکانات منحصر به فردی را به مسافران ارائه می دهد.

ویزای USV یا همان ویزای شینگن در نمونه A که ویزای ترانزیت فرودگاهی نام دارد به مسافر این اجازه را داده تا بدون خروج از فرودگاه به یکی دیگر از کشورهای عضو شینگن سفر کند. ویزای نوع B یا ویزای ترانزیتی به مسافر این امکان را می دهد تا از خاک این کشور به مدت حداکثر 5 روز خارج شده و در کشور دیگری اقامت داشته باشند.

ویزای نوع C که ویزایی کوتاه مدت می باشد بنا به درخواست مسافر خود در نمونه های ویزای یکبار ورود، ویزای 2 بار ورود و ویزای چند بار ورود صادر می گردند که البته این نمونه روادید بیشتر برای بازرگانان و تجار مورد استفاده می باشد.

بهترین ویزای جمهوری چک

چگونگی اخذ ویزای جمهوری چک

بدون شک اخذ ویزای جمهوری چک برای کسانی که اولین بار است راهی خاک این کشور اروپایی می شوند. کاری بس دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود. لذا مشاوران و کارگزاران این سایت شناخته شده تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا در صورت درخواست مسافران، کلیه مراحل صدور ویزا چک را بدون بروز هیچ مشکلی در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.

این سایت با داشتن وکلای با تجربه کلیه متقاضیان را برای انجام کارهای حقوقی در رابطه با اخذ ویزای جمهوری چک در نمونه های ویزای تحصیلی، ویزای کاری و تجاری و ویزای نمایشگاهی مشاوره داده و شرایطی را فراهم می آورند تا مسافر در وقت مشخص شده در خاک جمهوری چک حضور داشته باشند. کارگزاران و عاملین این سایت ویزا در خصوص راهنمایی، مشاوره و ارائه دادن خدمات به متقاضیان سعی کرده اند تا تمام قوانین مربوط به مسافر در این کشور را  به مسافران بیان کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل و ریجکت ویزا سایت ویزا تمامی مراحل رفع ریجکتی را انجام داده و سعی دارد تا در هزینه ها و وقت مسافر صرفه جویی به عمل آورد.

چگونگی اخذ ویزای جمهوری چک

 یکی از کشورهای معاهده شینگن که در اروپای مرکزی واقع شده است جمهوری چک می باشد. ایرانیان برای سفر به این کشور می بایست برای اخذ ویزای چک در نمونه های مختلف مراحل زیادی را طی نمایند که بدون شک کارگزاران و مشاوران این سایت می توانند متقاضیان را در کمترین زمان ممکن برای سفر به کشور چک آماده سازند.

معرفی جمهوری چک

کشور چک از جمله شناخته شده ترین کشورهای اروپایی است که تا قبل از سال  1993 این کشور همراه با کشور اسلواکی، کشور چکسلواکی را تشکیل می دادند اما پس از گذشت سال ها کشور چکسلواکی به صورت دو بخش مجزا به نام های کشور چک و کشور اسلواکی درآمد. جمهوری چک به عنوان مشهورترین کشورهای اروپایی به حساب می آید که شهر زیبای پراگ پایتخت آن است. امروزه  ایرانیان بسیاری تمایل دارند با اهداف مختلفی به کشور چک سفر کنند که لازم است برای وارد شدن به خاک این کشور نمونه ای از ویزای چک را همراه با موارد دیگری حاضر نموده تا بتوانند راهی این سفر اروپایی شوند.

معرفی جمهوری چک
با سایت ویزا کار خود را راحت تر انجام دهید

این سایت با داشتن چندین سال تجربه در اخذ ویزای چک شرایطی را برای متقاضیان فراهم آورده است که مسافران با ارائه دادن کلیه مدارک مورد نیاز به کارگزاران سایت ویزا می توانند نتیجه را حداکثر در 72 ساعت به دست آورند. این سایت قابلیت این را دارد تا تاریخ وقت سفارت را به تعویق انداخته و یا تغییر داده و یا کنسل نماید. با توجه به اینکه سفارت جمهوری چک هیچ مترجمی را در اختیار مسافر قرار نمی دهد، کارگزاران سایت ویزا تمامی مدارک را به صورت ترجمه شده انگلیسی و چکی به سفارت ارائه می دهد.

جالب است بدانید عاملین و مشاوران این سایت ویزا علاوه بر انجام کلیه کارهای لازم برای صدور ویزای جمهوری چک در صورتی که مسافر در این کشو با مشکلی مواجه شده و یا درخواست اقامت بیشتری را داشته باشد می تواند با وکلا و مشاوران این سایت ویزا به راحتی ارتباط تلفنی داشته باشند و بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای سفر خاطره انگیزی را برای خود  در سفر به کشور زیبا و دیدنی چک به ارمغان آورند. مطمئنا مشاوره و همکاری این سایت می تواند برای مسافران نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد.

پرسش های متداول در خصوص ویزای چک

صدور ویزای چک چه مقدار زمان نیاز دارد؟

برسی ویزای چک توسط سفارت چک بین 14 تا 21 روز زمان نیاز دارد.

ترجمه مدارک ویزای چک به چه صورت میباشد؟

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و فقط در سربرگ مترجم میباشد.

هزینه ویزای چک چقدر میباشد؟

هزینه ویزای چک 60 یورو + هزینه کارگزاری این سفارت و در صورتی که از خدمات این شرکت جهت ویزای چک استفاده نمایید کارمزد نیز به آن اضافه میگردد.

آیا ویزای تضمینی چک امکانپذیر است؟

خیر، ویزای تضمینی در خصوص کشور چک وجود ندارد و فقط سفارت چک مسئولیت صدور ویزای چک را داراست.

آیا بدون دعوتنامه میتوان اقدام به درخواست ویزای چک نمود؟

بله، میتوانید بدون دعوتنامه وبا رزرو هتل مورد تایید سفارت اقدام به درخواست ویزای توریستی چک نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!