ویزای کانادا

ویزای کانادا

۱۸ بهمن ۱۳۹۶

ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا برای اینکه بخواهید به این کشور سفر کنید لازم و ضروری است. برای اخذ ویزای کانادا نیاز است یا به‌صورت حضوری به سفارت خانه این کشور مراجعه کنید و یا اینکه به‌صورت آنلاین اقدام کنید. در ادامه قصد داریم به‌طور کلی در مورد ویزای کانادا و شرایط اخذ ویزای کانادا صحبت کنیم.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای توریستی کانادا یا درواقع همان روادید گردشگری کانادا است. این نوع ویزا یکی از رایج‌ترین آن‌ها است؛ و سالانه در داخل کشور هم‌میهنان بسیاری برای اینکه تجربه سفر توریستی به کانادا را داشته باشند اقدام به تهیه ویزای کانادا به‌صورت مسافرتی می‌کنند. یکی از مشکلاتی که در چند سال اخیر مسافرین کشور کانادا با آن درگیر بوده‌اند بسته شدن سفارت کانادا در داخل کشور بوده است. به همین خاطر اگر قصد سفر به کانادا را داشته باشید باید با یک آژانس مسافرتی معتبر مشورت کنید و با نظر مشاوران متخصص از طریق سفارت کشور کانادا در یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات یا عمان برای درخواست ویزای کانادا اقدام کنید؛ و یا اینکه به‌صورت آنلاین برای اخذ ویزای کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. با شرایط موجود به نظر می‌رسد راه دوم راهی مطمئن‌تر و حتی کم هزینه‌تر باشد؛ و احتمالاً خیلی سریع‌تر نیز به نتیجه خواهید رسید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

انواع ویزای توریستی کانادا

اگر قصد داشته باشید روادید توریستی کشور کانادا را دریافت کنید لازم است انواع ویزای کانادا را که برای سفر گردشگری به این کشور صادر می‌شود را بشناسید. قبل از انتخاب بین انواع ویزای گردشگری کانادا باید بدانید قصد دارید چند بار به این کشور سفر کنید. اگر قصد شما این است که تنها یک مرتبه به کانادا سفر کنید بهترین گزینه برای شما انتخاب ویزای یک بار ورود است که با اسم Single Entry نیز شناخته می‌شود. ولی اگر فکر می‌کنید امکان دارد باز هم بخواهید به هر علتی به این کشور سفر کنید از همان ابتدا بهتر است برای دریافت ویزای چند بار ورود (که با اسم Multiple Entry شناخته می‌شود) اقدامات لازم را انجام دهید؛ و مدارک لازم را جمع‌آوری کنید.

شرایط ضروری برای اخذ ویزای کانادا توسط ایرانیان

کشور کانادا طی سال‌های گذشته قوانین سخت و مشکلی را برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و همچنین مبارزه با تروریست وضع کرده است. به همین دلیل اخذ ویزای کانادا به کاری مشکل و سخت تبدیل شده است. اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید باید بتوانید اطمینان خاطر افسران سفارت کانادا را در زمینه‌های زیر جلب کنید:

 1. مهم‌ترین نکته در مورد اخذ ویزای کانادا تضمین خروج از خاک این کشور پس از اتمام زمان ویزای سفر شما است.
 2. ارائه دادن تضمین مالی مناسب به‌منظور اینکه اثبات شود فرد در طول مدت اقامت در این کشور می‌تواند خودش هزینه‌های جاری‌اش را در مدت اقامتش تأمین کند.
 3. تضمین کردن و ارائه تعهدی مبنی بر اینکه فرد در مدت زمان حضور در خاک کانادا اقدام به تحصیل یا اشتغال نداشته باشد.
 4. دادن اطمینان خاطر مبتنی بر اینکه سفر شما خطر امنیتی‌ برای شهروندان کانادا و دولت این کشور ندارد.
 5. ارائه عدم سوء پیشینه
 6. ارائه پرونده سلامت مبنی بر اینکه فرد در سلامت کامل به سر می‌برد.
 7. جمع‌آوری و ارائه دیگر مدارک لازم

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

اخذ ویزای الکترونیکی کانادا

همین‌طور که اشاره شد یکی از راه‌های مناسب و درواقع کم دردسر ترین راه ممکن برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کردن از طریق ثبت‌نام آنلاین است. برای اینکه بتوانید درخواست ویزای کانادا را به‌صورت الکترونیکی انجام دهید لازم است ابتدا مدارک لازم را جمع‌آوری کنید. این مدارک به شرح زیر می‌باشد:

الف- گذرنامه‌ای که حداقل شش ماه به تاریخ اعتبار آن مانده باشد.

ب- دارا بودن یک پست الکترونیکی

ج- در دسترس داشتن کپی دیجیتال از مدارک لازم مثل گذرنامه، عکس پرسنلی و … برای آپلود کردن در سایت درخواست ویزای الکترونیک. (می‌توانید از دوربین‌های دیجیتال یا اسکنر استفاده کنید.)

د- دارا بودن یک کارت اعتباری معتبر برای پرداخت هزینه‌های ثبت‌نام در سایت. از جمله کارت‌های اعتباری موجود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید عبارت‌اند از ویزا (Visa)، مستر کارت (Master Card) و یا امریکن اسپرس (American Express)

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

مراحل درخواست ویزای کانادا

اگر قصد دارید برای مسافرت و یا بازدید از اقوام خود به کانادا سفر کنید لازم است برای اخذ ویزای کانادا مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

اولین قدم برای درخواست ویزای کانادا ثبت‌نام کامل در سایت ویزای الکترونیک کانادا است. برای اینکه در مراحل ثبت‌نام به مشکل بر نخورید و در دیگر مراحل نیز با موردی مواجه نشوید بهتر است با یکی از مجریان شرکت‌های مسافرتی معتبر مشورت کنید. دفتر مسافرتی و توریستی ما همواره سعی داشته تا در این زمینه بهترین مشاوره‌ها را در اختیار اشخاصی که قصد سفر به کانادا را دارند ارائه دهد. برای تکمیل فرم مربوط به درخواست ویزای کانادا نیاز است موارد مهمی را تکمیل کنید. از جمله مشخصات کامل خودتان مانند ملیت، اسم، فامیل، کشوری که گذرنامه شما را صادر کرده است، شماره گذرنامه‌تان، تاریخ تولد و تاریخ صادر شدن گذرنامه از جمله اطلاعاتی است که باید آن‌ها را تکمیل کنید.

پس از کامل کردن این اطلاعات لازم است موارد دیگری مانند شکل ظاهری، دارا بودن تمکن مالی و دیگر اطلاعات مربوط به سفر را وارد کنید. پس از تکمیل کردن کامل این فرم و پرداخت کردن هزینه‌های لازم باید منتظر بمانید و پیوسته ایمیل خود را چک کنید. بعد از گذشتن چند ساعت یک ایمیل از اداره مهاجرت کانادا برای شما ارسال خواهد شد. دیگر مراحل درخواست ویزای کانادا را از طریق این فرم ایمیلی باید پیگیری کنید. در خاطرتان باشد که پس از این اگر قصد داشتید وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید باید از قسمت ورود کاربران اقدام کنید. نام کاربری و رمز عبورتان شماره و مشخصات گذرنامه‌تان خواهد بود.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

نکات ضروری در تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا به‌صورت الکترونیکی

یکی از نکته‌هایی که می‌تواند اخذ ویزای کانادا را برای شما تسهیل کند ذکر تاریخ سفرتان است. در نظر داشته باشید که شما باید اطمینان خاطر لازم را به افسر اداره سفارت کانادا در مورد دلیل سفرتان بدهید. به همین دلیل ذکر تاریخ سفر امری ضروری است. همچنین اگر قصد دارید همراه با خانواده و فرزندان خودتان به کانادا سفر کنید لازم است مشخصات کامل هرکدام از فرزندان و دیگر اعضای خانواده را در سایت وارد کنید. برای اینکه با خیالی راحت‌تر این مراحل را پشت سر بگذارید بهتر است از یک مشاور خوب در زمینه مسافرت‌های خارجی استفاده کنید. شرکت خدمات مسافرتی ما همواره در دسترس شما خواهد بود.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت کانادا نیز به قرار زیر است:

www.iran.gc.ca

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

مدت زمان اعتبار ویزای کانادا

اگر از طریق سیستم الکترونیکی و به کمک سایت اقدام به اخذ ویزای کانادا کرده باشید ویزای شما تا پنج سال آینده اعتبار خواهد داشت. (البته در صورت استفاده از ویزای چند بار ورود) مگر اینکه یکی از موارد پایین اتفاق بیفتد و ویزای شما اعتبار خودش را از دست بدهد:

 1. تمام شدن تاریخ انقضای گذرنامه شما.
 2. لغو شدن اعتبار ویزاهای الکترونیکی از سوی کشور کانادا
 3. تغییر کردن قوانین صدور ویزای کانادا و تعلیق شدن قوانین قبلی که البته اگرچه بعید به نظر می‌رسد ولی تجربه ثابت کرده امری محتمل است.

اخذ ویزای حضوری کانادا

برای اینکه به‌صورت حضوری ویزای کانادا را اخذ کنید به این خاطر که سفارت این کشور چند سالی است در ایران بسته شده، پس طبیعتاً باید از یکی از سفارت خانه‌های کشورهای همسایه استفاده کنید. در این مورد سفارت خانه کانادا در آنکارا پایتخت ترکیه یا سفارت خانه این کشور در امارات متحده عربی می‌تواند گزینه‌های خوب و در دسترسی برای شما باشد. فراموش نکنید برای اینکه درخواست ویزای کانادا را به‌صورت حضوری تقدیم کنید لازم است مدارک ضروری و مورد نیاز را از قبل تدارک دیده باشید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

مدارک لازم برای درخواست ویزای حضوری کانادا

از جمله مدارکی که برای اخذ ویزای کانادا به‌صورت حضوری به آن‌‌ها نیاز پیدا خواهید کرد عبارت‌اند از:

 1. تهیه فرم درخواست ویزای کانادا از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا و تکمیل کردن آن با دقت کامل
 2. دارا بودن گذرنامه معتبر، باید حداقل شش ماه از تاریخ انقضای گذرنامه‌تان باقی مانده باشد.
 3. دو قطعه عکس پرسنی شش در چهار پشت صحنه سفید که باید پشت نویسی نیز شده باشد.
 4. پرینت حساب بانکی معتبر یا کارکرد آن به‌عنوان تضمینی که مشخص کند شما توانایی مالی لازم برای سفر به کانادا و بازگشت را دارید.

نکات ضروری در تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا به‌صورت حضوری

در تکمیل کردن فرم حضوری درخواست ویزای کانادا لازم است به برخی نکات به خوبی دقت کنید. در این زمینه بهتر است از یک مشاور خوب نیز بهره ببرید. نکاتی که گفته شد شامل موارد زیر است:

الف- اگر قصد سفر به همراه اعضای خانواده خود را دارید نیازی به تهیه فرم مجزا برای آن‌ها ندارید. ولی لازم است مشخصات کامل هر کدام از اعضای خانواده را در فرم خودتان وارد کنید.

ب- برای سفر به کانادا باید پرونده سلامتی شما و سایر اعضای خانواده تأیید شده باشد. به این منظور حداقل سه ماه قبل از تاریخ درخواست ویزا باید اقدام کرده باشید و آزمایش‌های لازم را سپری کرده باشید.

ج- هزینه‌های لازم برای صدور ویزا را باید فراهم کرده باشید. لازم است بدانید این هزینه‌ها غیرقابل برگشت خواهند بود. همچنین این وجوه را می‌توانید به‌صورت ریالی نیز پرداخت کنید؛ که این کار به کمک بانک تجارت امری امکان‌پذیر است.

د- حداکثر زمانی که می‌توانید با استفاده از ویزای کانادا در این کشور اقامت داشته باشید شش ماه است؛ و پس از پایان این تاریخ ویزای شما لغو خواهد شد.

ه- طبق قوانین ویژه اداره مهاجرت کانادا از دسامبر سال دو هزار و یازده میلادی برای والدین و پدربزرگ مادربزرگ‌هایی که فرزند آن‌ها تابعیت کانادایی دارد سوپر ویزا صادر می‌شود. این ویزا دارای اعتبار دو ساله خواهد بود؛ و فرد مذکور با استفاده از آن می‌تواند بارها و بارها بدون هیچ مشکلی به کانادا سفر کند.

و- طبق قوانین ویژه اداره مهاجرت کانادا از تاریخ یازده دسامبر سال دو هزار و سیزده میلادی مسافرین ایرانی که خواستار سفر به کانادا هستند باید داده‌های لازم بیومتریکی را ارائه کنند. (مواردی مثل اثر انگشت و عکس)

ز- به عنوان آخرین نکته‌ای که لازم است به آن اشاره شود، به این دلیل که گرفتن ویزای کانادا در حالت کلی امری زمان بر به حساب می‌آید بهتر است لااقل یک ماه قبل از اینکه زمان سفرتان فرا برسد اقدامات لازم برای اخذ ویزای کانادا را انجام دهید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ممکن است بخواهید برای ادامه تحصیل به کانادا سفر کنید. در این مورد نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کانادا خواهید داشت. برای اینکه درخواست ویزای تحصیلی کانادا را بدهید نیاز است در مرحله اول به دنبال گرفتن یک دعوت‌نامه پذیرش معتبر باشید. برای اینکه متوجه شوید از چه مؤسساتی می‌توانید درخواست دعوت‌نامه و یا اپلای کنید بهتر است از یک مشاور خوب بهره ببرید. همچنین با کمی جستجو در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید به این لیست دسترسی پیدا کنید. اگر دعوت‌نامه پذیرش را داشته باشید می‌توانید با طی کردن مراحل درخواست ویزای کانادا این ویزا را دریافت کنید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

 مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا

مدارکی که برای درخواست ویزای تحصیلی به آن نیاز خواهید داشت به‌قرار زیر است:

 1. نامه پذیرش معتبر
 2. برنامه تحصیلی مشخص که به آن Study Plan نیز گفته می‌شود.
 3. دارا بودن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 4. تهیه اسکن تمام صفحات گذرنامه
 5. تهیه اسکن تمام صفحات شناسنامه‌ای که ترجمه شده باشد.
 6. دو قطعه عکس شش در چهار با پشت زمینه سفید
 7. ارائه اسناد مبنی بر دارا بودن تمکن مالی
 8. ارائه اسناد دارائی‌های فرد متقاضی
 9. ارائه اسناد مربوط بر داشتن سابقه کاری و بیمه
 10. پرداخت کردن هزینه‌ها و تکمیل کردن فرم‌های تقاضای ویزای کانادا

مدت‌زمان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

تفاوت کلی ویزای تحصیلی کانادا با ویزاهای موقت در مدت‌زمان اعتبار آن است. ویزای تحصیلی کانادا اغلب متناسب با کل زمان تحصیل فرد صادر می‌شود و فردی که این ویزای کانادا را دریافت کرده است می‌تواند بدون دردسر و بی‌هیچ محدودیتی به کانادا سفر کند. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که بار اول برای شما نیز مانند دیگر متقاضیان ویزای کانادا ویزای موقت شش ماهه صادر می‌شود. ولی پس از حضور در این کشور و طی کردن مراحل اداری ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر خواهد شد؛ و از آن پس دیگر مشکلی نخواهید داشت.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

در صورت ریجکت شدن ویزای کانادا چه کار باید کرد؟

در برخی موارد ممکن است درخواست ویزای کانادای شما باطل شود. ریجکت ویزای کانادا البته ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. در این‌گونه موارد راه‌کارهایی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و مجدد برای گرفتن ویزا اقدام کنید؛ و در حالت کلی نمی‌توان گفت ریجکت ویزای کانادا پایان رویای سفر به این کشور به‌حساب می‌آید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا

به‌طور کلی برخی دلایل عمومی ریجکت شدن ویزای کانادا ممکن است به دلیل ناقص بودن مدارک فرد باشد. یا اینکه ممکن است افسر سفارت در مورد دلایل سفر شما یا دیگر موضوعات مربوطه قانع نشده باشد و به همین دلیل ویزای شما را ریجکت کرده باشد. به‌طور مثال فرض کنید فردی به همراه خانواده‌اش قصد سفر به کانادا را دارد. مدرک تحصیلی فرد مذکور نیز دیپلم و یا لیسانس است. خب مشخص است که افسر سفارت امکان دارد ویزای این شخص را به دلیل معلوم نبودن دلایل سفر ریجکت کند؛ زیرا مورد سفر این شخص مشکوک است. ممکن است فرد موردنظر به دلیل ادامه تحصیل و یا کار دائم قصد سفر به این کشور را داشته باشد. اگر ویزای شما ریجکت شود سفارت کانادا موظف است دلیل یا دلایل باطل کردن ویزای شما را در نامه‌ای اعلام کند. پس از اعلام این موضوع راه‌کارهایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها اقدامات قانونی را انجام دهید.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا

اگر قصد سفر توریستی به کانادا را داشته‌اید و ویزای شما ریجکت شده است ممکن است دلیل آن این بوده باشد که افسر رسیدگی شما گمان کرده که شما قصد سفر توریستی را نداشته‌ و به دلایل دیگری همچون تجارت یا تحصیل و اقامت، قصد سفر به این کشور را دارید. دیگر دلایل اصلی ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارت است از:

 1. ناکافی بودن بودجه شما برای سفر به این کشور
 2. نامعلوم بودن دلایل سفر
 3. ناقص بودن مدارک ارائه شده توسط متقاضی
 4. داشتن سابقه‌ سفرهای نامربوط به دیگر کشورها که ممکن است حساسیت‌زا باشد.
 5. نداشتن برنامه مشخص برای سفر

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

طبق قوانین کشور کانادا اگر به قصد تحصیل بخواهید به این کشور سفر کنید باید به افسران اداره گذرنامه ثابت کنید که پس از اتمام تحصیلتان قطعاً به کشور خود بر خواهید گشت. اگر نتوانید افسران این اداره را قانع کنید احتمالاً ویزای تحصیلی شما ریجکت خواهد شد. از دیگر دلایلی که منجر به ریجکت شدن روادید شما می‌شود به این موارد می‌توان اشاره کرد:

 1. ناقص بودن مدارک
 2. عدم اثبات این نکته که قصد سفر تنها برای تحصیل است؛ و متقاضی پس از اتمام دوره به کشور خود باز خواهد گشت
 3. مشخص نبودن برنامه تحصیلی متقاضی
 4. سابقه سفر به کشورهای دیگر که ممکن است حساسیت‌زا باشد.
 5. عدم اثبات تمکن کافی برای ادامه تحصیل و گذران زندگی در خاک کانادا

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

اقدامات قانونی پس از ریجکت ویزای کانادا

همان‌طور که اشاره شد اگر ویزای شما به هر دلیلی ریجکت شد راه کارهای قانونی‌ وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کرده و نسبت به این موضوع اعتراض کنید. در خیلی از موارد پس از اعتراض ویزای فرد تأیید شده و سفر خودش را انجام داده است. پس از این موضوع هراسی نداشته باشید. مهم‌ترین نکته برای انجام اقدامات بعدی آگاهی یافتن از دلیل یا دلایل ابطال روادید است؛ که اداره مهاجرت کانادا موظف است این دلایل را در نامه‌ای به شما ابلاغ کند. پس از آگاهی از دلایل ریجکت شدن ویزا می‌توانید اقدام به برطرف کردن ابهامات موجود کرده و مجدد تقاضای بررسی خود را ارائه دهید. دقت کنید هرگز بدون اینکه تغییری در پرونده دهید اقدام به ارسال درخواست مجدد نکنید. همچنین بهتر است برای ارسال درخواست مجدد از مشاورین بهتری کمک بگیرید؛ و یا به یکی از دفاتر مسافرتی مجرب در این زمینه مراجعه کنید. فراموش نکنید اگر برای بار دوم ویزای شما برگشت بخورد کار سخت‌تری را پیش رو خواهید داشت.

متأسفانه ریجکت شدن ویزا باعث می‌شود شما متحمل هزینه‌های اضافی دیگری شوید؛ زیرا برای ارائه درخواست دوم نیز مجدداً باید هزینه‌های بررسی درخواست را پرداخت کنید. همچنین انگشت‌نگاری نیز باید مجدد انجام شود. به همین دلیل انتخاب یک وکیل یا مشاور خوب همیشه بهترین گزینه برای اخذ ویزای کانادا است. شرکت مسافرتی ما این افتخار را دارد که با استفاده از مجرب‌ترین مشاوران در زمینه درخواست ویزا در خدمت هم‌وطنان گرامی باشد.

ویزای کانادا | اخذ ویزای کانادا | شرایط دریافت ویزای کانادا 88851080-021

آدرس سفارت خانه کانادا در ایران

آدرس سفارت خانه کانادا در تهران به این قرار است: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید سرافراز، پلاک پنجاه و هفت

البته همان طور که در متن نیز اشاره شد این سفارت خانه در حال حاضر تعطیل می‌باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آزمون LMIA کانادا، یکی از مراحل حیاتی در فرآیند استخدام نیروی کار خارجی در کانادا بوده و به عنوان یک...

یکی از کشورهایی که اغلب افراد از سر تا سر جهان به آن جا مهاجرت می‌کنند، کشور کانادا است. افراد...

مهاجرت به کبک، همواره یکی از مقاصد پرطرفدار برای کسانی است که به دنبال گسترش افق ‌های شغلی، تحصیلی و...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر