مرجع کامل ویزای کشور های دنیا - سایت ویزا

ویزای لهستان

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 3 میانگین: 5]

ویزای لهستان

اخذ ویزای لهستان هم چون بسیاری از محورهای توریستی و گردشگری دیگر در جهان، نیازمند رعایت پارامترها و فاکتورهایی است که بر اساس آن امکان دریافت ویزا برای شخص محقق خواهد گردید. در کنار بخش مهمی از شرایط مورد نیاز در حوزه گردشگری، محورهایی از جمله اخذ ویزا، امکان عبور و مرور مسافران و توریست‌های خارجی را به ساده‌ترین صورت ممکن محقق خواهد نمود.

صفر تا صد مراحل اخذ ویزای لهستان

کشور لهستان هم چون برخی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی دارای قوانین خاصی در حوزه ورود اتباع دیگر کشورها می‌باشد و بر همین اساس اخذ ویزا در تمامی شرایط به عنوان اولین رکن مهم ورود قانونی و مجاز در این کشور شناخته می‌شود. اخذ ویزای لهستان در شرایطی امکان پذیر خواهد بود که فرد متقاضی هم چون بسیاری از موارد مشابه، توانمندی و دلایل لازم جهت اثبات بازگشت پس از مدت سفر به کشور خود را داشته باشد. به همین دلیل در صورتی که این توانمندی به هر علت میسر نگردد، امکان اخذ ویزای لهستان در مرحله اول منتفی خواهد بود.

به صورت کلی می‌توان ویزا را سندی رسمی و معتبر عنوان نمود که برای ورود هر یک از اتباع خارجی و بیگانه به کشور مقصد صادر می‌گردد و از این حیث مجوز ورود قانونی را به واسطه اداره کنسولگری، سفارتخانه کشور مقصد، اداره مرزبانی با طی نمودن مراحل لازم می‌توان دریافت نمود.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

انواع نمونه‌های ویزای هدف در سفر به لهستان

ویزا در هر یک از کشورهای جهان با اهداف خاصی از سوی متقاضیان اخذ می‌گردد. در این بین می‌توان به سادگی نمونه‌های اخذ ویزای لهستان را به صورت تیتروار بررسی نمود:

 • اخذ ویزای لهستان در نوع توریستی
 • اخذ ویزای لهستان در نوع تحصیلی
 • ویزا به منظور ملاقات با وابستگان
 • اخذ ویزای لهستان در نوع تجاری
 • اخذ ویزای لهستان در نوع درمانی
 • اخذ ویزای لهستان در بخش ترانزیتی

مراحل لازم جهت اخذ ویزای توریستی لهستان

به طور کلی می‌توان ویزا را به انواع مختلفی از جمله، توریستی، تحصیلی، پژوهشی و نمونه‌های دیگر تقسیم نمود. متقاضیان با توجه به نیاز خود در هر یک از بخش‌های یاد شده، به منظور اخذ ویزا بالاخص اخذ ویزای لهستان اقدامات لازم را انجام خواهند داد. از جمله مهم‌ترین ارکانی که بر اساس آن شرایط اخذ ویزای لهستان به صورت کامل هموار خواهد گردید، در اختیار داشتن مدارک لازم جهت اثبات قصد متقاضی ست که مهم‌ترین رکن دریافت ویزا به شمار خواهد رفت.

کشور لهستان از جمله کشورهای زیبا و توریستی اروپا می‌باشد که هم جواری آن با کشورهایی از جمله روسیه، جمهوری چک و آلمان به عنوان دلیلی مضاعف در هر چه بیش‌تر شناخته شدن این کشور محسوب می‌گردد. از این رو بر اساس آمارهای توریستی ثبت شده، مساعد بودن ناحیه آب و هوایی و جذابیت‌های گردشگری در این نقطه از اروپا، سهم عمده‌ای را در محبوبیت آن ایفا نموده است.

تقسیم بندی ویزای لهستان در تعداد دفعات ورود

کشورهای توریست پذیر مهم در جهان، اهداف و برنامه ریزی‌های متعددی را به منظور اخذ ویزا دارا می‌باشند. برنامه ریزی‌هایی که با استفاده از شرایط و قوانین مسافرتی و مهاجرتی تبیین می‌گردند. از این رو اخذ ویزای لهستان نیز هم چون تشریفات ورودی دیگر دارای درجه بندی‌ها و تقسیم بندی‌های متعددی می‌باشد.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

در مجموع قوانین مهاجرتی کشور لهستان، اجازه دو نوع ورود را به متقاضیان در هر رده شغلی و سنی خواهد داد. اجازه ورود تنها به مدت یک بار، و اجازه ورود و خروج به دفعات تا زمان اعتبار ویزا، دو نوع ویزایی است که کشور لهستان نیز قوانین خود را منطبق با آن تنظیم نموده است. از آن جایی که کشور لهستان در پیمان کشورهای صادر کننده ویزای شینگن قرار گرفته است، الزام ورود به این کشور، دارا بودن ویزای شینگن می‌باشد. محدوده ویزای لهستان در چهار رده بندی کلی قابل بحث و بررسی است. اولین فاکتور مهمی که باید در هنگام اخذ ویزا به آن توجه نمود، لزوم تمرکز در حوزه مورد نظر بر اساس مکانیزم های هدف می‌باشد. بدین منظور ویزای A،B،C و D را به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ویزای نوع اول که از آن با عنوان ویزای A یاد می‌شود، محوریت ویزای عبوری داشته و در ارتباط با این موضوع صادر می‌گردد. ویزای نوع دوم که B می‌باشد، ویزای ترانزیتی بوده و نوع سوم ویزا که C است، مربوط به ویزای توریستی می‌باشد. آخرین دسته بندی در ویزای شینگن به نوع D اختصاص می‌یابد که نام دیگر آن ویزای ملی می‌باشد.

نحوه اقدام به منظور اخذ ویزای لهستان

 یکی از ساده‌ترین ویزای های شینگن در جهان، ویزای لهستان می‌باشد. ولیکن این امر به سادگی اخذ ویزا برای تمامی اقدام کنندگان و متقاضیان دلالت نخواهد داشت. پس از انجام بررسی‌های لازم و شناخت مقصد هدف، می‌توان جهت اخذ ویزا به صورت قانونی اقدامات ذیل را انجام داد. کشور لهستان برخلاف کشورهای دیگر اولین گزینه اخذ ویزا را گرفتن وقت سفارت قرار نداده است، بلکه اولین گام ورود به قسمت ویزای سفارت لهستان می‌باشد. در گام دوم، انتخاب کشور ایران و در گزینه بعد استان تهران است. گام سوم، انتخاب گزینه ویزای شینگن بوده و در گام چهارم به منظور اطمینان از پر شدن فرم به دست انسان نه ربات، می‌بایست اعداد موجود در عکس را تایپ نمود.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

 پس از انجام گزینه‌های بعدی که به سادگی قابل رؤیت و انجام می‌باشند، می‌توان زمان مورد نظر را در طی دو ماه آینده پر نمود. در صورتی که زمانی نمایش داده نشد، فرد متقاضی باید منتظر نوبت‌های آینده باشد. چرا که عدم نمایش نوبت، به منزله تکمیل شدن تمامی زمان‌های سفارت جهت مصاحبه خواهد بود.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تجاری لهستان

اخذ ویزای لهستان برای افرادی که در حوزه ها و محور های تجاری فعالیت دارند به عنوان یکی از نقاط مثبت محسوب خواهد گردید. چرا که از جمله شرایط اخذ ویزای لهستان فعالیت در حوزه های تجاری و ورود به کشور در قالب تاجری پر نفوذ و ثروتمند می باشد. به همین واسطه تجارت رکن مهمی در حوزه اقتصاد اروپا به شمار می‌رود. بالا بودن نرخ سودآوری در کشورهای اروپایی حاکی از ثبات قیمت و هزینه‌های تجارت در آن بوده و این موضوع را می‌توان به عنوان نقطه عطفی در صنعت تجارت معرفی نمود.

یکی از گزینه‌های پیش روی متقاضیان در اخذ ویزای شینگن لهستان، گزینه اخذ ویزای تجاری این کشور می‌باشد. به همین واسطه به منظور طی شدن دقیق و قانونمند مراحل اولیه، رعایت برخی از محورهای قانونی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، ضروری می‌باشد. ارائه مدارک لازم در اولین مرحله از اقدامات ضروری در اخذ ویزای لهستان قرار گرفته است و اخذ ویزای تجاری لهستان نیز شامل آن می‌گردد:

 • فرم پر شده برای سفارت لهستان
 • ارائه عکس ۶ ماه گذشته
 • ارائه بلیط مسافرتی رزرو شده
 • اصل مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه ویزای مسافرتی

درباره اخذ ویزای لهستان

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

دریافت ویزا به منزله اخذ مجوز ورود به کشور مقصد می‌باشد که هولوگرام درج شده در پاسپورت که توسط سفارت کشور مقصد درج می‌گردد، مدت زمان اقامت در کشور یاد شده را مشخص می‌نماید. از این رو تعدد انواع ویزا موجب می‌گردد تا توریست‌ها به واسطه مدت زمان یاد شده از حقوق خاصی برخوردار گردند.

اطلاعات کامل در ارتباط با ویزای شینگن لهستان

ویزای شینگن به عنوان سند رسمی و الزام آور ورود به کشور لهستان شناخته می‌شود. در صورتی که اخذ این نوع از ویزا برای فرد به هر یک از دلایل قانونی امکان پذیر نباشد، شرایط و امکانات ورود فرد به کشور یاد شده نیز میسر نخواهد گردید. به صورت کلی اخذ ویزای لهستان در نوع شینگن در سه حالت امکان پذیر می‌باشد و به عبارتی دیگر انواع ویزا برای ورود به کشور لهستان را می‌توان در سه طبقه بندی قرار داد.

 • در صورتی که اقامت در کشور یاد شده کم‌تر از ۹۰ روز باشد، ویزای کوتاه مدت مورد نیاز خواهد بود.
 • اقامت بیش‌تر از ۹۰ روز نیازمند ویزای بلند مدت می‌باشد.
 • و در صورتی که قصد جابجایی و عبور از کشور لهستان و توقف در فرودگاه این کشور را داشته باشید، ویزای ترانزیتی که بخش جداگانه‌ای از توضیحات را در بر خواهد داشت، مورد نیاز است.

پیمان شینگن که پیمانی انحصاری محسوب می‌گردد به واسطه وضع مقررات و قواعدی خاص برای برخی از کشورهای اروپایی تعیین گردید و امروزه افراد به واسطه دارا بودن ویزای هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن، با رعایت مقررات یاد شده امکان سفر به دیگر کشورهای عضو این پیمان را نیز خواهند داشت. اخذ ویزای لهستان که یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشد با رعایت مفاد یاد شده میسر خواهد بود. این در حالی است که تفاوت شرایط برای انسان‌ها، دریافت و اخذ ویزا را در برخی موارد با مشکلاتی جدی همراه خواهد کرد.

ایده و نظریه پیمانی یکپارچه برای کشورهای اروپایی به دوران تاریخی پس از جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. پیمانی که امروزه با وجود آن عبور و مروری ساده و آسان را می‌توان در برخی از کشورهای اروپایی شاهد بود. از این رو اخذ ویزای لهستان به عنوان یکی از اعضای کشورهای اروپایی، با استفاده از پارامترهای متعدد امکان پذیر خواهد گردید.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

توصیه‌های مؤکد برای اخذ ویزای لهستان

اخذ ویزا شرایط خاص خود را در هر برهه زمانی دارا خواهد بود. شرایطی که با استفاده از فاکتورهای متعدد آن، امکان یا عدم امکان دریافت برای فرد متقاضی به صراحت روشن خواهد شد. اخذ ویزای لهستان نیز هم چون برخی موانع، نیازمند رعایت اصول اولیه مشخصی است که در صورت فقدان آن، اخذ ویزا برای همیشه منتفی خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین نکاتی که در جلسه وقت سفارت برای اخذ ویزای لهستان می‌بایست به آن توجه نمود عبارتند از:

 • حفظ تن صدایی آرام و مؤدبانه
 • پرهیز از هر گونه پاسخ زائد
 • کنترل محور واکنشی و عدم پرخاشگری
 • اطمینان از تکمیل مدارک
 • ظاهری آراسته و موجه در تمامی اعضا از جمله بوی خوش، کفش، لباس مناسب و …..
 • پرهیز از ارائه پاسخی نامطلوب و ناصحیح
 • ارائه پاسخی درست و اصولی
 • رعایت زمان‌بندی درج شده به منظور مراجعه به سفارت

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

چگونه می‌توان در سفارت لهستان وقت رزرو کرد؟

امروزه برخلاف برخی از زمان‌های گذشته، دیگر نیازی به مراجعه حضوری و رزرو وقت مصاحبه نیست. چرا که می‌توان با ورود به سایت سفارت لهستان اقدامات اولیه لازم جهت اخذ وقت مصاحبه حضوری را به طور کامل انجام داد.

آیا الزامی برای حضور شخص جهت اخذ ویزا وجود دارد؟

بله. لزوم حضور شخص متقاضی برای دریافت ویزا یکی از شرایطی است که در صورت عدم وجود آن امکان دریافت ویزا وجود نخواهد داشت. تطابق امضا و مشخصات فردی شخص یاد شده در زمان اخذ ویزا ایجاب می‌نماید تا حضور شخص جهت اخذ ویزا، بصورت حضوری الزام آور تلقی گردد.

نحوه دریافت و تکمیل فرم ویزای لهستان

از آن جایی که اخذ ویزای لهستان در ردیف اخذ ویزای کشوری عضو پیمان شینگن می‌باشد. به منظور دسترسی به فرم‌های مورد نیاز می‌بایست ابتدا وارد سایت سفارت کشور مقصد شد. وجود دو فرم مجزا از یکدیگر قدم دومی است که پر نمودن هر یک از آن‌ها به صورت جداگانه امری ضروری محسوب می‌شود. فرم اول، فرمی است که در آن کشور مقصد محور اصلی نبوده و این فرم برای تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن یکسان می‌باشد. فرم دوم، فرم اختصاصی کشور مقصد می‌باشد که اطلاعاتی جزئی از جمله نام، نام خانوادگی، موقعیت تحصیلی؛ شغلی و غیره را بررسی خواهد نمود.

نکته بسیار مهمی که توجه به آن ضروری است، الزام تکمیل فرم جدید درج شده در سایت سفارت لهستان می‌باشد. چرا که وجود فرم‌های متعدد گاها این اشتباه را برای متقاضیان ایجاد می‌نماید که پر نمودن فرم‌های گذشته بدون اشکال خواهد بود.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

هزینه اخذ ویزای لهستان برای متقاضیان

شرایط سنی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بر اساس آن امکان اخذ ویزا و هزینه نهایی آن به صورت کامل تحقق پیدا خواهد کرد. اخذ ویزای لهستان برای کودکان زیر ۶ سال به صورت رایگان امکان‌پذیرمی باشد. این در حالی است که اخذ ویزای لهستان برای کودکان بین رده سنی ۶ تا ۱۲ سال، با پرداخت ۳۵ یورو الزامی است و بزرگ‌سالان نیز از قاعده پرداخت هزینه ویزا معاف نبوده و می‌بایست هزینه ۶۰ یورو را به منظور اخذ ویزای لهستان پرداخت نمایند. نحوه پرداخت مبالغ یاد شده به صورت نقد و یورو در محل سفارت می‌باشد.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی لهستان

اصلی‌ترین زمینه اخذ ویزای لهستان ارائه مدارکی کامل و بدون نقص می‌باشد. مدارکی که در صورت عدم وجود نقص در آن، می‌توان شاهد دریافت ساده ویزای مورد نظر بود. در ادامه باید این نکته را مدنظر داشت که اخذ ویزا در هر یک از طبقه بندی‌های یاد شده، از جمله طبقه بندی ویزای تحصیلی، امکانات و شرایط مطلوب و بهتری را برای متقاضی به همراه خواهد داشت. چرا که ویزای تحصیلی لزوم خروج شخص پس از پایان تحصیل را صراحتاً مشخص خواهد نمود.

تحصیل در کشوری اروپایی تجربه‌ای ویژه و متفاوت را در رزومه تحصیلی فرد ثبت خواهد نمود. رزومه‌ای که در آینده تکیه بر آن به سادگی امکان پذیر است و از این طریق به واسطه اخذ آموزش‌های مطلوب می‌توان شاهد بهترین بازتاب برای فرد بود. اخذ ویزای لهستان در بخش تحصیلی به واسطه تدریس بیش از ۴۰۰ نوع رشته تحصیلی به زبان رایج انگلیسی، موقعیتی ایده آل را برای علاقه‌مندان به تحصیل در اروپا فراهم خواهد نمود. موقعیتی که سبب می‌گردد تا از این پنجره امکان کسب مهارت‌های علمی بیشتر میسر گردد.

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لهستان

مدارکی که به منظور اخذ ویزای لهستان به صورت قانونی و مجاز مورد نیاز می‌باشند، عبارت هستند از:

 • دو قطعه عکس سه در چهار با زمینه روشن
 • در اختیار داشتن گذرنامه به همراه کپی از صفحات اول آن
 • فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه و پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه کپی صفحات سند مالکیت فرد متقاضی
 • ارائه گواهی تمکن مالی صادر شده از بانک مربوطه
 • ارائه برگه کپی از سپرده‌های کوتاه مدت و بلند مدت
 • حداقل مانده حساب ۵۰ میلیون تومان برای هر فرد
 • ضمانت نامه بانکی برای هر شخص به مبلغ ۲۵ میلیون تومان
 • و مواردی دیگر……..

توضیحات تکمیلی در ارتباط با اخذ ویزای لهستان

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به لهستان دریافت دعوتنامه‌های معتبر است. دعوت نامه‌هایی که خود به تنهایی مجوز ورود فرد را به کشور مورد نظر صادر خواهد نمود. از این رو دعوتنامه‌ها را می‌توان یکی دیگر از مسیرهای امن ورود قانونی به منظور اخذ ویزای لهستان دانست. در پایان باید اشاره نمود که اخذ ویزای لهستان به عنوان یکی از محبوب‌ترین اقدامات در حوزه ورود به کشور جذاب و زیبای لهستان محسوب می‌گردد که با رعایت موازین قانونی خاص این امکان به سادگی فراهم خواهد گردید.

 

ویزای لهستان | اخذ ویزای لهستان | شرایط دریافت ویزای لهستان 88851080-021

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص وقت سفارت لهستان ، ویزای لهستان و سفر به لهستان. با مشاورین ما در تماس باشید ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از کریمخان، بین کوچه ۴ و ۶، پلاک ۷۶، طبقه دوم
021-88851080