ویزای فنلاند

ویزای فنلاند

راهنمای ویزای فنلاند

ویزای فنلاند: فنلاند کشوری اروپایی است و در منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. این کشور با کشور های نروژ، روسیه و سوئد همسایه می باشد. همچنین با دریای بالتیک، و خلیج بوتنی ارتباط نزدیکی دارد. جمعیت این کشور تقریبا 4.5 میلیون نفر می باشد که حدود یک میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت فنلاند یعنی هلسینکی زندگی می کنند. واحد پول کشور فنلاند یورو است. همچنین مردم این سرزمین به دو زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. برای اخذ ویزای فنلاند جالب است بدانید این کشور تابستان ها و زمستان های متفاوتی نسبت به دیگر کشور ها دارد. فصل تابستان در آنجا خیلی گرم و فصل زمستان، خیلی سرد و طولانی می باشد. در فصل تابستان به مدت 73 روز آفتاب غروب نمی کند و برعکس در زمستان 50 روز خورشید دیده نمی شود و طلوع خورشید در این سرزمین به چشم نمی آید.

راهنمای ویزای فنلاند

مدارک ویزای فنلاند

دو قطعه عکس سه در چهار پشت سفید، ارائه پاسپورت معتبر و کپی از صفحات آن، فرم در خواست ویزای فنلاند که باید به تعداد افراد همراه گرفته و به صورت کامل و دقیق پر شود. اصل شناسنامه و کپی آن به همراه ترجمه، گواهی اشتغال برای افراد شاغل، گواهی تحصیل برای دانشجویان، اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن سند،  سند معتبر محضری برای اجازه خروج فرزندان زیر 18 سال، چنانچه فرد متقاضی ویزا، دعوتنامه همراه خود داشته باشد باید فرم مربوطه را پر کند و به همراه مدارک دیگر به کارگزار سفارت تحویل دهد. یکی دیگر از مدارک لازم و ضروری گردش حساب بانکی فرد متقاضی می باشد. همچنین رسید بانکی که هزینه اخذ ویزا پرداخت شده است. خوب است بدانید ویزای فنلاند انواع متفاوتی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

مدارک ویزای فنلاند

ویزای فنلاند برای مدت کوتاه

از جمله ویزا های صادر شده برای کشور زیبا و توریستی فنلاند، ویزای کوتاه مدت می باشد.

در این نوع ویزا فرد متقاضی فقط می تواند از سه ماه تا شش ماه در کشور فنلاند اقامت داشته باشد و بعد از تمام شدن زمان مشخص شده باید از کشور خارج شود. ویزای فنلاند بر اساس شرایط فرد متقاضی صادر شده است. و بیشتر از ایام ذکر شده نمی تواند از این ویزا استفاده نماید. شرایط خوب اقتصادی و معیشتی کشور زیبا و توریستی فنلاند سبب شده است تا هر ساله تعداد گردشگران و مسافران زیادی حتی برای مدت زمان محدود در این کشور اقامت کنند و از جاذبه های فنلاند لذت ببرند.

انواع ویزای فنلاند

ویزای توریستی کشور فنلاند: این نوع ویزا برای گردشگران و توریست ها  صادر می شود و اجازه اقامت برای مدت زمان کوتاه به گردشگران و مسافران داده می شود. خوب است بدانید ویزای توریستی برای افراد متقاضی که دارای دعوتنامه از طرف دوستان، اقوام و آشنایان می باشند صادر می شود. همچنین ویزای توریستی فنلاند برای اشخاص متقاضی که نیاز به درمان و کارهای پزشکی مربوط به بیماری خود دارند با ارائه مدرک معتبر می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

لازم به ذکر است چون کشور فنلاند جزو کشورهای اتحادیه اروپا می باشد گرفتن این نوع ویزا به راحتی انجام نمی گیرد و دفاتر گردشگری ماهر و با تجربه موفق به اخذ این نوع ویزا می شوند زیرا باید ویزای شینگن تهیه نمایند و گرفتن ویزای شینگن تجربه و مهارت کافی نیاز دارد. زمان اعتبار ویزای توریستی به مدت سه ماه می باشد. در حال حاضر این نوع ویزا به صورت چند ورودی صادر می گردد. مدارکی که شما برای اخذ ویزای فنلاند باید تحویل کارگزار سفارت فنلاند دهید شامل، اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن، آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده، گردش حساب مالی و دعوتنامه می باشد.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی فنلاند: این نوع ویزا برای دانشجویان متقاضی می باشد. در زمان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند گواهی معتبر اشتغال به تحصیل باید ارائه گردد.از همان ابتدا نمی توان برای این نوع ویزا زمان تعیین کرد و زمان اعتبار این نوع ویزا به دوره تحصیل فرد متقاضی بستگی دارد. البته برای اولین بار ویزای اقامت موقت به دانشجوی متقاضی داده می شود. و پس از اخذ ویزای تحصیل، ویزای اقامت دائم به فرد متقاضی داده می شود.  این نوع ویزای فنلاند تا پایان تحصیل فرد مورد نظر معتبر می باشد.

به جرات می توان گفت یکی از دلایل انتخاب کشور فنلاند برای ادامه تحصیل جوانان و نوجوانان علاقه مند به ادامه تحصیل، پیشرفته بودن فنلاند، مدرن بودن این کشور، و داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای علمی می باشد. جالب است بدانید دانشجویان بعد از تمام شدن تحصیل می توانند در خواست ویزای کار کنند و ویزای خود را به ویزای کار مبدل نمایند. مدارک لازم و معتبر جهت درخواست ویزای تحصیل، مدرک زبان، بیمه یک ساله، گواهی پذیرش دانشگاه فنلاند، گواهی پایان تحصیلات، پاسپورت، دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید و در آخر سند معتبر استطاعت مالی می باشد.

با سایر انواع ویزای فناتند آشنا شوید

ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند: این نوع ویزای فنلاند برای افرادی که هدفشان تجارت است صادر می گردد. کشور فنلاند از نظر اقتصادی جزو کشورهای پیشرفته جهان می باشد و کسب و کار در این کشور رونق بسیار زیادی دارد. به همین علت تعداد افراد متقاضی ویزای کار برای سفر به کشور پیشرفته فنلاند بسیار زیاد می باشد.  چنانچه مایلید اقامت دائم در فنلاند داشته باشید به دنبال اخذ ویزای کار و سرمایه گذاری در کشور فنلاند باشید، اولین کاری که انجام می دهید به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی و تخصصی خود باشید.

اگر سابقه کار در کشور فنلاند را به مدت 3 ماه داشته باشید راحت تر می توانید از طریق کارفرمای خود و ارائه گواهی تبحر خود ویزای اقامت دائم بگیرید. لازم به ذکر است اگر مسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی باشید راحت می توانید به سفارت فنلاند مراجعه کنید و درخواست ویزای کار دهید. جالب است بدانید در کشور فنلاند نظم و دقت کاری بسیار مهم می باشد. راه های مختلفی برای پیدا کردن کار در فنلاند وجود دارند مثلا، دادن آگهی استخدام، در خواست کار از طرف کارفرما و …

ویزای حمل و نقل یا ترانزیت

ویزای حمل و نقل یا ترانزیت: این نوع ویزا برای تاجران صادر می شود. که برای حمل و نقل کالا و مسافر اجازه ورود به کشور فنلاند را خواستارند. مدت زمان ویزای فنلاند برای این موضوع متغیر می باشد. ولی در کل مدت زمان اعتبار این ویزا کمتر از یک سال می باشد. که متناسب با سند ارائه شده صدور ویزای فنلاند می تواند به شکل یک بار ورود، دوبار ورود، یا چندبار ورود باشد. جالب است بدانید کشور های افغانستان، ایران، هند، نیجریه، سودان، پاکستان، سومالی، سوریه، ترکیه و … برای حمل و نقل کالا به کشور فنلاند نیاز به اخذ ویزای ترانزیت می باشند. البته لازم به ذکر است در این رابطه باید فرد متقاضی ویزای شینگن ترانزیت دریافت کند.

ویزای شینگن فنلاند

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید ویزای شینگن چه نوع ویزایی است. کشور های عضو اتحاد اروپا به راحتی اتباع خارجی را به کشور خود راه نمی دهند. کشور فنلاند اولین کشور عضو اتحادیه اروپایی می باشد و از قوانین خاص این اتحادیه برخوردار می باشد. از این رو برای اخذ ویزای فنلاند باید ویزای شینگن در خواست شود که مراحل بسیار سختی را در پی دارد. به هر علتی که شما تصمیم دارید به کشور فنلاند سفر کنید باید دلیل قانع کننده و محکمی داشته باشید و برای دلیل خود سند معتبر ارائه دهید. البته اگر قبلا به فنلاند سفر کرده باشید سابقه سفر برای گرفتن ویزای شینگن به شما کمک می کند. کشور های منطقه شینگن 26 کشور اروپایی می باشند.

در چه مواردی ویزای فنلاند رد میشود؟

چنانچه در زمان تحویل مدارک اخذ ویزا کارگزار سفارت متوجه شود که مدارک شخص متقاضی به هر دلیلی جعلی باشد با فرد متقاضی برخورد قانونی می شود و درخواست هر گونه ویزا برای این فرد بی فایده می باشد و امکان پذیر نیست. یکی دیگر از دلایل رد درخواست ویزای فنلاند، آسیب دیدن پاسپورت، شناسنامه و هر گونه آسیب به کارت شناسایی فرد متقاضی می باشد. همچنین ناخوانا بودن اسناد ارائه شده و جدا بودن برگه های پاسپورت دلیل محکمی برای رد درخواست ویزا می باشد.

دارا بودن سابقه جرم و جنایت سیاسی یا به هر دلیل دیگر سد راه اخذ ویزا می شود. همانطور که گفته شد باید برای گرفتن ویزا دلیل محکم و قانع کننده ای داشته باشید. مثلا برای ویزای تحصیل باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید یا برای سفر حتما باید دعوتنامه از طرف دوستان و نزدیکان مقیم کشور فنلاند داشته باشید. در غیر این صورت و عدم ارائه گواهی معتبر و اسناد و مدارک لازم شما موفق به اخذ ویزا نخواهید شد. خصوصا اینکه کشور فنلاند یک کشور اروپایی است که نیاز به ویزای شینگن دارد. همچنین عدم توانایی مالی نیز یک دلیل محکم برای رد درخواست ویزا ی فنلاند می باشد.

گرفتن وقت سفارت فنلاند

برای گرفتن ویزای فنلاند باید وقت سفارت فنلاند بگیرید. این کار را به دو روش حضوری و آنلاین می توانید انجام دهید. در این بخش، روش حضوری را برای شما شرح می دهیم. ابتدا مدارک لازم را همراه با خود به سفارت فنلاند می برید.سپس بعد از کنترل و بررسی مدارک شما فرم هایی به  شما داده می شود که اطلاعات شما و همراهانتان باید دقیق وارد آن فرم ها شود بعد از پر کردن فرم ها هزینه ویزا را باید پرداخت کنید که فیش بانکی به شما داده شده و آن را باید درون بانک پرداخت نمایید و رسید بانکی را همراه با مدارک و فرم ها تحویل کارگزار سفارت دهید.

بعد از تمام شدن این مرحله، انگشت نگاری انجام می شود. لازم به ذکر است افراد همراه شما در این سفر همه باید جهت پر کردن فرم ها و انگشت نگاری حضور داشته باشند. چنانچه مدارک لازم که به کارگزار سفارت تحویل می دهید جعلی یا ناقص باشند به هیچ نحوی شما موفق به اخذ ویزا نخواهید شد. پس در حفظ و نگهداری مدارک شناسایی دقت لازم و کافی داشته باشید تا در زمان درخواست ویزا با مشکل مواجه نشوید.

گرفتن وقت سفارت به روش آنلاین

چنانچه برای اخذ ویزای فنلاند، وقت کافی برای رفتن به سفارت ندارید می توانید به صورت آنلاین وقت سفارت بگیرید. ولی قبل از شروع این کار حتما باید به سفارت رفته و حساب کاربری درست کنید. ابتدا وارد سایت سفارت فنلاند می شوید و سپس مدارک لازم را اسکن نموده و در قسمت خواسته شده ثبت می نمایید. دقت نمایید تمام مدارک خواسته شده مرتب، تمیز و خوانا باشند و هیچگونه کم و کسری نداشته باشند. زیرا در زمان اخذ ویزا شما با مشکل مواجه خواهید شد و درخواست اخذ ویزا برای شما رد می شود. سپس فرم هایی برای شما نمایان می شود که آن فرم ها را باید دقیق و صحیح پر کنید و ثبت نمایید. لازم به ذکر است برای هر نفر فرم جدا باید پر نمایید. بعد از این مرحله به صورت اینترنتی هزینه لازم را توسط کارت بانکی متصل به سیستم شتاب پرداخت کنید. در آخر از شما خواسته می شود برای انگشت نگاری و احراز هویت به سفارت فنلاند مراجعه نمایید.

خدمات سایت ویزا برای اخذ روادید فنلاند

در صورتی که قصد دارید پروسه گرفتن وقت سفارت و همچنین دریافت ویزای خود را سرعت ببخشید می توانید با مشاوران ما در سایت ویزا همراه شوید. مشاوران این سایت با تجربه بالا و تبحر در این امور می توانند شما را به خوبی راهنمایی کرده تا بتوانید در کمترین زمان و با سهولت هر چه بیشتر ویزای مورد نظر را دریافت نمایید. در صورت اخذ اقامت نیز می توانید با مشاوران ما همراه شوید تا با بهترین روش ها، اقامت در فنلاند و پاسپورت این کشور را از آن خود کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

Syrus 8 آذر 1397 پاسخ

با سلام و درود از توضیحات کامل شما در ارتباط با کشور فنلاند و امیدوارم در تعطیلات تحصیلی ۹۷-۹۸ فرزندم برای دریافت ویزای توریستی وی و همسرم از کمک های شما برخوردار شویم.

adminiranvisa 6 آبان 1398

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
هدف مجموعه ما ارائه مشاوره و خدمات مناسب به شماست.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!