چگونه ویزای فرانسه بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای فرانسه بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

ویزای فرانسه، به صورت توریستی , اشتغال و همچنین تحصیل صادر می شود . شما می توانید از ویزای فرانسه برای دیدار خانوداه استفاده نمایید.

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای فرانسه

این نوشتار در تاریخ 1401/05/29 بروزرسانی شده است.

کشور فرانسه به دلیل اینکه در محدوده شینگن قرار دارد و عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، شهروندان ایرانی برای رفتن به آن نیاز به اخذ ویزای فرانسه دارند. دریافت ویزای فرانسه، به راحتی امکان‌پذیر نمی‌باشد و نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی است. به همین دلیل برای افزایش اطلاعات شما در این مقاله سعی کرده‌ایم که شما را با انواع ویزای فرانسه و مراحل اخذ آن آشنا کنیم و اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه ویزای فرانسه بگیریم؟ - ایران ویزا

آشنایی با انواع ویزای فرانسه

اگر قصد دارید به دلایل گوناگون به کشور فرانسه سفر کنید اما نمی‌دانید که چه نوع ویزایی برای سفر به کشور فرانسه مورد نیاز است، پس در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع ویزای فرانسه و نحوه دریافت هر کدام از آنها آشنا کنیم.

انواع ویزای فرانسه

ویزای تحصیلی کشور فرانسه: اولین ویزایی که کشور فرانسه صادر می‌کند، ویزای تحصیلی فرانسه می‌باشد. این ویزا برای افرادی بالای 18 سال صادر می‌شود. اخذ ویزای تحصیلی فرانسه نیازمند اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی در این کشور می‌باشد. برای دریافت این ویزا کلیه اقدامات آنلاین خواهد بود.

ویزای تجاری و کاری فرانسه: ویزای تجاری فرانسه، نوع دیگری از ویزای فرانسه می‌باشد که به 2 گروه بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم بندی می‌شود. زمان ویزای کاری بلند مدت بیش از 90 روز و زمان ویزای کاری کوتاه مدت کمتر از 90 روز می‌باشد. اخذ این ویزا، ملزم به اخذ دعوتنامه از یک شرکت، کارفرما و موسسه‌ای در کشور فرانسه خواهد بود. چرا که در غیر این صورت به هیچ عنوان ویزای کاری صادر نخواهد شد.

ویزای توریستی کشور فرانسه: این ویزا که یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کشور فرانسه می‌باشد، بعد از تعیین وقت سفارت هیچ مصاحبه‌ای با افسران سفارت این کشور انجام نخواهد شد و تنها کافی است که شما برای تحویل دادن مدارک و انجام انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه فرمایید. برای اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه حتما باید بین 1 تا 3 ماه قبل از تاریخ سفر اقدامات لازم را انجام دهید. مدت زمان لازم برای اخذ ویزای توریستی فرانسه 21 روز کاری می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

بعد از ثبت نام از طریق سایت ویزا، برای ادامه فرایند اخذ ویزای فرانسه نیاز به تعیین وقت سفارت فرانسه و آماده کردن یک سری مدارک ویزای فرانسه خواهید داشت. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه عبارت‌اند از:

 • فرم مربوط به درخواست ویزای فرانسه
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ هر نوع ویزا و دریافت رسید مربوطه برای ارائه به افسران ویزا
 • نسخه اصلی و نسخه ترجمه شده شناسنامه و کارت ملی
 • برنامه سفری ( کلیه برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تمام روزهای اقامت در کشور فرانسه)
 • تمام گذرنامه‌های قبلی و نسخه اصلی گذرنامه فعلی
 • داشتن 2 قطعه عکس 3.5*4.5 با پس زمینه سفید
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی
 • گردش حساب مالی 6 ماه اخیر
 • داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای متقاضیان دانشجو و دانش آموز
 • در دست داشتن واچر هتل که کلیه روزهای اقامت در فرانسه را پوشش دهد.
 • رزرو کردن بلیط‌های رفت و برگشت به کشور فرانسه
 • داشتن مدارک بازنشستگی برای متقاضیان بازنشسته
 • مدارک مربوط به اسناد ملکی متقاضی (در صورت داشتن ملکی به نام خود)
 • مدارک مربوط به سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
 • اگر فردی قصد داشته باشد فرزند خود را به تنهایی به فرانسه ببرد باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد، در غیر این صورت به هیچ عنوان نمی تواند ویزای فرانسه را دریافت کند.
 • در صورتی که متقاضی دعوتنامه داشته باشد، برای اخذ ویزای فرانسه باید مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهد.

ویزای شینگن فرانسه

در میان ۲۵ کشور عضو پیمان شینگن می‌توانید نام فرانسه را نیز مشاهده کنید. این کشور به دلیل عضو بودن در اتحادیه عضو شینگن امکان صدور ویزای فرانسه به ص شینگن را دارد و شما می‌توانید از این نوع ویزا برای سفر به کشور فرانسه استفاده کنید. درواقع با داشتن هر یک از ویزاهای کشورهای عضو این پیمان می‌توانید به فرانسه نیز سفری داشته باشید، البته با رعایت شرایط مشخصی که یکی از این موارد این است که اولین سفر شما به کشور مبدأ بوده و سپس به‌عنوان سفر دوم از ویزای شینگن فرانسه استفاده کنید.

بلژیک، آلمان، اتریش، استونی، دانمارک، اتریش، فرانسه، فنلاند، ایتالیا، یونان، مجارستان، لوکزامبورگ، لتونی، مالت، لیتوانی، پرتغال، هلند، لهستان، اسلوونی، جمهوری چک، اسلوواکی، سوئیس، نروژ، سوند و ایسلند کشورهای عضو پیمان شینگن می‌باشند.

ویزای ترانزیت فرانسه: این ویزا برای آن دسته از افرادی می‌باشد که قصد اقامت کوتاه مدت در منطقه بین‌المللی فرودگاه فرانسه را دارند. دارندگان این ویزا نمی‌توانند به هیچ یک از شهرهای فرانسه وارد شوند.

ویزای دیدار دوستان و خانواده فرانسه

یکی از نمونه‌های جالب از ویزای فرانسه نوعی است که افراد برای دیدار خانواده خود از آن استفاده می‌کنند؛ اما این امر از شرایطی برخوردار است که به آن خواهیم پرداخت. چهار دسته از افراد می‌توانند از این ویزا بهره‌مند شوند. همسر فرانسوی، کسانی که همسرشان فرانسوی تبار است. کسانی که در شرف ازدواج با یک فرانسوی هستند. کسانی که فرزندشان فرانسوی بوده و یا همسر فرزندشان فرانسوی است و کسانی که دارای خویشاوندی از اتباع اروپایی باشند می‌توانند از این ویزا برای سفر به کشور فرانسه استفاده نمایند.

نکاتی در خصوص ویزای فرانسه و تعیین وقت مصاحبه

لازم به ذکر است که افراد باید به طور جداگانه اقدام به تعیین وقت سفارت نمایند. به طور مثال اگر فردی قصد داشته باشد برای تمام اعضای خانواده خود ویزای فرانسه دریافت کند، باید برای هر کدام از آنها به صورت جداگانه وقت سفارت تعیین نماید. هزینه‌ای که برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید بپردازید، به صورت ریال می‌باشد و این کارمزد آژانس مسافرتی می‌باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که حداقل 90 روز قبل از سفر به فرانسه باید وقت مصاحبه خود را تعیین کرده باشید.

نکاتی در رابطه با مصاحبه ویزای فرانسه در سفارت

توصیه می‌شود که بعد از تعیین وقت سفارت از طریق مجموعه ما و یا مرکز کارگزاری یک ساعت قبل از مصاحبه در محل مورد نظر (سفارت فرانسه و یا کارگزاری که بستگی به این دارد از کدام لینک درخواست تعیین وقت نموده‌اید.) حاضر شوید تا برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه دچار استرس نشوید. لازم به ذکر است که در روز مصاحبه حضوری حتما نامه تایید سفارت را که از آن پرینت گرفته‌اید را در دست داشته باشید، چرا که باید آن را به بخش پذیرش تحویل دهید.

نکته مهم دیگر در خصوص مصاحبه حضوری این است که متقاضیان باید شخصا در روز مصاحبه و در محل مورد نظر حضور داشته باشند و فرستادن شخص دیگر به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

نکاتی در رابطه با مصاحبه ویزای فرانسه در سفارت - ایران ویزا

چگونگی پیگیری درخواست ویزای فرانسه

بعد از تحویل مدارک و انجام مصاحبه در سفارت فرانسه و یا در مرکز کارگزاری، مدت زمانی طول خواهد کشید که نتیجه درخواست شما ارسال شود. از این رو برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می‌توانید از طریق لینک‌های مربوطه شماره مرجع خود را وارد کرده و وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید و یا می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید. لازم به ذکر است که لینک مربوط به پیگیری درخواست ویزای فرانسه برای افرادی که از طریق سفارت اقدام کرده‌اند، با لینک مربوط به افرادی که از شرکت اقدام کرده‌اند، متفاوت می‌باشد.

دریافت ویزای فرانسه با دعوتنامه چه شرایطی دارد؟

با توجه به اینکه کشور فرانسه جزو اتحادیه اروپا می‌باشد، اخذ ویزای آن برای ایرانی ها، یک پروسه بسیار زمان بر است و به مدارک متنوعی نیز نیاز دارد. بسیاری از متقاضیان ایرانی در پروسه دریافت ویزای فرانسه متوجه می‌شوند که ویزای آنها ریجکت شده است که یکی از متداول‌ترین دلایل آن عدم توانایی برای اثبات تمکن مالی در خصوص پرداخت هزینه‌های سفر به فرانسه می‌باشد.

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که می‌تواند روند اخذ ویزای فرانسه را تسهیل نماید، داشتن دعوتنامه می‌باشد. دعوتنامه‌ها معمولا از طرف فرد مقیم فرانسه به جهت اهداف توریستی و یا از شرکت‌ها و سازمان‌ها برای اهداف کاری صادر می‌شود. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از یکی از دوستان و یا اعضای خانواده شما مقیم کشور فرانسه هستند، برای اهداف توریستی دعوتنامه دارید، برای دریافت ویزا لازم است که یک سری مدارک که نشان دهنده ارتباط خانوادگی و یا دوستی شما با فرد مورد نظر می باشد، آماده کنید. تمام فاکتورهای سفر به فرانسه، مانند؛ طول مدت اقامت، هدف اصلی از سفر و وضعیت مالی خود را به طور کامل توضیح دهید و آن را ضمیمه پرونده درخواست ویزای خود نمایید.

اما اگر از شرکت و یا سازمانی در کشور فرانسه برای اهداف کاری دعوتنامه دارید، دعوتنامه باید به گونه‌ای تنظیم شود که به طور کامل نوع کار و رابطه شما با شرکت دعوت‌کننده را توضیح دهد. علاوه بر این، نامه تاییدیه کارفرما مبنی بر گواهی اشتغال به کار و تمام کارهایی که فرد متقاضی ویزا باید در آن شرکت و یا سازمان انجام دهد، باید به همراه دعوتنامه فرستاده شود.

دلایلی که باعث رد شدن ویزای فرانسه می‌شود

همانطور که گفته شد در بسیاری از مواقع با درخواست ویزای فرانسه مخالفت خواهد شد و به اصطلاح درخواست ریجکت می‌شود. اما چه چیزی باعث می‌شود که درخواست ویزای فرانسه رد شود؟ در ادامه قصد داریم شایع‌ترین و متداول‌ترین دلایلی که باعث رد ویزای فرانسه می شود را عنوان کنیم:

 • داشتن سابقه کیفری
 • ارائه کردن مدارک تقلبی که هیچ گونه اعتباری ندارند.
 • نداشتن توانایی کافی برای توضیح هدف از سفر به فرانسه
 • داشتن پاسپورت آسیب دیده
 • فاقد اعتبار بودن گذرنامه
 • عدم وجود برنامه سفر واضح و شفاف
 • نامه مرجع بدون اعتبار
 • نداشتن تمکن مالی
 • مدارک شناسایی فاقد اعتبار
 • داشتن بیمه مسافرتی فاقد اعتبار
 • اثبات نکردن محل اقامت در طول مدت سفر
 • داشتن سوابق قبلی نامعتبر در خصوص اخذ ویزای شینگن

برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه چه قوانینی وجود دارد؟

اگر ویزای فرانسه شما به هر دلیلی رد شد، بر اساس قوانین مربوط به ویزای کشورهای شینگن، 6 ماه نمی‌توانید برای دریافت مجدد ویزا اقدام کنید. اما می‌توانید بر اساس مدارکی که دارید، نسبت به ریجکت ویزای خود اعتراض نمایید. برای این کار لازم است که یک نامه به زبان انگلیسی تهیه کنید و در آن دلایل محکمی بیاورید که ریجکت ویزای شما اشتباه بوده است.

لازم به ذکر است که برای ارسال نامه اعتراضی خود تنها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه می توانید اقدام کنید. چرا که در این روزها سفارت از ساعت 10:30 تا 11:30 صبح را برای انجام این امر اختصاص می‌دهد.

دریافت ویزای فرانسه چقدر هزینه دارد؟

بدون شک اطلاع از هزینه اخذ ویزای فرانسه یک موضوع بسیار مهم برای متقاضیان سفر به فرانسه می‌باشد. لازم به ذکر است که هزینه دریافت ویزای فرانسه برای همه متقاضیان به یک میزان نبوده و هر کدام از آنها با توجه به پرونده‌ای که دارند، هزینه های جداگانه‌ای را برای اخذ ویزا پرداخت خواهند نمود که تعیین آن برعهده کارشناسان می باشد.

از این رو اگر قصد دارید، از هزینه‌ای که باید برای اخذ ویزا بپردازید، مطلع شوید، تنها کافی است با یکی از شرکت‌هایی که سال‌ها در این زمینه تجربه دارند، تماس حاصل نمایید، تا مشاوران آنها بعد از بررسی دقیق پرونده شما، هزینه‌ای که باید پرداخت نمایید را تخمین بزنند.ما به شما سایت ویزا جهت این امر معرفی می‌نماییم.

ویزای فرانسه و سفارت فرانسه در ایران

کشور فرانسه جزو آن دسته از کشورهایی می‌باشد که در ایران سفارتخانه دارد که آدرس آن در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64 می‌باشد. برخی متقاضیان برای انجام کلیه امور مربوط به اخذ ویزای فرانسه باید به این مکان مراجعه کنند و برخی به شرکت کارگزاری.

اخذ ویزای کشور فرانسه چقدر زمان می‌برد؟

به طور کلی زمان تعیین وقت سفارت و مدت زمانی که طول می‌کشد تا سفارت به درخواست شما پاسخ دهد، تعیین‌کننده زمانی است که برای اخذ ویزا باید سپری شود. تعیین وقت سفارت باید با توجه به برنامه سفر انجام شود که این وقت به 2 صورت عادی و فوری می‌باشد.

وقت سفارت فوری این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در کمتر از 2 هفته به سفارت ورود کنید اما در وقت سفارت عادی این زمان به یک ماه افزایش می‌یابد. علاوه بر این بررسی درخواست و مدت زمانی که طول می‌کشد تا سفارت به درخواست ویزا پاسخ دهد، بین 2 تا 4 هفته می‌باشد.

هشدار در رابطه با دریافت ویزای فرانسه

برای دریافت ویزاهای بسیاری از کشورها این امکان وجود دارد که افراد کلاه‌بردار بسیاری برای سودجویی و دریافت هزینه‌های هنگفت از افراد به بیان مطالب کذب و غیرقانونی بپردازند. یکی از این موارد این است که این سازمان‌ها ادعا می‌کنند زیر نظر سفارت‌خانه این کشورها فعالیت دارند و کار آن‌ها کاملاً قانونی است. در رابطه با ویزای فرانسه نیز این امکان وجود دارد که چنین افرادی با الفاظ غیرقانونی و واقعی به فریب افراد بپردازند و شما با پرداخت هزینه‌های سنگین دیگر نتوانید ویزای خود را دریافت کنید چراکه فریب این دست از افراد را خورده‌اید.

بنابراین توصیه اکید ما به شما این است که به‌هیچ‌عنوان فریب این افراد را نخورده و از افراد باتجربه در آژانس‌های کاملاً معتبر درخواست نمایید. هیچ مرکز قانونی که مورد تأیید سفارت‌خانه فرانسه باشد وجود ندارد و تنها این سازمان امکان صدور روادید این کشور اروپایی را دارد.

هشدار در رابطه با دریافت ویزای فرانسه - ایران ویزا

پرسش‌های متداول ویزای فرانسه

آدرس کارگزاری ویزای فرانسه کجاست؟ 

کارگزاری ویزای فرانسه در مجتمع هروی سنتر میباشد.

آیا مدارک ویزای فرانسه باید ترجمه شود.

بلهف مدارک به زبان انگلیسی ترجمه گردد.

آیا بدون دعوتنامه میتوان درخواست ویزای فرانسه داد؟ 

بله میتوانید بدون دعوتنامه و با رزرو هتل مورد تایید سفارت درخواست ویزای فرانسه بدهید.

صدور ویزای فرانسه چقدر زمان نیاز دارد؟ 

صدور ویزای فرانسه بین 14 تا 21 روز زمان نیاز دارد.

آیا میتوان درخواست ویزای مولتی فرانسه داد؟ 

بله هر فردی میتواند درخواست ویزای مواتی به سفارت بدهدف ولی پیشنهاد میشود با سابقه قبلی ویزا درخواست ویزای مولتی دهید.

قیمت ویزای فرانسه چقدر است؟ 

هزینه ویزای فرانسه 60 یورو + کارمزد کارگزاری و در صورتی که امور مربوط به ویزای فرانسه را از طریق سایت ویزا به انجام رسانید کارمزد ما نیز اضافه میگردد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

الهام ۱۴ آبان ۱۳۹۸ پاسخ

سلام
آیا برای درخواست ویزای فرانسه حضور فرد الزامیست؟

تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!