ویزای شینگن

ویزای شینگن | انواع – مدارک لازم

۱۹ آبان ۱۳۹۷

ویزای شینگن

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که مسافرت کردن به اروپا و سفر علاقه داشته باشید. یکی از بهترین گزینه ها برای اینکه بتوانید به بیشتر کشور های اروپایی سفر کنید ویزای شینگن می باشد. اینکه اصلا ویزای شینگن چیست و چه مراحلی را لازم است برای اخذ آن طی کنید را می توانید در ادامه این نوشتار به طور کامل مطالعه کنید. پس همراه ما باشید.

ویزای شینگن

در اصل ویزای شینگن از یک ایده به وجود آمد که قدمت آن به بعد از جنگ جهانی دوم می رسد. نام شینگن نیز از آن رو بر این ویزا نهاده شد که کشور های موافقت کننده با آن این توافق را در تاریخ ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ در منطقه شینگن در کشور لوکزامبورگ به امضا رساندند. اولین کشور هایی که در این پیمان شرکت کردند فرانسه، آلمان غربی، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ بودند. در حال حاضر ۲۶ کشور در قاره سبز وجود دارند که می توانید بدون دردسر و تنها با داشتن ویزای شینگن به هر یک از آن ها سفر کنید.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن چیست؟

شاید فکر کنید که تنها یک نوع ویزای شینگن وجود داشته باشد اما باید بدانید که سه نوع ویزای شینگن وجود دارد که هر کدام آن ها دارای قوانین خاص، روش های اخذ خاص و مدت زمان مشخص برای استفاده می باشد. در ادامه به بررسی هر یک از این سه نوع خواهیم پرداخت.

ویزای اتحادیه شینگن

اگر بخواهید ویزای شینگن از نوع اتحادیه آن را دریافت کنید. با آن می توانید به تمام کشور های این اتحادیه سفر نمایید. البته نکته مهم این است که شما با داشتن ویزای اتحادیه شینگن می توانید در هر شش ماه حداکثر نود روز آن را اجازه داشته باشید به کشور های شینگن ورود و خروج نمایید. در واقع این ویزا همان ویزای توریستی برای گردشگران می باشد. البته نکته دیگر در این بین این است که همین ویزا نیز به چند زیر مجموعه دیگر تقسیم می شود که شامل موارد زیر می باشد.

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که مسافرت کردن به اروپا و سفر علاقه داشته باشید. یکی از بهترین گزینه ها برای اینکه بتوانید به بیشتر کشور های اروپایی سفر کنید ویزای شینگن می باشد. اینکه اصلا ویزای شینگن چیست و چه مراحلی را لازم است برای اخذ آن طی کنید را می توانید در ادامه این نوشتار به طور کامل مطالعه کنید. پس همراه ما باشید.

ویزای شینگن نوع A

نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد. بر اساس این نوع از ویزای شینگن، شما به عنوان مسافر می توانید با در دست داشتن این ویزا در فرودگاه یکی از کشور های شینگن از هواپیما پیاده شوید و بعد از تغییر هواپیمای خود به مقصدی دیگر که این مقصد باید در خارج از محدوده شینگن باشد، پرواز نمایید. شما با داشتن این ویزا حق خارج شدن از فرودگاه کشور شینگن را ندارید و فقط اجازه تغییر هواپیما به شما داده می شود.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

ویزای نوع B

در واقع این ویزا نیز همان ویزای ترانزیت می باشد تنها فرقی که با ویزای نوع A دارد در این است که شما می توانید با داشتن این ویزا بعد از اینکه در فرودگاه یکی از کشور های شینگن پیاده شوید پنج روز در خاک آن کشور بمانید و سپس اقدام به تغییر هواپیمای خود و سفر به یک مقصد در خارج از منطقه شینگن نمایید.

ویزای نوع C

با داشتن ویزای شینگن از نوع C می توانید در واقع یک روادید کوتاه مدت برای ورود و اقامت به هر یک از کشور های عضو شینگن اخذ نمایید. البته باید توجه داشته باشید ویزای شما از نظر دفعات ورود به کشور های شینگن متفاوت می باشد.

انواع ویزای شینگن از نظر دفعات ورود به کشور

۱-ویزاهای سینگل: شما با اخذ این ویزا تنها می توانید یک بار به کشور مقصد سفر کرده و برگردید. بعد از ورود و خروج از کشور مورد نظر اعتبار ویزای شما باطل می شود.

۲-ویزای دابل: شما می توانید با این ویزا البته تا مدتی که هنوز اعتبار دارد دو بار به کشور مقصد سفر کنید.

۳-ویزای چندباره یا مولتیپل: با این ویزا تا مدتی که اعتبار دارد می توانید به دفعات به کشور مورد نظر خود سفر کنید.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

ویزای اعتباری منطقه محدوده

فرق این ویزا با ویزای اتحادیه شینگن در این است که شما با داشتن آن تابع یک سری محدودیت ها خواهید بود. شما حتما باید تنها در کشور هایی اقامت داشته باشید که در زمان اخذ ویزای شینگن آن ها را مشخص نموده اید همچنین محدوده زمانی آن نیز محدود و مشخص می باشد. شما با داشتن این ویزا تنها باید به کشور های مشخص سفر کنید و در منطقه های دیگر اعتبار ندارد. در واقع این ویزا به نوعی برای پناهندگان می باشد.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

ویزای ملی

ویزای شینگن از نوع ملی در واقع ویزایی است که شخص به مدت مشخص و بنا بر هدفی مشخص به کشور های عضو شینگن سفر می کنند. برای نمونه تحصیل. از نظر دفعات ورود و خروج به کشور های عضو شینگن می تواند یک بار ورود و یا چند بار ورود باشد. این ویزا می تواند برای دانشجویان بین المللی که برای انجام پروژه به کشور های شینگن سفر می کنند مناسب باشد. همچنین سایر دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل را در یکی از کشور های عضو شینگن دارند نیز می توانند از این نوع ویزا با ذکر زمان اقامت مشخص استفاده نمایند. دیگر افرادی که می توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند ورزشکاران، هنرمندان (به طور کلی افراد دارای تخصص) و همچنین موارد اضطراری پزشکی نیز می باشد.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن

۱-فرم درخواست ویزا: این فرم باید به صورت تایپ شده تکمیل شده و سپس نسخه چاپی آن تهیه شود.

۲-شناسنامه

۳-گذرنامه دارای اعتبار حداقل ۶ ماهه: برای اینکه بتوانید ویزای شینگن دریافت نمایید باید گذرنامه شما دارای اعتبار حداقل شش ماهه باشد . همچنین لازم است تا دو برگ از گذرنامه شما برای الحاق ویزا خالی باشد. همچنین در هنگام ارائه مدارک خود به سفارت باید کپی تمام صفحات گذرنامه خود به همراه ویزاهایی که از قبل اخذ کردید را نیز ارائه نمایید.

۴-دو قطعه عکس زمینه سفید در قطعه پاسپورتی

۵- کپی بلیت رفت و برگشت

۶- محل اقامت متقاضی در طول سفر

۷-مشخصات کامل متقاضی شامل وضعیت تأهل، شناسنامه فرزندان، گواهی مرگ همسر

۸- بیمه معتبر با پوشش کشورهای حوزه شینگن؛ شما لازم است تا یک بیمه مسافرتی خریداری نمایید که هزینه های احتمالی درمان شما در طول سفر به هر یک از کشور ها عضو شینگن را پوشش دهد.

۹- کارت کمک هزینه اجتماعی (در صورت وجود)

۱۰- گواهی تمکن مالی به همراه پرینت گردش سه ماهه آخر حساب (این مدارک باید از بانک تهیه شوند)

۱۱- همچنین برای هر نوع شغل خود باید این مدارک را ارائه دهید

برای کارمندان: قرارداد کار، اجازه خروج از جانب کارفرما، پرداخت حساب مالیاتی برای فیش حقوقی

برای مشاغل آزاد: کپی جواز کسب، گردش حساب بانکی شش ماه گذشته، پرداختی حساب مالیاتی

دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل

بازنشستگان: فیش حقوقی ۶ ماه گذشته

۱۲- نامه ‌ای که در آن هدف و برنامه سفر به صورت کامل تشریح داده باشید.

۱۳-همراه داشتن برگه تاییدیه رزرو هتل و یا دعوت نامه از شخص دعوت کننده از کشور مقصد.

نکات مهم جهت اخذ ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن لازم است حتما به نکات زیر توجه نمایید.

  • تمام مدارک شما باید کامل و به صورت رسمی ترجمه شده باشد. به خاطر داشته باشید کم و یا ناقص بودن هر یک از مدارک شما باعث می شود که روند اخذ ویزای شینگن شما به تعویق بیفتد. همچنین نیاز است تا مدارک شما به طور کامل توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شود.
  • شما برای درخواست ویزای شینگن می توانید به سفارت کشور های مختلفی مراجعه نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر یک از این سفارت ها ممکن است مدارک متفاوتی را از شما بخواهند پس حتما قبل از مراجعه تحقیق درباره مدارک را به صورت کامل انجام دهید.
  • به خاطر داشته باشید که مراجعه و مصاحبه شما در سفارت به صورت حضوری انجام می شود. سعی کنید راس ساعت مقرر در سفارت حاضر شوید.
  • از قبل حتما نسبت به دریافت وقت سفارت برای دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید. برای اینکه بتوانید در مصاحبه حضوری شرکت کنید لازم است تا از قبل وقت سفارت رزرو نمایید و فرم مربوط را قبل از مراجعه حضوری تکمیل کرده و به همراه مدارک تان به سفارت ارائه دهید.
  • به خاطر داشته باشید که شما باید هزینه های مربوط به صدور ویزا را پرداخت نمایید. نکته مهم این است که پس از پرداخت وجه دیگر حق استرداد وجه را نخواهید داشت.
  • پروسه صدور ویزای شینگن زمان بر می باشد پس اگر قصد سفر در تاریخ مشخصی را دارید حتما چهار ماه قبل از سفر خود پروسه اخذ ویزای شینگن خود را آغاز نمایید.
  • حتما به خاطر داشته باشید در ارائه مدارک خود و همچنین در مصاحبه حضوری تان صداقت داشته باشید. هر گونه مدرک جعلی و عدم صداقت در مصاحبه شما سبب می شود تا دیگر قادر به دریافت ویزای شینگن نباشید.
ویزای شینگن
ویزای شینگن
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دریافت ویزای شینگن دریافت ویزای شینگن برای تمام افرادی که قصد سفر به ۲۶ کشور اروپایی را دارند الزامی می...

قیمت ویزای شینگن شاید تا به حال نام شینگن به گوشتان خورده اما نمی دانستید که چه معنایی دارد در...

ویزای مولتی شینگن یکی از معروف ترین انواع ویزاهای شینگن ویزای مولتی شینگن می باشد که طرفداران بسیار زیادی را...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر