1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

اسپانیا کشوری آرام، زیبا و در عین حال پویاست. سفر به اسپانیا برای بسیاری از گردشگران رؤیای شیرینی است. پس از دریافت ویزای اسپانیا می‌توانید به این کشور تاریخی اروپا سفر کنید. بعضی از افراد برای گردش، بعضی تحصیل، بعضی کار و بعضی دیگر برای مهاجرت و اقامت در این کشور اقدام به دریافت ویزای اسپانیا می‌کنند. شهرهای زیبا و مناطق توریستی و همچنین طبیعت زیبای آن هر ذهن ماجراجویی را به سوی خود جذب می‌کند. برای اطلاع از نحوه ورود به این کشور با انواع ویزاها با ما همراه باشید.

سفر به اسپانیا و جاذبه‌های گردشگری آن

سراسر اسپانیا به زیبایی و بسیار سخاوتمندانه گردشگران را به سوی خود فرامی‌خواند. شهرها و مناطق گردشگری با آثار تاریخی به جا مانده از روزگار کهن، معماری خیره کننده بناها، سطح فرهنگ بالا، دانش و فناوری غنی و هزینه مناسب زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی مردم سایر کشورها را برای مهاجرت به این کشور و یا بازدید هر چند کوتاه از آن ترغیب می‌کند.

شهرهای مادرید، بارسلونا، گرانادا، سن سباستین، والنسیا و منطقه زیبای باسک از مقاصد اصلی گردشگران اسپانیاست. شما با داشتن ویزای اسپانیا می‌توانید با هزینه مناسب به گردش در سراسر آن بپردازید و از غذاهای خوشمزه اسپانیا لذت ببرید. مادرید پایتخت اسپانیا دارای آثار تاریخی بسیار و دانشگاه‌های معتبر جهت تحصیل است. بارسلونا نیز شهری است که تاریخ پر فراز و نشیب اسپانیا در آن نهفته است. با شرکت در جشنواره گوجه فرنگی و یا گاوبازی می‌توانید از هیجان این مبارزه‌ها لذت ببرید. در جزیره ایبیزا نیز تفریحات آبی و ساحل زیبا در انتظار شماست. مراکز خرید با اجناس فوق العاده را نیز فراموش نکنید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

هزینه‌های سفر به اسپانیا

برای رفتن به اسپانیا ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. آیا برای تجربه سفری به یادماندنی به اسپانیا میروید؟ آیا قصد اقامت در این کشور را دارید؟ آیا دوست دارید با هدف مهاجرت به اسپانیا کشور خود را ترک کنید؟ آیا قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در اسپانیا دارید؟ یا برای داشتن کار و کلاً اشتغال اسپانیا را انتخاب کرده‌اید؟

هر کدام از این موارد دارای هزینه‌های خاص در مراحل مختلف قانونی و همچنین اقامت هستند. به طور کلی باید بدانید هزینه زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. برای سفر نیز می‌توانید از هتل‌ها و اقامت گاه‌ها با قیمت‌های مختلف استفاده کنید. حمل و نقل در اسپانیا نیز قیمت زیادی ندارد و شهروندان به راحتی از آن‌ها برای جابجایی بهره می‌برند. شما باید پس از دریافت ویزای مربوطه اقدام به طی نمودن سایر مراحل مهاجرت نمایید که شرح آن را در ادامه خواهیم گفت.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

سفر با تورهای گردشگری اسپانیا

قبل از تصمیم گیری نهایی برای اقامت در اسپانیا بهتر است با تورهای گردشگری اسپانیا سفری را به این کشور داشته باشید. طی این سفر می‌توانید مقصد مناسب با هدف خود را از نزدیک ببینید و فرصت‌ها و نقاط ضعف و قوت هر یک را بررسی کنید. در انتخاب اسپانیا برای رسیدن به اهداف خود شک نکنید چون از هر لحاظ شرایط رشد و پیشرفت و لذت از زندگی در این کشور مهیاست. اما در زمینه‌های تخصصی و تحصیلی باید به بررسی بپردازید تا بتوانید بهترین دانشگاه یا شرکت محل کار و… را پیدا کنید. تورهای گردشگری اسپانیا در مدت حضور شما در این کشور شما را به بازدید از شهرهای مختلف می‌برند و از نظر شرایط آب و هوایی، آداب و رسوم، زندگی مردم در شهرهای مختلف و … به خوبی می‌توانید آشنا شوید. پس از رفتن به این سفر می‌توانید با در نظر گرفتن اهداف خود برای ادامه زندگی در اسپانیا تصمیم گیری نمایید و برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

آشنایی با انواع ویزای اسپانیا

برای وارد شدن به اسپانیا باید نسبت به دریافت ویزای اسپانیا اقدام نمایید. ویزای اسپانیا سه نوع است:

 • ویزای توریستی اسپانیا که برای مسافرت و گردش در مدت زمان مشخص (چند روزه) صادر می‌شود. این ویزا برای گردش و بازدید از شهرهای مختلف اسپانیا و یا دیدار با بستگان و … است. می‌توانید مراحل دریافت ویزا را به تورهای گردشگری تور اسپانیا واگذار کنید و یا مستقیماً خودتان پیگیری نمایید.
 • ویزای تجاری اسپانیا که در صورت داشتن دعوت نامه‌های شرکت‌های کشور اسپانیا است صادر می‌شود.
 • ویزای پزشکی اسپانیا که برای درمان در این کشور صادر می‌شود. برای دریافت این نوع ویزای اسپانیا باید از طرف شورای عالی پزشکی تهران اجازه خروج از کشور جهت انجام مراحل درمانی صادر شود.
 • ویزای اقامت اسپانیا برای مهاجرت و سکونت در خاک اسپانیاست که باید دلایل مهاجرت و اقامت در اسپانیا مورد تأیید قرار گیرد.
 • ویزای دانشجویی اسپانیا و ادامه تحصیل در این کشور با ارائه مدارک پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اسپانیا قابل دریافت است.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

دریافت ویزای توریستی اسپانیا و مدارک مورد نیاز

برای دریافت ویزای اسپانیا و سفر به آن که یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست باید ویزای شینگن تهیه کنید. برای این کار باید به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه نموده و به تعداد اعضای خانواده که تصمیم به سفر دارند فرم درخواست ویزای اسپانیا را در دو نسخه تکمیل نموده و مدارک لازم را به همراه داشته باشید. مدارک لازم جهت صدور ویزای اسپانیا عبارتند از:

 • اصل شناسنامه و گذرنامه با اعتبار دست کم شش ماه
 • سه قطعه عکس با زمینه سفید
 • نشانی دقیق محل کار و زندگی
 • پرینت حساب بانکی و نامه احراز تمکن مالی و اقتصادی از بانک
 • نامه اشتغال به کار برای شاغلین بخش خصوصی و حکم کارگزینی شاغلین شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی
 • صاحبان شرکت‌های خصوصی که قصد سفر کاری دارند باید رزومه و سوابق کار شرکت و به همراه آگهی تأسیس شرکت در روزنامه به صورت ترجمه شده را ارائه دهند.
 • سند مالکیت منزل به صورت ترجمه شده و اصل
 • کارت دانشجویی بین المللی و کارت عضویت هیئت علمی برای دانشجویان و دانشگاهیان
 • مجوز کسب و همچنین ترجمه آن برای شاغلین مشاغل آزاد
 • بلیت هواپیما، رسید رزرو هتل و بیمه نامه بین المللی

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

مدت زمان لازم جهت صدور ویزای اسپانیا و هزینه آن

مدارک درخواست ویزای اسپانیا به مدت دو تا شش هفته بررسی خواهد شد، اما ممکن است این مدت کمی بیشتر طول بکشد. پس از انجام بررسی‌های انجام شده ویزای فرد صادر شده و با او زمانی را برای انجام مصاحبه تنظیم می‌کنند. هنگام مراجعه برای مصاحبه باید مدارک کامل را همراه داشته باشید. کپی مدارک به صورت ترجمه شده نیز در دفتر سفارت اسپانیا دریافت می‌شود. برای هماهنگی برنامه سفر، زمان لازم برای انجام مراحل صدور ویزا را در نظر بگیرید. هزینه ویزای اسپانیا برای هر نفر ۶۰ یورو است که هنگام تسلیم مدارک در سفارت اسپانیا دریافت می‌شود.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

سفارت اسپانیا در تهران

برای ارسال و بررسی مدارک و همچنین مصاحبه برای دریافت ویزای اسپانیا باید به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه نمایید. فراموش نکنید قبل از مراجعه به سفارت اسپانیا باید وقت سفارت اسپانیا گرفته و این کار توسط ما صورت مپذیرد و پس سعی کنید به موقع در دفتر سفارت حاضر شوید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

مصاحبه ویزای اسپانیا

همه کسانی که تمایل به مسافرت یا مهاجرت دارند، مراحل قانونی را پشت سر می‌گذارند و مدارک و شرایط لازم را مهیا می‌کنند تا با موفقیت ویزای اسپانیا را اخذ نمایند. مرحله مهمی که ممکن است بعضی افراد پذیرفته نشوند مصاحبه دریافت ویزای شینگن است. باید یادآوری کنیم هنگام مراجعه برای مصاحبه اصل و کپی همه مدارک خود را هم به زبان فارسی و هم ترجمه آن به همراه داشته باشید. سعی کنید با مراجعه به افراد مطلع خود را برای مصاحبه آماده کنید و بعضی مطالب را یادداشت کنید که هنگام پاسخ به سؤالات مطلبی را فراموش نکنید.

شما باید در پاسخ به افسر کنسولی اسپانیا چهره خوبی از خود نشان دهید که با موفقیت بتوانید گامی به سوی دریافت ویزای اسپانیا بردارید. عوامل زیادی در دریافت ویزای اسپانیا دخیل هستند. سؤالات مختلفی از شما پرسیده خواهد شد از قبیل: مشخصات فردی و تحصیلی، شغل و میزان درآمد، هدف از دریافت ویزای اسپانیا، مشخصات و اطلاعات کسی که برای شما دعوت نامه فرستاده است و میزان اعتبار او، پرداخت هزینه سفر و محل اقامت و….

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

نکات مهم در مصاحبه

هنگام مراجعه جهت مصاحبه سعی کنید به موقع و در ساعت هماهنگ شده در سفارت حضور داشته باشید. عدم حضور در ساعت معین نشانه کم اهمیت بودن قرار ملاقات است. در جریان مصاحبه ویزای اسپانیا به دقت به پرسش‌ها گوش کنید و پاسخ مناسب دهید. پرحرفی در زمان مصاحبه و عدم پاسخ درست و مستقیم و کلاً آماده نبودن برای مصاحبه موجب رد درخواست ویزای اسپانیا خواهد شد.

سعی کنید با سؤالات ویزای شینگن آشنایی داشته باشید تا بتوانید هنگام مصاحبه پاسخ درست و جامعی بدهید. پاسخ‌ها و مدارک شما باید روشن و صادقانه و بدون ابهام باشد. شوخی و تمسخر در پاسخ دادن و یا طفره رفتن از پاسخ تأثیر منفی دارد. برای هر هدفی که تصمیم به دریافت ویزای اسپانیا دارید باید مدارک کافی و درست ارائه دهید و در پاسخ به سؤالات به مدارک همراه استناد نمایید که صداقت در پاسختان اثبات شود. سعی کنید با روحیه و ظاهری آرام در اتاق مصاحبه حضور داشته باشید و از عصبانیت و استرس دوری کنید و با آرامش و اعتماد به نفس به سؤالات جواب دهید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

بایدها و نبایدها در مصاحبه

بسیاری از افراد با اطلاعات و مدارک کافی برای مصاحبه مراجعه می‌کنند ،ولی در جریان مصاحبه مرتکب اشتباهی می‌شوند که مهر رد ویزای اسپانیا بر درخواست آن‌ها می‌خورد. چند نکته که بهتر است بدانید و رعایت کنید را با هم مرور می‌کنیم:

 • ظاهر مناسب و آراسته شانس شما را در پذیرش ویزای اسپانیا بالا می‌برد. نیاز به پوشیدن لباس‌هایی با برند عالی نیست، داشتن ظاهری ساده، پرهیز از آرایش زیاد، حالت آرام بدن و نداشتن استرس برای افسر کنسولی قابل قبول است.
 • در جریان مصاحبه با افسر مصاحبه کننده با احترام رفتار کنید، صدای خود را بالا نبرید و از در صورت بروز مشکل یا پیچیدگی در اثبات مسئله سعی کنید به آرامی پاسخ داده و با ارائه مدارک کافی صحت ادعای خود را ثابت کنید.
 • پرسش‌های نابجا و نامربوط نپرسید و مکالمه را بی جهت طولانی نکنید.
 • آرامش، متانت، پاسخگویی صحیح به پرسش‌ها و داشتن مدارک لازم مهمترین عوامل موفقیت شما هستند.
 • اگر قبلاً درخواست ویزای اسپانیا داده این و درخواست شما رد شده است و یا کسی از نزدیکان شما پناهنده شده، نیازی نیست موضوع را به مصاحبه کننده گوشزد نمایید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

ویزای تحصیلی اسپانیا

تحصیلات برای بعضی از افراد یکی از اهداف بزرگ است و پژوهشگران، دانشجویان و استادان دانشگاه تمایل دارند در دانشگاه‌های معتبر کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند. هزینه تحصیل و امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد خیلی مهم است بنابراین باید ابتدای دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید و درخواست خود را مبنی بر ادامه تحصیل برای آن دانشگاه ارسال کنید.

پس از تأیید درخواست شما، باید برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کنید. گفتنی است مراکز آموزش عالی اسپانیا دارای درجات علمی بالا، امکانات زیاد و هزینه مناسب و گاهی رایگان است. متقاضیان تحصیل در اسپانیا با استفاده از مدرک تحصیلی خود می‌توانند در اسپانیا مشغول به تحصیل شوند. افرادی که به اسپانیا مهاجرت کرده‌اند نیز می‌توانند به کار و یا تحصیل در این کشور بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا با دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

تحصیل در مقاطع مختلف با ویزای دانشجویی اسپانیا

تحصیل در سنین مختلف و در مقاطع مختلف در اسپانیا امکان پذیر است، از مهد کودک گرفته تا مقاطع بالای دکتری. در مقطع کارشناسی تحصیلات به زبان اسپانیایی و برخی از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی است. دانشگاه‌های اسپانیا در رده برترین دانشگاه‌های دنیا قرار نمی‌گیرند ولی در حد خود دارای سطح علمی خوبی هستند. در صورتی که زبان اسپانیایی نمی‌دانید باید دوره آموزش زبان بگذرانید تا بتوانید در دانشگاه‌ها درس بخوانید. دانشجویان لیسانس می‌توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند. این شرایط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز حکمفرماست با این تفاوت که ساعات کار این دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته است.

برای تحصیل در مقطع دکترا، دولت اسپانیا هزینه‌های تحصیل را پرداخت می‌کند و امکانات انگیزشی زیادی را در اختیار آنان قرار می‌دهد. در این مقطع تحصیلی یا با بورس تحصیلی یا به صورت پرداخت شهریه می‌توانید درس بخوانید. حق کار در مقطع دکتری ۳۰ ساعت در هفته است.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

تحصیل در اسپانیا و مزایای آن

تحصیل در اسپانیا برای علاقمندان به علم و دانش مزایای زیادی دارد که شاید در تحصیل در داخل ایران نباشد. با دریافت ویزای اسپانیا و تحصیل در این کشور چند سال از عمر خود را در سرزمینی باشکوه، شرایط مناسب زندگی و هزینه‌های نسبتاً خوب می‌گذرانید. اسپانیا یکی از مراکز مهم تحصیلی در جهان است. با فراگرفتن زبان اسپانیولی می‌توانید در جایگاه‌های مختلف از آن استفاده کنید. از زندگی در شرایط آب و هوای اروپای جنوبی و شهرهای زیبای آن بهره مند شوید. گفتنی است هزینه زندگی نیز در این کشور مناسب است و برای کار کردن در کنار تحصیل نیز شرایط فراهم است. گفتنی است هنگام درخواست ویزای اسپانیا نیازی به تسلط به زبان اسپانیایی نیست.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

دریافت ویزای کار اسپانیا

اگر برای اشتغال و کار کردن تصمیم به مهاجرت به اسپانیا را دارید باید ویزای اسپانیا برای اشتغال اخذ نمایید. ابتدا باید بررسی کنید انجام کار مورد نظر شما نیازی به مجوز خاصی دارد یا خیر و در صورت نیاز به مجوزها و مدارک لازم برای آن کار در اسپانیا را تهیه کنید. اشتغال در اسپانیا با در نظر گرفتن نوع اقامت شما امکان پذیر است. مهاجرین اسپانیا برای کار کردن، قوانین و محدودیت‌هایی دارند که باید از نظر قانونی روال آن طی شود. هنگامی که شغل دلخواه خود را پیدا کردید، کارفرمای شما باید مجوز کار صادر کند که از نظر قانونی بتوانید در اسپانیا کار کنید. از طرف دیگر نیز شما برای مهاجرت درخواست ویزای اسپانیا می‌دهید. در این حالت ویزای اسپانیا برای اقامت و اشتغال شما در دست بررسی سفارت قرار خواهد گرفت، که پس از تشکیل پرونده و بررسی شرایط می‌توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

انواع اشتغال در اسپانیا پس از دریافت ویزا

شما در اسپانیا در ردیف شغلی‌های مختلفی می‌توانید کار کنید که آنرا به دلخواه خودتان و بر اساس علاقه و دانش تحصیلی و سوابق کار انتخاب می‌کنید. برای کار به عنوان کارگر فصلی باید ویزای اسپانیا را دریافت کنید که برای این کار باید صاحب خانه باشید، اثبات کنید که از پس هزینه‌های خود برمی آیید و پس از اتمام فصل کاری به ایران برخواهید گشت. برای کارگران ماهر نیز ویزای اسپانیا صادر می‌شود. منظور از کارگران ماهر افرادی هستند که تحصیلات دانشگاهی مانند لیسانس دارند، سابقه کاری در زمینه مربوطه دارند و مهارت انجام کاری را به صورت حرفه ای دارا هستند. در ضمن کارفرمای شما باید ثابت کند در اسپانیا هیچ کسی قادر به انجام این کار نیست و مجوز کار شما را صادر کند.

در صورتی که می‌خواهید به صورت آزاد و بدون نیاز به کارفرما به انجام کار بپردازید باید طرح کسب و کار خود را ارائه دهید و نشان دهید که توانایی و تخصص لازم برای انجام آن طرح را دارید و برای اجرایی کردن آن درخواست ویزای اسپانیا داده‌اید.

ویزای اسپانیا | اخذ ویزای اسپانیا | شرایط گرفتن ویزای اسپانیا 88851080-021

درخواست ویزای کار اسپانیا

با توجه به توضیحات بالا می‌توانید برای ویزای اسپانیا برای اشتغال اقدام کنید. در صورتی که دانشجو هستید، یا دانش آموخته رشته خاصی هستید، برای فصلی از سال تقاضای کار دارید و یا طرح کسب و کاری دارید می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم در هر مورد فوق برای ویزای اسپانیا درخواست دهید. در صورتی که خانواده، همسر یا بستگان شما در اسپانیا به سر می‌برند می‌توانید به آنها بپیوندید و برای اشتغال اقدام کنید. در این شرایط هنگام درخواست ویزای اسپانیا نیازی به مجوز کار ندارید. پس از اشتغال به کار باید تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرید، البته در صورتی که کارمند هستید کارفرما شما را بیمه خواهد کرد. برای هر کدام از اقدامات اشتغال، بیمه و کارت شناسایی باید به دفاتر پلیس و ادارات مربوطه مراجعه کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

جزیره ایبیزا یکی از مکان های گردشگری محبوب و پرطرفدار کشور اسپانیا است. این جزیره از امکانات ...

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

ویزای تنریف  (Tenerife visa) جزیره تنریف یکی از زیباترین و دیدنی ترین مناطق در کشور اسپانیا می ...

۰۳ شهریور ۱۳۹۷

ویزای نمایشگاهی اسپانیا کشور اسپانیا همواره مقصد بسیاری از گردشگران و مردم جهان برای مهاجرت برای کار، ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا ایزی تم

همین الان تماس بگیرید