ویزای استونی

ویزای استونی | انواع – مدارک لازم – مراحل دریافت

۷ تیر ۱۳۹۷

ویزای استونی، در این مقاله راجع به ویزای استونی و انواع و مدارک لازم برای اخذ هر کدام توضیح خواهیم داد، اخیرا گردشگران بسیاری به استونی سفر می کنند. شما نیز …

راهنمای کامل ویزای استونی

در این مقاله راجع به ویزای استونی و انواع و مدارک لازم برای اخذ هر کدام توضیح خواهیم داد، اخیرا گردشگران بسیاری به استونی سفر می کنند. شما نیز می توانید برای سفر به این کشور ویزای متناسب با هدف خود را دریافت کنید. مجموعه ما خدمات مرتبط با اخذ ویزای استونی را به صورت فوری انجام می دهد، در صورت تمایل با سایت ویزا تماس حاصل نمایید. در ادامه با مراحل لازم برای اخذ این ویزا آشنا می شوید.

ویزای استونی | انواع - مدارک لازم - مراحل دریافت | سایت ویزا

ویزای کشور استونی

اخذ ویزای استونی برای سفر به این کشور الزامی است و باید ایتدا وقت سفارت استونی را رزرو نمایید. اما در ابتدا خوب است بدانید که این کشور از دو نوع ویزا برخوردار است که نوع اول آن ملی و نوع دوم شینگن است، شما باید بسته به هدف و انتخاب خود ویزای مد نظرتان را انتخاب و مراحل مرتبط با آن را طی نمایید.

قبل از هر چیز باید تفاوت این دو را بدانید، در صورت دریافت ویزای ملی استونی حق ورود به کشورهای عضو اتحادیه شینگن را ندارید و فقط می توانید در استونی تردد داشته باشید، اما در صورت دریافت ویزای شینگن استونی می توانید به راحتی در همه کشورهای عضو شینگن تردد داشته باشید و این فرصت بی نظیری برای یک سفر توریستی خواهد بود.

مجموعه ما خدمات مرتبط با دریافت این نوع ویزا را به شما عزیزان ارائه می دهد، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

با انواع ویزای استونی آشنا شوید

ویزای استونی انواع مختلفی دارد که بر اساس اهداف سفرها دسته بندی می شوند، در ادامه به آن ها اشاره ای خواهیم داشت:

 1. ویزای کاری
 2. ویزای تحصیلی
 3. ویزای پزشکی
 4. ویزای خانوادگی
 5. ویزای ازدواج
 6. ویزای توریستی

سفارت استونی

استونی در کشور ما سفارت ندارد و مراحل لازم برای اخذ این ویزا را سفارت فنلاند انجام می دهد، بنابراین همه عزیزانی که مایل به دریافت این ویزا هستند باید به سفارت فنلاند مراجعه نمایند و مدارکی که در ادامه ذکر می شود را به این مرکز ارائه دهند.

این سفارت از ۸ صبح تا ۱۷ آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز است، طبق اعلام این دفتر زمان تعیین شده برای ارائه مدارک ۸ تا ۱۳ و زمان تعیین شده برای ارائه گذرنامه ساعت ۱۳ تا ۱۷ است. به ساعت های ذکر شده دقت کنید و بسته به مرحله ای که در آن قرار گرفته اید در بازه های زمانی تعیین شده اقدام به مراجعه حضوری نمایید.

آدرس سفارت فنلاند: منطقه یک تهران، خیابان مقدس اردبیلی، طبقه یازدهم مرکز خرید پالادیوم می باشد.

وقت سفارت استونی

مراحل اخذ وقت سفارت استونی نیز از طریق سفارت فنلاند که در بخش قبل راجع به آن صحبت شد صورت می پذیرد و برای ورود به این مرحله نیاز به تکمیل کردن فرم اخذ ویزا دارید. برای مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک ملزم به دریافت وقت هستید بنابراین در اسرع وقت برای گذر از این مرحله اقدام نمایید.

ویزای استونی از نوع ملی

همان طور که قبل تر راجع به آن صحبت شد در صورت اخذ ویزای استونی از نوع ملی اجازه ورود به کشور استونی را پیدا می کنید اما نمی توانید به کشورهای عضو شینگن سفر کنید، اگر هدف شما سفر به استونی است و نمی خواهید از دیگر کشورهای عضو شینگن دیدن کنید این ویزا را انتخاب نمایید.

ویزای استونی از نوع شینگن

ویزای استونی از نوع شیگن برای افرادی است که قصد سفر به دیگر کشورهای عضو شینگن را نیز دارند، از این نوع ویزا بیشتر برای سفرهای توریستی استفاده می شود، بنابراین اگر قصد شما رفتن به یک سفر تفریحی است می توانید این نوع از ویزا را انتخاب کنید.اگر دوست دارید به غیر از دیدن کشور استونی به بازدید از کشورهای همسایه آن نیز بروید قطعا این ویزا مناسب خواهد بود.

ویزای استونی از نوع شینگن | سایت ویزا

انواع ویزای استونی از نوع شینگن

برای ویزای استونی از نوع شینگن دفعات مجاز ورود و خروج تعیین شده است که در این بخش آن ها را نیز مورد بررسی قرار می دهیم:

 1. ویزای ترانزیت: این ویزا فقط امکان حضور در فرودگاه های کشورهای عضو شینگن را می دهد و نمی توانید از محدوده فرودگاه خارج شوید.
 2. ویزای عبور: این نوع از ویزای شینگن اجازه خروج از فرودگاه و استفاده از مسیرهای دیگر برای سفر به کشورهای خارج از محدوده شینگن را می دهد.
 3. ویزای کوتاه مدت: با استفاده از این نوع ویزا می توانید بازه زمانی کوتاهی را در استونی اقامت داشته باشید و همزمان از اقوام و آشنایان خود دیدن کنید، البته این نوع ویزا برای سفرهای توریستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. ویزای بلند مدت: این نوع از ویزای شینگن بیشتر توسط تاجران دریافت می شود تا در طول سال بارها بتوانند به کشورهای محدوده شینگن از جمله استونی سفر کنند. البته حداکثر روزهای اقامت باید ۹۰ روز باشد و پس از آن ملزم به تمدید این ویزا هستید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای استونی

پس از دریافت وقت سفارت استونی مدارکی که در ادامه ذکر می شود را تهیه و آن ها را برای ارائه به سفارت فنلاند آماده نمایید:

 1. گذرنامه ای که حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 2. دو قطعه عکس دارای پس زمینه سفید، البته توجه داشته باشید که در آن از هیچ گونه روتوشی استفاده نشده باشد.
 3. کارت ملی فرد متقاضی و شناسنامه
 4. اسناد ملکی در صورت وجود باید به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه شوند.
 5. گواهی اشتغال یا جواز مرتبط با حوزه فعالیت خود
 6. اگر بازنشسته هستید ارائه گواهی بازنشستگی نیز الزامی است.
 7. بلیط رفت و برگشت هواپیما
 8. بیمه مسافرتی
 9. ارائه اسناد لازم جهت اثبات تمکن مالی و همچنین گردش حساب ۶ ماه اخیر
 10. مدارکی که رزرو هتل در تاریخ های مقرر شده برای سفر را به اثبات برساند.
مدارک لازم برای اخذ ویزای استونی | سایت ویزا

ویزای استونی و ترجمه مدارک لازم

مدارک آماده شده برای ارائه به سفارت باید به یکی از زبان های انگلیسی، سوئدی یا فنلاندی ترجمه شده باشند، توجه داشته باشید که عدم ارائه ترجمه مدارک ذکر شده برابر با از دست دادن وقت سفارت و رد شدن درخواست شما خواهد بود.

مراحل دریافت ویزای استونی

همه مراحل مرتبط با دریافت ویزای استونی توسط سفارت فنلاند انجام می پذیرد و شما فقط موظف به دریافت وقت سفارت و آماده کردن مدارک برای ارائه به سفارت هستید.پس از آماده کردن مدارک و ارائه آن باید منتظر جواب تایید و یا عدم تایید بمانید. پس چند ماه زودتر از زمان سفر اقدام به این کار و مراحل اداری را طی کنید.

تمدید ویزای استونی

بازه های زمانی تعیین شده برای ویزای استونی ۹۰ تا ۱۸۰ روز هستند و پس از پایان اعتبار باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید، مرکز مهاجرت و خدمات شهروندی این امر را محقق ساخته است و برای طی کردن مراحل می توانید به این مرکز مراجعه نمایید.یعنی اگر نیاز به تمدید زمان حضور خود در این کشور دارید باید درخواست خود را اعلام نمایید تا در صورت تایید صلاحیت شما مجوز صادر شود.

ویزای استونی از نوع کاری

استونی از نظر اقتصادی در جایگاه مناسبی قرار دارد و افراد زیادی به دنبال پیدا کردن کار در این کشور هستند، کسانی که با اهداف کاری و تجاری به استونی سفر می کنند باید ویزای کاری استونی را دریافت نمایند. البته ناگفته نماند که برای اخذ این نوع ویزا نیاز به دعوت نامه از کارفرما دارید، که او موظف به قبول همه مسئولیت های شما خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای استونی از نوع کاری

برای دریافت ویزای استونی باید مدارک خاصی را نیز علاوه بر مدارک ذکر شده در بخش های قبل ارائه دهید که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

 1. دعوت نامه رسمی از کارفرما که مشخصات کامل دعوت کننده، دعوت شونده و دیگر جزئیات در آن ذکر شده باشد.
 2. ارائه پروانه ثبت نیز الزامی است، البته ناگفته نماند که این پروانه باید به صورت ترجمه شده به سفارت ارائه شود.
 3. گواهینامه رسمی از شرکتی که در آن فعال هستید نیز باید ارائه دهید، این گواهینامه باید به زبان انگلیسی باشد.

ویزای تحصیلی استونی

استونی دانشگاه ها و مراکز علمی بسیاری را در خود جای داده است بنابراین با تحصیل در این کشور می توانید مدرک بین المللی معتبری را دریافت نمایید. مرحله اول برای اخذ ویزای تحصیلی گرفتن تاییدیه از یک دانشگاه معتبر است که پس از آن با دریافت دعوت نامه می توانید مراحل مرتبط با دریافت ویزای تحصیلی استونی را طی نمایید.

ویزای پزشکی استونی

استونی از نظر پزشکی نیز پیشرفت چشمگیری داشته است بنابراین اگر می خواهید برای درمان به این کشور سفر کنید می توانید با ارسال مدارک پزشکی خود از یکی از بیمارستان ها تاییدیه بگیرید و پس از دریافت دعوت نامه مراحل مربوط به اخذ ویزا را طی کنید.

ویزای استونی از نوع ازدواج

برای اخذ ویزای ازدواج ملزم به ارائه مدارکی مبنی بر حقیقی بودن ازدواج خود دارید و در غیر این صورت ممکن است با درخواست شما موافقت نگردد.ارائه عقدنامه معتبر در میان سایر مدارک نام برده شده برای دریافت این نوع از ویزا الزامی است.

ویزای استونی از نوع توریستی

بهترین راه برای دریافت ویزای توریستی استونی دریافت دعوت نامه از طرف دوستان یا آشنایانی است که در این کشور سکونت دارند، این کشور یک مقصد تفریحی دلپذیر برای شما عزیزان می باشد.با تکمیل مدارک لازم و دریافت ویزا از سفر به کشوری زیبا لذت خواهید برد.

ویزای استونی از نوع توریستی | سایت ویزا

سوالات متداول ویزای استونی

ویزای استونی چند نوع دارد؟

مراحل دریافت ویزای استونی چگونه است؟

أخذ ویزای تحصیلی استونی چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سفر به استونی یکی از مقاصد مهم گردشگری در میان کشورهای اروپایی کشور استونی می باشد. استونی به دلیل هزینه...

تور استونی کشور استونی یکی از کشورهایی است که روز به روز بر تعداد متقاضیان سفر به آن افزوده شده...

راهنمای کامل وقت سفارت استونی برای این که بخواهید به یکی از کشورهای عضو شنگن بروید لازم است تا از...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر