روادید استونی

روادید استونی | انواع – زمان اخذ – مدارک لازم

۴ مهر ۱۳۹۷

روادید استونی، دریافت روادید یا همان ویزا و سفر به کشورهای مختلف می تواند موقعیت های زیادی برای عموم افراد ایجاد نماید. در این نوشته با کشور استونی و نحوه …

راهنمای کامل روادید استونی

دریافت روادید یا همان ویزا و سفر به کشورهای مختلف می تواند موقعیت های زیادی برای عموم افراد ایجاد نماید. در این نوشته با کشور استونی و نحوه دریافت روادید استونی آشنا می شویم. این کشور در حوزه شینگن قرار دارد و می توان با سفر به آن از طرق مختلف، امکانات زیادی را به دست آورد.

روادید استونی | انواع - زمان اخذ - مدارک لازم | سایت ویزا

استونی

جمهوری استونی در شمال اروپا و در منطقه بالتیک واقع شده است. پایتخت این کشور لاتینا است. این کشور با دریای بالتیک، خلیج فنلاند، روسیه و لتونی همسایگی دارد.

واحد پول این کشور یورو می باشد و زبان آن استونیایی است. این کشور دارای ۵،۱۰۰،۰۰۰ نفر جمعیت است و به خاطر بیشتر بودن تعداد زنان از مردان به کشور زنانه مشهور است. استونی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت و در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست. این کشور آزاد ترین شبکه اینترنتی دنیا را دارد. استونی کوچک ترین کشور در حوزه بالتیک است که به وسیله جزایر فراوان پدید آمده است. آب و هوای این کشور معتدل و مرطوب با زمستانهایی سرد است.

این کشور منابع محدودی دارد و کشاورزی و دامداری در آن چندان رونق ندارد. صنایع استونی عبارتند از: صنایع چوب و نساجی. اکثر مردم استونی لائیک هستند و اتباع روس و لهستانی نیز در آن زندگی می کنند. جهت سفر به این کشور باید روادید استونی دریافت گردد که اینکار مستلزم اینست که وقت سفارت استونی رزرو شود و توصیه میگردد شما از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام نمایید تا باخیالی آسوده سفر کنید.

استونی | سایت ویزا

دیدنی های استونی

این کشور دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی مختلفی است و کشوری ارزان قیمت برای اقامت و سفر به شمار می رود. قبل از سفر به کشور استونی باید روادید استونی را از سفارت استونی (Embassy of Estonia) دریافت نمایید. از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موزه افسانه های تالین: این موزه روایتگر داستان ها و افسانه های قدیمی این شهر به همراه موسیقی است. در این موزه افسانه های قدیمی تالین به صورت زنده یا نمایش عروسکی و نمادین اجرا می شود. این موزه به صورتی جالب داستان های قدیمی و عموما ترسناک تالین را روایت می کند.

موزه مشاغل: در این موزه نمایی از شهر و تاریخ تالین نمایش داده می شود. اطلاعاتی نظیر جنگ و اشغال در این موزه نمایش داده می شود. همچنین مشاغل مختلف و ابزارهای آنان نیز در این موزه به نمایش در آمده است که می تواند راهنمای خوبی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم استونی باشد.

دیدنی های استونی | سایت ویزا

کلیسا:   Oleviste Church این کلیسا در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است و می توان آن را مقصدی برای کوهنوردی نیز دانست. زیرا دارای پله های بسیاری است. این کلیسا از بزرگ ترین بناهای استونی با ۱۲۴ متر ارتفاع به شمار می آید. این مکان هر فردی را به حال و هوای قرون وسطی در اروپا می برد.

صومعه: ( Convent of St. Bridget (Pirita Kloosterدر این صومعه قبرستان ها و بناهای یادبود فراوانی وجود دارد و جزو تاریخی ترین بناهای آن محسوب می شود. به طور کلی معماری استونی، معماری دوران قرون وسطی است و آثار آن در بناهای این کشور باقی مانده است.

ویزا یا روادید

ویزا یا روادید استونی سندی است که بر اساس آن فرد می تواند در واقع از کشوری به کشور استونی سفر کند. ویزا معمولا به وسیله مهری در پاسپورت افراد قرار داده می شود. روابط کشورها به چند دسته تقسیم می شود:

۱- در رابطه حرکت آزاد، شهروندان کشورهای طرفین می توانند به کشورهای هم پیمان سفر کنند، اقامت کنند و در آن به تحصیل و کار بپردازند. در این حالت تفاوتی بین شهروندان ۲ کشور با هم وجود ندارد.

۲- در روابط لغو ویزا، شهروندان ۲ کشور می توانند بدون نیاز به ویزا به کشور دوم سفر کنند و اقامت کوتاهی داشته باشند. برای تحصیل یا کار باید ویزای کار گرفته شود که برای شهروندان کشورهایی که روابط لغو روادید دارند پروسه ساده ای است.

۳- در رابطه روادید در مقصد، برای سفر کوتاه مدت، ویزای مربوطه در کشور مقصد برای فرد، صادر می گردد.

۴- در روابط ویزا در مبدا، معمولا فرد باید قبل از سفر به کشور مقصد به نماینده دیپلماتیک یا سفارت کشور مربوطه مراجعه کند تا با بررسی مدارک و سوابق وی، اقدام به دریافت ویزا کند. در کشورهایی که سفر بین آنها ممنوع است ویزا صادر نمی شود.

ویزا یا روادید | سایت ویزا

انواع روادید استونی یا ویزا

ویزای استونی و یا روادید استونی در چند نوع تقسیم می شود:

 • ویزای گردشگری
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای پیوستن به خانواده
 • ویزای تجاری
 • ویزای دیدار خانواده

روادید استونی

برای سفر به استونی می توان از روادید استونی و همچنین ویزای شینگن استفاده کرد. با دریافت روادید استونی تنها می توان به همین کشور سفر کرد و نمی توان از سایر کشورهای حوزه شینگن بازدید نمود. در صورت دریافت ویزای شینگن از سفارت استونی می توان به این کشور و سایر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کرد.

زمان اخذ روادید استونی

دریافت روادید استونی تقریبا ۱ ماه طول می کشد. بنابراین بهتر است حدودا ۲ ماه قبل از سفر به این کشور برای دریافت روادید استونی اقدام نمایید.

مدارک لازم برای دریافت روادید استونی

 • پاسپورت با انقضای حداقل ۶ ماهه
 • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید در ابعاد ۶ در ۴
 • تاییدیه دریافت بلیط هواپیما
 • تاییدیه رزرو هتل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که مشغول به تحصیل هستند.
 • گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش ۶ ماهه آخر حساب بانکی
 • کارت ملی
 • شناسنامه
 • مدرک ترجمه شده از دارایی ها و املاک
 • بیمه مسافرتی که توسط خود فرد یا هواپیمایی دریافت شده است.

انواع روادید استونی

روادید استونی برای امور تجاری برای کارهای تجاری، از قبیل سرمایه گذاری، صادرات و واردات و سایر امور باید نسبت به دریافت روادید استونی از نوع تجاری اقدام نمایید. این نوع روادید نیز مدارک اضافه ای بر مدارک معمول نیاز دارد.

دعوت نامه از سوی شرکت، کنفرانس یا سازمان خاص، پروانه ثبت شرکت یا سازمان و گواهی ذکر هدف از سفری که به کشور استونی دارید از جمله مدارکی هستند که برای دریافت ویزای تجاری استونی مورد نیاز است.

روادید استونی برای تحصیل

اخذ روادید استونی برای تحصیل شامل سلسله مراتبی است که در ادامه به آن میپردازیم. دولت و دانشگاه های استونی، در مقاطع و رشته های مختلف به جذب بورسیه تحصیلی استونی اقدام کرده اند. بورسیه تحصیلی استونی را می توان در بخش های زیر دسته بندی کرد:

۱- بورسیه تحصیلی استونی توسط دولت: بورسیه تحصیلی استونی توسط دولت برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۳۵۰ یورو و برای مقطع دکترا ۴۲۲ یورو به ازای ۱۲ ماه تحصیلی به جز سال آخر که ۱۰ ماه در نظر گرفته می شود، است.

این نوع بورسیه تحصیلی استونی تنها به دانشجویانی پرداخت می شود که تمام وقت مشغول به تحصیل هستند و در پایان هر سال تحصیلی حداقل ۷۵% واحدهای مربوط به آن سال را با موفقیت گذرانده اند.

در صورت پایان زمان تحصیل بورسیه تحصیلی استونی یا بیشتر طول کشیدن آن، کمک هزینه قطع می شود. همچنین، گرفتن انواع دیگر بورسیه تحصیلی استونی شانس گرفتن این نوع بورسیه تحصیلی استونی را کاهش می دهد.

۲- بورسیه تحصیلی استونی در رشته فناوری اطلاعات (IT): دانشگاه تکنولوژی تالین و تورتو هر ساله تعداد زیادی دانشجو در رشته فناوری اطلاعات و بورسیه تحصیلی استونی ارائه می کنند. دانشجویان در ماه می توانند در مقطع کارشناسی ۱۶۰ تا ۲۴۰ یورو و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو دریافت کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی استونی

بورسیه تحصیلی استونی می تواند عامل مهمی برای بدست آوردن شغل مناسب در کشورهای مختلف جهان باشد. این کشور به خاطر ایجاد شرایط بهتر برای دانشجویان، تغییرات زیادی را در نظام آموزشی خود ایجاد کرده است که به وسیله آن دانشجو می تواند مدرک و اعتبار تحصیلی خویش را به سیستم اعتباری جهانی خود انتقال دهد.

به همین خاطر علاقه مندان به تحصیل در کشورهای مطرح از جمله ایتالیا، آمریکا، آلمان، انگلستان، کانادا، فرانسه،اسپانیا و استرالیا می توانند از این سیستم استفاده کنند و تحصیلات خود را در استونی بگذرانند و در سال آخر تحصیل به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنند.

نمره آزمون های زبانی این کشور برای بورسیه تحصیلی استونی خیلی با سختگیری مواجه نیست و آیلتس با نمره ۵ تا ۶ نیز مورد قبول است. برخی از دانشگاه های استونی برای بورسیه تحصیلی استونی امکان مصاحبه از طریق اسکایپ را قرار داده اند. در بورسیه تحصیلی استونی اکثر رشته ها به زبان های انگلیسی، استونیایی و روسی ارائه می شوند.

شرایط بورسیه تحصیلی استونی | سایت ویزا

روادید دیدار با اعضای خانواده

روادید دیدار اعضای خانواده برای دریافت روادید استونی برای دیدار اعضای خانواده، فرد باید توسط یکی از افراد خانواده درجه یک خود به کشور استونی دعوت شده باشد و مدارک لازم از جمله فرم دعوت نامه و فرم های مورد نیاز، علاوه بر مدارک معمول برای دریافت روادید استونی را ارائه دهد.

روادید استونی برای گردشگری

با دریافت روادید استونی برای گردشگری می توان به کشور استونی سفر کرد و از جاذبه های فوق العاده آن دیدن کرد. دوره این نوع از روادید معمولا محدود می باشد.

روادید استونی برای فعالیت های ورزشی

روادید استونی برای فعالیت های ورزشی برای دریافت روادید استونی با استفاده از فعالیت های ورزشی می بایست ثابت کنید که سالهای زیادی در رشته ورزشی مشخصی فعالیت داشته اید. همچنین باید اثبات شود که پس از سفر به استونی فرد به فعالیت های خویش در آن زمینه ادامه خواهد داد و مخارج خود را از همان طریق تامین خواهد نمود.

روادید استونی برای کارهای پزشکی

روادید استونی برای کارهای پزشکی برای دریافت خدمات پزشکی در استونی باید از طریق دریافت روادید استونی اقدام نمایید. با استفاده از این نوع روادید می توان به استونی بیمار اعزام کرد یا خدمات بین المللی پزشکی دریافت کرد.

روادید استونی برای کارهای پزشکی | سایت ویزا

روادید استونی برای فعالیت های هنری

روادید استونی برای فعالیت های هنری در روادید استونی برای فعالیت هنری نیز همانند ویزای ورزشی باید خود اشتغالی فرد اثبات شود. یعنی باید اثبات شود که فرد در زمینه هنری مشخصی سال ها مشغول فعالیت بوده است و این امر را در کشور استونی نیز ادامه خواهد داد. همچنین فرد پس از دریافت روادید استونی برای فعالیت های هنری باید بتواند هزینه های خود را از طریق همین فعالیت ها تامین نماید.


سوالات متداول روادید استونی

برای دریافت روادید استونی چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

روادید یا ویزای استونی چند نوع دارد؟

معمولا چند وقت قبل از سفر به استونی بهتر است برای أخذ روادید استونی اقدام کنیم؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های استونی با توجه به اینکه این کشور دارای دریاچه ها و جنگل های فراوانی است هر ساله تعداد...

سفر به استونی یکی از مقاصد مهم گردشگری در میان کشورهای اروپایی کشور استونی می باشد. استونی به دلیل هزینه...

راهنمای کامل وقت سفارت استونی برای این که بخواهید به یکی از کشورهای عضو شنگن بروید لازم است تا از...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر