کشور فنلاند از جمله مرفه ترین کشورهای جهان به حساب می آید که شهرت بسیاری در بین دیگر کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. این کشور مناطق گردشگری تاریخی و همچنین لوکس و مدرن بسیاری را در خود جای داده است که گردشگران می توانند با بازدید از این مرکز به فرهنگ و تاریخ فنلاند پی ببرند. در ادامه توضیحات کامل تری درباره فنلاند ارائه کرده ایم:

درباره فنلاند بیشتر بدانیم

۲ بهمن ۱۳۹۷

درباره فنلاند

کشور فنلاند از جمله مرفه ترین کشورهای جهان به حساب می آید که شهرت بسیاری در بین دیگر کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. این کشور مناطق گردشگری تاریخی و همچنین لوکس و مدرن بسیاری را در خود جای داده است که گردشگران می توانند با بازدید از این مرکز به فرهنگ و تاریخ فنلاند پی ببرند. در ادامه توضیحات کامل تری درباره فنلاند ارائه کرده ایم:

کشور فنلاند از جمله مرفه ترین کشورهای اروپایی است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید. بافت مدرن شهر به همراه فرهنگ مردم کشور فنلاند سبب شده است که افراد بسیاری به فکر سفر به این کشور باشند. فنلاند را نمی توان از مناطق تاریخی آن شناخت و مدرن بودن کشور فنلاند سبب تمایز آن از دیگر کشورهای اروپایی شده است. در این مقاله به بررسی ریز به ریز مزایای سفر به فنلاند و ویژگی های این کشور پرداخته ایم که در بین کشورهای برتر جهان بوده است و هر سال در رتبه بندی مرفه ترین کشور و همچنین شاد بودن مردم در بین ۵ کشور اول جهان می باشند. همچنین صنعت در این کشور اهمیت به خصوصی دارد و بسیاری از لوازم مصرفی و کاربردی در این کشور تولید می شود.همه ساله افراده زیادی با استفاده از تور فنلاند به این کشور سفر کرده و از آن د یدن میکنند.

درباره فنلاند
درباره فنلاند

آب و هوا و بهترین زمان سفر به فنلاند

درباره فنلاند و آب و هوای آن میتوان گفت :آب و هوای فنلاند ملایم است و همین امر سبب توجه بسیاری از گردشگران به این کشور شده است. وجود دریاچه های فراوان در این کشور تعادل آب و هوایی ایجاد کرده است و سبب مناسب بودن آب و هوای کشور فنلاند در تمامی فصول شده است. کشور فنلاند از جمله کشورهای سرد جهان به شمار می آید که در زمستان ها شاهد یخبندان در این کشور هستیم و زمستان های بسیار سرد دارد که زندگی در این کشور را سخت نموده است سفر به فنلاند در فصل زمستان دشوار خواهد بود البته برخی افراد فصل زمستان را انتخاب می نمایند چرا که ورزش های برفی نیز هیجان ویژه ای خواهد داشت. اما چنانچه می خواهید در بهترین زمان از نظر آب و هوا به سفر فنلاند بپردازید اواخر فصل بهار و تابستان مناسب ترین زمان خواهد بود.

آب و هوا و بهترین زمان سفر به فنلاند
آب و هوا و بهترین زمان سفر به فنلاند

جغرافیای فنلاند

فنلاند کشوری وسیع است که از نظر وسعت هشتمین کشور اروپا به حساب می آید. اما تراکم جمعیت در این کشور کمتر از دیگر کشورها است. رفاه حال مردمان این کشور سبب رضایت کامل از حکومت گشته است. کشور فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری درباره فنلاند ارائه کرده ایم:

خلیج فنلاند در جنوب این کشور و دریای بالتیک در جنوب غربی این کشور واقع شده است. فنلاند شمالی ترین کشور اروپایی است که به اقیانوس منجمد شمالی بسیار نزدیک می باشد اما راهی به اقیانوس منجمد ندارد. کشور فنلاند منطقه ای پست و کم ارتفاع است و از نظر داشتن دریاچه از دیگر کشورها تمایز دارد که به همین دلیل به سرزمین هزار برکه معروف می باشد چرا که بیش از ۱۰ درصد خاک این کشور را دریاچه ها تشکیل می دهند.

جغرافیای فنلاند
جغرافیای فنلاند

تاریخ کشور فنلاند

قبل از قرن اول و دوم در منطقه کنونی فنلاند هیچگونه سکنه ای نبود و پس از قرن دوم مردمانی از بخش های جنوبی سواحل فنلاند به این سرزمین آمده اند که فین ها نامیده می شده اند. در قرن دوازدهم فنلاند به وسیله روس ها مورد تهدید قرار گرفت و جنگ های بسیاری را تجربه کرد و سران این کشور جهت رفع این مشکل از کشور سوئد درخواست یاری کردند که به عنوان سرزمینی از سوئد نامیده شدند.در ادامه توضیحات کامل تری درباره فنلاند و تاریخ آن ارائه کرده ایم:

پس از پیوستن فنلاند به سوئد جنگ در میان روسیه و سوئد درگرفت که در نتیجه این جنگ ها فنلاند به روسیه داده شد. مردمان فنلاند تمامی سختی ها را متحمل شدند و در مقابل روسی ها مقاومت نمودند اما پس از گذشت سال ها که در روسیه انقلاب روی داد، در سال ۱۹۱۷ استقلال این کشور توسط مجلس اعلام شد و ۳ سال پس از آن استقلال فنلاند به رسمیت شناخته شد.

تاریخ کشور فنلاند
تاریخ کشور فنلاند

فرهنگ مردم فنلاند

درباره فنلاند فرهنگ آن میتوان گفت که این کشور از جمله کشورهای پیشرو در انواع ورزش ها می باشد که شاهد برگزاری انواع مسابقات در این کشور هستیم. از جمله موفقیت های ورزشی این کشور می توان به اتومبیل رانی و قهرمانی فرمول وان اشاره کرد. از جمله مهمترین رویدادهای ورزشی و تاریخ فنلاند می توان به پاوو نورمی و لاسه ویرن اشاره نمود. شخصیت های فوتبالی و ورزشی بسیاری در این کشور پرورش یافته اند. مردم فنلاند مردمانی حساس هستند و بر روی نام کشور خود تعصب بالایی دارند به همین سبب تمامی خبرهای مربوط به کشور خود را مو به مو دنبال می کنند و از موفقیت های کشور خود شاد می شوند. کشور فنلاند مهد تکنولوژی است. همچنین سازنده نوکیا و لینوکس است و محصولات با کیفیت این کشور سبب محبوبیت یافتن این کشور در جهان شده است.

فرهنگ مردم فنلاند
فرهنگ مردم فنلاند

جمعیت کشور فنلاند

جمعیت فنلاند بیش از ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر می باشد اما وسعت این کشور بزرگ است و مردم در جای جای این کشور پراکنده شده اند. در ادامه توضیحات کامل تری درباره فنلاند جمعیت این کشور  ارائه کرده ایم:امید به زندگی برای زنان ۸۲/۲ درصد و برای مردان ۷۵/۲ درصد اندازه گیری شده است. چند فرقه ای در فنلاند دیده می شود اما بسیاری از مردم آن را مسیحیان تشکیل می دهند که طبق آخرین سرشماری بیش از ۸۴ درصد بوده است. به همین سبب کلیساهای بزرگی در سطح کشور فنلاند جهت عبادت این فرقه در نظر گرفته شده است. بقیه مردم فنلاند یهودی و یا پیرو اسلام می باشند که دین اسلام بیشتر از یهودیت در این کشور رایج می باشد اما برخی از مردم این کشور را نیز افراد بی دین تشکیل می دهند. مردم فنلاند به زبان فنلاندی سخن می گویند که تلفیقی از زبان مجاری می باشد و بسیاری به دلیل داشتن تناسب ابن کشور با کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد که فرهنگی مانند هم دارند را هم رده یکدیگر در نظر می گیرند.

جمعیت کشور فنلاند
جمعیت کشور فنلاند

جاذبه های گردشگری فنلاند

کشور فنلاند جاذبه های طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.درباره فنلاند و مناطق گردشگری آن میتوان به اقامتگاه زمستانی لیوای اشاره نمود که طبیعت دست نخورده آن به همراه امکانات فراهم شده قطعا توجه شما را جلب خواهد نمود. در این اقامتگاه تمامی امکانات ورزشی از قبیل سورتمه، اسکی روی یخ و ماهیگیری ارائه شده اند که امکان استفاده از آنها برای عموم وجود خواهد داشت.

مجمع الجزایر الاند از دیگر مناطق گردشگری فنلاند به حساب می آید که جزیره ای در دل دریا است و دیدن موزه ها و مناطق تاریخی در این جزیره و همچنین قایق سواری لذت بخش خواهد بود. یکی از شهر های فنلاند وجود دارد که هر ساله در این شهر قصری برفی ساخته می شود که امکان اقامت در این قصر نیز وجود خواهد داشت و تمامی فضای این قصر از برف و یخ ساخته می شود که زیبایی منحصر به فردی دارد. تورکو از شهرهای فنلاند می باشد که دورانی پایتخت این کشور بوده است و به همین سبب مناطق گردشگری و تاریخی بسیاری در این شهر وجود دارد که قلعه تورکو برجسته ترین این اماکن می باشد.همه ساله افراده زیادی با استفاده از تور فنلاند به این کشور سفر کرده و از آن د یدن میکنند.

جاذبه های گردشگری فنلاند
جاذبه های گردشگری فنلاند

موزه های فنلاند

موزه های بسیاری در سطح کشور فنلاند آماده یادآوری دوران گذشته هستند که از جمله معروف ترین موزه های فنلاند می توان به موزه روباز سئورا ساری اشاره کرد که در جزیره ای هم نام واقع شده که تمامی ویژگی های گذشتگان را نمایان خواهد نمود این موزه ۸۷ ساختمان دارد و در هر ساختمان شاهد لوازم فرهنگی و یا تاریخی ارزشمند خواهید بود. موزه ملی فنلاند از دیگر موزه های حائز اهمیت فنلاند می باشد که تمامی آثار هنرمندان و باقیمانده برخی از لوازم قدیمی مربوط به دیرینیان فنلاند در این موزه نگهداری می شود. موزه زیرزمینی میدان لاسی پالاتسی از دیگر موزه های کشور فنلاند می باشد که ساخت منحصر به فرد آن توجه بسیاری را به خود جلب می نماید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تجاری فنلاند گذشته از سفرهای توریستی به کشور فنلاند، برخی هم این کشور را برای هدف کاری انتخاب می...

تور هلسینکی آیا شما می دانید هلسینکی کجاست؟ همواره انسان برای تجدید قوا و استراحت بعد از مدت زمانی فعالیت...

روادید فنلاند فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله اشخاص زیادی در صدد تهیه ویزای فنلاند هستند. برای اخذ...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر