سابقه سفر، یکی از دلایل ریجکتی ویزا نداشتن تاریخچه سفر مناسب است. برخی افراد به دلیل نداشتن سابقه سفر نمی‌توانند ویزا بگیرند. اما سابقه سفر چیست و چرا اهمیت ...

سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد؟

۵ آذر ۱۴۰۲

سابقه سفر، یکی از دلایل ریجکتی ویزا نداشتن تاریخچه سفر مناسب است. برخی افراد به دلیل نداشتن سابقه سفر نمی‌توانند ویزا بگیرند. اما سابقه سفر چیست و چرا اهمیت …

راهنمای کامل سابقه سفر

یکی از دلایل ریجکتی ویزا نداشتن تاریخچه سفر مناسب است. برخی افراد به دلیل نداشتن سابقه سفر نمی‌توانند ویزا بگیرند. اما سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد؟

به سابقه بازدیدهای قبلی گردشگران از کشورهای خارجی، تاریخچه سفر گفته می‌شود. هرگاه شخصی به یک کشور خارجی مسافرت می‌کند، مهر مهاجرت یا همان مهر ویزا در پاسپورت او درج می‌شود، ثبت مهر در پاسپورت همان سابقه سفر است.

سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد؟ | سایت ویزا

توضیحات بیشتر درباره سابقه سفر

حالا که برای پیدا کردن پاسخ سؤال سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد در حال مطالعه این مطلب از سایت ایران ویزا هستید، بهتر است اطلاعات بیشتری درباره سابقه سفر یا همان تاریخچه سفر داشته باشید.

تراول هیستوری یا سابقه سفر هنگامی اهمیت پیدا می‌کند که شما برای دریافت ویزا اقدام می‌کنید. افرادی که بخواهند به کشورهای خارجی سفر کنند، باید حتماً ویزا داشته باشند. زیرا تعداد کشورهایی که به ایرانیان اجازه ورود به کشورشان را می‌دهند و از آن‌ها ویزا دریافت نمی‌کنند، خیلی محدود است.

تقریباً تمام کشورهای اروپایی، کشور آمریکا، کانادا و سایر کشورهای دیگر بدون داشتن ویزا به ایرانیان اجازه ورود به کشورشان را نمی‌دهند. بعضی از این کشورها که سخت‌گیری‌های بیش از حدی برای صدور ویزا دارند به همین راحتی‌ها برای ایرانیان ویزا صادر نمی‌کنند و انتظار دارند که آن‌ها تاریخچه سفری پروپیمانی داشته باشند.

هر ایرانی که بخواهد وارد یک کشور اروپایی یا آمریکایی شود، باید حتماً مهر ویزا را در پاسپورت خود ثبت کند. هرچه تعداد این مهرها بیشتر باشد و تعداد سفرهای خارجی متقاضیان افزایش پیدا کند، اخذ ویزا برای آن‌ها راحت‌تر می‌شود. به همین خاطر بسیاری از گردشگران هستند که برای ساختن تاریخچه سفری مناسب ابتدا به کشورهایی می‌روند که برای صدور ویزا سختگیری کمتری دارند. حالا اهمیت سابقه سفر چیست و چرا ما باید تاریخچه سفری پرباری داشته باشیم تا بتوانیم ویزا بگیریم؟

دلیل اهمیت سابقه سفر چیست؟

اگر هنوز هم می‌خواهید بدانید سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد باید بگوییم که دلیل اصلی اهمیت تاریخچه سفر به خاطر مقابله با بحران مهاجرت است. اگر بخواهیم به بیان ساده‌تر بگوییم، بحران مهاجرت به این معنا است که گردشگران خارجی به قصد گردشگری وارد کشوری می‌شوند، اما دیگر به کشور خود بازنمی‌گردند و در همان جا می‌مانند. همین باعث می‌شود تا معادلات دولت‌ها به هم بریزد و با تعداد زیادی از مهاجران خارجی مواجه شوند. به همین خاطر است که بیشتر کشورها اول می‌خواهند بدانند که آیا گردشگرانی که قصد ورود به کشورشان را دارند، قبلاً به کشورهای دیگر سفر کردند یا خیر؟

دلیل اهمیت سابقه سفر چیست؟ | سایت ویزا

وقتی مقامات سفارت متوجه شوند که این گردشگر سابقه سفر به کشورهای زیادی را دارد، مطمئن می‌شوند که یک توریست ماجراجو است که فقط با هدف گردشگری وارد کشورشان می‌شود. اولین بار سابقه سفر زمانی اهمیت پیدا کرد که در سال ۱۹۸۰ تعداد زیادی از گردشگران خارجی با دریافت ویزا به کشورهای غرب اروپا سفر کردند و همان جا ماندگار شدند.

نتیجه این مهاجرت ناگهانی به وجود آمدن بحران‌های اجتماعی بود و همین باعث شد تا قوانین سختگیرانه‌ای برای ویزا صادر شود. بنابراین حالا اگر مقامات سفارت متوجه شوند که یک توریست تاریخچه سفری مناسبی ندارد، برای او ویزا صادر نمی‌کنند. زیرا معمولاً توریست‌ها مدارک کافی برای اثبات بازگشت به کشور خود ارائه نمی‌دهند. به همین خاطر است که موسسه‌های مهاجرتی به توریست‌ها توصیه می‌کنند قبل از سفر، حتماً از مشاوره و راهنمایی افراد کارشناس در این زمینه استفاده کنند تا با مشکل ریجکتی ویزا مواجه نشوند.

چگونه سابقه سفر ایجاد کنیم؟

احتمالاً حالا که پی به اهمیت این قضیه بردید، برای اینکه از ریجکتی ویزا جلوگیری کنید، می‌خواهید با راهکارهایی آشنا شوید که به شما کمک می‌کنند تاریخچه سفر مناسب برای خود ایجاد کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، می‌توانید برای اولین سفر خود به خارج از کشور، کشورهایی را انتخاب کنید که سخت‌گیری برای صدور ویزا ندارند و خیلی راحت به گردشگران خارجی ویزا می‌دهند.

اگر بتوانید در یک مدت زمان مشخص ۵ تا ۶ مهر ویزا در گذرنامه خود ثبت کنید، خیلی راحت می‌توانید ویزای کشورهای غربی و اروپایی را دریافت نمایید. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که فاصله ثبت این مهرها در ویزای شما باید زیاد باشد. اگر افسر سفارت متوجه شود که شما در یک مدت زمان کوتاه به چند کشور سفر کرده‌اید تا فقط سابقه سفری ایجاد کنید، قطعاً ویزای شما را ریجکت می‌کند.

با سفر به کشورهای دارای ویزای E شروع کنید

کشورهایی که برای ورود به آن‌ها نیاز به ویزای E دارید، مانند هنگ کنگ، کامبوج، فیلیپین، جزایر موریس، سیشل و … جزو کشورهای زیبایی هستند که هم می‌توانید از سفر به آن‌ها لذت ببرید و هم مهر مهاجرت را روی پاسپورت خود دریافت کنید.

البته بهتر است با تور به این کشورها سفر کنید یا حداقل ۱ تا ۲ ماه بین هر سفرتان فاصله باشد. اگر قصد دارید ویزای کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، بریتانیا یا کانادا را دریافت کنید، توصیه نمی‌کنیم به کشورهایی چون سریلانکا یا تایلند سفر کنید. زیرا ویزای کشورهای دیگری چون روسیه، چین، هنگ کنگ و سیشل می‌تواند بیشتر به شما کمک کند. البته می‌توانید به کشورهای دیگری چون گرجستان، آذربایجان، کنیا، مالزی و … نیز سفر کنید. کشور ترکیه هم برای سفرهای توریستی بسیار مناسب است و از توریست‌های ایرانی ویزا دریافت نمی‌کند و این فرصت خوبی برای ایجاد سابقه سفر محسوب می‌شود.

با سفر به کشورهای دارای ویزای E شروع کنید | سایت ویزا

افرادی که بخواهند ویزای کانادا را دریافت کنند، اگر بتوانند به چند کشور مانند هند، امارات متحده عربی، بلغارستان و ترکیه سفر کنند، شانس خوبی برای دریافت ویزا دارند، حتی اگر ویزای شینگن نداشته باشند. سفر به این کشورها با دو سفر به کشورهای منطقه شینگن برابری می‌کند و به گردشگران کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانند ویزای مولتی کانادا را بگیرند.

کلام پایانی

در این نوشتار تلاش کردیم پاسخ سؤال سابقه سفر چیست و چرا اهمیت دارد را به ساده‌ترین شکل بیان کنیم. در صورتی که برای اخذ ویزا دچار مشکل شده‌اید یا ویزای شما ریجکت شده است، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما در سایت ایران ویزا تماس بگیرید. مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا ضمن برطرف کردن مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید ویزای کشورهای خارجی را دریافت کنید.


سوالات متداول سابقه سفر

سابقه سفر چیست؟

سابقه سفر چه هنگامی حائز اهمیت است؟

چرا گفته می‌‌شود افرادی که سابقه سفر دارند، راحت تر برایشان ویزا صادر می‌شود؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

استحضار جذابیت‌های قاره کهن، اروپا، همواره برای بسیاری از مردم جهان، چه از منظر فرصت‌های شغلی و تحصیلی و چه...

ایالات متحده آمریکا سرزمینی شگفت انگیز و رویایی است که فرصت رشد و شکوفایی را برای تمام افرادی که شهروند...

چه زمانی باید برای شروع دانشگاه آماده باشید؟ زمان شروع دانشگاه های آمریکا چه زمانی است؟ هر کالج تقویم تحصیلی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر