مرجع کامل ویزای کشور های دنیا - سایت ویزا

ویزای بلژیک

آیا شما نیز به دنبال دریافت و اخذ ویزای بلژیک هستید؟ آیا می دانید که بهترین زمان برای اعلام درخواست خود مبنی بر صدور ویزای مورد نظر شما کی می باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات جالب و ارزنده ای را از طریق سایت ویزا به دست آورید.

آشنایی با ویزای بلژیک

کشوربلژیک یکی از اعضای شینگن است و گردشگران و مسافرانی که قصد سفر به این کشور تاریخی را دارند بایستی قبل از سفر خود ویزای شینگن بلژیک را دریافت کنند. توجه داشته باشید که بدون اخذ و دریافت ویزای بلژیک امکان خروج از فرودگاه به شما داده نخواهد شد و طبق مقررات با شما رفتار خواهد شد، به همین جهت توصیه می شود که حتما قبل از پرواز خود، بتوانید روادید کشور بلژیک را تهیه و در دست داشته باشید. افراد با اهداف بسیار متفاوتی به سوی این کشور سفر می کنند که این امر سبب می شود تا شاهد انواع بسیار مختلف از ویزای بلژیک باشیم و افراد بایستی بر اساس هدف سفر خود، یکی از این ویزاها را تهیه و در اختیار داشته باشید. از مهمترین انواع ویزای بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         ویزای گردشگری کشور بلژیک

–         ویزای تحصیلی این کشور

–         ویزای سرمایه گذاری بلژیک

–         ویزای اشتغال بلژیک

–         ویزای نمایشگاهی این کشور

–         ویزای دیدار خویشاوندان کشور بلژیک

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد هر کدام از انواع ویزای بلژیک توضیحات بسیار جالبی را به حضور شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویزای بلژیک

انواع ویزای بلژیک

ویزای گردشگری بلژیک: یکی از پرطرفدارترین و مهمترین انواع ویزاهای کشور بلژیک، ویزای توریستی بلژیک می باشد که تمام توریست ها و گردشگران بایستی قبل از سفر خود اقدام به دریافت و صدور این ویزا نمایند. ویزای گردشگری دارای اعتبار زمانی بسیار کمتری می باشد که معمولا مدت آن 90 روز است و گردشگران بعد از به اتمام رسیدن زمان بایستی کشور بلژیک را ترک کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا از بهترین و بی نظیرترین جاذبه های دیدنی این کشور بازدید داشته باشید و بهترین و به یادماندنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان آورید، بایستی در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ ویزای مذکور نمایید.

ویزای گردشگری بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک: از دیگر نوع ویزای بلژیک می توان به ویزای تحصیلی بلژیک اشاره کرد چرا که کشور بلژیک با داشتن بهترین و بی نظیرترین مراکز آموزشی خود توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را از سراسر کشورهای جهان جلب کند. دانشجویان می توانند با در دست داشتن ویزای تحصیلی این کشور، در یکی از بهترین دانشگاه های آن به تحصیل مشغول بوده و فرصت های شغلی بسیار خوبی را برای خود به ارمغان آورند. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اگر بتوانید دعوتنامه ای را از استاد یا دانشگاه مربوطه دریافت کنید، می توانید در کوتاهترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را به دست آورید.

ویزای گردشگری بلژیک

ویزای سرمایه گذاری بلژیک: کشور بلژیک یکی از بهترین و مناسب ترین بستر ها و زمینه ها را برای سرمایه گذاری دارد به طوری که این امر سبب شده است تا بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری در این کشور باشند و برای این منظور نیز به دنبال اخذ و دریافت ویزای سرمایه گذاری در این کشور باشند. شما نیز می توانید با دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور بلژیک در یکی از بهترین و مناسب ترین زمان های ممکن، اقدام به اخذ این ویزا نمایید و اقامت موقت بلژیک را نیز به دست آورید.

سایر انواع ویزای بلژیک

ویزای سرمایه گذاری بلژیک

ویزای نمایشگاهی کشور بلژیک: ویزای بلژیک نمایشگاهی یکی از پر تقاضا ترین ویزاهای کشور بلژیک می باشد چرا که این کشور مهد نمایشگاه های معروف جهانی می باشد و هر ساله نمایشگاه های بسیاری در زمینه خودرو، مد و فشن، اسباب بازی و کتاب برگزار گشته و بسیاری از افراد از اکثر نقاط جهان خواهان شرکت در این نمایشگاه های معروف هستند. اگر شما نیز یکی از داوطلبان بازدید از این نمایشگاه ها هستید، ابتدا باید ویزای نمایشگاهی بلژیک را اخذ نمایید.

اغلب نمایشگاه های بلژیک در پایتخت این کشور یعنی بروکسل برگزار می شود که آژانس های مسافرتی بسیاری با برگزاری تور نمایشگاهی بلژیک متقاضیان را به بازدید از این نمایشگاه ها هدایت می کنند. یکی از مهمترین و محبوب ترین نمایشگاه های بلژیک ، نمایشگاه خدمات تکنولوژی است و به جرات می توان گفت یکی از قوی ترین نمایشگاه های بلژیک می باشد که این نمایشگاه هر ساله در شهر بروکسل برگزار می شود. شما با حضور در این نمایشگاه  می توانید از خدمات تکنولوژی، تجهیزات محیطی جدید و بسیاری موارد دیگر دیدن کرده و به کسب و کار خود رونق بخشید.

ویزای ازدواج کشور بلژیک

ویزای بلژیک از نوع ازدواج یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلژیک می باشد. ویزهای ازدواج را می توان از جمله ویزاهای پرطرفدار بلژیک دانست چرا که اخذ آن ساده بوده و بسیاری نسبت به دریافت آن اقدام می نمایند. برای اخذ ویزای ازدواج باید شخص مدارک کامل خود را در این زمینه ارائه نماید. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج می توان به مدرک اثبات ازدواج اشاره کرد. چرا که حتما باید اثبات شود که شما طی 5 سال گذشته 2 سال را به همراه همسر خود زندگی کرده اید. جهت اخذ این ویزا حتما باید یکی از زوجین اقامت دائم بلژیک را داشته باشد و یا به عنوان یک شهروند این کشور باشد. همچنین باید فردی که اقامت بلژیک را دارد تمکن مالی کافی برای اداره امور زندگی داشته باشد چرا که باید تمامی موارد را نسبت به فرد مهاجر تضمین نماید.

ویزای ازدواج کشور بلژیک

مدارک مورد نیاز ویزای بلژیک

برای دریافت و اخذ هر کدام از انواع ویزای بلژیک بایستی از قبل مدارکی را تهیه و در اختیار داشته باشید تا بتوانید به راحتی درخواست صدور ویزای مورد نظر خود را اعلام کنید. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک با یکدیگر مشابه می باشد و در برخی از موارد با هم تفاوت دارند. از مهمترین و ضروری ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         اصل مدارک شناسایی همراه با کپی

–         ارائه گواهی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه

–         اخذ بیمه پزشکی

–         ارائه زبان انگلیسی بسیار معتبر

–         ارائه گواهی اشتغال

–         دعوتنامه

–         اصل پاسپورت

–         ارائه گردش حساب بانکی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک

وقت سفارت بلژیک

امروزه سفر به بلژیک رونق بسیاری پیدا کرده است و از این رو می توان گفت سفارت بلژیک از جمله سفارت های پر تردد در کشور می باشد و شما می توانید از طریق اینترنتی نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک اقدام نموده و با حضور در روز موعود در سفارت این کشور، مراحل قانونی اخذ ویزا را طی نمایید. توجه داشته باشید که با حضور در سفارت باید به بخش مربوط به آن درخواستی خود مراجعه نمایید. سپس باید تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را فراهم نموده و به مسئولین مربوط ارائه نمایید. مسئولین پس از بررسی های لازم بر روی مدارک، شما را به بخش انگشت نگاری منتقل خواهند کرد. همچمین میتوانید از سامانه خدمات ویزا جهت دریافت وقت سفارت اقدام نمایید.

بهترین زمان اخذ ویزای کشور بلژیک

یکی از مهمترین موضوعاتی که بسیاری از افراد در سفر خود به این کشور از آن بی خبر هستند، بهترین زمان برای اخذ ویزای بلژیک می باشد به طوری که بسیاری از افراد درخواست صدور این ویزا را به لحظات آخر واگذاری می کنند که بی شک این امر سبب می شود افراد نتوانند به پرواز خود به موقع برسند و آن را از دست می دهند. به همین جهت توصیه می شود که چند ماه قبل از سفر به بلژیک اقدام به اخذ و دریافت ویزای کشور بلژیک داشته باشید تا بتوانید بدون بروز هرگونه مشکلی سفر هیجان انگیز خود را رقم بزنید.

شما می توانید در مورد بهترین زمان مراجعه به کنسولگری و اخذ وقت سفارت این کشور، با همکاران ما در تماس باشید و مشاوره ها و راهنمایی های لازم را دریافت کنید تا بتوانید در مناسب ترین و بهترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

بهترین زمان اخذ ویزای کشور بلژیک

مراحل اخذ ویزای کشور بلژیک

افرادی که به دنبال دریافت و اخذ هستند بایستی بتوانند از تمام مراحل آن اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانند به درستی هر کدام از این مراحل را طی کنند. از مهمترین و ضروری ترین مراحل صدور ویزای بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         مراجعه به کنسولگری کشور بلژیک و ارائه تمام مدارک خواسته شده و مورد نیاز

–         اخذ وقت سفارت کشور بلژیک

–         منتظر ماندن برای دریافت پاسخ از سوی کنسولگری

–         شرکت در روز مصاحبه

–         صدور ویزای مورد نظرتان

توجه داشته باشید که اخذ وقت سفارت کشور بلژیک یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل به شمار می آِید و افراد بایستی بتوانند در بهترین زمان ممکن اقدام به طی کردن این مرحله نمایند چرا که در بسیاری از مواقع زمان پاسخگویی ماموران کنسولگری به متقاضیان در حدود 1 تا 3 ماه به طول می انجامد. همچنین جواب لازم از سوی این سازمان به ایمیل شما ارسال خواهد شد، به همین جهت توصیه می شود که آدرس و مشخصات لازم را به درستی و با دقت وارد نمایید.

هزینه های صدور ویزای بلژیک

یکی از مهمترین موضوعاتی که بسیاری از متقاضیان به دنبال کسب اطلاعات کافی و جامع در این زمینه هستند، هزینه های صدور ویزای بلژیک می باشد به طوری که متقاضیان می خواهند با آگاهی در مورد هزینه های مربوط، آمادگی لازم را داشته باشند و برای این منظور نیز می توانند به وب سایت رسمی کنسولگری این کشور مراجعه داشته و اطلاعات لازم را دریافت کنند. همچنین در صورت لزوم می توانند با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها جویا شوید. در خصوص هزینه های صدور ویزای کشور بلژیک بایستی به این امر اشاره کرد که در صورت ریجکت شدن درخواست متقاضی به هر دلیل، هیچ گونه مبلغی به متقاضی عودت داده نخواهند شد چرا که تمام هزینه های واریزی صرف بررسی مدارک و درخواست متقاضی شده و به جهت متقاضی هیچ گونه درخواست عودتی را نخواهد داشت. به همین جهت توصیه می کنیم که در ارائه مدارک خود نهایت دقت لازم را داشته باشید تا دچار ریجکت درخواست صدور ویزا نشده و مجبور به پرداخت هزینه های زیادی نباشید.

هزینه های صدور ویزای بلژیک

دلایل ریجکتی ویزای بلژیک

یکی از مواردی که قبل از درخواست ویزا باید با آن آشنایی داشته باشید را می توان ارائه کامل مدارک مورد نیاز دانست چرا که در صورت عدم ارائه کلیه مدارک و ناقص بودن آنها، امکان ریجکت شدن پرونده متقاضی وجود خواهد داشت. ریجکت شدن پرونده به معنی عدم تایید آن توسط کارشناسان سفارتخانه می باشد و یکی از مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای بلژیک را می توان عدم ارائه مدارک کامل در رابطه با تمکن مالی فرد دانست چرا که مهمترین موردی که برای زندگی در این کشور باید داشته باشید سرمایه کافی برای گذراندن زمان سفر خواهد بود. امکان ریجکت شدن پرونده در صورت عدم ارائه کلیه مدارک و یا نداشتن شرایط کافی نیز وجود خواهد داشت و بی شک ریجکت شدن پرونده، روند بررسی آن را طولانی تر خواهد کرد و باید وقت بیشتری برای اخذ ویزای بلژیک صرف نمایید.

ویزای بلژیک و سفارتخانه کشور بلژیک

تمام مراحل صدور ویزای بلژیک و انگشت نگاری در سفارتخانه این کشور صورت می گیرد و متقاضیان بایستی بتوانند برای انجام این امور خود را به این سفارتخانه برسانند. شما نیز می توانید با در دست داشتن آدرس سفارتخانه کشور بلژیک، به راحتی به این ساختمان مراجعه کرده و اولین گام خود را برای صدور ویزای مورد نظر خود بردارید. آدرس این سفارتخانه به صورت ذیل می باشد:

–         آدرس سفارتخانه کشور بلژیک: تهران – خیابان فرشته – خیابان آقابزرگی – بن بست شیرین – پلاک 4

–         ساعات مراجعه به سفارتخانه: از 8 صبح تا 15 بعد از ظهر

لازم به ذکر است که اگر از شهرستان قصد مراجعه به کنسولگری این کشور را دارید در روزهای اول هفته این اقدام را انجام دهید و قبل از سفر می توانید با همکاران حاضر در این ساختمان تماس داشته و در مورد بهترین زمان مراجعه به این کنسولگری اطلاعاتی را جویا شوید. لازم به ذکر است که در سال های اخیر تعداد متقاضیان اخذ و دریافت ویزای کشور بلژیک بسیار افزایش یافته است و ممکن است شما به محض ورود به این ساختمان شاهد صف های بسیار طولانی باشید. پس بنابراین قبل از هرکار باید از سفارت وقت بگیرید و در زمان معین شده برای شما مجددا مراجعه نمایید.

ویزای بلژیک و سفارتخانه کشور بلژیک

کشور بلژیک و ویزای بلژیک

کشور بلژیک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد که سالانه بسیاری از افراد و مسافران از سراسر دنیا به مقصد این کشور سفر می کنند. برای سفر به این کشور بایستی ویزای بلژیک را در دست داشته باشید چرا که بدون داشتن این ویزا اجازه پرواز را نخواهید داشت. توجه داشته باشید افراد به دلیل داشتن اهداف بسیار متفاوت از سفر خود به سوی این کشور، مجبور هستند تا یکی از بهترین و مناسب ترین نوع ویزای بلژیک را تهیه و در دست داشته باشند. برای اخذ روادید مورد نظر خود نیز می توانید به کنسولگری این کشور مراجعه نموده و با تحویل تمام مدارک خواسته شده و اخذ وقت سفارت لازم، در کوتاهترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.

کشور بلژیک یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی می باشد که در غرب این قاره واقع شده است و پایتخت آن نیز شهر بروکسل می باشد که یکی از مهمترین و استراتژیک ترین شهرهای اروپا نیز به شمار می آید. کشور بلژیک با کشورهایی از جمله هلند، فرانسه، لوکزامبورگ، آلمان و دریای شمال همسایه بوده و یکی از اعضای بسیار فعال اتحادیه اروپا نیز می باشد.

زبان اصلی این کشور را هلندی تشکیل می دهد و بیش از 60 درصد از جمعیت این کشور به این زبان صحبت می کنند و در حدود 40 درصد باقی مانده نیز به زبان های فرانسوی و والونی صحبت می کنند. جمعیت کشور بلژیک در حدود 10.000.000 نفر می باشد که یکی از کم جمعیت ترین کشورهای اروپایی است و واحد پول آن نیز یورو است. امروزه بسیاری از افراد از سراسر کشورهای جهان به دنبال سفر به سوی کشور بلژیک هستند تا بتوانند از زیبایی های این کشور بازدید کرده و پیشرفت تکنولوژی و دنیای مدرن را با چشمان خود بنگرند.

کشور بلژیک

نکات مورد توجه در اخذ ویزای بلژیک

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک سفری را به سوی کشور بلژیک داشته باشید و به دنبال اخذ ویزای این کشور هستید بایستی به چند نکات بسیار مهم و ضروری توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید بدون بروز مشکل یکی از بهترین سفرهای خود را به سوی این کشور انجام دهید. از مهمترین نکات مورد توجه در اخذ ویزای بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         حتما به تاریخ و اعتبار ویزای مورد نظر خود توجه لازم را داشته باشید و تا قبل از به پایان رسیدن تاریخ انقضای آن، کشور بلژیک را ترک کنید.

–         در روز مصاحبه لباس شیک و رسمی بر تن داشته و سعی کنید توجه مامور مصاحبه کننده را به سوی خود و اهداف خود از سفر  جلب کنید.

–         تمام مدارک خواسته شده برای صدور ویزای بلژیک را با نهایت دقت آماده کرده و تحویل دهید چرا که در صورت ریجکت شدن درخواست شما، مجبور به پرداخت هزینه های اضافه تر هستید.

–         قبل از سفر خود نقشه گردشگری و کتابچه های راهنمای سفر به کشور بلژیک را تهیه و مورد مطالعه قرار دهید.

–         برای گرفتن هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص اخذ ویزای کشور بلژیک با افراد متخصص و مجرب در این زمینه مشورت کنید. 

سایت ویزا و ویزای بلژیک

سایت ویزا و ویزای بلژیک

برای اخذ ویزای بلژیک راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که یکی از بهترین روش ها را می توان مراجعه به وب سایت های معتبر اینترنتی دانست چرا که با مراجعه به این مراکز می توانید اجرای تمامی مراحل را به مسئولین این مراکز سپرده و تماشاگر درست انجام شدن کارها باشید. شرکت ما یکی از مراکز حرفه ای در این زمینه می باشد که می تواند تمامی مراحل اخذ ویزا را به درستی طی کرده و در کمترین زمان ممکن ویزای بلژیک را برای شما دریافت نماید. امکان گرفتن راهنمایی نیز از مسئولین شرکت وجود داشته و می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را از مشاوران جویا شوید. شرکت ما می تواند به صورت تضمینی ویزای مورد نظر شما را از سفارت اخذ نماید و تنها چند دقیقه برای ثبت درخواست زمان مورد نیاز خواهد بود.

سوالات متداول در خصوص ویزای بلژیک

آیا بدون دعوتنامه میتوان درخواست ویزای بلژیک داد؟

خیر، درخواست ویزای بلژیک حتما نیار به دعوتنامه دارد

ترجمه مدارک در ویزای بلژیک به چه شکل میباشد؟

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی میباشد.

هزینه ویزای بلژیک چقدر میباشد؟

هزینه ویزای بلژیک 60 یورو + هزینه کارگزاری و در صورتی که خدمات ویزای بلژیک را از ما بخواهید کارمزد آن اضافه میگردد.

مدت زمان صدور ویزای بلژیک چقدر میباشد؟

از زمان درخواست ویزای بلژیک تا دریافت جواب بین 2 تا3 هفته زمان نیاز است.

نظر دهید

2 نظر

شهرزاد

سلام یک ماهو ۱۴ روزه که ویزای توریستی بلژیک اقدام کردم هنوز جوابش نیومده ایا این طبیعیه و اینکه این درسته که میگن اگر بیشتر از دوماه طول بکشه معناش اینه که ریجکت شدیم؟

پاسخ به این دیدگاه
12 دسامبر 2018
adminiranvisa

بابازاده کارشناس ویزا :
با سلام و احترام
سرکار خانم شهرزاد عزیز پروسه برسی ویزا معمولا بین 3 تا 4 هفته زمان نیاز دارد
البته این در سفارت های مختلف میتواند متفاوت باشد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید
سایت ویزا

28 اکتبر 2019
تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از کریمخان، بین کوچه ۴ و ۶، پلاک ۷۶، طبقه دوم
021-87700067