1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

وقت سفارت فرانسه

فرانسه یکی از کشور های پر طرفدار در جهان برای سفر های توریستی و حتی دیگر اهداف می باشد. افراد بسیاری نیز علاقه ی شدیدی به مهاجرت به این کشور را دارند. اما شما پیش از سفر به فرانسه باید اقدام به اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت فرانسه بکنید، تا بتوانید از طریق قانونی وارد خاک فرانسه شوید. اگر با این مقوله آشنایی ندارید اشکالی ندارد. ما در این مقاله می خواهیم بیش تر درباره ی نحوه ی تعیین وقت سفارت فرانسه صحبت کنیم.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

معرفی کشور فرانسه

فرانسه وسیع ترین کشور غرب اروپا است که یکی از اعضای اتحادیه اروپا نیز به شمار می رود. این کشور یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است که در همه ی زمینه ها حرف اول را می زند. در حوزه ی گردشگری بسیار غنی و توریست پذیر است و جاذبه های گردشگری بی شماری دارد که همه ی آن ها زبانزد خاص و عام می باشند. از طرفی دانشگاه های فرانسه جزء بهترین دانشگاه های جهان هستند و هر کسی آرزوی تحصیل در این دانشگاه ها را دارد. فرانسه در زمینه سیاست و اقتصاد نیز بسیار پیشرفته است و معروف ترین شرکت ها و برند های جهان متعلق به این کشور می باشد. سطح رفاه و زندگی مردم فرانسه بسیار خوب است و کیفیت زندگی بسیار ایده آلی دارند. همه ی این ها دلایلی هستند که باعث می شود، هرکسی فکر سفر موقت به این کشور را در سر داشته باشد یا این که بخواهد برای اقامت دائم در این کشور اقدام کند.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت چیست؟

با دلایلی که در قسمت قبل گفتیم شاید شما هم در فکر رفتن به فرانسه و لذت بردن از گشت و گذار در خیابان شانزلیزه و تماشای برج ایفل باشید. اما همین جا دست نگه دارید. شما برای رفتن به فرانسه نیازمند یک ویزا هستید. از آن جایی که فرانسه عضو پیمان شینگن می باشد. برای سفر به پاریس باید ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید. همان طور که می دانید، اخذ ویزا خود مراحلی دارد. یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت می باشد. شما برای دریافت ویزای شینگن فرانسه باید وقت سفارت فرانسه در تهران را دریافت کنید. اما اگر آشنایی چندانی با مراحل آن ندارید، می توانید در ادامه ی مطلب همراه ما باشید، تا اطلاعات بیش تری در این زمینه کسب کنید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

مراحل تعیین وقت سفارت فرانسه

برای تعیین وقت سفارت فرانسه مانند دیگر کشور های جهان باید مراحلی را طی کنید. این مراحل تقریباً در همه جای جهان ثابت هستند. در زیر سه مرحله اصلی برای تعیین وقت سفارت فرانسه را معرفی خواهیم کرد:

  1. درخواست اولیه برای تعیین وقت سفارت
  2. پرداخت هزینه ی بررسی و تعیین وقت سفارت فرانسه
  3. دریافت تأییدیه و اخذ وقت سفارت فرانسه

شما پس از این که ۳ مرحله ی بالا را گذراندید می توانید، وقت سفارت فرانسه را دریافت کرده و ویزای خود را در وقت سفارت بگیرید. در بخش های بعدی بیش تر در این باره صحبت خواهیم کرد.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

نحوه ی درخواست وقت سفارت فرانسه

همان طور که گفتیم برای تعیین وقت سفارت فرانسه باید مراحل بالا را طی کنید. در ابتدا شما باید از طریق آژانس مسافرتی و اطلاعات تماسی که در اختیار تان قرار داده است، اطلاعات مورد نظر برای اخذ وقت سفارت را برای شان ارسال کنید. این اطلاعات می تواند شامل اطلاعات کلی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس محل سکونت و در صورت لزوم دعوت نامه می شود. علاوه بر این شما باید فرم درخواست تان را پر کرده و برای آژانس و آژانس نیز برای سفارت ارسال کند. سعی کنید از اصل صداقت در تمامی مراحل اخذ ویزا و وقت سفارت استفاده کنید. پس از این کار شما باید هزینه ی لازم جهت تعیین وقت سفارت فرانسه و بررسی درخواست تان را بپردازید. پس از انجام این کار برای شما لیستی از وقت های خالی سفارت به شما اعلام و داده می شود. شما هر کدام را که مایل بودید، انتخاب می کنید. در این مرحله کار شما تمام شده است و شما باید منتظر جواب بررسی درخواست تان از سوی سفارت باشید. این به معنی اتمام کار تان نیست و ممکن است سفارت فرانسه پس از بررسی مدارک و درخواست شما به هر دلیلی با درخواست شما مخالفت کند. در این صورت هزینه ی شما استرداد نخواهد شد.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

مدارک لازم جهت وقت سفارت فرانسه

علاوه بر مدارکی که برای سفارت به صورت غیر حضوری ارسال گردید، اگر با درخواست شما موافقت گردد، شما در وقت سفارت فرانسه باید مدارک دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشید. این مدارک می تواند شامل اصل شناسنامه و کارت ملی- اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار- دعوت نامه- سند ملک در ایران- فیش حقوقی ۶ ماه اخیر- ۲ قطعه عکس ۳*۴- در صورت لزوم سند ازدواج می شود. هم چنین شما به مدرکی که نشان دهد شما از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید و مشکل اقامت در فرانسه را ندارید، نیاز دارید. در خصوص دعوت نامه هم باید عرض کنیم که برای سفر های توریستی دعوت نامه الزامی نیست و اگر شما نمی توانید دعوت نامه فراهم کنید، در این صورت رسید رزرو هتل در فرانسه هم می تواند به شما کمک کند.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

در وقت سفارت کشور فرانسه چگونه رفتار کنیم؟

در وقت سفارت فرانسه یا هر کشور دیگری بهتر است، کاملاً آرام و بدون استرس به نظر بیایید. از صحبت کردن با دیگر افراد و ارباب رجوع خودداری کنید. از گفتن حرف های سیاسی و یا حرف های بی معنی و بی ارتباط جدا خودداری کنید. سعی کنید طوری رفتار کنید که باعث جلب توجه کارکنان سفارت نشوید. داشتن ظاهری آراسته و مرتب نیز می تواند به شما کمک کند. هم چنین از آوردن وسایل اضافه به محل سفارت اجتناب کنید. هیچ گاه به جای فرد دیگری اقدام به گرفتن ویزا نکنید. چرا که در هنگام وقت سفارت فرانسه از شما انگشت نگاری می شود و هر گونه اشتباه و تناقضی در این مورد به ضرر شما خواهد بود و شاید دفعات بعدی برای اخذ ویزا با مشکل مواجه شوید.

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

لزوم حضور فرد متقاضی در وقت سفارت فرانسه

همان طور که گفتیم در هنگام وقت سفارت فرانسه از تمامی افراد متقاضی که قصد سفر به فرانسه را دارند، انگشت نگاری و گاهی عکس برداری انجام می شود. پس قاعدتاً لازم است هر فرد خودش در وقت سفارت در محل سفارت فرانسه حضور داشته باشد. نکته ی دیگر این که در برخی موارد با برخی افراد مصاحبه نیز انجام خواهد شد و اگر فرد دیگری به جای شما در وقت سفارت حاضر شود، ممکن است مشکل ایجاد شود و نتواند به سؤالات به درستی جواب دهد.

مشخصات سفارت فرانسه در تهران

شما برای وقت سفارت فرانسه باید در محل نمایندگی سفارت فرانسه  در مجتمع پالادیوم حضور داشته باشید. در ادامه اطلاعات کلی سفارت فرانسه را بیان خواهیم کرد:

آدرس سفارت فرانسه در تهران:

آدرس سفارت فرانسه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۶-۶۴ است.

ساعت کاری سفارت فرانسه از روز های یکشنبه تا پنجشنبه می باشد. ویزای شما توسط بخش کنسولگری صادر می شود که اطلاعات ساعات کاری آن به شرح زیر می باشد.

در روز های دوشنبه تا چهارشنبه در ساعت اداری یعنی ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ می توانید به کنسولگری سفارت مراجعه کنید.

برای درخواست تعیین وقت سفارت می توانید از طریق آژانس مسافرتی سفری دیگر به سفارت فرانسه اقدام کنید:

وقت سفارت فرانسه

وقت سفارت فرانسه

اگر در بعد از ساعت اداری می خواهید به سفارت مراجعه کنید، حتماً با تلفن سفارت تماس بگیرید و سپس به سفارت فرانسه مراجعه کنید.

نکات مهم در وقت سفارت فرانسه

در هنگام وقت سفارت سعی کنید، رفتاری آرام و عادی داشته باشید و از جلب توجه پرهیز کنید. هم چنین در هنگام ارسال مدارک و درخواست بهتر است صداقت داشته باشید و مدارک تان کامل باشید. چرا که به هرگونه درخواست های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد. از به همراه داشتن دوربین فیلم برداری و عکس برداری و هر گونه شی برنده در هنگام وقت سفارت جدا خودداری کنید. به هیچ وجه بدون وقت قبلی به سفارت فرانسه مراجعه نکنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سفری دیگر مجری مستقیم وبیواسطه در خصوص وقت سفارت فرانسه ، ویزای فرانسه و سفر به فرانسه. تلفن تماس ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۰۱ آبان ۱۳۹۷

اقامت فرانسه اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ اقامت ...

۱۱ مهر ۱۳۹۷

روادید فرانسه یکی از پرطرفدارترین روادید اروپایی که در ایران گرفته می شود روادید فرانسه می باشد، ...

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

ویزای تحصیلی فرانسه دانشجویان زیادی علاقه دارند تا با تهیه ی ویزای تحصیلی فرانسه ، در این ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا ایزی تم

همین الان تماس بگیرید