فرودگاه هانوفر، در فاصله 11 کیلومتری قسمت شمال غربی شهر هانوفر قرار دارد. فرودگاه هانوفر نهمین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد کشور آلمان است که دارای کد ایکائو ...

همه چیز درباره فرودگاه هانوفر

۲۴ مهر ۱۳۹۸

فرودگاه هانوفر، در فاصله 11 کیلومتری قسمت شمال غربی شهر هانوفر قرار دارد. فرودگاه هانوفر نهمین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد کشور آلمان است که دارای کد ایکائو …

شهر هانوفر یکی از شهرهای بسیار زیبای کشور آلمان است و هر ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند و بیشتر این سفرها از طریق فرودگاه بین المللی هانوفر انجام می شود. فرودگاه هانوفر یک فرودگاه بین المللی است که در شهر هانوفر قرار دارد و پروازهای مختلفی به اقصی نقاط دنیا دارد.

همه چیز درباره فرودگاه هانوفر | سایت ویزا

درباره فرودگاه هانوفر

فرودگاه بین المللی هانوفر در فاصله 11 کیلومتری قسمت شمال غربی شهر هانوفر قرار دارد. فرودگاه هانوفر نهمین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد کشور آلمان است که دارای کد ایکائو(EDDV) و کد یاتای(HAJ) می باشد.

در فرودگاه هانوفر شرکت های هواپیمایی و مسافری مهمی همچون سان اکسپرس دویچلند، جرمن وینگز، کوندور فلوگدینست، تی یو آی فلای، بریتیش ایرویز، ایر آستانا، اروفلوت، ایر فرانس، ترکیش ایرلاینز و لوفت هانزا فعالیت دارند و هر روزه پروازهایی منظم را به این مقصد دارند. علاوه بر ایرلاین های مختلف در این فرودگاه، شرکت های باربری بسیاری نیز در این فرودگاه فعالیت دارند. این فرودگاه یکی از مهمترین فرودگاه های شهر هانوفر است و از این نظر اهمیت بسیار زیادی دارد.

درباره فرودگاه هانوفر | سایت ویزا

ترمینال های مختلف فرودگاه هانوفر

فرودگاه هانوفر دارای سه ترمینال به نام های A و  B و C است که هر یک از این ترمینال ها برای مقاصد مختلفی در نظر گرفته شده اند. البته به جز سه گیت مذکور، ترمینال D نیز در این فرودگاه وجود دارد که تنها برای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و جابجایی تجهیزات به قسمت شمال آلمان، قابل استفاده است.

  ترمینال A و  B دارای 6 گیت پرواز است و ترمینال C دارای 8 گیت پرواز است. در سال 2013 ترمینال A مجددا بازسازی شد و در سال 2014 نیز کار بازسازی آن به اتمام رسید و به فعالیت خود ادامه داد. علاوه بر گیت های پرواز، برای انتقال مسافران تا پای هواپیماها نیز اتوبوس های متعددی در فرودگاه هانوفر وجود دارد که باعث راحتی مسافران شده است.

ترمینال های مختلف فرودگاه هانوفر | سایت ویزا

امکانات فرودگاه هانوفر

فرودگاه هانوفر یک فرودگاه بسیار مدرن و مجهز به انواع امکانات رفاهی است که مسافران می توانند از این امکانات به راحتی استفاده کنند.

  • در این فرودگاه وای فای رایگان برای مسافران وجود دارد که به آن ها اجازه داده می شود تا به مدت 3 ساعت از اینترنت رایگان استفاده کنند. نام شبکه اینترنتی این فرودگاه، FreeWifi@HAJ است و کافی است شما این نام را در لیست وای فای خود جست و جو کرده و به آن متصل شوید. در قسمت های مختلف فرودگاه می توانید به راحتی از اینترنت استفاده کنید.
  • اطلاعات فرودگاه نیز در ترمینال شماره B وجود دارد و شما هر گونه سوالی در مورد پروازها دارید می توانید از این قسمت سوال خود را بپرسید.
  • برای خرید کردن نیز می توانید از فروشگاه Heinemann  که فروشگاهی بدون مالیات است، استفاده کنید. در این فروشگاه شما می توانید انواع شکلات ها، سیگار، عطر و … را با قیمتی مناسب خریداری کنید. در کنار فروشگاه Heinemann ، چندین فروشگاه برای خرید سوغاتی نیز وجود دارند که اگر فراموش کرده اید برای عزیزان خود سوغاتی خریداری کنید، می توانید قبل از پرواز این کار را به راحتی انجام دهید. یک سوپرمارکت بزرگ در فرودگاه وجود دارد که می توانید اقلام خوراکی خود را از آنجا خریداری کنید.
امکانات فرودگاه هانوفر | سایت ویزا

خدمات بانکی و مالی در فرودگاه بین المللی هانوفر

شما می توانید انواع خدمات مالی و بانکی خود را به راحتی در فرودگاه هانوفر انجام دهید.

  • دستگاه های خودپرداز ATM بسیاری در این فرودگاه قرار دارد که توسط بانک اسپارکاس هانوفر مدیریت و پشتیبانی می شوند. این دستگاه های ATM در بیست و چهار ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به مسافران می باشند و مسافران به راحتی می توانند از آن ها استفاده نمایند.
  • یک شعبه از بانک اسپارکاس در فرودگاه هانوفر قرار دارد که مسافران می توانند انواع کارهای بانکی خود را در ساعات اداری که همان 9 صبح تا 6 بعداظهر است، در این بانک انجام دهند.
  • برای خدمات صرافی و تبدیل انواع ارزها، مسافران می توانند از دفتر صرافی تراولکس که بین ترمینال های A و B در بخش پروازهای خارجی قرار گرفته است، استفاده کنند.

انواع غذاها و نوشیدنی ها در فرودگاه بین المللی هانوفر

در فرودگاه بین المللی هانوفر انواع رستوران ها و کافه ها وجود دارند که مسافران می توانند برای خوردن انواع غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های سرد و گرم از این مکان ها استفاده کنند و تنوع غذایی در رستوران های موجود در فرودگاه بسیار بالاست و همه ملیت ها می توانند غذاهای مورد علاقه خود را در این رستوران ها پیدا کرده و نوش جان کنند. برخی از رستوران ها همچون مک دونالد نیز به صورت 24 ساعت در حال فعالیت هستند و به مسافران سرویس ارائه می دهند.

در کنار رستوران ها و کافه های متعدد، سوپرمارکت Edeka Aktiv Markt نیز در فرودگاه وجود دارد که شما می توانید انواع تنقلات و خوراکی ها، ساندویچ های سرد و گرم و انواع غذاهای بیرون بر را از آنجا تهیه کنید. بنابراین اگر در فرودگاه گرسنه شدید یا قبل از پرواز دوست داشتید که یک نوشیدنی خوشمزه نوش جان کنید، می توانید از این مکان ها استفاده کنید.

انواع غذاها و نوشیدنی ها در فرودگاه بین المللی هانوفر | سایت ویزا

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با اتوبوس

اتوبوس شهری یکی از بهترین و ارزان ترین وسایلی است که شما می توانید از فرودگاه هانوفر به داخل شهر و یا برعکس از داخل شهر به فرودگاه بروید. اگر وسایل شما زیاد نیست و چمدان و بار سنگین ندارید، می توانید اتوبوس شماره 470 را سوار شده و از فرودگاه به مرکز شهر هانوفر رفته و یا از مرکز شهر به فرودگاه بروید. شما می توانید در عرض 20 دقیقه مسافت مرکز شهر تا فرودگاه را طی کنید. اتوبوس های فرودگاه از ساعت 4:30 دقیقه صبح تا ساعت 23 شب، در حال فعالیت هستند و به طور میانگین نیز هر نیم ساعت یکبار، اتوبوس ها حرکت می کنند.

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با اتوبوس | سایت ویزا

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با قطار

قطار یکی از سریع ترین راه ها برای دسترسی به فرودگاه هانوفر است. برای این منظور شما می توانید از قطار S5 S-Bahn، استفاده کنید و در سریع ترین زمان ممکن فاصله بین فرودگاه و مرکز شهر را طی کنید. ایستگاه قطار فرودگاه هانوفر، در ترمینال C قرار گرفته است و برای دسترسی به این ایستگاه می توانید از پله برقی یا آسانسور استفاده کنید.قطارها هر نیم ساعت یکبار می آیند و به صورت شبانه روزی نیز فعالیت دارند.

تنها با 17 الی 18 دقیقه می توانید مسیر بین مرکز شهر و فرودگاه را طی کنید. شما می توانید بلیط تک نفره یا روزانه قطار را برای خود تهیه کنید. بلیط تک نفره فقط برای یکبار سفر با قطار قابل استفاده است و بلیط روزانه به شما این امکان را می دهد که به صورت نامحدود در طول همان روز با قطار در شهر هانوفر سفر کنید و بسیار با صرفه تر می باشد.

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با قطار | سایت ویزا

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با تاکسی

اگر هزینه جابجایی از فرودگاه به مرکز شهر و یا مرکز شهر تا فرودگاه برایتان اهمیتی ندارد، می توانید از تاکسی برای این منظور استفاده کنید که یکی از راحت ترین وسایل نقلیه است. تاکسی های فرودگاه در قسمت خروجی فرودگاه قرار دارند و شما می توانید پس از خارج شدن از فرودگاه آن ها را مشاهده نمایید.

اگر اولین بار است که به شهر هانوفر سفر می کنید، اگر وسایلتان زیاد است، اگر کودک و یا نوزاد دارید، بهتر است به جای وسایل حمل و نقل عمومی از تاکسی های فرودگاه استفاده کنید تا راننده ها شما را برای پیدا کردن آدرس ها و جابجایی وسایل کمک کنند. با استفاده از تاکسی نیز فاصله بین مرکز شهر تا فرودگاه در حدود 20 دقیقه است و مسیر طولانی را پیش رو نخواهید داشت. هزینه تاکسی از 25 یورو شروع می شود و برای برخی از تاکسی ها نیز ممکن است این مبلغ بیشتر شود.

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با تاکسی | سایت ویزا

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با ترانسفر خصوصی

ترانسفر خصوصی یکی از راحت ترین راه های برای دسترسی به فرودگاه هانوفر (Hannover Airport) است اما همه نمی توانند از این سرویس استفاده کنند. تنها کسانی می توانند ترانسفر خصوصی داشته باشند که هتل رزرو کرده اند و یا با رسیدن به فرودگاه می توانید از این سرویس به صورت آنلاین استفاده کنید.

در این حالت زمانی که شما به فرودگاه هانوفر برسید، راننده منتظر شماست و یا زمانی که بخواهید از هتل به سمت فرودگاه حرکت کنید نیز راننده این کار را انجام خواهد داد. حتی اگر از قبل ترانسفر فرودگاهی رزرو کرده اید و پرواز شما تاخیر دارد نیز نباید نگران چیزی باشید زیرا راننده شما از این موضوع اطلاع دارد. هزینه ترانسفر فرودگاهی نیز مانند همان هزینه کرایه تاکسی است.

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با ترانسفر خصوصی | سایت ویزا

دسترسی به فرودگاه بین المللی هانوفر با کرایه اتوبوس

یکی از با صرفه ترین و جالب ترین راه های دسترسی به فرودگاه هانوفر، کرایه اتوبوس به صورت دسته جمعی است. اتوبوس برای جابجایی مسافران بالای ده نفر گزینه ای بسیار مناسب و به صرفه است زیرا هزینه کرایه تاکسی یا دیگر وسایل حمل و نقل برای این تعداد مسافر، بیشتر از کرایه اتوبوس است.

برای این منظور شرکت های مسافربری بسیاری در فرودگاه هانوفر انواع اتوبوس ها با ظرفیت های گوناگون را برای جابجایی مسافران کرایه می دهند. اگر می خواهید به صورت دسته جمعی سفر کنید، باید پیش از سفر و رسیدن به فرودگاه یک اتوبوس را به صورت آنلاین رزرو کنید. با اتوبوس هزینه های شما خیلی کمتر خواهد شد و از سوی دیگر نیز همه افراد با هم سفر کرده و جاجایی نیز خیلی راحت تر خواهد بود.


سوالات متداول فرودگاه هانوفر

یکی از سریع ترین راه ها برای دسترسی به فرودگاه هانوفر چیست؟

یکی از راحت ترین راه ها برای دسترسی به فرودگاه هانوفر چیست؟

آیا در فرودگاه هانوفر خوردن غذا به صورت 24 ساعته ممکن است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر اشتوتگارت یکی از شهر های دیدنی و معروف آلمان می باشد که هر ساله شاهد برگزاری تور های متعددی...

راهنمای کامل ویزای تجاری آلمان در این مقاله می خواهیم انواع ویزا را معرفی و در رابطه با ویزای تجاری...

فرودگاه اشتوتگارت یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر اشتوتگارت واقع شده است، این فرودگاه یکی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر