فرودگاه مونیخ، یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور آلمان است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ آلمان و هفتمین فرودگاه بزرگ جهان است. در این مقاله ما این فرودگاه ...

درباره فرودگاه مونیخ بیشتر بدانید

۳ آبان ۱۳۹۸

فرودگاه مونیخ، یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور آلمان است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ آلمان و هفتمین فرودگاه بزرگ جهان است. در این مقاله ما این فرودگاه …

راهنمای کامل فرودگاه مونیخ

فرودگاه مونیخ یکی از بزرگ ترین فرودگاه های کشور آلمان است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ آلمان و هفتمین فرودگاه بزرگ جهان است. در این مقاله ما این فرودگاه و امکانات آن و راه های دسترسی به آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

درباره فرودگاه مونیخ بیشتر بدانید | سایت ویزا

کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای قاره اروپا است که با چندین کشور از جمله دانمارک، لهستان، و اتریش و سوئد مرز مشترک دارد. این کشور از جمله کشورهایی است که هر ساله بازدید کنندگان بسیاری از سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات خود آن را انتخاب می کنند. در این کشور ترکیبی از جنگل و کوه و دشت فضایی زیبا به آن بخشیده است.

رشته کوه های سر به فلک کشیده آلپ هر ساله هزاران کوهنورد را به سوی خود می خواند. با این که گردشگری در کشور آلمان رتبه بالایی ندارد اما کمک زیادی به اقتصاد و مردم این کشور کرده است.

بیشتر گردشگران خارجی این کشور را به خاطر مسیر جاده رمانتیک، مسیر شراب و جاده دژها می شناسند. از شهرهای مهم کشور آلمان می توان به فرانکفورت، مونیخ، برلین اشاره کرد. برای این که یک تعطیلات عالی را در این کشور بگذرانید لازم است به این کشور مسافرت کنید که می توانید این کار را با سفر به فرودگاه مونیخ (Munich Airport) شروع کنید. البته اول لازم است در مورد خود شهر زیبای مونیخ آلمان بیشتر بدانید.

کشور آلمان | سایت ویزا

شهر مونیخ

شهر زیبا و ثروتمند مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان است. این شهر مرکز ایالت بایرن و بر روی رود ایسار قرار دارد. امکانات رفاهی و برنامه های فرهنگی مونیخ باعث شده است که این شهر به عنوان چهارم  شهرهای زیبای دنیا برای زندگی دست یابد.این شهر را به نام شهر راهبان و شهر فوتبال اروپا نیز می شناسند. برگزاری بزرگ ترین فستیوال ها در این شهر گردشگران بسیاری را از همه جای دنیا به سوی آن جلب می کند.

مناظر طبیعی و معماری سحرانگیز و جادویی، تاریخ کهن، تکنولوژی و ورزش ره آوردی است که گردشگران از این سفر با خود به همراه می برند. آب و هوا در این شهر قاره ای است. اگر چه زمستان آزار دهنده و تابستان های گرم و مرطوب این شهر ممکن است شما را از سفر به آن پشیمان کند اما نگران نباشید زیرا افرادی مانند شما بسیار هستند که تابستان را برای سفر به این شهر انتخاب می کنند.با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

شهر مونیخ | سایت ویزا

چند نکته خواندنی درباره شهر مونیخ

 • شهرت این شهر بیشتر به خاطر خوردن سوسیس در وعده صبحانه است.
 • قدیمی ترین ساختمان شهر یک حمام در این شهر است. البته یک توالت قدیمی تر نیز خارج از دروازه های شهر مونیخ وجود دارد.
 • قدیمی ترین سینمای جهان در این شهر هنوز مشغول به کار است.
 • سبک معماری در این شهر که به هنر نو مشهور است بسیار پرطرفدار است.
 • در ایستگاه متروی مونیخ تنها 12 قطعه موسیقی به طور مدام پخش می شود.
 • حرکت آسانسورها در هنگام برگزاری جشن اکتبر سریعتر است. این کار کمک شایانی به جابجایی میلیونی شرکت کنندگان در این جشن می کند.
 • بزرگترین کافه رستوران دنیا در این شهر قرار دارد. در این کافه می توان 5000 نفر را جای داد.
 •  حمل و نقل در این شهر بسیار دقیق است. شاید بتوانید حتی ساعت های خود را با حرکت اتوبوس ها و یا قطارهای شهر تنظیم کنید.
چند نکته خواندنی درباره شهر مونیخ | سایت ویزا

مکان هایی که هنگام سفر به مونیخ باید حتما ببینید

 • گشت و گذار در شهر مونیخ یک خاطره فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. این گردش را هیچگاه با هیچ چیز عوض نکنید.
 • موزه های این شهر و بناهای تاریخی نشان از گذر تاریخ پرنشیب و فراز این شهر دارد.
 • پارک ها و باغ وحش مونیخ یک محل زیبا و دیدنی برای افرادی است که این شهر را برای تعطیلات خود انتخابی می کنند.
 • حتما زمانی را برای سفر خود انتخاب کنید که زمان برگزاری فستیوال ها و جشنواره ها در مونیخ باشد.این زمان اوج زیبایی و لذت بردن از این شهر است.
 • رویدادهای ورزشی نیز می تواند یک انتخاب برای زمان سفر به مونیخ باشد.
 • دیدار از کاخ ها و برج ها  مانند برج ساعت شهر مونیخ نیز یک لذت وصف نشدنی در این سفر است.
 • برای این که به این شهر زیبا در کشور آلمان سفر کنید لازم است تا بلیط سفر را تهیه و به قصد فرودگاه مونیخ بار سفر ببندید.
مکان هایی که هنگام سفر به مونیخ باید حتما ببینید | سایت ویزا

فرودگاه مونیخ

هر فردی که به کشور آلمان سفر کرده باشد احتمالا فرودگاه مونیخ را دیده است. بزرگی چشمگیر فرودگاه مونیخ به حدی است که می تواند سالیانه حدود چهل میلیون مسافر را جابجا کند. از این فرودگاه به 66 کشور دنیا سالانه  حدود 300 پرواز انجام می شود.

فرودگاه بین المللی مونیخ چهاردهمین فرودگاه پر رفت و آمد جهان بر پایه میزان جابجایی مسافر است. این فرودگاه دارای 2 باند فرود و 3 ترمینال مسافربری است. این فرودگاه بعد از فرودگاه فرانکفورت دومین فرودگاه بزرگ و شلوغ  آلمان است. در سال 2005 به این فرودگاه لقب فرودگاه 5 ستاره اعطا شد. تجهیزات مدرن و پیشرفته ای برای به پرواز در آوردن هواپیماهای بزرگ نیز در فرودگاه مونیخ وجود دارد.

فرودگاه مونیخ | سایت ویزا

ترمینال های فرودگاه مونیخ

به علت کثرت مسافر در فرودگاه مونیخ لازم بود که برای آن ترمینالی تدارک دیده شود. با رشد سریع فرودگاه توسعه ترمینال اول با سرعتی شگفت انگیز ادامه یافت. اما لازم بود که با رشد روز افزون مسافر ترمینال دیگری نیز به این فرودگاه اضافه شود تا جابجایی مسافران بهتر و راحتر انجام گیرد. در سال 2003 با بازگشایی ترمینال دوم جابجایی مسافران در این فرودگاه به 25 میلیون نفر رسید.

اما در سال 2011 یک ساختمان ماهواره ای در نزدیکی سالن دسته بندی چمدان ساخته شد. این ساختمان خود شامل فضایی بزرگ برای رستوران و خرده فروشی های دیگر دارد. یک سیستم حمل و نقل مسافر و دیگر امکانات این ساختمان را به ترمینال دوم متصل می کند. یک سوپرمارکت شبانه روزی احتیاجات مسافران را در تمام مدت شبانه روز رفع می کند.

ترمینال های فرودگاه مونیخ | سایت ویزا

امکانات فرودگاه مونیخ

شاید وقتی نام فرودگاه بر زبان می آید بسیاری از افراد به یک محل کسل کننده بیندیشند که در صورت تاخیر هواپیما افراد مجبور باشند ساعت ها در آن وقت بگذرانند. اما این صحبت در مورد فرودگاه مونیخ اصلا صحت ندارد. ممکن است که پروازی در این فرودگاه چند دقیقه تاخیر داشته باشد اما مسافران این پرواز ممکن نیست احساس خستگی و کسالت کنند. در این فرودگاه برای مسافران انواع تفریحات سرگرم کننده و تورهای جذاب فرودگاه گردی تدارک دیده شده است.

از جمله این سرگرمی ها که می توان به آن ها اشاره کرد تور آشنایی با هواپیمای ای 80 ، تور مخصوص بچه ها، آشنایی با تجهیزات ایمنی پرواز، شهربازی مخصوص و …. است. شاید لازم باشد فقط برای دیدن از این فرودگاه و استفاده از امکانات تفریحی آن سری به آن بزنید. برای سفر به مونیخ می توانید بلیط هواپیمای مونیخ را تهیه کنید و از تهران به سمت این فرودگاه پرواز کنید.

امکانات فرودگاه مونیخ | سایت ویزا

راه های دسترسی به فرودگاه مونیخ

بین فرودگاه مونیخ و مرکز شهر فقط 30 دقیقه زمان است که مسافران می توانند این کار را با تاکسی انجام دهند. اما می توان این کار را با قطار نیز انجام داد. استفاده از قطار رایج ترین کار در کشور آلمان است.  دو قطار از غرب مونیخ و شرق مونیخ می گذرند که استفاده از این قطارها برای افرادی که هزینه های سفر برای آن ها بسیار مهم است بسیار مقرون به صرفه است.

اما اگر شما اهل سفر با اتوبوس هم باشید می توانید از اتوبوس های شهر که هر 15 دقیقه یک بار حرکت می کنند استفاده کنید. برای مدیریت هزینه های سفر خود استفاده از این سرویس های مسافربری را به شما پیشنهاد می کنیم. استفاده از مترو نیز یکی دیگر از دسترسی ها به مرکز شهر است. فعالیت این مترو در 20 ساعت از شبانه روز ادامه دارد. با استفاده از این مترو فقط در 20 دقیقه به  ایستگاه متروی فرایزینگ می رسید و از این محل تا نقاط دیگر شهر کاری ساده و آسان است.

راه های دسترسی به فرودگاه مونیخ | سایت ویزا

اقامت در فرودگاه مونیخ

برای این که شب را در محلی بگذرانید نیاز به هتل دارید. در شهر مونیخ هتل های فراوانی وجود دارد که هر کدام امکانات زیادی برای جلب مسافر دارد. اما اقامت در فرودگاه از جمله اموری است که شاید همیشه اتفاق نیفتد. فرودگاه مونیخ با دارا بودن دو هتل بزرگ و امکانات رفاهی بسیار مناسب برای مسافران شما را به اقامت در فرودگاه دعوت می کند. می توانید شب را در این فرودگاه به صبح برسانید و از مراکز دیدنی داخل فرودگاه مونیخ مثل شهربازی و پارک تفریحی آن نهایت استفاده را ببرید.

مرکز فرودگاه مونیخ بخش تجاری این فرودگاه است.در این محل ایستگاه قطار، هتل و فروشگاه های بسیاری قرار دارد. در این فرودگاه به علت وجود کثرت مسافر جای پارک 30000 خودرو وجود دارد. به جز این محل پارک، محل پارک دیگری به نام پارک بازدیدکنندگان نیز در این فرودگاه وجود دارد. تپه بازدیدکنندگان و رستوران ها و چندین مغازه در این قسمت از فرودگاه وجود دارد. در این محل همچنین چندین هواپیمای تاریخی برای بازدید مسافران به نمایش گذاشته شده است.

 کشور آلمان کشور پیشرفته قاره اروپا است که در این کشور امکانات رفاهی و سطح زندگی بسیار بالا است. بسیاری از افراد این کشور را برای گردش و تفریح و یا ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. توصیه ما نیز به شما برای استفاده از یک تعطیلات عالی سفر به این کشور و الخصوص شهر مونیخ است. زیبایی جادویی این شهر تا سالها  به خاطر شما خواهد ماند. استفاده از آژانس های مسافرتی می تواند به شما در این سفر کمک زیادی کند. 


سوالات متداول فرودگاه مونیخ

ویژگی های فرودگاه مونیخ چیست؟

راه های دسترسی به فرودگاه مونیخ چگونه است؟

از امکانات فرودگاه مونیخ به چه مواردی می‌توان اشاره کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های دوسلدورف یکی از گزینه هایی که لازم است قبل از هر سفر به آن توجه نمایید. رزرو هتل...

با تور دوسلدورف کدام دیدنی ها را ببینیم؟ مرکز هنر و مد آلمان، شهر دوسلدورف با موزه ها و گالری...

فرانکفورت یکی از شهر های دیدنی و با اهمیت آلمان می باشد که هر ساله شاهد برگزاری تور های متنوعی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر