فرودگاه فرانکفورت، از جمله معروف ترین و بهترین فرودگاه های بین المللی در سطح اروپا و جهانی است و از جمله شلوغ ترین و پرتردد ترین فرودگاه ها در این منطقه ...

فرودگاه فرانکفورت معرفی و آشنایی با آن

۱ آبان ۱۳۹۸

فرودگاه فرانکفورت، از جمله معروف ترین و بهترین فرودگاه های بین المللی در سطح اروپا و جهانی است و از جمله شلوغ ترین و پرتردد ترین فرودگاه ها در این منطقه …

فرودگاه فرانکفورت از جمله معروف ترین و بهترین فرودگاه های بین المللی در سطح اروپا و جهانی است و از جمله شلوغ ترین و پرتردد ترین فرودگاه ها در این منطقه می باشد. این فرودگاه با داشتن امکانات و خدمات درجه یک، مورد توجه بسیاری از مسافران واقع شده است که از جمله خدمات آن می توان به هتل های فرودگاه اشاره کرد که مسافران می توانند با اقامت در این هتل ها از بهترین و به روز ترین خدمات بهره مند شوند و در فاصله بسیار کوتاه از فرودگاه مستقر شوند.با ما در سایت ویزا همراه بمانبد.

فرودگاه فرانکفورت معرفی و آشنایی با آن | سایت ویزا

معرفی فرودگاه فرانکفورت

فرانکفورت یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای کشور آلمان است و با توجه به جاذبه های گردشگری و تاریخی بی‌شمار در سطح جهانی، نظر و توجه انبوهی از مسافران و توریست ها را به خود جلب کرده است. این شهر به عنوان بزرگترین مرکز اقتصادی اروپا و جهان شناخته می شود که جایگاه پنجمین شهر بزرگ آلمان را دارد.

با توجه به محبوبیت و ارزش این شهر تاریخی در اروپا می توان گفت روزانه شاهد پروازهای متعددی در فرودگاه فرانکفورت هستیم که شایان به ذکر است این فرودگاه جایگاه مهمی در عرصه تجاری و اقتصادی آلمان دارد و از جمله مهمترین و معروف ترین فرودگاه های اروپا و جهان به شمار می رود. 

فرودگاه بین المللی فرانکفورت که با نام راین ماین شناخته می شود با جابجایی بیش از 60.000.000 مسافر در سال از شلوغ ترین و پرتردد ترین فرودگاه های جهان و اروپا می باشد. این فرودگاه در سال 1936 با ساختاری بی نظیر و امکانات درجه یک افتتاح و تاسیس شده است. در سال های اخیر با توجه به پروازهای انبوه فرودگاه فرانکفورت به عنوان چهارمین فرودگاه شلوغ اروپا معرفی شده است.

تاریخچه فرودگاه فرانکفورت

همانطور که می دانید فرودگاه راین ماین از تاریخچه ای دور و دراز برخوردار است که در زمان حکومت نازی ها در کشور آلمان تاسیس و افتتاح شده است. در آن دوران نازی ها برای پروازهای نظامی خود در جنگ جهانی دوم از این فرودگاه بهره مند می شدند. که پس از گذشت 10 سال این فرودگاه تغییر کاربری داده و به عنوان مکانی برای پروازهای داخلی و خارجی مسافران مورد استفاده واقع شد.

این فرودگاه در سال 2015 توانست عنوان دوازدهمین فرودگاه پر رفت و آمد را در جهان از آن خود سازد و این امر سبب شناخته شدن و معروفیت بسیار فرودگاه راین ماین در این منطقه و در سراسر جهان شده است. فرودگاه فرانکفورت  در حال حاضر کاملا کاربری مسافری، ترانزینتی به دو صورت بین المللی و داخلی دارد.

تاریخچه فرودگاه فرانکفورت | سایت ویزا

اطلاعات فرودگاه بین المللی فرانکفورت

فرودگاه بین المللی فرانکفورت (Frankfurt Airport) پس از فرودگاه های هیتروی لندن، فرودگاه شارل دوگل پاریس و فرودگاه آمستردام در رده چهارم واقع شده است. این فرودگاه همگانی است و با فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته است و در 20 دقیقه زمانی می توان خود را به این فرودگاه رساند. فرودگاه فرانکفورت با داشتن 2 هکتار مساحت و 111 متر ارتفاع از سطح دریا دارای 2 ترمینال مسافربری می باشد. در بخش زیر به اطلاعاتی در خصوص پروازهای مستقیم به این فرودگاه و خطوط هوایی اصلی آن اشاره خواهیم کرد:

 • فرودگاه های پرواز مستقیم به فرودگاه ماین راین فرانکفورت: فرودگاه بارسلون، فرودگاه بین المللی ملکه عالیا امان، فرودگاه بلگراد، فرودگاه بولونیا، فرودگاه آنتالیا، فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا، فرودگاه بیلوند، فرودگاه بروکسل، فرودگاه برمن، فرودگاه آمستردام، فرودگاه آتن، فرودگاه بین المللی بیرمنگام، فرودگاه بازل، فرودگاه استکهلم، فرودگاه بیلبائو
 • خطوط هوایی اصلی: ایرالگری، ایر برلین، ایرآستانا، آدریا ایرویز ایرفلوت، ایر چاینا، ایر دولومیتی، ایرعربیا نرک، ایر مالتا، ایرکانادا، ایندیا ایر، ایراروپا، ایرفرانس، اژین ایرلاینز و عار لینگوس
اطلاعات فرودگاه بین المللی فرانکفورت | سایت ویزا

ترمینال های فرودگاه بین المللی فرانکفورت

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم فرودگاه فرانکفورت دارای 2 ترمینال مسافری است و قابل توجه می باشد که پایانه سوم مسافربری این فرودگاه نیز در حال ساخت و تاسیس می باشد و بر این باور است که در سال 2021 این پایانه مورد بهره برداری واقع شود. از نکات دیگر در خصوص ترمینال های این فرودگاه می توان به این مورد اشاره کرد که سطوح مختلف با استفاده از حروف الفبای انگلیسی به تفکیک از یکدیگر جدا شده اند که اطلاعات و فعالیت های هر یک از این دو ترمینال را در ادامه برای شما خوانندگان بیان خواهیم کرد.

 • ترمینال شماره 1: در ترمینال شماره 1 در سطوح b ,c, a ,z  گذرنامه های شینگن و غیر شینگن و پاسپورت های مسافران مورد بررسی واقع می شود. افراد در نظر داشته باشند که اگر قصد پرواز از این فرودگاه را دارند، باید به همراه خود مدارک لازم و ویزا را داشته و در زمان حضور در این ترمینال برای انجام بررسی های لازم به مامورین مربوط تحویل و ارائه دهند. توجه داشته باشید که وجود هرگونه نقص و یا مشکلی در مدارک ارائه شده سبب لغو پرواز و یا تاخیر پرواز شما خواهد شد.
 • ترمینال شماره 2: سطوح موجود در این ترمینال E و D می باشند. مسافران می توانند برای رفتن از ترمینال شماره یک به ترمینال شماره دو فاصله 15 دقیقه ای را طی کنند که برای این امر با تعبیه کردن اتوبوس های داخل فرودگاه به بهترین شکل در این زمینه خدمت رسانی می شود.
ترمینال های فرودگاه بین المللی فرانکفورت | سایت ویزا

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی فرانکفورت

افراد می توانند برای دسترسی به فرودگاه فرانکفورت انتخاب های متعددی را پیش رو داشته باشند که در این بخش می خواهیم شما را با وسیله های نقلیه برای دسترسی به فرودگاه بین المللی فرانکفورت آشنا سازیم:

 • تاکسی: مسافران می توانند برای استفاده از تاکسی های فرودگاه به خارج از فرودگاه بروند. توجه داشته باشید که هزینه جابجایی با تاکسی در این شهر بسیار گران می باشد از این رو برای داشتن هزینه های ارزان قیمت می توانید از مترو و یا اتوبوس برای رسیدن به فرودگاه استفاده کنید.
 • مترو: افراد می توانند با بهره مندی از متروهای واقع در این فرودگاه خود را به مرکز شهر فرانکفورت برسانند. ایستگاه S BAHN با خطوط S8,S9 در کوتاهترین مدت زمان با کمترین هزینه در حال جابجایی مسافران از فرودگاه به مرکز شهر می باشد.
 • قطار: هنوز این وسیله نقلیه راه اندازی نشده است اما در آینده نه چندان دور شرکت ملی راه آهن آلمان در نظر دارد ایستگاه قطار مخصوص برای فرودگاه بین المللی فرانکفورت را راه اندازی و تاسیس کند تا مسافران بتوانند دسترسی بسیار آسان و راحتی به مرکز شهر فرانکفورت داشته باشند.
 • اتوبوس: اتوبوس از جمله بهترین و پرطرفدارترین وسیله های نقلیه و جابجایی از فرودگاه به مرکز شهر فرانکفورت است و افراد می توانند با مراجعه به ترمینال شماره 1 از اتوبوس های مربوط بهره مند شوند.
راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی فرانکفورت | سایت ویزا

امکانات فرودگاه فرانکفورت

از خدمات و امکانات بی نظیر و جذاب فرودگاه فرانکفورت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • می توانید از اینترنت رایگان و پرسرعت فرودگاه بهره مند شوید
 • تعداد زیادی از فروشگاه های برند معروف جهانی در این فرودگاه شعبه دارند
 • مسافران می توانند از امکانات بانکی و ارزی در هر دو ترمینال فرودگاه بهره مند شوند.
 • در هر دو پایانه اتاق نماز تعبیه شده است
 • افراد می توانند از حمام های لوکس و مدرن فرودگاه با کمترین مبلغ استفاده کنند
امکانات فرودگاه فرانکفورت | سایت ویزا

هتل های فرودگاه بین المللی فرانکفورت

از مهمترین و محبوب ترین امکانات و خدمات فرودگاه فرانکفورت می توان به هتل های آن اشاره کرد که در اطراف آن واقع شده است و مسافران می توانند در نزدیکی فرودگاه بهترین و مدرن ترین اقامتگاه ها را مشاهده کنند. با توجه به این شرایط مهیا شده برای مسافران می توان گفت این فرودگاه یکی از بهترین و محبوب ترین فرودگاه های مسافربری در آلمان و اروپا به شمار می رود. هتل استیجن برگر فرودگاه فرانکفورت در فاصله 2 کیلومتری واقع شده است و افراد می توانند با بهره مندی از امکانات شاتل به این ورود مراجعه کنند.

هتل های فرودگاه بین المللی فرانکفورت | سایت ویزا

اهمیت فرودگاه بین المللی فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت با توجه به پر رفت آمد و شلوغ بودن، در اکثر ایام سال به عنوان بهترین فرودگاه های آلمان شناخته شده است که می توان گفت اهمیت بسیار زیادی در پروازهای داخلی و خارجی این کشور دارد و نقش بسزایی در زمینه حمل و نقل هوایی در این منطقه ایفا می کند و در حال حاضر نیز بر امکانات و خدمات خود می افزاید.

اهمیت فرودگاه بین المللی فرانکفورت | سایت ویزا

اطلاعاتی درباره پایانه های فرودگاه بین المللی فرانکفورت

همانطور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم فرودگاه فرانکفورت با داشتن دو پایانه در حال ساخت سومین پایانه می باشد. پایانه شماره 1 قدیمی ترین و بزرگترین ترمینال این فرودگاه است و در سال های متمادی به صورت دفعات مکرر مورد توسعه و بازسازی قرار گرفته است و با داشتن 4 سالن در سطوح مختلف دارای بیش از 50.000.000 نفر ظرفیت در سال می باشد.

این پایانه اغلب توسط لوفت هانزا و شرکت های وابسته به آن مورد بهره برداری قرار گرفته است و از امکانات درجه یک و مدرنی برخوردار می باشد. در حالی که پایانه شماره 2 که تازه تاسیس است و در سال 1994 مورد بهره برداری واقع شده است، دارای 15.000.000 نفر ظرفیت در سال است و 2 سالن را در اختیار دارد. مسافران می توانند به راحتی با استفاده از سیستم جا به جا کننده اسکای لاین در کمتر از 5 دقیقه از پایانه اول به راحتی خود را به پایانه دوم برسانند. 


سوالات متداول فرودگاه فرانکفورت

ویژگی های فرودگاه فرانکفورت چیست؟

فرودگاه فرانکفورت از نظر شلوغی چندمین رتبه فرودگاه در اروپا را دارد؟

چرا فرودگاه فرانکفورت بین مسافران از محبوبیت زیادی برخوردار است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

شهر اشتوتگارت یکی از شهر های دیدنی و معروف آلمان می باشد که هر ساله شاهد برگزاری تور های متعددی...

شهر های مهم آلمان کشور آلمان در قاره سرسبز اروپا واقع شده است. کشور آلمان در بین کشورهای قاره اروپا...

یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی ویزای توریستی آلمان است. از آنجایی که آلمان موقعیت تجاری، جغرافیایی و تحصیلی بسیار خوبی...

نظرت چی بود؟

1 نظر

وحید 17 آذر 1402 پاسخ

فرودگاه خوبی نیست،چون دو بار پرواز داشتم،خیلی استراس آور بود،و برا چند بار گریه مسافران را دیدم که به دلیل ناهماهنگی های پرواز و گیت پرواز خودشونو از دست دادن،من دیگه از این فرودگاه هیچ وقت دوست ندارم استفاده کنم.همش ایتراس آور و سردرگمی هست

آژانس مسافرتی سفری دیگر