روادید فرانسه

روادید فرانسه | انواع – مراحل دریافت – مدارک مورد نیاز

۱۱ مهر ۱۳۹۷

روادید فرانسه

یکی از پرطرفدارترین روادید اروپایی که در ایران گرفته می شود روادید فرانسه می باشد، کشور فرانسه همواره یکی از مهمترین مقاصد ایرانیان برای سفر بوده است به همین علت است که بسیاری از ایرانیان خواستار دریافت روادید فرانسه می باشند. بسیاری از ایرانی ها که قصد دارند روادید فرانسه را دریافت کنند شرایط دریافت و همین طور مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه را نمی دانند. به همین علت قصد داریم در ادامه این مطلب این شرایط و مدارک مورد نیاز را معرفی و توضیح دهیم.

کشور فرانسه

فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی که مناطق بسیار زیادی را دارا میباشد، فرانسه جزو معدود کشورهای اروپایی است که هم سواحلی در دریای مدیترانه دارد و هم دارای سواحلی در اقیانوس اطلس می باشد. از لحاظ وسعت کشور فرانسه در جایگاه سوم بین تمامی کشورهای اروپایی قرار دارد، بزرگ ترین شهر این کشور و همین طور پایتخت این کشور شهر پاریس می باشد. جهت سفر این کشور باید روادید فرانسه از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد. یکی از رکوردهای بسیار جالب درباره کشور فرانسه این است که این کشور از لحاظ دارا بودن میراث جهانی یونسکو در جایگاه چهارم در دنیا قرار دارد. کشور فرانسه در بسیاری از موارد در دنیا شناخته شده است که برخی از این موارد عبارت اند از فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام و اقتصاد و مد.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

 

انواع روادید فرانسه

همانطور که می دانید برای سفر به فرانسه باید روادید فرانسه را دریافت کنید. روادید فرانسه دارای انواع متفاوتی می باشد که در ادامه با آنها آشنا می شویم. یکی از مهمترین روادید فرانسه را ویزای توریستی این کشور تشکیل می دهد. شما با دریافت ویزای توریستی این کشور می توانید به سادگی با رفتن با تور فرانسه در این کشور به گردشگری بپردازید. جهت رزرو تور فرانسه میتوانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. نوع دیگری از ویزای فرانسه را ویزای تجاری فرانسه تشکیل می دهد که شما با دریافت این روادید می توانید با سفر به کشور فرانسه در این کشور به داد و ستد و تجارت مشغول شوید. نوع سوم از روادید فرانسه را ویزای تحصیلی این کشور تشکیل می دهد که بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که در دانشگاه های درجه یک فرانسه به تحصیل بپردازند.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

 

مراحل دریافت روادید فرانسه

برای دریافت روادید فرانسه شما باید چند مرحله را پشت سر بگذارید، در مرحله اول شما باید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید و طبق جزئیاتی که در ادامه توضیح داده می شود وقت سفارت فرانسه را رزرو کنید، در مرحله بعدی باید مدارکی را که باز هم در ادامه توضیح داده می شود، را آماده کنید و در زمان مقرر که سفارت به شما اعلام میکند، به سفارت فرانسه مراجعه نمایید و مدارک مورد نیاز را تحویل سفارت این کشور دهید. در مرحله آخر نیز در این سفارت باید فرم درخواست صدور ویزای فرانسه را پر کنید و در حدود ۳ هفته منتظر بمانید تا بر حسب نوع تقاضای شما ویزای شما صادر شود.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید فرانسه

برای دریافت روادید فرانسه در ابتدا باید شناسنامه و کارت ملی خود را به مهر و امضای دادگستری و وزارت خارجه کشور در بیاورید و یک کپی از آنها را نیز تهیه کنید، در مرحله بعدی شما در صورتی که تقاضای ویزای تحصیلی را داشته باشید باید سوابق تحصیلی و همین طور درخواستی که به یکی از دانشگاه های کشور فرانسه ارسال کرده اید و با آن موافقت شده است را نیز به همراه داشته باشید. مدارک شغلی و مدارک ازدواج نیز برای ویزای تجاری و همین طور ویزای توریستی که به همراه خانواده می خواهید به این کشور سفر کنید لازم است. مدرک بانکی معتبر و همین طور تمامی پاسپورت های قبلی و پاسپورت فعلی که حداقل دارای ۳ ماه اعتبار باشد نیز از دیگر مواردی است که باید در مراجعه به سفارت فرانسه به همراه داشته باشید.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

 

گرفتن وقت سفارت فرانسه

همان طور که گفته شد اولین مرحله برای دریافت روادید فرانسه دریافت وقت سفارت فرانسه می باشد، برای رزرو وقت سفارت فرانسه می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام نمایید. در این مرحله برای آژانس مربوطه یک ایمیل از طرف سفارت رسمی فرانسه ارسال می شود که حاوی پیامی است که نام شما در نوبت قرار گرفته و اطلاعاتتان ذخیره شده است. بعد از دریافت این ایمیل معمولا بین ۳ الی ۵ روز و بعد از بررسی درخواست شما، برای شما ایمیل دیگری ارسال می شود که زمان مراجعه به سفارت فرانسه جهت مصاحبه و درنهایت دریافت ویزای فرانسه در آن ذکر شده است.

آدرس سفارت فرانسه در ایران

سفارت فرانسه در ایران در آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو و پلاک ۶۴-۶۶ واقع شده است که برای دریافت روادید فرانسه و تحویل مدارک خود می توانید به این آدرس مراجعه کنید. سفارت فرانسه در طول هفته از یکشنبه تا پنجشنبه باز است که می توانید از ساعت ۷ صبح الی ۲۰ شب جهت مصاحبه دریافت روادید فرانسه به این سفارت مراجعه کنید.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

 

مدت زمان حضور در کشور فرانسه با دریافت ویزای فرانسه

یکی از مهمترین سوالاتی که درباره ویزای فرانسه پرسیده می شود این است که با دریافت روادید فرانسه چه مدت می توانیم در این کشور حضور داشته باشیم؟ به صورت کلی شما می توانید بین ۱ الی ۹۰ روز در کشور فرانسه حضور داشته باشید اما برای این که بتوانید مدت زمان معلومی را مثلا ۵۰ روز در این کشور حضور داشته باشید باید در هنگام پر کردن فرم درخواست صدور ویزای فرانسه در سفارت فرانسه این مدت زمان را تعیین کنید تا در ویزایی که برای شما صادر می شود این تعداد روز ثبت شود تا بتوانید همین مدت در کشور فرانسه حضور داشته باشید.

روادید فرانسه
روادید فرانسه

نکاتی مهم برای دریافت روادید فرانسه

یکی از مهمترین نکته هایی که برای دریافت روادید فرانسه باید بدانید این است که برای هر شخصی که تقاضای ویزای فرانسه دارد باید یک فرم جداگانه پر شود و نمی توان تنها با یک فرم برای تک تک اعضای خانواده درخواست صدور ویزا کرد. نکته دوم برای دریافت ویزای فرانسه این است که باید مدارک خود را به زبان فرانسوی و یا زبان انگلیسی ترجمه کنید و بعد از ترجمه نسخه ترجمه شده را به سفارت کشور فرانسه تحویل دهید. بعد از صدور روادید فرانسه برای هر شخصی خود شخص باید برای دریافت این ویزا به سفارت فرانسه مراجعه کند و شخص دیگری نمی تواند برای دریافت این ویزا اقدام کند. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که در صورتی که فرم درخواست صدور ویزای فرانسه را پر کنید دیگر امکان تغییر آن را نخواهید داشت بنابراین در هنگام پر کردن فرم دقت داشته باشید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

کشور فرانسه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهانی می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی...

سفر به فرانسه سفر به کشور فرانسه با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد خاطرات خوشی رقم خواهد زد. چشم...

مدارک ویزای فرانسه با دریافت ویزای فرانسه فقط می‌توانید به دیدار خانواده خود و همچنین به سفرهای تفریحی بپردازید. این...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر