دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

دعوتنامه کانادا

۲۱ بهمن ۱۳۹۶

دعوتنامه کانادا

در مواقعی که برخی از افراد برای سفر به کانادا موفق به اخذ ویزای آین کشور نمی شوند، می توانند با صدور دعوتنامه کانادا از طریق دوست و یا اقوام خود در این کشور، ویزای کانادا را گرفته و به این کشور سفر کنند.

دعوتنامه کانادا

زمانی که یکی از اعضای خانواده ی شما یا دوستان و آشنایانتان در کشور کانادا زندگی می کنند، می توانند برای شما نیز دعوتنامه کانادا را صادر کنند تا به این کشور سفر کنید و به ملاقات آن ها بروید. این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی دعوتنامه کانادا را برای شخصی می فرستید باید بپذیرد که شما نمی توانید همه کارهای او را در قبال سفرش بپذیرید.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

چه کسانی موفق به دریافت دعوتنامه کانادا می شوند؟

معمولا دعوتنامه برای گرفتن ویزای توریستی و یا تجاری کاربرد دارد. کسانی که نیاز به ویزای توریستی دارند باید هنگام دریافت دعوتنامه کانادا نیز ویزای توریستی خود را در مرز به افسر نشان دهند و به سوالاتی از قبیل اینکه برای چه به کانادا سفر می کنند، تمکن مالی آن ها به قدر کافی می باشد یا خیر، بعد از سفر به کشور خود بازمی گردند و همچنین هدف شخص از سفرش به کانادا پاسخگو باشند. اما برخی افراد نیز هستند که نیازی به ویزای توریستی ندارند پس زمانی که دعوتنامه کانادا را به افسر نشان دهند از آنها سوالی نخواهد شد.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

محتوای دعوتنامه کانادا به چه صورت است؟

معمولا دعوتنامه ها محتوا و ساختار خاصی ندارند، ولی اغلب موردی که در دعوتنامه ها به چشم می خورد شامل مشخصات فردی است که دعوت شده است، مشخصات فردی است که این دعوتنامه را صادر کرده و نسبت او با فرد دعوت شده و همچنین شامل امکانات مالی که برای فرد دعوت شده انتظار می رود، می باشد.

نکته قابل توجه این است که اگر شما جزء آن دسته از کسانی هستید که در کانادا زندگی می کنید و قرار است برای شخصی دعوتنامه کانادا بنویسید چون این دعوتنامه متنی رسمی دارد و باید به دست مامور کانادا برسد؛ پس باید دقت لازم را در نوشتن آن به کار گرفت. حتی اگر لازم می بینید می توانید نوشتن دعوتنامه را به کسی دیگر که در نوشتن آن مهارت دارد واگذار کنید. همانطور که قبلا گفته شد وقتی دعوتنامه کانادا را برای کسی صادر می کنید مسئولیتی در قبال امور آن ندارید پس باید بیشتر حواستان به نوشتن دعوتنامه باشد چون تعهداتی را که در آن ذکر می کنید نشانه مسئولیت شماست.

ویزای کانادا و مدارک لازم برای اخذ آن

یکی از سریع ترین راه های اخذ ویزای کانادا می تواند داشتن دعوتنامه کانادا باشد. مدارکی که برای اخذ ویزای کانادا باید به سفارت کانادا تحویل دهید مشمول: کپی از تمام صفحه های پاسپورت، ترجمه ی شناسنامه، یک قطعه عکس در اندازه ی خواسته شده، تکمیل فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی، رزرو بلیط و هتل، ارائه سند ملکی، ارائه مدارک لازم برای دریافت ویزای پنج ساله و غیره است.

در نظر داشته باشید که درست است که شما برای اخذ ویزای کانادا به سفارت مراجعه می کنید و مدارک خواسته شده را تحویل آن ها می دهید اما در برخی مواقع با درخواست ویزای شما موافقت نمی شود یا به طور کلی می توان گفت آن را ریجکت می کنند. زمانی که ویزای کانادای شما ریجکت شود باید مامور سفارت، نامه ای در این خصوص برای شما ارسال کند و حتما دلایلی را که باعث ریجکت شدن ویزا شده است ذکر کند. اغلب این نامه یک هفته پس از انگشت نگاری فرد متقاضی به دست او می رسد. یکی از عمده ترین دلایلی که می تواند برای ریجکت شدن ویزا وجود داشته باشد ارائه مدارک ناقص یا کم است، دلیل دیگر می تواند این باشد که شخص متقاضی نمی تواند مامور سفارت را قانع کند که در کشور کانادا اقامت موقت دارد و هدفش از سفر به این کشور چیست.

خوب است بدانید که دلیل رد شدن هر یک از ویزاهای کانادا به نوبه خود شرایط خاصی را دارد به عنوان مثال زمانی ویزای توریستی کانادا رد می شود که دلیل قانع کننده ای برای اثبات سفر گردشگری به کشور کانادا نباشد یا فرد متقاضی از تمکن مالی کافی و مناسب برخوردار نیست یا این که هدف مشخصی از این سفر نداشته باشد.

برای رد شدن ویزای تحصیلی کانادا می تواند دلایلی چون ثابت نکردن فرد متقاضی از اینکه پس از طی مرحله تحصیلی به کشور خود بازمی گردد و همچنین نمی تواند از پس خرج و مخارج زندگی در کانادا برآید، مد نظر قرار گیرد.

در نهایت باید متذکر شد که وقتی ویزای شما بنا به هر کدام از دلایل گفته شده رد شد می توانید مجددا درخواست ویزای کانادای خود را از سر بگیرید ولی به شرط آن که نسبت به رفع رد شدن ویزا قبلا اقدام کرده باشید ولی باید دوباره تمامی هزینه هایی را که قبلا پرداخت کرده اید را بپردازید و تمامی مراحلی را نیز که قبلا طی نموده اید، دوباره بروید و مجددا انگشت نگاری شوید.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به دسته های مختلفی تقسیم می شود. انواع ویزاهای کانادا را به صورت ویزای تحصیلی، ویزای شغلی، ویزای توریستی و ویزای سرمایه گذاری دسته بندی می کنند که هر یک از افراد می توانند بنا بر مدارک موجود طبق هر نوع ویزایی نسبت به دریافت آن به سفارت کانادا مراجعه کنند و ویزای خود را اخذ نمایند.

اقامت در کانادا

برخی از افراد مایل هستند که در کشور کانادا زندگی کنند به همین جهت وقتی ویزای کانادا را درخواست می دهند و به کانادا مهاجرت می کنند می توانند پس از مدتی اقامت کانادا را درخواست کنند. اگر فردی مایل باشد به صورت کوتاه مدت و سریع اقامت موقت کانادا را بگیرد می تواند از طریق ویزای توریستی و یا دعوتنامه کانادا این اقدام را انجام دهد و تا کمتر از شش ماه در کشور کانادا اقامت گزینند. اما اگر مایل باشند اقامت دائم داشته باشند باید حداقل شش ماه در این کشور باشند کارتی به نام پی آر به آن ها داده می شود که بعد از پنج سال باطل خواهد شد و شخص متقاضی باید به طور مجدد درخواست اقامت دائم بدهد.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

راه های متعدد برای اخذ اقامت دائم کانادا به کمک دعوتنامه کانادا

برای دریافت اقامت دائم در کانادا راه های زیادی وجود دارد برخی از آن راه ها می تواند اقامت از طریق سرمایه گذاری و داشتن دعوتنامه کانادا باشد یا اقامت از طریق پناهندگی که نصف بیشتر اشخاص از این طریق اقدام می کنند و آن هم به دلیل ورود سریع آن به کشور کاناداست ولی به دلیل پر ریسک بودن این روش به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. دیگر راه هایی که برای اقامت دائم در کانادا وجود دارد اقامت از طریق ویزای تحصیلی به کمک دعوتنامه کانادا است که شرط مهم آن داشتن معدل بالا و داشتن مدرک ایلتس است، اقامت از طریق ویزای ازدواج و اقامت از طریق ویزای کار هم به وسیله دعوتنامه کانادا میسر است.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

عمده دلایل برای مهاجرت به کانادا با دارا بودن دعوتنامه کانادا

از آنجا که کشور کانادا مهاجرین بسیاری را می پذیرد اکثر مردم جهان مایل هستند تا به این کشور مهاجرت کنند. دلایلی که می توانید به راحتی و آن هم با دعوتنامه کانادا به کشور کانادا مهاجرت کنید فقط در چهار مرحله خلاصه می شود که به صورت زیر می باشد:

۱_ مهاجرت از طریقی که یک پیشنهاد کاری از سوی کشور کانادا به شما داده شود در واقع با دعوتنامه از سوی کارفرما.

۲_ مهاجرت از طریق نیروی فدرال بدین صورت که وقتی شخصی ویزای دائم را درخواست می کند ۶۷ امتیاز کسب کند و امتیاز تحصیلات او ۲۸ و امتیاز سن او ۱۲ باشد.

۳_ مهاجرت از طریق تحصیل و داشتن دعوتنامه کانادا از یکی از مؤسسات آموزشی بدین صورت است که فرد با درخواست ویزای تحصیلی می تواند به این کشور مهاجرت کند که البته باید در این مورد از طرف دانشگاه نمره مورد نظر را کسب کنید و پذیرش شوید.

۴_ مهاجرت به روش خود اشتغالی بدین صورت که فرد باید نشان دهد در کشور کانادا شغلی را که ایجاد می کند می تواند درآمد کافی برای او فراهم کند.

حتی مهاجرت به کانادا می تواند از طریق سرمایه گذاری و دعوتنامه کانادا از سوی شرکتی معتبر هم انجام پذیرد، علاوه بر آن نیز مهاجرت از طریق مهارت و تخصص خاصی و کارآفرینی نیز امکان دارد.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

مدارکی که برای مهاجرت به کانادا به همراه دعوتنامه کانادا لازم است:

ارائه شناسنامه و پاسپورت، ارائه سند ازدواج یا طلاق در صورت داشتن، ارائه مدارک تحصیلی، ارائه نمونه کارهایی که قبلا در آن ها اشتغال و سابقه داشته اید، ارائه گواهی نامه ی رانندگی بین المللی و کپی از بیمه ماشینتان، ارائه مدارکی بر شواهد سابقه بیماری، ارائه گواهی از مالکیت اجناس قیمتی که به همراه دارید، ارائه مدرکی جهت بیمه سفرتان و در نهایت ارائه مدارکی گواه بر هر نوع درآمد خارجی یا مالکیت خارجی و همچنین ارائه دعوتنامه از سوی فردی که در کشور کانادا اقامت دارد و یا تبعه این کشور است.

ویزای توریستی کانادا به همراه دعوتنامه کانادا

کشور کانادا به دلیل شرایط اجتماعی مساعدش بازدید کنندگان زیادی را دارا می باشد که باید در این مورد از ویزای توریستی استفاده کنند. ویزای توریستی کانادا به صورت پنج ساله است و باید هر فردی نسبت به اخذ آن به صورت جداگانه اقدام نماید حتی با داشتن دعوتنامه کانادا. هزینه ی ویزای توریستی برای کانادا ۱۰۰ دلار است.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

قوانینی در مورد ویزای توریستی کانادا حتی با داشتن دعوتنامه کانادا

به دلیل این که حجم گردشگران در کشور کانادا بسیار بالاست امروزه سعی شده قوانین جدیدتری برای گردشگران وضع شود حتی با دارا بودن دعوتنامه کانادا به عنوان مثال اگر شخصی زیر ۱۸ سال باشد و به این کشور سفر کند باید رضایت نامه کتبی از والدین خود را به همراه داشته باشد یا اگر فرد با ویزای توریستی وارد کشور کانادا شده است ولی در طی این مدت در یکی از مؤسسات آموزشی ثبت نام کرده و مورد پذیرش واقع گردیده است می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند.

انواع ویزای توریستی که می توان با دعوتنامه کانادا گرفت

ویزای توریستی کانادا که می توان با کمک دعوتنامه کانادا گرفت به سه دسته تقسیم می شود، یکی ویزای معمولی توریستی که اعتبار آن تا حداکثر ۶ ماه است، دیگری سوپرویزای توریستی است که اعتبار آن تا دوسال می باشد و مورد نهایی ویزای مولتیپل است که در واقع ویزای چند بار ورود محسوب می شود و به فرد این اجازه را می دهد که چندین بار به کشور کانادا سفر کند.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی کانادا

بر طبق قوانین سفارت کانادا این مدارک شامل تحویل دادن گذرنامه، تحویل اصل دعوتنامه کانادا، تکمیل نمودن فرم جهت اطلاعات شخصی، عکس با پس زمینه سفید، تخویل مدرک شغلی، تحویل بیمه مسافرتی، ارائه اصل شناسنامه، تخویل مدارکی برا اثبات تهیه درآمد و سرانجام پرداخت مبلغی برای بررسی مدارک شما توسط سفارت کانادا.

لازم است بدانید پس گرفتن مدارک و دعوتنامه کانادا از سفارت کانادا به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و علاوه بر آن کسانی که متاهل، دارای سن بالای ۴۰ و دارای ویزای شنگن اروپا هستند، می تواند در دریافت ویزای توریستی آن ها شرایط خاصی به وجود بیاید حتی با وجود دعوتنامه.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

نکته هایی در خصوص دوران پس از دریافت ویزای توریستی کانادا

زمانی که با ارائه دعوتنامه کانادا، ویزای توریستی کانادا را دریافت می کنید باید در مقابلش تعهداتی را نیز به افسر سفارت کانادا بدهید تا به طور قطعی ویزای شما صادر شود. اولین و مهم ترین آن تعهدی بر مبنای بازگشت شما به کشور خودتان پس از طی دوره گردشگری است و اینکه مدارکی را تحویل سفارت دهید که نشان دهد از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و پس از ورود به کشور کانادا با مشکل مالی روبه رو نمی شود. علاوه بر آن تعهد دهید که هیچ نوع خطر امنیتی یا سابقه کیفری برای کشور کانادا و مردم آن ندارید و همچنین تعهد دهید که در طول این مدت به اشتغال یا تحصیل در کشور کانادا نپردازید.

ویزای کار کانادا و اخذ مجوز آن

کشور کانادا به دلایل اقتصادی خوب و مناسب منبع پردرآمدی برای افراد خارجی محسوب می شود به همین دلیل به کسانی که جزء شهروندان این کشور نیستند مجوزی در جهت اخذ کار داده می شود تا به راحتی بتوانند در این کشو به کسب و کار بپردازند. علاوه بر آن دعوتنامه تجاری کانادا نیز می تواند بهانه خوبی برای مهاجرت به این کشور باشد.

اما باید بدانید که برای این کار لازم است اقامت دائم داشته باشید و از ساکنان دائمی کشور کانادا محسوب شوید در غیر این صورت پس از اتمام کارتان باید به کشور خود بازگردید. مدارکی هم که برای صدور ویزای کار کانادا مورد نیاز است شامل گذرنامه معتبر، ارائه گواهی از سوی اداره منابع انسانی، دو قطعه عکس با اندازه ی خواسته شده، ثابت شدن صلاحیت کار شما در کانادا، پیشنهاد شدن یک شغل مناسب از سوی کارفرمای کانادایی شما، ثابت شدن توانایی مالی شما در طی این مدت، ارائه پاسپورت و پرداختن هزینه ها و همچنین تکمیل نمودن فرم درخواست مجوز کار کانادا میباشد.

لازم به ذکر است اگر در برخی مواقع که برای ویزای کار کانادا اقدام می کنید فرزند یا همسر خود را به عنوان همراه و به عنوان کسی که می تواند در آنجا کار کند می خواهید به کشور کانادا ببرید، فقط در موارد خاصی اینکار امکان پذیر است و با طی کردن مراحلی مقدور می باشد یا اگر در یکی از آزمایش های بین المللی شرکت کرده باشد مسیر هموارتر خواهد بود.

دعوتنامه کانادا | اخذ دعوتنامه کانادا | انواع دعوتنامه کانادا 88851080-021

دعوتنامه ویزای کانادا در چه مواقعی کاربرد دارد؟

دعوتنامه کانادا برای ویزا، دعوتنامه ای است که شانس گرفتن ویزا را خیلی بالاتر می برد و امکان دریافت ویزای کانادا را به سریع ترین زمان موکول می کند. چنانچه فردی بخواهد ویزای توریستی کانادا را دریافت کند ولی به راحتی برای آن امکان پذیر نباشد یا متاهل باشد یا سن او بالای چهل باشد با در دست داشتن دعوتنامه کانادا برای ویزای این کشور که معتبر باشد به راحتی می تواند ویزای توریستی کانادا را اخذ نماید. معمولا سفارت کانادا از کسانی را که برای اخذ ویزای توریستی به آنجا مراجعه می کنند درخواست ارائه دعوتنامه می کند. البته باید تعهد هم بدهید که پس از رفتن به کشور کانادا و دیدار خانواده به کشور خود بازمی گردید.

همچنین باید بدانید که برای فرستادن دعوتنامه کانادا برای ویزای کار باید یک دوست یا یکی از اعضای خانواده شما که در کانادا زندگی می کند آن را بنویسد و برای شما صادر کند وگرنه در صورت های دیگر این امر امکان پذیر نمی باشد. حتی لازم است وقتی فردی که برای شما دعوتنامه کانادا را می نویسد اطلاعاتی را نیز در خصوص خود به سفارت دهد از جمله اگه شهروند کانادایی محسوب می شود آن را با ارائه گواهی تولد اثبات کند، اگر ساکن کشور کانادا است با ارائه کارت اقامت آن را اثبات کند.

لازم است بدانید اگر فردی که دعوتنامه کانادا را ارسال می کند فرزند شما باشد باید در دعوتنامه کانادا متعهد شود که از آن ها حمایت مالی می کند. پس نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است عبارت است از صحیح و صادقانه نوشتن متن دعوتنامه که باعث بالا بردن شانس گرفتن ویزای کانادا خواهد شد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آزمون LMIA کانادا، یکی از مراحل حیاتی در فرآیند استخدام نیروی کار خارجی در کانادا بوده و به عنوان یک...

کانادا از جمله کشورهای مهاجر‌پذیر در آمریکای شمالی است و سالانه افراد بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای کار و...

ویزای سرمایه گذاری کانادا در این با مقاله جهت آشنایی با ویزای سرمایه گذاری کانادا همراه ما باشید، مهاجرت به...

نظرت چی بود؟

2 نظر

masoud 30 تیر 1397 پاسخ

کانادا

Cain 29 شهریور 1397 پاسخ

سلام. واسه ویزای توریستی اقدام کرد. منو همسرم و دختر ۶ سالم قصد سفر داریم اما خیال نداریم برگردیم. کسی که قراره دعوتنامه بفرسته میگه فقط جریمه نقدی میشه. درسته؟

آژانس مسافرتی سفری دیگر