بلیط لیسبون

بلیط لتونی | قیمت – بهترین زمان برای خرید بلیط

۱۸ شهریور ۱۳۹۷

بلیط لتونی

لتونی یکی از کشورهای واقع در شمال اروپا است و قبل از سفر به این کشور باید بلیط لتونی را تهیه نمایید. به کشورهای سابقی که در اتحاد جماهیر شوروی بوده‌اند تاکنون کمتر مورد توجه بوده است. اما امروزه این کشورها که دارای زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری فراوانی هستند، مورد توجه جهان گردان و توریست‌ها قرار گرفته‌اند. سفر به لتونی و سایر کشورهای حوزه‌ی بالتیک، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

لتونی کشوری زیبا در کنار دریای بالتیک

لتونی کشوری کوچک در شمال اروپاست که سال‌ها تحت حاکمیت شوروی سابق بوده است و در سال ۱۹۹۱ به استقلال دست یافت. در سال ۲۰۰۴ عضو رسمی اتحادیه اروپا شد و از سال ۲۰۱۴ واحد پول آن رسماً به یورو تغییر پیدا کرد. لتونی در طول تاریخ، سرگذشت پرفراز و نشیبی داشته و گاهی به مدت‌های طولانی در اشغال کشورهای دیگر بوده است. بنابراین در بعضی مناطق این کشور وضعیت فرهنگ و زبان، چندگانه است و بااینکه زبان رسمی کشور لتونیایی است، زبان روزمره مردم در مکالماتشان روسی است. این کشور با کشورهایی مثل استونی، بلاروس، لیتوانی و روسیه هم‌مرز است. پایتخت این کشور که در سفر به لتونی با آن برخورد خواهید کرد، ریگا است که به خاطر جذابیت‌های خود حتی به ثبت جهانی یونسکو هم رسیده است. جهت سفر به کشور زیبای لتونی ابتدا نیازمند اخذ ویزای لتونی از سفارت هستید و در نهایت باید بلیط لتونی را خریداری نمایید.

بلیط لتونی
بلیط لتونی

مقاصد هوایی لتونی

جهت خرید بلیط لتونی میتوانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید. در حال حاضر سفر به لتونی بیش از هر زمان دیگری جذب گردشگر دارد و مسافران زیادی از راه‌های زمینی، دریایی و هوایی به آن سفر می‌کنند. ممکن است فکر کنید تنها راه هوایی برای سفر به لتونی باید به مقصد پایتخت آن یعنی شهر ریگا باشد؛ اما این‌طور نیست. در کنار پروازهایی که به ریگا وجود دارد، به دیگر شهرهای توریستی و جذاب لتونی هم پروازهایی وجود دارد. برای مثال، به شهر ساحلی زیبای جورمالا، بندر منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز ونتسپیلاز، شهر سیگولدا با آن دره‌های سرسبز و بقایای باستانی قلعه‌هایش و حتی به شهر کوچک و آرام و دریایی کلکا پروازهای زیادی وجود دارد.

شرکت های دارای پرواز به لتونی

شرکت های مختلفی در سراسر جهان برای سفر به لتونی پرواز دارند که از آن میان پنج شرکت، مسافران را از ایران به لتونی می برند، با این حال هیچ پرواز مستقیمی از ایران به این کشور وجود ندارد و همه ی پروازها بسته به ایرلاین مربوطه، یک توقف در کشوری میان راه دارند.

  • هواپیمایی Belavia مسافران را با یک توقف در مینسک (پایتخت بلاروس)‌ به لتونی می برد.
  • هواپیمایی Austrain Airkines با یک توقف در وین (پایتخت اتریش) شما را به لتونی خواهد برد.
  • هواپیمایی Turkish که از معروف ترین انتخاب های مسافران است به لتونی پرواز دارد و مسافران ایرانی می توانند برای سفر به لتونی، تنها با یک توقف در استانبول، از شهرهای مختلفی مثل تهران، تبریز، شیراز و اصفهان، به لتونی سفر کنند.
  • هواپیمایی Ukraine Airlinse هم با یک توقف در کی‌اف (پایتخت اوکراین) به لتونی می رود.
  • هواپیماییAeroflot Airlinse  با یک توقف در مسکو (پایتخت روسیه) به لتونی سفر می کند.
بلیط لتونی
بلیط لتونی

فرودگاه بین المللی لتونی

مثل همه‌ی کشورهای دیگر، اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی این کشور در پایتخت آن قرار دارد و نامش ریگا است. این فرودگاه که در غرب ریگا واقع شده، بزرگ‌ترین مرکز ترانسپورت هوایی در حوزه‌ی بالتیک است که علاوه بر پروازهای داخلی، مقصد پروازهای خارجی از سراسر جهان است و دارای دو باند آسفالت و بتنی است که حدود ۳ کیلومتر طول دارند. با اتوبوس‌های خط ۲۲ که بین مرکز شهر ریگا و فرودگاه در رفت و آمدند، می‌توانید به این فرودگاه دسترسی به صرفه‌تری داشته باشید. جهت رزرو بلیط لتونی میتوانید به آژانس های مسافرتی مراجعه نمایید.

بلیط لتونی
بلیط لتونی

بلیط هواپیما برای سفر به لتونی

بسته به این‌که سفر به لتونی برای کدام مقصد و به چه انگیزه‌ای انجام می‌شود، می‌توان بلیط لتونی را تهیه کرد. اگر می‌خواهید به پایتخت لتونی سری بزنید و معماری زیبای بناهای این شهر را ببینید و در نشاط روزانه و زندگی شبانه‌ی آن جاری شوید، ریگا را از دست ندهید. اگر می‌خواهید از ساحل دریای شمال لذت ببرید بلیط هواپیمای مناطقی مثل روندال، بندر ونتسپیلز و جورمالا را تهیه کنید. در سفر به لتونی، این مناطق به‌خصوص در تابستان مقصد خوبی برای سفر به شمار می‌آیند. جهت رزرو تور لتونی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام نمایید.

اگر در سفر به لتونی به دنبال اقامت در شهرهای کوچک ساحلی و به دور از هیاهو هستید و می‌خواهید زمانی را در آرامش در جایی دنج بگذرانید، به کلکا پرواز کنید. اگر هم از آن دسته توریست‌هایی هستید که به جای نشستن در هتل می‌خواهید در طبیعت بچرخید و تجربه‌های ورزشی داشته باشید، بهتر است در سفر به لتونی، به سسیس و سینگولدا پرواز کنید تا کوهنوردی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری و سایر فعالیت‌ها را در دامن سرسبز طبیعت لتونی تجربه کنید.

بلیط لتونی
بلیط لتونی

قیمت بلیط برای سفر به لتونی

برای سفر به لتونی در تمام فصول سال پرواز وجود دارد و زمان یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در قیمت بلیط هوایی لتونی است. برای مثال در دو فصل بهار و تابستان که پذیرش گردشگر و سفر به لتونی زیاد است، قیمت همه‌چیز بالا می‌رود. از جمله قیمت بلیط لتونی با افزایش قابل توجهی مواجه می‌شود. حتی در بهار قیمت‌ها کمی از تابستان ارزان‌تر است. درحالی‌که همان بلیط را در فصل‌های پاییز و زمستان با قیمت بسیار کم‌تری می‌توان تهیه کرد. البته در زمستان قیمت از پاییز هم ارزان‌تر می‌شود و ارزان‌ترین فصل برای سفر به لتونی به شمار می‌آید!

بلیط لتونی
بلیط لتونی

بهترین زمان برای خرید بلیط لتونی، لتونی در بهار و تابستان

لتونی چهار فصل زیباست اما بهار و تابستان فصولی هستند که برای سفر به لتونی بسیار پیشنهاد می شوند و بیشترین جذب گردشگر در سفر به لتونی در این دو فصل صورت می گیرد که البته این افزایش توریست باعث افزایش قیمت ها هم می شود. مناظر سرسبز و سواحل گرم و روشن لتونی در این دو فصل بسیار دیدنی هستند، روزهای بارانی و شب های نسبتاْ خنکی دارند. پس حتی اگر تابستان به لتونی سفر می کنید، به همراه داشتن یک بادگیر یا سوییشرت را فراموش نکنید! جهت رزرو تور لتونی و بلیط لتونی از مشاورین آژانس های مسافرتی معتبر کمک بگیرید.

لتونی در پاییز و زمستان

البته که سفر به لتونی در پاییز هم زیباست. از نیمه‌های شهریور صدای پای پاییز شنیده می‌شود و برگ‌ریزان و ترکیب رنگ‌های گرم نارنجی و زرد و قرمز روی جنگل‌های آن تصویری به‌یادماندنی در ذهن می‌سازد و زمستان هم با مناظر دل‌انگیز برفی، خاطرات خوشی از سفر به لتونی را برایتان خواهد ساخت. به دلیل این‌که لیتوانی در نیمکره‌ی شمالی زمین و بسیار نزدیک به شمال واقع شده است، زمستان از اواسط آبان شروع خواهد شد و تا فصل بهار ادامه پیدا می‌کند. اگر طرفدار تجربه‌ی ورزش‌های زمستانی باشید، در سفر به لیتوانی می‌توانید از انجام این ورزش‌ها در دل طبیعت لذت ببرید! مخصوصاً که هزینه‌های سفر به لتونی در زمستان از باقی فصل‌ها بسیار کم‌تر و به صرفه‌تر است. جهت رزرو بلیط لتونی در فصول گرم سال امکان دارد با مشکل مواجه گردید زیراکه جز فصول پرگردشگر محسوب میگردد.

بلیط لتونی
بلیط لتونی
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور لاتویا اگر به دنبال منطقه ای بکر و دست نخورده در دل کوه ها، در کنار رودخانه ها و...

ویزای تجاری لاتویا ویزای تجاری لاتویا یکی از انواع ویزای این کشور است که شما با اخذ ویزای تجاری لاتویا...

ویزای نمایشگاهی لتونی کشور لتونی به عنوان بیست و سومین کشور بزرگ اروپایی هر ساله نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های بسیاری را...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر