بلیط آتن

چگونه می توانیم بلیط آتن تهیه کنیم؟

۲ مهر ۱۳۹۷

بلیط آتن

در بین کشورهای اروپایی که اولین مقصد گردشگران‌ هستند، یونان به مرکزیت آتن از محبوبیت خاصی برخوردار است. جهت سفر به شهر آتن باید بلیط آتن را از آژانس های مسافرتی معتبر خریداری نمایید. یونان مهد تمدن و دموکراسی است؛ با اینکه این کشور در زمره ی کشورهای غربی قرار می‌گیرد اما فرهنگ آن به شدت تحت تأثیر مشرق زمین است. یونان از نظر آداب و رسوم، کشوری شرقی شناخته می‌شود. زبان رسمی این کشور زبان یونانی است اما عمده ی مردم به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مسلط هستند. پایتخت یونان که ترکیبی از قدمت و مدرنیته است، مقصد سفر عمده ای از گردشگران است؛ اگر یک بار به این شهر سفر کنید برای بار دوم حتماً به آن باز خواهید گشت.

بلیط آتن
بلیط آتن

 آتن قلب یونان

آتن پایتخت کشور یونان و بزرگ‌ترین شهر این کشور است که در نزدیکی خلیج سالونیک واقع شده است. تاریخ پیدایش این شهر به زمان‌های بسیار قدیم بر می گردد و بزرگ‌ترین آثار معماری کشور یونان را در خود جای داده است. این شهر مرکز اقتصاد، فلسفه، صنعت، دانش، فرهنگ و تمدن غربی بوده و از  آن به عنوان مهد رشد و شکوفایی فیلسوفانی چون ارسطو، سقراط، سوفوکل، اوریپید و … یاد می‌شود. شهر آتن بسیار توریستی و پراز جاذبه است. جهت خرید بلیط آتن نیاز است تا با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

جاذبه ها و فرهنگ آتن

جاذبه‌های طبیعی موجود در این شهر مانند: جنگل، دریا، کوهستان و … در کنار جاذبه‌های باستانی آن باعث شده تا همه ساله پذیرای گردشگران زیادی باشد. به واسطه ی فرهنگ برگرفته از شرق، خانواده جایگاه محکمی دارد و افراد به اصالت خانواده مقید اند، همچنین مذهب هم دارای جایگاه والایی است و در بین کشورهای غربی مذهبی ترین مردم را دارد.
 
بلیط آتن
بلیط آتن
 

بهترین زمان برای سفر به آتن

سفر به آتن در تمامی فصول سال می‌تواند از جذابیت‌های خاصی برای گروه‌های مختلف برخوردار باشد. اما به طور کلی سفر در فصول تابستان و پاییز محبوبیت بیشتری دارد. قبل از تهیه بلیط آتن بهتر است تا بفکر اخذ ویزای یونان نمایید و نیاز است در ابتدا وقت سفارت یونان از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

  • سفر به آتن در بهار

در فصل بهار هوا ملایم است و حجم گردشگران در این زمان بسیار کم است. خیابان ها خلوت و امکان گشت و گذار به آسانی در شهر مهیا است.

  • سفر به آتن در تابستان

در این زمان گرما با افزایش چشم گیری رو به رو است و اگر از گرمای هوا لذت نمی‌برید، سفر در این زمان را به شما توصیه نمی‌کنیم. حجم گردشگران در این بازه افزایش پیدا کرده و شهر مملو از مسافر است که بالطبع باعث افزایش چشم گیر قیمت‌ها می‌شود. جهت رزرو بلیط آتن در فصل تابستان با مشکل پرشدن ظرفیت مواجه نخواهید شد.
تمام هتل‌ها و هاستل های شهر از سیستم سرمایشی برخوردار نیستند؛ بنابراین حتماً در انتخاب محل اقامت خود دقت کنید!
  • سفر به آتن در پاییز

هوایی که رو به خنکی میل می‌کند، علاقه مندان خاصی دارد و این زمان درست‌ترین زمان برای سفر به شهر آتن است اگر از علاقه مندان به هوای ملایم و خنک پاییزی هستید؛ هوای مطبوع در روز و شب‌های خنک لذت گردش در آتن را دو چندان می‌کند.

بلیط آتن
بلیط آتن
  • سفر به آتن در زمستان

حجم گردشگران در این فصل به واسطه ی سرد بودن هوا بسیار کم می شود؛ اگر چه که آتن دارای زمستان های ملایمی است و به ندرت شهر از برف سفید پوش می شود. قیمت بلیط آتن در این فصل بشدت کاهش قیمت پیدا میکند.

بلیط آتن
بلیط آتن

هزینه ی سفر به آتن

هزینه ی سفر به آتن با توجه به مکان هایی که قصد رفتن به آن جهت بازدید را دارید، رستورانی که برای صرف غذا انتخاب می کنید، محل اقامتی که رزرو کرده اید، حجم خریدی که در نظر دارید و … متغیر است. جهت رزرو بلیط آتن با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

هزینه ی اقامت

شما می توانید برای اقامت به هتل ها یا هاستل های موجود در شهر مراجعه کنید. این مکان ها از ارزان به گران طبقه بندی شده و با توجه به امکانات اضافه و کیفیت خدمات، دارای قیمت های متفاوتی هستند. اقامت در هاستل ها از شبی ۱۰ یورو و یک هتل معمولی (سه ستاره) از شبی ۲۵ یورو شروع می شود که البته هر یک دارای امکاناتی مانند: اینترنت رایگان، صبحانه و … هستند.

هزینه ی غذا 

به طور کلی غذا در آتن از قیمت معقول و مناسبی برخوردار است؛ اگرچه که رستوران‌ها و کافه‌ها دارای غذا با قیمت‌های مناسبی هستند، اما به طور کلی غذاهای خیابانی از قیمت کم‌تری برخوردار هستند؛ برای مثال: یک ساندویچ ارزان حدود ۴ یورو قیمت دارد. حتی در مناطق توریستی آتن هم غذا قیمت زیادی ندارد و می‌توانید وعده‌های غذایی به صرفه‌ای در آتن خریده و از طعم آن ها لذت ببرید.

هزینه ی حمل و نقل 

وسایل حمل و نقل عمومی تماماً به اشکال مختلف در شهر موجود است. برای حمل و نقل عمومی می توانید از اتوبوس، مترو، تراموا، تاکسی و … استفاده کنید.
با استفاده از این وسابل می توانید با هزینه ای کم در سطح شهر به راحتی سفر کنید. اگر به دوچرخه سواری علاقه مند هستید می توانید دوچرخه ای کرایه کنید. تمام شهر را رکاب بزنید و از زیبایی مثال زدنی شهر لذت ببرید. بلیط های تک سفره معمولاً ۱ یورو و بلیط های توریستی چند روزه ٢٢ یورو قیمت دارند.

جست و جوی بلیط هواپیما برای سفر

برای مشاهده آخرین وضعیت بلیط آتن؛ در قسمت جست و جوی پرواز ابتدا نوع بلیط (رفت، برگشت، رفت و برگشت) را مشخص کنید. در قدم بعدی مبدأ، مقصد، تعداد مسافران و … را تعیین کرده و با زدن دکمه‌ی جست و جو لیست پروازها را مشاهده کنید. در نتایج جست و جوی لیست پروازها معمولاً بر اساس قیمت و از ارزان‌ترین مبلغ طبقه بندی شده‌اند. شما می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر را مانند: ایرلاین، ساعت حرکت و … در قسمت جزئیات بیشتر مشاهده کنید؛ همچنین اطلاعاتی مانند قوانین بلیط، فرودگاه، نوع هواپیما و … در قسمت اطلاعات تکمیلی قرار دارد.

بلیط سفر به آتن

سفر به این شهر در فصول زمستان و پاییز باعث می شود تا قیمت بلیط آتن یک سوم کاهش پیدا کند چون در این زمان تعداد گردشگران کاهش چشم گیری پیدا می کند. بهترین پروازها پروازهای مستقیم ماهان و هواپیمایی آژین است که از تهران به مقصد این شهر پرواز می کند؛ در نظر داشته باشید که پرواز مستقیم فقط از تهران به فرودگاه آتن وجود دارد. هزینه بلیط پرواز به آتن بسته به زمان سفر و نوع پرواز متفاوت است؛ اما معمولاً هزینه ی رفت و برگشت به تهران از ۴ میلیون تومان شروع می شود.

بلیط آتن
بلیط آتن

فرودگاه بین المللی آتن

 فرودگاه آتن پرترددترین فرودگاه یونان است. این فرودگاه ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر فاصله داشته و دسترسی به آن آسان است. برای دسترسی به شهر می توانید از ایستگاه مترو موجود در کنار فرودگاه استفاده کنید و با خط ۳ به مرکز شهر بروید. همچنین تاکسی های فرودگاه در مقابل خروجی ۳ و اتوبوس در درب خروجی ۴ و ۵ موجود است. به طور کلی هفته ای ۳ پرواز از تهران و هفته ای ۲ پرواز از آتن به تهران صورت می گیرد که مدت زمان هر یک ۳ ساعت و ۲۵ دقیقه است. به شما توصیه میگردد جهت رزرو بلیط آتن با آژانس های مسافرتی معتبر در ارتباط باشید.

بلیط آتن
بلیط آتن

تورهای گردشگری با بلیط آتن

تورهای گردشگری سفر به یونان از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. هم جواری با دریای اژه و آب و هوای مدیترانه ای در کنار جذابیت های تاریخی و طبیعی یونان این کشور را به یکی از قطب های گردشگری تبدیل کرده است. جزیره های متعدد در مناطق مختلف که تعداد آن ها به ۳۰۰۰ می رسد در کنار تاریخ نهفته در قلب آتن، تورهای گردشگری یونان را به یکی از محبوب ترین تورهای گردشگری تبدیل کرده است. تورهای گردشگری گاهی فقط به مقصد یونان و آتن است و گاه به صورت ترکیبی از سایر کشورها ارائه می شود. شما می توانید با توجه به بودجه، مدت زمان سفر، بازه زمانی سفر و … بهترین گزینه را انتخاب و از سفر خود لذت ببرید.

بلیط آتن
بلیط آتن
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور آتن آتن کشوری است که اغلب در فصل بهار میزبان تور های زیادی است بخصوص که هزینه مناسبی دارد...

کشور یونان یکی از زیباترین و جالب ترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی...

وقت سفارت یونان یکی از کشورهای اروپایی زیبا و تاریخی با طبیعتی خیره کننده یونان است. افرادی که تمایل دارند...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر