ویزای یونان | انواع – مراحل دریافت – هزینه ویزا

ویزای یونان | انواع – مراحل دریافت – هزینه ویزا

ویزای یونان، یونان در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا به شمار آمده و متقاضیان ایرانی به منظور ورود به کشور یونان نیاز به اخذ ویزا دارند. مراحل دریافت ویزا با توجه …

فایل صوتی راهنمای کامل ویزای یونان

دریافت ویزای یونان مانند دیگر کشورهای اروپایی عضو شینگن زمانبر بوده و بایستی کلیه دستورالعمل‌های تعیین شده توسط سفارت به طور کامل و صحیح انجام شوند. بر همین اساس متقاضیان دریافت ویزا بایستی در هر مرحله از کامل و به موقع بودن فرایندها و مدارک مورد نیاز اطمینان حاصل کنند. در این مقاله قصد داریم ابتدا توضیحات کلی درباره ویزای کشور یونان ارائه داده و سپس به معرفی انواع ویزا یونان، مراحل دریافت ویزا و… بپردازیم.

توضیحات کلی در خصوص ویزای یونان

یونان در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا به شمار آمده و متقاضیان ایرانی به منظور ورود به کشور یونان نیاز به اخذ ویزا دارند. مراحل دریافت ویزا با توجه به دلیل سفر و مدت اقامت کمی متفاوت است. اما به طور کلی درخواست ویزا نخست توسط ایمیل به اطلاع سفارت می‌رسد و بعد از رزرو وقت سفارت نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز خواهد بود. انواع ویزا برای کشور یونان در دو بخش کوتاه مدت (شامل ویزای ترانزیت، ویزای توریستی و…) و بلند مدت (شامل ویزای کاری، تحصیلی و…) صادر و ارائه می‌شود.

همچنین میزان تمکن مالی جهت اخذ ویزای یونان به ازای هر ماه در حدود ۱۵۰۰ یورو بوده و هزینه دریافت ویزا جهت بزرگسالان تقریباً ۸۵ یورو است. زمان لازم جهت رسیدگی به تقاضای ویزای کوتاه مدت در حدود ۲۱ روز و ویزای بلند مدت تا حداکثر سه ماه خواهد بود.

انواع ویزای یونان

ویزای کشور یونان با توجه به هدف متقاضیان در انواع مختلفی صادر می‌شود که عبارتند از:

● ویزای توریستی به کشور یونان
● ویزای سرمایه‌ گذاری به یونان
● ویزای طلایی یونان
● ویزای تحصیلی یونان
● ویزای کاری یونان
● ویزای پیوست خانواده به یونان
● و…
همچنین مدت اقامت متقاضی در یونان با توجه به نوع ویزای اخذ شده متفاوت بوده و می‌تواند کمتر یا بیشتر از ۹۰ روز باشد. در ادامه هر یک از انواع ویزای یونان را مورد شرح و بررسی بیشتری قرار می‌دهیم.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان را می‌توان در قالب شینگن و یا غیر شینگن درخواست کرد. در صورت اخذ ویزای شینگن شما می‌توانید علاوه بر یونان به دیگر کشورهای عضو شینگن نیز مسافرت کنید. ویزای توریستی به منظور ورود به کشور یونان با هدف دیدار دوستان و خانواده یا تفریح صادر می‌گردد.

ویزای فوق با توجه به مدت اقامت متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌گردد که عبارتند از:

● ویزای توریستی یک بار ورود
● ویزای توریستی دو بار ورود
● ویزای توریستی چند بار ورود که تحت عنوان ویزای مالتی نیز شناخته می‌شود.

البته شرایط ویزای یونان برای متقاضیان ایرانی که تا به حال ویزای شینگن اخذ نکرده و برای نخستین بار به یونان سفر می‌کنند کمی دشوار خواهد بود. برای این دسته از متقاضیان ویزای توریستی یک بار ورود برای اقامت ۷ تا ۱۴ روز صادر می‌گردد. همچنین در صورت برخورداری از ویزای شینگن و مسافرت به کشورهایی از جمله چین، ژاپن و… اخذ ویزای چند بار ورود ساده‌‌تر خواهد بود. به طور کلی دریافت ویزای کشور یونان از برترین ویزاهای حوزه شینگن به شمار می‌آید که بیشترین میزان ریجکتی ویزا را نیز به خود اختصاص داده است.

مدارک ویزای کوتاه مدت یونان

 • منابع مالی تامین سفر، مشخصات همراه و مشخصات میزبان در یونان (هتل یا دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق، و …
 • اصل شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان یکی از عوامل بسیار مهم در اثبات توریست بودن متقاضی میباشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴، رنگی، زمینه سفید ۷۰% زوم چهره و تمام رخ، بدون روتوش
 • گردش حساب بانک (پرینت ۳ ماهه حساب جاری) توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای سفارت وجود نداشته باشد.

توضیحات:  نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش مالی تاثیرگذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از ۳۰ درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت از بانک وجود دارد.

 • در صورت داشتن سپرده بانکی پرینت گرفته شود.
 • نامه تمکن مالی از بانک (به زبان انگلیسی)، و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

توضیحات:

–  ارائه سند ملک جهت اخذ ویزای یونان اجباری نیست، ولی درصد اخذ ویزای یونان را افزایش می دهد.

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع میباشد.

–  ارائه مبایعه نامه با کد رهگیری نیز بلامانع میباشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی میباشد.
 • واچر هتل ( تأئیدیه رزرو هتل ) برای تمام شب های اقامت، یا “اصل” دعوتنامه شخص دعوت کننده با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. واچر جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای یونان خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به اخذ ویزای شینگن یونان توسط سایت ویزا، رززواسیون  رسمی به شما تعلق خواهد گرفت.

مدارک برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با تاریخ شـروع خدمت، اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) با تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از روزنامه رسمی شرکت، آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات + فیش حقوقی سه ماه اخیر + اصل لیست بیمه سه ماه اخیر (در صورت وجود).

مدارک شغلی برای پزشکان

 • پروانه طبابت، دانشنامه پزشکی از دانشگاه ( برای ویزای یونان )، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا پروانه کاری/بهره برداری، سوابق بیمه

مدارک شغلی دارندگان شرکت

 • روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی آخرین تغییرات شرکت، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت لحاظ شود.

مدارک شغلی برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، روزنامه رسمی آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه حتی اگر اختیاری باشد

مدارک شغلی برای کارمندان آزاد

 • سوابق بیمه، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی و درآمد و تعداد روزهای مرخصی، و قرارداد کاری.

مدارک شغلی برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهینامه فعالیت صنعتی

مدارک برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوق

توجه: مدارک می بایستی به زبان انگلیسی با تاییده دادگستری و وزارت امور خارجه ترجمه شود.

مراحل کلی درخواست و اخذ ویزای یونان 

در قسمت های بالا توضیحات کامل راجب اخذ ویزای یونان را برای شما ارائه دادیم در این بخش می خواهیم کار هایی که در بالا نامبرده شد را به صورت مرحله ایی برای شما توضیح دهیم. شما در ابتدا باید ببینید واجد شرایط گرفتن ویزای یونان هستید یا خیر و یا چه نوع ویزایی مناسب شما میباشد که همه این موارد در بالا توضیح داده شد که چه ویزایی مناسب چه کاری میباشد.

سپس باید اقدام به جمع و تکمیل کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را بکنید و همه مدارک ناقص را تکمیل فرمایید، بعد از آن باید وقت سفارت یونان از دفتر مرکزی وی اف اس تهیه کنید که در وقت تعیین شده به سفارت یونان یا به اختصار VFS مراجعه کرده و مدارک و کار های مورد نیاز برای گرفتن ویزا را انجام دهید و سپس در مرحله آخر باید منتظر بمانید تا طی چند روز کاری نتیجه درخواست ویزا را برای شما اعلام کنند.

ویزای سرمایه‌ گذاری یونان

ویزای سرمایه گذاری به کشور یونان مناسب افرادی است که قصد ثبت شرکت، سرمایه‌ گذاری، خرید ملک و یا کارآفرینی در این کشور را دارند. برای اخذ این ویزا بایستی از توانایی مالی کافی جهت ایجاد کسب و کار و سرمایه‌ گذاری برخوردار بوده و مدارکی را مبنی بر اثبات این توانایی ارائه دهید. خوشبختانه هزینه‌های خرید ملک در کشور یونان و شهرهایی مانند آتن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

مدارک پشتیبان جهت ویزای سرمایه‌ گذاری یونان عبارتند از:

● انگیزه نامه
● بیزینس پلن
● برخورداری از رزومه کاری مربوطه
● برخورداری از حداقل سرمایه
● ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
● برخورداری از بیمه سلامتی در یونان
● ارائه مدارک تحصیلی
● ارائه مدارک شناسایی همسر
● ارائه مدارک شناسایی کلیه فرزندان زیر ۱۸ سال

ویزای طلایی یونان

از دیگر انواع ویزای یونان می‌توان به ویزای طلایی اشاره کرد که در جهت جذب سرمایه‌ گذاران به این کشور ارائه می‌شود. متقاضیان با اخذ ویزای طلایی یونان می‌توانند در ابتدا اقامت ۵ ساله در این کشور داشته و پس از تایید توسط اداره مهاجرت یونان موفق به کسب اقامت دائم شوند. حداقل مبلغ سرمایه‌ گذاری جهت کسب ویزای طلایی در حدود ۲۵۰ هزار یورو بوده که می‌توان در قالب افتتاح حساب یا خرید ملک نیز آن را انجام داد.

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان از رایج‌‌ترین انواع ویزا یونان محسوب می‌شود. برای دریافت این ویزا بایستی موفق به اخذ پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه مستقر در کشور یونان شوید.

بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی را افراد زیر شامل می‌شوند:

 • دانش‌آموزان مدارس
 • دانشجویان مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه‌های یونان
 • پژوهشگران
 • دانش پژوهان
 • پذیرفته شدگان در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
 • دانشجویان مدارس نظامی و…

مدارک پشتیبان جهت اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت یونان

 • گواهی ثبت نام و همچنین پرداخت هزینه موسسه آموزشی
 • ارائه مدارک اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه‌های معشیت و تحصیل که ماهانه در حدود ۴۰۰ یورو است.
 • ارائه رضایت‌ نامه والدین یا سرپرست در صورتی متقاضی زیر ۱۸ سال باشد.
 • در صورت نیاز متقاضی بایستی قبل از تحصیل ابتدا در دوره‌های کالج زبان که در کشور یونان برگزار می‌شود شرکت کرده و مدارک آن را ارائه نماید.

ویزای کاری یونان

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کاری یونان دعوت فرد متقاضی از سوی موسسه یا شرکتی مستقر در یونان است. بدین ترتیب برای دریافت این ویزای یونان نخست بایستی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی معتبری دریافت کرده و سپس کارفرما دعوتنامه رسمی برای شما ارسال نماید. دعوت نامه فوق در صورتی اعتبار خواهد داشت که به تایید سازمان مهاجرت یونان برسد.

متقاضی بعد از دریافت نامه بایستی به همراه مدارک تحصیلی و سایر مدارک به سفارت یونان مراجعه کرده و درخواست خود را برای صدور ویزا اعلام نماید. مدارک متقاضی نباید هیچگونه مغایرتی با مدارک ارسالی کارفرما جهت شغل مورد نظر داشته باشد.

چرا که وجود هرگونه مغایرت باعث رد شدن درخواست ویزا می‌ شود. ویزای کاری اغلب برای مخترعان، مربیان، خبرنگاران، کارگران ماهر، معلمان، ماهیگیران، سرمایه‌ گذاران، املاک، رهبران تور و… صادر می‌گردد. با داشتن ویزای کاری یونان، متقاضی می‌تواند به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت نماید. در طول این مدت متقاضی بایستی جهت ثبت درخواست اقامت موقت کار به دفتر شهرداری محلی مراجعه کند.

مدارک پشتیبان جهت ویزای کاری یونان

● ارائه قرارداد کاری رسمی و تایید شده توسط مقام دولتی که بایستی حداقل پرداختی حقوق فرد با دستمزد ماهانه کارگران غیر ماهر مطابقت داشته باشد.
● اصل و همچنین ترجمه مدارک تحصیلی
● رزومه تحصیلی و کاری

ویزای پیوست خانواده به یونان

برای اخذ ویزای یونان می‌توان از طریق ویزای پیوست خانواده نیز اقدام کرد به شرطی که یکی از اعضای خانواده فرد متقاضی مقیم یونان باشد. همسر و همچنین فرزندان کمتر از ۱۸ سال شخص مقیم یونان از جمله افراد واجد شرایط برای دریافت این ویزا به شمار می‌آیند. ضمن اینکه ویزای فوق برای اهدافی از جمله فرزند خواندگی یا ازدواج نیز اعطا می‌گردد.

مدارک پشتیبان جهت ویزای بلند مدت پیوست خانواده

 • ارائه اصل و ترجمه گواهی وضعیت خانوادگی که توسط مقامات خارجی صادر گردیده است.
 • ارائه مدرک محل اقامت اعم از قرارداد خرید مسکن یا اجاره که به تایید اداره مالیات رسیده است.
 • ارائه مدارک مربوط به برخورداری از درآمد ثابت و منظم جهت رفع نیازهای معشیتی فرد و اعضای خانواده اش
 • برخورداری از پوشش بیمه درمانی کامل و ارائه مدارک آن
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان
 • تکمیل فرم درخواست ویزا برای کشور یونان
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزا که با توجه به نوع ویزا متفاوت است.
 • ارائه برگه دعوت نامه در صورت لزوم
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما و همچنین واچر هتل
 • اصل و ترجمه از کارت ملی و شناسنامه
 • اصل و ترجمه مدارک مربوط به گواهی اشتغال به کار
 • اصل و ترجمه مدارک ازدواج برای متاهلین
 • اصل و ترجمه تمامی اسناد ملکی
 • برگه تمکن مالی به همراه گردش حساب سه ماهه آخر

مراحل دریافت ویزای یونان

برای دریافت ویزای یونان بایستی مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید.

در این بخش مهم‌ترین مراحل را برای اخذ ویزای این کشور معرفی و بررسی می‌کنیم.

 • چنانچه قصد دریافت ویزای بلند مدت یونان را دارید ابتدا فرم درخواست آن را که شامل دو بخش است بایستی پر نمایید. بخش اول مربوط به اطلاعات شخصی شما و بخش دوم هدفتان از درخواست ویزا است که می‌تواند تحصیل، الحاق خانواده، اشتغال و… باشد.
 • در مرحله بعد نیاز به تعیین وقت سفارت است.
 • در این مرحله مدارک پشتیبان و مدارک مورد نیاز ویزا بایستی آماده شده و به سفارت ارائه گردد.
 • شرکت در مصاحبه سفارت یونان
 • تحویل عکس بیومتریک و مشخصات
 • پرداخت هزینه ویزا

جهت دریافت ویزای کوتاه مدت یونان نیز تمامی این مراحل الزامی بوده، با این تفاوت که احتیاجی به ارائه مدارک پشتیبان نبوده و فرم درخواست بسیار ساده و کوتاه‌‌تر است.

هزینه ویزای یونان

هزینه ویزای یونان با توجه به کوتاه مدت یا بلند مدت آن و همچنین شرایط سنی متقاضیان متفاوت است. هزینه ویزای کوتاه مدت یونان افراد بزرگسال و همچنین بالاتر از ۱۲ سال در حدود ۸۵ یورو است. این هزینه برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو بوده و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. هزینه ویزای طولانی مدت یونان نیز با توجه به نوع ویزا متفاوت است. به عنوان مثال هزینه ویزای تحصیلی در حدود ۹۰ یورو، ویزای کاری ۷۵ یورو، ویزای پیوست خانواده و همچنین ویزای سرمایه‌ گذاری در حدود ۱۸۰ یورو خواهد بود.

ویزای شینگن یونان

در صورتی که بخواهید به عنوان توریست وارد کشور یونان شوید نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهید داشت. مدت زمان اقامت شما با داشتن این نوع ویزای کشور یونان در حدود ۹۰ روز است. اما این مدت برای متقاضیانی که اولین بار موفق به اخذ این ویزا شده‌اند بین ۷ تا ۱۴ روز خواهد بود. برای اقامت بیشتر بایستی به ایستگاه پلیس مراجعه کرده و جهت تمدید یا تعویض نوع ویزا اقدامات لازم را صورت دهید.

ویزای شینگن یونان | ایران ویزا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن یونان

 • ارائه تمکن مالی که برای هر روز اقامت در حدود ۵۰ یورو است.
 • ارائه گردش حساب مربوط به سه ماهه اخیر که تعداد تراکنشات بالا شانس متقاضی را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد.
 • برخورداری از تاریخچه سفری معتبر. بر این اساس هرچه مهر ورود و خروج متقاضی در دفترچه پاسپورت بیشتر باشد، شانس دریافت ویزای شینگن افزایش می‌یابد. همچنین داشتن ویزای کشورهایی مانند انگلیس، چین و ژاپن در افزایش شانس دریافت ویزای یونان موثر است.
 • ارائه رزرو بلیت هواپیما و واچر هتل نیز شانس دریافت ویزای کشور یونان را افزایش می‌دهد.
 • داشتن دعوت نامه توریستی که می‌تواند از سوی دوستان، آشنایان و اعضای خانواده باشد. البته ارائه این دعوت نامه ضروری نیست و صرفاً شانس شما را برای اخذ ویزا بالا می‌برد.

ریجکت ویزای یونان و راه‌ های رفع ریجکت ویزای یونان

ریجکت ویزای کشور یونان از مشکلات رایج در زمان اخذ ویزا از این کشور است که به دلایل مختلفی به شرح ذیل روی می‌دهد.

 • چنانچه افسر سفارت نسبت به بازگشت متقاضی بعد از پایان اعتبار ویزا به کشورش دچار تردید شود.
 • عدم تمکن مالی کافی متقاضی جهت تامین هزینه‌های معشیت و اقامت خود و خانواده‌ اش
 • ناقص یا نامعتبر بودن مدارک
 • اعتماد نداشتن افسر سفارت به دلیل وجود ابهام در هدف سفر متقاضی به یونانبعد از ریجکت شدن ویزای خود بین ۲ الی ۳ ماه فرصت خواهید داشت تا بتوانید دلایل عدم پذیرش ویزا را رفع کرده و سپس اعتراض نمایید. برای اخذ نتیجه بهتر نامه اعتراض ترجیحاً به زبان یونانی یا انگلیسی باشد. همچنین توصیه می‌ شود از هواپیمایی‌هایی که مورد تایید سفارت یونان هستند اقدام به رزرو بلیت رفت و برگشت خود نمایید.

سخن پایانی

یونان از جمله کشورهای زیبا و پر متقاضی برای مهاجرت به شمار می‌آید. برای سفر به این کشور دیدنی نیاز به ویزای یونان خواهید داشت. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص انواع ویزای کشور یونان، مراحل اخذ، مدارک مورد نیاز و… به شما عزیزان ارائه شد.

همچنین به بررسی دلایل مختلف ریجکت ویزای این کشور پرداخته و نحوه رفع آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه ابهامی یا سوالی در این رابطه دارید می‌ توانید برای کسب راهنمایی و مشاوره‌‌های بیشتر با کارشناسان ما در سایت تماس بگیرید.


سوالات متداول ویزای یونان

هزینه ویزای کوتاه مدت یونان چقدر است؟

هزینه ویزای کوتاه مدت یونان افراد بزرگسال و همچنین بالاتر از ۱۲ سال در حدود ۸۵ یورو است. این هزینه برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو بوده و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

ویزای یونان چند نوع دارد؟

ویزای توریستی به کشور یونان، ویزای سرمایه‌ گذاری به یونان، ویزای طلایی یونان، ویزای تحصیلی یونان، ویزای کاری یونان، ویزای پیوست خانواده به یونان و…

مراحل دریافت ویزای یونان چگونه است؟

1. چنانچه قصد دریافت ویزای بلند مدت یونان را دارید ابتدا فرم درخواست آن را که شامل دو بخش است بایستی پر نمایید. بخش اول مربوط به اطلاعات شخصی شما و بخش دوم هدفتان از درخواست ویزا است که می‌تواند تحصیل، الحاق خانواده، اشتغال و… باشد. 2. در مرحله بعد نیاز به تعیین وقت سفارت است. 3. در این مرحله مدارک پشتیبان و مدارک مورد نیاز ویزا بایستی آماده شده و به سفارت ارائه گردد. 4. شرکت در مصاحبه سفارت یونان، تحویل عکس بیومتریک و مشخصات 5. پرداخت هزینه ویزا

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر