اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی | بهترین روش های دریافت اقامت – مزایای اقامت

۲۸ مهر ۱۳۹۷

اقامت اسلواکی، اولین گام برای اخذ اقامت اسلواکی آشنایی با کشور اسلواکی و شرایط دریافت اقامت آن است. در این کشور نیز مانند سایر کشورها روش های مختلفی برای …

اقامت اسلواکی

اولین گام برای اخذ اقامت اسلواکی آشنایی با کشور اسلواکی و شرایط دریافت اقامت آن است. در این کشور نیز مانند سایر کشورها روش های مختلفی برای اقامت ارائه می شود که می توانید متناسب با موقعیت خود از این روش ها بهره ببرید. در این مطلب با مهم ترین روش های اخذ اقامت‌اسلواکی آشنا خواهیم شد.

اقامت اسلواکی | بهترین روش های دریافت اقامت - مزایای اقامت | سایت ویزا

اسلواکی

اسلواکی یک کشور اروپایی است که پایتخت آن براتیسلاوا می باشد. یکی از مزیت های زندگی در این کشور نزدیکی آن به کشورهایی است که طی مدت یک الی دو ساعت می توانید به آنها سفر کنید.

کشور اسلواکی با کشورهایی از جمله جمهوری چک، اوکراین، مجارستان، لهستان و اتریش هم مرز است. این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که موقعیت بسیار خوبی از لحاظ اقتصادی و شغلی دارد به همین دلیل افراد زیادی آن را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند.

تحصیل و سرمایه گذاری در کشور اسلواکی از جمله روش هایی هستند که به کمک آنها می توانید برای اخذ اقامت اسلواکی اقدام کنید. البته روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت‌اسلواکی وجود دارند که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم. جهت اخذ ویزای اسلواکی نیازمند رزرو وقت سفارت اسلواکی هستید که باید روز مصاحبه برایتان تعیین گردد و در نهایت دریافت و یا عدم دریافت ویزا به نظر سفارت بستگی دارد.

گرفتن اقامت اسلواکی

اسلواکی شرایط اقتصادی، درآمدی و تحصیلی خوبی دارد به همین دلیل افراد زیادی ترجیح می دهند که سرمایه خود را در این کشور صرف کنند تا بتوانند به موفقیت برسند. ضمنا از آنجایی که این کشور در بین کشورهای اروپایی جذاب قرار دارد طرفداران زیادی را به خود جذب می کند. اگر در صدد پیدا کردن راهی برای اخذ اقامت اسلواکی هستید بهتر است در ابتدا با کلیه روش های دریافت اقامت این کشور آشنا شوید.

بهترین روش های دریافت اقامت اسلواکی

در این کشور راه های متفاوتی برای دریافت اقامت اسلواکی وجود دارد. تحصیل در اسلواکی یکی از گسترده ترین و پر طرفدارترین روش های اقامت است که به سبب مزایایی که برای دانشجویان دارد بسیار مورد توجه قرار می گیرد. یکی دیگر از راه های دریافت اقامت این کشور ثبت شرکت است که شرایط مخصوص به خود را دارد.

برخی افراد از طریق ازدواج با یکی از شهروندان اسلواکی اقدام به اخذ اقامت این کشور می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با کلیه این روش ها به طور مجزا آشنا کنیم.

اخذ اقامت اسلواکی با استفاده از تحصیل در این کشور

اقامت تحصیلی یکی از روش هایی است که احتمالا همه با آن آشنایی دارند معمولا برای دریافت اقامت هر کشور از این روش به عنوان یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین روش ها یاد می شود. برای اخذ اقامت اسلواکی نیز می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید اقامت بلند مدت داشته باشید بنابراین بهتر است ویزای نوع D را برای خود تهیه کنید. در ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کرده و شرایط تحصیل را متناسب با رشته خود مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین دانشگاه را برای خود انتخاب کنید. شما برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید.

اخذ اقامت اسلواکی با استفاده از تحصیل در این کشور | سایت ویزا

دریافت اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اسلواکی سرمایه گذاری یا همان ثبت شرکت در این کشور است. ثبت شرکت یکی از روش هایی است که ریسک زیادی دارد بنابراین قبل از اقدام به این کار باید نسبت به شرایط اقتصادی این کشور بررسی های زیادی انجام دهید تا احتمال رد یا موفقیت کارتان را به صورت تقریبی بدانید.

برای ثبت شرکت در اسلواکی باید یک سرمایه اولیه داشته باشید سپس برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید. کارتی که به عنوان اقامت موقت در اختیار شما قرار می گیرد دارای ۱۶ یا ۱۸ ماه اعتبار است که می توانید آن را تمدید کنید (تمدید کارت اقامت شما بستگی به شرایط کاری شما دارد اگر بتوانید خود را بیمه کنید، حداقل در آمد مورد تایید را داشته باشید و مالیات هم پرداخت کنید می توانید این کارت را تمدید کنید).

برای دریافت اقامت دائم کشور اسلواکی باید به صورت ۵ سال اقامت موقت داشته باشید.

دریافت اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت | سایت ویزا

دریافت اقامت اسلواکی از طریق ازدواج

می توان گفت یکی از آسان ترین روش ها برای اخذ اقامت اسلواکی ازدواج است. مسلما این روش قوانین مربوط به خود را دارد که با رعایت آنها می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

برای اخذ اقامت اسلواکی به این روش باید با شخصی که تبعه این کشور است و شهروند اسلواکی به شمار می رود ازدواج کنید. ازدواج باید بر اساس قوانین اسلواکی باشد. دقت کنید که اگر در خارج از این کشور ازدواج کرده اید باید مجددا ازدواجتان را در کشور اسلواکی به ثبت برسانید در این صورت است که می توانید برای اخذ اقامت اسلواکی اقدام کنید.

دریافت اقامت اسلواکی از طریق ازدواج | سایت ویزا

دریافت اقامت اسلواکی با استفاده از کار

یکی از دشوارترین روش ها برای اخذ اقامت اسلواکی روش پیدا کردن کار است. از آنجایی که این کشور عضو اتحادیه اروپا است برای استخدام باید از شرایط و قوانین این اتحادیه تبعیت کند.

سخت ترین و در واقع مهم ترین شرط برای استخدام این است که کارفرما اول باید برای کار خود در کشور اسلواکی درخواست نیرو کند این درخواست به مدت سه ماه در روزنامه های رسمی کشور وجود خواهد داشت اما اگر پس از گذشت این سه ماه شخصی برای کار مورد نظر پیدا نشد این اعلامیه به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا منتشر می شود اگر باز هم شخصی برای این کار داوطلب نشد کارفرما می تواند نیروی مورد نظر خود را از بین سایر کشورهای غیر اروپایی انتخاب کند.

شما در صورت امکان می توانید برای شغل مورد نظر داوطلب شده و پس از مصاحبه های صورت گرفته و قبولی به کار در این کشور اقدام کنید. مسلما پیدا کردن کار در کشور اسلواکی با توجه به شرایط گفته شده کمی دشوار خواهد بود اما افراد زیادی از این روش اقدام به اخذ اقامت اسلواکی کرده اند.

مزایای اقامت اسلواکی

قطعا برای کسانی که قصد اخذ اقامت اسلواکی و مهاجرت به این کشور را دارند داشتن اطلاعاتی درباره کشور اسلواکی و در کل مزایای اقامت در این کشور خالی از لطف نیست. اولین مزیت در اخذ اقامت اسلواکی این است که شما در یک کشور اروپایی اقامت دارید و می توانید به راحتی و بدون گرفتن ویزای جدید به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.

در واقع با اخذ اقامت اسلواکی یک شهروند اروپایی به شمار رفته و حتی می توانید به کار در این کشورها نیز مشغول شوید. زندگی در کشورهای اروپایی یکی از بزرگترین آرزوهای هر کسی است.

از طریق اخذ اقامت اسلواکی می توانید به تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری در این کشور بپردازید بدون اینکه محدودیتی برای شما وجود داشته باشد. استفاده از خدمات رایگان درمانی و بهداشتی یکی دیگر از مهم ترین مزایای اخذ اقامت اسلواکی است.

مزایای اقامت اسلواکی | سایت ویزا

سطح مالیاتی که شهروندان این کشور پرداخت می کنند پایین است و از این بابت مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. ضمنا کیفیت زندگی در کشور اسلواکی بسیار بالا است و مردم رضایت زیادی از زندگی خود دارند به همین دلیل این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است.


سوالات متداول اقامت اسلواکی

چگونه می‌توان از طریق ثبت شرکت، اقامت اسلواکی را دریافت کرد؟

برخی از مزایای اقامت اسلواکی چیست؟

چگونه می‌توان از طریق ازدواج اقامت اسلواکی را أخذ کرد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سفر به اسلواکی اسلواکی یکی از کشور های قدیمی است که هر ساله گردشگران بسیاری از این کشور دیدن می...

راهنمای کامل تور اسلواکی کشور اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که با داشتن جاذبه ها و دیدنی...

راهنمای کامل ویزای تجاری اسلواکی برای دریافت ویزای تجاری اسلواکی مراحلی وجود دارد که باید طی شود. همانطور که می...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر