مرجع کامل ویزای کشور های دنیا - سایت ویزا

ویزای مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای اروپایی است. که طی سال های اخیر رشد اقتصادی بسیاری داشته است. لذا افراد زیادی تمایل دارند به کشور مجارستان سفر کنند. اما امروزه متقاضیان دریافت ویزای مجارستان لازم است بدانند که از ماه مهر سال ۱۳۹۷ سفارت مجارستان به مسافران ویزای انفرادی نداده و تنها متقاضیان می بایست به واسطه تور گروهی و یا داشتن دعوتنامه به خاک مجارستان وارد شوند.

انواع ویزای مجارستان

سفارت مجارستان در تهران به آدرس خیابان شهید کلاهدوز _ خیابان فردوسی _ کوچه شادلو – پلاک ۱۰ است و با توجه به اهدافی که مراجعه کنندگان از سفر خود به مجارستان دارند، به این سفارت مراجعه می کنند. ویزای مجارستان را در نمونه های مختلفی صادر می نمایند. که در میان طیف وسیعی از انواع ویزای مجارستان محبوب ترین آنها در بین ایرانیان ویزای تحصیلی و ویزای توریستی می باشد. البته ویزاهای دیگری وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آنها پرداخته می شود.

انواع ویزای مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

این نمونه ویزا جزو پرطرفدارترین ویزای مجارستان است. که در حال حاضر سفارت مجارستان آن را به صورت انفرادی صادر نمی کند. بلکه لازم است متقاضیان به صورت گروهی اقدام به صدور ویزای توریستی مجارستان کنند. افراد با استفاده از این نوع ویزا می توانند جاذبه های گردشگری مجارستان را بازدید کرده و به مدت مشخص شده ای در خاک مجارستان اقامت داشته باشند. البته تمکن مالی و ارائه دادن گردش حساب مسافر به سفارت مجارستان جزو مهمترین شرایطی است که برای اخذ ویزای توریستی مجارستان لازم می باشد. دارندگان این نوع ویزای مجارستان این امکان را دارند تا در هر شش ماه به مدت ۹۰ روز در مجارستان اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

کسانی که متقاضی ویزای تحصیلی مجارستان هستند.  می بایست از سوی موسسه آموزشی، مدرسه یا هر دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می باشد دعوت نامه ای به سفارت مجارستان ارائه کنند. ویزای تحصیلی مجارستان تا زمانی اعتبار دارد که تحصیل در مجارستان به اتمام رسد. لذا در صورت نیاز مسافران می توانند اقدام به تمدید ویزای تحصیلی مجارستان نمایند.

دیگر ویزاهای مجارستان

سفارت مجارستان علاوه بر ویزای توریستی و ویزای تحصیلی نمونه های دیگری مانند ویزای پزشکی یا همان ویزای درمانی برای معالجه شدن و تحت درمان قرار گرفتن افراد در یکی از مراکز درمانی و بیمارستانی کشور مجارستان و زیر نظر قرار گرفتن یکی از پزشکان مقیم کشور مجارستان صادر می شود. 

همچنین ویزای تجاری مجارستان که به منظور فعالیت های تجاری و عقد قراردادهای تجاری که سبب ارزآوری به هر دو کشور می شود .

ویزای نمایشگاهی که دارندگان این نمونه ویزا می توانند به واسطه ی دعوت نامه ای از سوی فرد مقیم کشور مجارستان یا سازمان مجارستانی برای بازدید از نمایشگاهی در مجارستان و یا برگزاری نمایشگاه یا همایشی در مجارستان از سفارت مجارستان درخواست می شود.

ویزای کاری برای کسب درآمد در کشور مجارستان و یا ایجاد شغل در این کشور صادر می شود که البته دولت مجارستان در کمتر مواقعی اقدام به صدور چنین ویزایی می کند زیرا استفاده از نیروی کار کشور مجارستان در اولویت می باشد.

ویزای خانوادگی و دیدار آشنایان در کشور مجارستان که به منظور این ویزا فرد درخواست کننده می بایست دعوت نامه ای از اقوام درجه یک خود در کشور مجارستان به صورت ایمیل از سفارت مجارستان دریافت نموده باشد.

ویزای فرهنگی نمونه دیگری از ویزای مجارستان است که به موجب این نوع ویزا دارندگان ویزا این امکان را دارند تا در کشور مجارستان به کارهای فرهنگی مشغول شوند.

ویزای ازدواج از جمله ویزای مجارستان است که لازم بوده تا یکی از زوجین در کشور مجارستان اقامت دائم داشته باشد و تمکن مالی زوج خود را به کشور مجارستان به اثبات رسانده باشد.

ویزای خرید ملک نمونه ای از ویزای مجارستان است که سفارت مجارستان با اشتیاق با آن موافقت کرده و اجازه داده تا با قیمت بالایی املاک کشور مورد معامله قرار گیرند.

ویزای دعوت نامه ای که خود به صورت مجزا  شامل دعوت نامه خانوادگی، دعوت نامه کاری، دعوت نامه تحصیلی و دعوت نامه تجاری می باشد را صادر می نماید.

دیگر ویزاهای مجارستان

شرایط اخذ ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای مجارستان لازم است تا متقاضیان شرایط مناسبی را داشته باشند. در غیر این صورت به هیچ عنوان سفارت این کشور ویزایی را برای شخص مراجعه کننده صادر نخواهد کرد. لذا از مهمترین این شرایط تمکن مالی مناسب برای مسافر می باشد.

به این منظور که برای سفر به مجارستان لازم است فرد مسافر مبلغی قابل توجه را در حساب مالی خود داشته باشد. البته برای ضمانت نامه ای که مسافرین در تور گروهی ارائه می دهند. درصدی از این مبلغ کسر خواهد شد.

دومین شرایط لازم گردش حساب است. متقاضیان ویزای مجارستان می بایست گردش حساب مالی خود را طی ۳ ماه اخیر به سفارت مجارستان ارائه دهند. زیرا این عامل می تواند سبب عدم اعطای ویزای فرد گردد. منظور از این مورد تعداد تراکنش هایی می باشد که حساب متقاضی در سه ماه اخیر داشته است و هیچ ربطی به خروجی یا ورودی حساب متقاضی ندارد.

سومین مورد از شرایط اخذ ویزای مجارستان اقدام به سفر به صورت گروهی می باشد. زیرا طی سال های اخیر تعداد بسیاری از ایرانیان به عنوان پناهنده در کشورهای حوزه شینگن اقدام به اقامت دائم در کشور مجارستان کرده اند. لذا به همین منظور کشور مجارستان صدور ویزای انفرادی بدون دعوتنامه را لغو نموده و تنها به صورت گروهی و تور مسافرتی به متقاضیان ویزای مجارستان را ارائه می نماید.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

مدارک ویزای مجارستان

مدارکی که متقاضیان ویزای مجارستان به سفارت خانه این کشور ارائه می دهند. می بایست توسط دارالترجمه رسمی به صورت زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. خوب است بدانید مهری که دارالترجمه در مدارک لازم به ثبت می رساند. نیاز مسافرین را از گرفتن تاییدیه وزارت خارجه و تاییدیه  دادگستری برطرف می کند.

البته متقاضیان ویزای مجارستان می بایست جدیدترین پاسپورت مسافرتی خود به همراه دیگر پاسپورت های قبلی، دو قطعه عکس رنگی ۳/۵ در ۴/۵ با پیش زمینه سفید، تمکن مالی و گردش حساب، رزرو بلیط هواپیمای مجارستان به صورت رفت و برگشت، واچر هتل یا همان رسید هتل رزرو و تایید شده، بیمه مسافرتی، رسید پرداخت هزینه های لازم، ارائه مدارک شغلی،  اصل کارت ملی و شناسنامه متقاضی همراه با کپی و ترجمه هر یک از برگه ها، گواهی اشتغال در مراکز عالی یا دیگر ادارات دولتی و شرکت های خصوصی و… البته اینکه دقیقا چه مدارک اختصاصی برای صدور ویزای کشور مجارستان لازم است.

بسته به نوع ویزا و درخواست افسر سفارت مجارستان دارد. در بعضی از شرایط ارائه دادن یک سری مدارک برای درخواست کنندگان الزامی می باشد. اما ممکن است برای شخص دیگری چنین مدارکی لازم نباشد. معمولا در وقت مصاحبه و مشخص شدن هدف مسافر از سفر به کشور مجارستان می تواند دسته ای از مدارک ارائه داده شده به سفارت مجارستان را دستخوش برخی تغییرات قرار دهد. به همین دلیل است که پس از گذشت مدتی ممکن است تعدادی از درخواست کنندگان با ریجکت ویزا رو به رو شوند و لازم بوده تا در مدت زمان دیگری رفع ریجکت و درخواست مجدد صورت گیرد.

مدارک ویزای مجارستان

ریجکت ویزای مجارستان

گاهی اوقات پس از طی نمودن مراحل مختلف و نزدیک شدن به صدور  ویزای مجارستان افراد با ریجکت یا همان بازگشت ویزای مجارستان مواجه می شوند که در بیشتر اوقات ریجکت ویزای مجارستان به دلیل درخواست ویزای انفرادی می باشد.

البته در شرایطی هم که درخواست ویزای مجارستان به صورت خانوادگی از سفارت مجارستان درخواست شود، باز هم ویزا ریجکت خواهد شد. زیرا تنها در قالب گروهی و تور مسافرتی ویزا قابل صادر شدن می باشد. از دیگر مواردی که سبب شده تا مسافر با بازگشت ویزا رو به رو شود. داشتن سوء پیشینه حقوقی یا کیفری در حال یا گذشته می باشد. ارائه دادن مدارک ناقص، دروغین و یا بیان اظهارات غیر واقعی، متقاعد نشدن مامور سفارت ویزای مجارستان از هدفی که مسافر برای سفر به کشور مجارستان بیان نموده است. نامعتبر بودن بیمه مسافرتی، نامعتبر بودن رزرو هتل و هر مورد دیگری که نقص داشته و نتواند افسر ویزای کشور مجارستان را متقاعد کند.

ریجکت ویزای مجارستان

رفع ریجکت ویزای مجارستان

کسانی که صدور ویزای مجارستان برای آنها ریجکت شده باشد اگر به صورت گروهی و شرکت داشتن در تور مسافرتی اقدام به اخذ ویزای مجارستان کرده و ریجکت شده است، باید گفت این دسته از متقاضیان در زمان کوتاه مجاز به رفع ریجکت و درخواست مجدد ندارند. اما در شرایطی که مسافر به صورت انفرادی اقدام به اخذ ویزای مجارستان کرده باشد. بهتر است پس از گذشت ۶ ماه از تاریخ ریجکت ویزا این امکان وجود دارد تا درخواست کنندگان برای اخذ مجدد ویزا دوباره اقدام نمایند.

البته اعتراض به ریجکت و بازگشت ویزا به این صورت است که متقاضیان می بایست نامه ای را به زبان انگلیسی نوشته و تدارک دیده و به همراه نامه ریجکتی،  مدارک و سایر اسناد مربوطه همچنین پاسپورت مسافرتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد به سفارت مجارستان ارسال نموده یا ایمیل شود. که پس از انجام این کار، سفارت مجارستان پس از ۴۵ روز کاری با اعتراض متقاضی ویزا یا موافقت کرده و یا با درخواست وی عدم موافقت خود را اعلام می کند.

رفع ریجکت ویزای مجارستان

مدت زمان جوابدهی سایت ویزا ویزای مجارستان

متقاضیان ویزای مجارستان پس از مراجعه نمودن به عاملان و کارگزاران سایت ویزا این امکان را دارند تا پس از انگشت نگاری و ارائه دادن مدارک مورد نیاز به صورت کامل بعد از ۱۴ روز کاری جواب صدور ویزای خود را دریافت نمایند. البته لازم است برای دریافت این درخواست ویزا شخص به صورت حضوری به سفارت مراجعه داشته باشد.

مدت زمان جوابدهی سایت ویزا

هزینه ویزای مجارستان

با توجه به این موضوع که سفارت مجارستان ویزایی در قالب ویزای انفرادی بدون دعوتنامه برای مراجعه کننده ای صادر نمی کند لذا به طور معمول متقاضیان سفر به کشور مجارستان می بایست هزینه ویزای خود را در تورهای مسافرتی پرداخت نمایند. به این صورت که مسافر با پرداخت هزینه تور مجارستان در قیمت های متنوع و مدت اقامت مختلف بسیاری از هزینه های سفر از جمله هزینه های صدور ویزای مجارستان را پرداخت می نمایند.

هزینه ویزای مجارستان

ویزای شینگن برای سفر به مجارستان

در اتحادیه اروپا تعدادی از کشورها پیمانی را با یکدیگر به امضاء رسانده اند که بنا به این عهدنامه کشورهای عضو این اتحادیه مرز واحدی را به خود اختصاص داده اند. لذا شهروندانی که خارج از این محدوده هستند می بایست برای اقامت موقت یا دائم در چنین کشورهایی ویزایی با نام ویزای شینگن در اختیار داشته باشند. چنین ویزایی شرایطی را برای افراد فراهم می آورد تا بنا به مقاصد سفر خود امکانات مناسبی را در اختیار بگیرند، البته اینکه مسافر درخواست چه نوع ویزایی را داشته باشد.

سفارت کشورهای حوزه شینگن مانند سفارت مجارستان  نمونه های مختلفی را برای متقاضیان صادر می کند. اخیرا کشور مجارستان عضو کشورهای حوزه شینگن  قرار گرفته است. لذا این کشور که در همسایگی کشورهای رومانی، کرواسی، صربستان و اتریش قرار دارد. برای ورود مسافرین به کشور مجارستان اجازه داده تا افراد با  ویزای شینگن وارد خاک مجارستان شوند. به این منظور که دارندگان ویزای یکی از کشورهای حوزه شینگن این امکان را دارند تا به راحتی تنها با داشتن پاسپورت مسافرتی وارد کشور مجارستان شوند. البته ویزای شینگن برای سفر به مجارستان خود دارای نمونه های مختلفی می باشد که در ادامه به شرح آنها پرداخته می شود.

ویزای شینگن برای سفر به مجارستان

ویزای مجارستان و اتحادیه شینگن

کسانی که بتوانند ویزای شینگن را دریافت نمایند. به واسطه این نوع ویزا حداکثر به مدت  ۹۰ روز تا نهایتا ۱۸۰ روز این اجازه را دارند تا در یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن از جمله کشور مجارستان اقامت داشته باشند. این ویزا که با نام اختصاری USV در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. در اصل همان ویزایی است که برای گردشگری و توریستی برای مسافران صادر می گردد. البته بنا بر مقاصد دیگر، نمونه های مختلفی از ویزای شینگن مانند ویزای شینگن نوع A, B, C  برای متقاضیان وجود دارد.

ویزای مجارستان و اتحادیه شینگن

انواع ویزای شینگن برای کشور مجارستان

ویزای نوع A نمونه ای از ویزای شینگن است که با نام ویزای ترانزیت فرودگاهی برای متقاضیان صادر می شود. مسافران می توانند با استفاده از این ویزا وارد یکی از فرودگاه های حوزه شینگن شده و از آنجا به یکی از فرودگاه های خارج از حوزه شینگن سفر کنند. افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنند. می توانند تنها در محدوده ی فرودگاه های حوزه شنگن تردد داشته باشند.

ویزای نوع B که نوعی ویزای ترانزیتی می باشد این امکان را به دارندگان ویزا داده تا در هر یک از کشورهای حوزه شینگن از جمله کشور مجارستان به  مدت حداکثر پنج روز اقامت داشته باشند.

ویزای نوع C نمونه ای از ویزای کوتاه مدت است که تنها در هنگام صادر نمودن ویزا، مدت اعتبار آن تعیین می گردد. که البته ویزای نوع C خود در سه نمونه ویزای یکبار ورود، ویزای دوبار ورود و ویزای چند بار ورود صادر می شود.

انواع ویزای شینگن برای کشور مجارستان

انواع ویزای نوع C کشور مجارستان

ویزای یکبار ورود: این نمونه ویزای شینگن تنها اجازه داده تا افراد یک بار به کشورهای حوزه شینگن از جمله کشور مجارستان وارد شوند. لذا ضمن خروج از کشور مقصد با وجود داشتن اعتبار ویزا مسافر نمی تواند به کشور مقصد باز گردد.

ویزای دوبار ورود: این نمونه ویزای کشور شینگن دقیقا با ویزای یکبار ورود مشابهت دارد با این تفاوت که مسافر دوبار اجازه ورود به کشور مقصد در دو بازه ی زمانی را خواهد داشت

ویزای چند بار ورود: دارندگان این نمونه ویزا در هر موقعیت زمانی اجازه داشته تا به کشور مقصد از جمله کشور مجارستان سفر کنند. تنها چیزی که می تواند مسافران را از سفر خود به کشورهای حوزه شینگن باز دارد. پایان یافتن مدت اعتبار ویزا که در هر شش ماه اعتباری به مدت ۹۰ روز  است، می باشد.

انواع ویزای نوع C کشور مجارستان

ویزای VLT یا اعتبار محدود منطقه ای مجارستان

این نوع ویزا به متقاضیانی اجازه می دهد وارد کشور مجارستان شوند که تنها از سفارت مجارستان و یا سفارت یکی از کشورهای صربستان، رومانی، اتریش، کرواسی و یا کشورهای اتحادیه اروپایی که در ویزا قید شده باشند ویزای خود را به دست آورده اند. البته در شرایط خاصی این نمونه ویزا برای درخواست کنندگان صادر می شود. برای مثال در شرایط اضطراری و دلایل انسان دوستانه اخذ این نوع ویزای مجارستان و یا ویزای شینگن ممکن خواهد بود. این نمونه ویزا بیشتر در مواردی که پناهندگان بدون مدارک کامل و معتبر به ناحیه شینگن وارد شده باشند به متقاضیان تعلق می گیرد.

ویزای VLT یا اعتبار محدود منطقه ای مجارستان

ویزای ملی مجارستان

ویزای ملی که با نام National Visas معرفی شده است. نمونه ی دیگری از ویزای شینگن می باشد. که با نام ویزای D شناخته شده است. این نوع ویزا که اغلب برای تجار، دانشجویان و کسانی که قصد دارند برای مدت زمان مشخص شده ای در کشور مجارستان یا کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشند قابل صادر شدن می باشد. البته ویزای نوع D هم می تواند در نمونه های یکبار ورود، دوبار ورود  چند بار ورود وجود داشته باشد. که در بین این نمونه ویزای شینگن باید گفت افرادی که به دنبال ویزای درمانی، ویزای توریستی، ویزای دیدار از اقوام، ویزای نمایشگاهی هستند،بهتر بوده از این نوع ویزا استفاده نمایند.

زیرا از نظر هزینه می تواند بسیار با صرفه تر بوده و در زمان کمتری به کمک یک سایت معتبر و با سابقه مانند سایت ویزا صادر گردد. تجار و بازرگانان همچنین دانشجویان و کسانی که به دنبال ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای شغلی هستند بهتر است به منظور تردد زیاد در بین کشورهای های حوزه شینگن این نوع ویزا را به کمک عاملان و مجرب ترین وکلای سایت ویزا از سفارت های مربوطه درخواست نمایند.

گرفتن وقت سفارت برای ویزای مجارستان

برای اخذ کلیه ویزاهای مجارستان لازم است تا متقاضیان یا وکلای متبحر و مجرب یک سایت شناخته شده مانند سایت ویزا ابتدا امور مربوط به وقت سفارت به شکل قانونی را انجام داده تا برای شخص مسافر وقت سفارت مجارستان بگیرند. خوب است بدانید که مسافر می بایست هزینه کارمزد را بابت تعیین نمودن وقت سفارت پرداخت نماید. البته در ابتدا لازم است که مسافرین یا افرادی که متقاضیان به آنها امور اخذ ویزا را سپرده اند در سفارت مجارستان فرمی را تکمیل نموده و مشخصات کامل مسافر قید شود.

همچنین لازم است تا همراه با این فرم مدارک لازمی به صورت مدارک اولیه و مدارک دیگری مطابق با نوع ویزای مجارستان به سفارت مجارستان ارائه شود. که طی گذشت مراحل کار سفارت مجارستان به منظور اخذ ویزای مجارستان پس از بررسی مدارک اولیه و تایید نمودن صحت و اعتبار مدارک به مسافر در زمان مشخص شده ای وقت سفارت را ارائه می دهند. البته متقاضیان ویزای مجارستان می توانند این وقت سفارت را به عقب یا جلو بیندازند ولی ممکن است این امر دشوار باشد. در این زمان حضور شخص مسافر الزامی می باشد، زیرا افسران سفارت مجارستان با فرد درخواست کننده ویزای مجارستان مصاحباتی را خواهد داشت. لذا مسافر می بایست در گفتار خود صادق بوده و وقت سفارت را به زمان دیگری موکول نکند.

از این رو مشاوران سایت ویزا در خصوص راهنمایی، مشاوره و ارائه خدمات به مسافرانی که قصد سفر به مجارستان را دارند اعلام آمادگی نموده اند. عاملان و کارگزاران سایت ویزا به منظور رفاه حال درخواست کنندگان ویزای مجارستان با ارتباط داشتن با مسافرین و متقاضیان،  تمامی مراحل کار اخذ ویزای مجارستان را بدون مشارکت داشتن متقاضی در سفارت مجارستان انجام داده و تنها در وقت سفارت حضور شخص مسافر را الزامی می داند.

این سایت با آگاهی داشتن از مدارک لازم و کلیه مراحل انجام صدور ویزای کشور مجارستان شرایطی را برای درخواست کنندگان ویزای کشور مجارستان فراهم می آورد که در کمترین زمان ممکن با کمترین آمار ریجکت ویزا و تعویقی صدور بهترین نمونه از ویزای کشور مجارستان انجام گیرد. از طرفی سایت ویزا با داشتن کارشناسان برجسته و با سابقه این امکان را به وجود آورده است. تا علاوه بر صدور ویزای کشور مجارستان و صدور ویزای سایر کشورهای حوزه شینگن و…. مراحل رفع ریجکت انواع ویزاها را به انجام برساند.

سوالات متداول در خصوص ویزای مجارستان

آیا بدون دعوتنامه میتوان درخواست ویزای مجارستان داد؟

خیر، درخواست ویزای مجارستان حتما همراه دعوتنامه میباشد.

هزینه ویزای مجارستان چقدر میباسد؟

هزینه ویزای مجارستان 60 یورو میباشد + هزینه کارگزاری این سفارت و در صورتی که از خدمات ویزا ما استفاده نمایید هزینه آن نیز اضافه میگردد

آیا ویزای تضمینی مجارستان امکانپذیر است؟

خیر، ویزای تضمینی مجارستان وجود ندارد.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تهران، خیابان میرزای شیرازی، بالاتر از کریمخان، بین کوچه ۴ و ۶، پلاک ۷۶، طبقه دوم
021-87700067