ویزای لاتویا

ویزای لاتویا | انواع – مدارک – شرایط دریافت

۹ تیر ۱۳۹۷

ویزای لاتویا

لاتویا از کشورهایی است که عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای اروپایی است، پس با وجود این موضوع برای سفر به این کشور زیبا و اروپایی نیازمند دریافت ویزای لاتویا هستیم. همچنین برای سفر به لاتویا و بازدید از جنگل های انبوه آن می توانید جز ویزای لاتویا از ویزای شینگن هم استفاده کنید.

ویزای لاتویا

کشور لاتویا عضو کشورهای شینگن است و بعد از دریافت ویزا می توانید به صورت انفرادی یا با تورهای ویژه این کشور راهی لاتویا شوید.برای دریافت ویزای لاتویا باید یا به ترکیه یا امارات بروید چون که این کشور در ایران سفارت ندارد و باید به سفارت لاتویا در این کشورها به دلیل نزدیکی به ایران سفر کنید و ویزای لاتویا را دریافت کنید. ویزای لاتویا پس از کارهای قانونی مربوط به سفارت به آسانی قابل دریافت است و شما می توانید با ویزای لاتویا برای گردش و تفریح، تجارت و کار ، تحصیل وارد لاتویا شوید.

ویزای لاتویا
ویزای لاتویا

مهاجرت به کشور لاتویا

لاتویا کشوری است که با مساحت بسیار اندک در کنار دریای بالتیک و در شمال شرقی قاره اروپا قرار دارد. در کل لاتویا کشوری کوچک است.دین مردم لاتویا مسیحیت است و با کشورهای روسیه و استونی و بلاروس و لیتوانی همسایه است.کشور لاتویا کشوری مناسب برای سرمایه گذاری کردن و گرفتن اقامت در اروپا است که متقاضیان از این روش استفاده می کنند.مهاجرانی که با ویزای لاتویا به این کشور می روند با توجه به شرایط اقامت در لاتویا در سال های گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی تسهیل شده است که با همان ویزای لاتویا می توانند در لاتویا ساکن شوند.

 لاتویا در زمانی که در بحران مالی بسیار شدید به سر می برد به این فکر افتاد که اقتصاد کشور خود را با سرمایه گذاران خارجی درست کند و این اتفاق هم افتاد و موفق به انجام این امر شد.با توجه به این موضوع سرمایه داران خارجی می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به صورت دائم ویزای لاتویا خود را دریافت کنند و در این کشور زندگی کنند یا ویزای کشورهای اروپایی را دریافت کنند. افرادی که با سرمایه گذاری ویزای لاتویا را دریافت می کنند ویزای آن ها اول به صورت موقتی است و بعد به صورت دائمی می شود و با ویزای لاتویا می توانند ویزای شینگن هم دریافت کنند.

ویزای لاتویا
ویزای لاتویا

تردد در کشور های اروپایی با ویزای لاتویا

کشور لاتونی مثل کشورهای دیگر ویزاهای گوناگونی با استفاده های مختلف دارد که در این کشور هر ویزای لاتویا مرتبط با یک موضوع است، با دریافت ویزای لاتویا که هرکدام با موضوع و درخواستی مرتبط هستند متقاضیان بعد از دریافت ویزای لاتویا می توانند در کشورهای اروپایی تردد کنند.

انواع ویزا لاتویا

کشور لاتویا برای افراد مختلفی که قصد ورود به این کشور را دارند و تقاضا اخذ ویزای لاتویا را برای اهداف گوناگون دارند برنامه ریزی کرده است و ویزا لاتویا را دسته بندی کرده اند و برای هر فرد با توجه به اهدافی که در این کشور دارد ویزایی مخصوص صادر می شود.مشخصا افرادی که برای تفریح و گردشگری به این کشور می آیند ویزا توریستی لاتویا به آن ها تعلق می گیرد و با این ویزای لاتویا می توانند به این کشور در زمان معین وارد شوند.اگر دارای وضعیت مالی خوبی هستید و می توانید با ارائه مدرک این موضوع را ثابت کنید می توانید به راحتی ویزای لاتویا را دریافت کنید.

ویزا کشور لاتویا با تجارت در این کشور هم ممکن است. زندگی با ویزا در لاتویا بعد از ثبت تقاضا اخذ ویزا در سفارت این کشور امکان پذیر است و شرایط و قوانین بسیار پیچیده ای ندارد.اشخاصی که برای مسائل پزشکی به این کشور می آیند می توانند با ارائه مدارک مرتبط پزشکی و بعد از ثبت تقاضای اخذ ویزا لاتویا می توانند ویزا را دریافت کنند.همچنین کشور لاتونی هرساله میزبان نمایش آثار هنری است که برای این امر ویزای خاص تدارک دیده است که متقاضیان می توانند دریافت کنند، یک نوع ویزای دیگر که این کشور ارائه می دهد ویزا ورزشی است که برای انجام مسابقات در این کشور داده می شود.ویزا کنفرانس نیز در این کشور برای کنفرانس های علمی و پزشکی و فناوری و … که برگزار می شود ارائه می شود که اشخاصی که برای این کنفرانس های دعوت می شوند می توانند با دریافت این ویزا در این کنفرانس ها شرکت کنند.

ویزای لاتویا
ویزای لاتویا

ویزای لاتویا که انواع زیادی دارند

مانند هر کشور دیگر انواع ویزا عبارتند از: ویزای توریستی لاتویا ، ویزای تجاری لاتویا ، ویزای دیداری لاتویا که بنا به درخواست شما صادر می شود. از سایر ویزاهای این کشور می توان به ویزای پزشکی لاتویا ، ویزای کنفرانس لاتویا ، ویزای ورزشی لاتویا و ویزای هنری لاتویا نیز اشاره کرد.

مدارک ویزای لاتونی:

۱- اصل و کپی رزرو پرواز

۲- اصل بیمه مسافرتی به همراه کپی آن

۳- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و ترجمه رسمی ( همراه تائیدیه قوه قضایی و امورخارجه )

۴- اصل و کپی پاسپورت ( کپی از صفحه اول و سایر صفحات حاوی ویزای شنگن ) که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد

۵- دو قطعه عکس ۴ × ۶ که حداقل مربوط به ۶ ماه اخیر باشد ( پشت سفید و بدون روتوش )

۶- اصل گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی و ترجمه رسمی آن ( همراه با تائیدیه قوه قضایی و امور خارجه )

۷- گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی صادر شده به زبان انگلیسی

۸- اصل سند ملکی و ترجمه رسمی آن

۹- فرم تکمیل شده روادید

۱۰- رزرو هتل همراه با تائید آژانس مسافرتی مبنی بر پرداخت هزینه هتل ( رزرو اینترنتی قابل قبول نخواهد بود )

ویزای لاتویا
ویزای لاتویا

شرایط دریافت ویزای لاتونی

تنها ثبت درخواست اخذ ویزای لاتونی به این معنا نیست که شما می توانید به صورت قطعی ویزای لتونی را دریافت کنید و با توجه به شرایط شما ویزای لاتونی برای شما صادر می شود، اگر شرایط شما طبق قوانین سفارت لاتونی مطابقت داشته باشد و مدارکی که در بالا برای دریافت ویزای لاتونی نام برده شد کامل باشد شما می توانید این ویزا را در سفارت لاتونی در ترکیه یا امارات دریافت کنید.مدارک که در بالا معرفی شد برای دریافت ویزای توریستی لاتونی است و اگر قصد دارید برای ویزای لاتونی در موضوعات دیگر و با کاربردهای متفاوت مانند ویزای توریستی لاتویا ، ویزای تجاری لاتویا ، ویزای دیداری لاتویا ، ویزای پزشکی لاتویا ، ویزای کنفرانس لاتویا ، ویزای ورزشی لاتویا و ویزای هنری لاتویا ویزا دریافت کنید باید مدارکی دیگر ارائه دهید.می توانید برای اطلاع از مدارکی که برای سایر ویزای لاتویا باید به سفارت ارائه دهید مطلع شوید با موسسات معتبر بین المللی تماس فرمایید.

وقت سفارت جهت دریافت ویزای توریستی لاتویا

برای ویزای توریستی لاتویا ابتدا اقدام به دریافت وقت سفارت کنید و مدارک را به سفارت تحویل دهید. دریافت وقت سفارت لاتویا به دو صورت حضوری و تلفنی امکان پذیر است. در زمان وقت سفارت برای ویزای لاتویا تعیین شده، باید مدارک خود را به همراه کپی از همه آن ها به سفارت ببرید و در زمان تعیین شده هیچ گونه تاخیری نداشته باشید. تاخیر و عدم حضور به موقع در زمان وقت سفارت تعیین شده، به منزله باطل شدن وقت سفارت خواهد بود.

 ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

نحوه اعلام نتیجه صدور ویزای توریستی

 وقتی در سفارت حضور پیدا می کنید، دادن پاسخ های درست به مأمور سفارت بسیار پر اهمیت است. درواقع باید هدف خود را از سفر به خوبی بیان کنید. اگر مأمور سفارت از مصاحبه فرد راضی باشد و مدارک او کامل باشد، به احتمال زیاد ویزای توریستی لاتویا را برای او صادر خواهد کرد و نتیجه را در حساب کاربری فرد که در سایت سفارت باز کرده است و یا در پست الکترونیک او اعلام خواهد کرد، در صورت عدم موافقت، فرد متقاضی ۶ ماه بعد برای دریافت ویزا می تواند اقدام کند.

وقت سفارت لاتویا

از مراحل دریافت ویزای شینگن این است که بعد از وقت گرفتن از سفارت لاتونیا و ثبت کردن درخواست اخذ ویزا باید مدارک خود را به سایت لاتویا ارائه دهید.برای این که به سفارت درخواست خود را ارائه دهید باید به صورت حضوری در سفارت حاضر شوید و وقت برای مصاحبه بگیرید و یا با سفارت تماس بگیرید و تقاضای وقت مصاحبه کنید. سفارت لاتونی در ایران نیست و باید به نزدیک ترین کشوری که سفارت لاتونی در آن وجود دارد بروید و تقاضای مصاحبه کنید، کشورهای نزدیک به ایران که سفارت لاتویا دارند ترکیه و امارات هستند.با توجه به راه طولانی کشورها و هزینه زیاد سفر به آن ها می توانید با تلفن هم از سفارت لاتونی وقتی برای انجام مصاحبه بگیرید. پس از اتمام مصاحبه می توانید برای مشاهده جواب مصاحبه خود و یا دریافت جواب مثبت ویزای لاتویا به سایت سفارت لاتونی مراجعه نمایید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی لتونی کشور لتونی به عنوان بیست و سومین کشور بزرگ اروپایی هر ساله نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های بسیاری را...

ویزای تجاری لاتویا ویزای تجاری لاتویا یکی از انواع ویزای این کشور است که شما با اخذ ویزای تجاری لاتویا...

روادید لتونی کشور لتونی با جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و همچنین شرایط آسان برای سرمایه‌گذاری، تبدیل به یکی از مقاصد...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر