ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد سفر به کشور سوئیس را دارید و یا قصد دارید که اقامت این کشور را دریافت کنید باید بدانید که شما در ابتدا باید اقدام به دریافت ویزای سوئیس کنید. ما در این مطلب سعی خواهیم کرد به صورت کامل درباره دریافت ویزای سوئیس صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید علاقه مند به سفر به این کشور هستید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در این خصوص بدست بیاورید.

آشنایی با ویزای سوئیس

برای این که شما بتوانید وارد کشور سوئیس شوید باید در ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزای سوئیس شما در ابتدا باید هدف خود از ورود به این کشور را تعیین کنید و بعد از نوع ویزای خود را تعیین کرده و اقدام به دریافت کنید. ما در ادامه این مطلب ابتدا سعی می کنیم اطلاعات خوبی در خصوص انواع ویزای سوئیس را در اختیار شما قرار دهیم و بعد از آن که با انواع ویزای کشور سوئیس آشنا شدید اطلاعات مفیدی را درباره نحوه دریافت ویزای سوئیس بیان خواهیم کرد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد. امروزه کشور سوئیس یکی از کشورهای گردشگری قاره اروپا به شمار می آید که هر ساله توریست های بسیار زیادی به آن سفر می کنند و از آن جایی که این کشور گزینه بسیار خوبی برای اقامت است معمولا افراد زیادی هر ساله علاقه مند به دریافت انواع مختلف ویزای این کشور هستند، بنابراین مطالعه این مطلب می تواند برای شما به عنوان کسی که قصد ورود به این کشور را دارید بسیار مفید باشد.

ویزای سوئیس

ویزای شینگن سوئیس

این ویزا از محبوب ترین انواع ویزای سوئیس به شمار می آید که ایرانیان علاقه بسیار زیادی به آن دارند چرا که با استفاده از این ویزای سوئیس می توانند به راحتی از کشورهای مختلف عضو شینگن دیدن کنند. این ویزا به صورت حداکثر 90 روزه صادر می شود و زمانی که شما این ویزا را دریافت می کنید می توانید تا به مدت نود روز در کشور سوئیس و یا سایر کشورهای عضو شینگن حضور داشته باشید و به گردشگری به پردازید. اگر شما قصد دارید از بستگان خود در کشور سوئیس دیدن کنید و در عین حال به گردش در سایر کشورهای اروپایی نیز بپردازید، اگر دچار یک بیماری هستید که قصد دارید به کشورهای اروپایی برای درمان مراجعه کنید و یا این که برای ماموریت های کاری خود قصد دریافت ویزای سوئیس را دارید این ویزا می تواند بهترین گزینه ای باشد که در مقابل شما قرار دارد.

ویزای شینگن سوئیس

دریافت ویزای ترانزیت سوئیس

اولین و شاید کاربردی ترین ویزای سوئیس ویزای ترانزیت این کشور است که معمولا برای افرادی صادر می شود که به صورت غیر مستقیم قصد سفر به یکی از کشورهای اروپایی را دارند و در طول پرواز باید از این کشور بگذرند. این ویزا دارای ویژگی هایی است که به شما اجازه نمی دهد تا از فرودگاه های این کشور خارج شوید. در واقع شما با دریافت این ویزا تنها مجوز ورود به فرودگاه های کشور سوئیس از طریق یک هواپیما و خروج از این فرودگاه با همان هواپیما و یا یک هواپیمای دیگر را دارید. بنابراین در صورتی که اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کشور سوئیس کرده اید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که شما نمی توانید از فرودگاهی که وارد آن شده اید خارج شوید.

دریافت ویزای ترانزیت سوئیس

ویزای عبور سوئیس

یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس که شما حتما باید با آن آشنا شوید ویزای عبور این کشور است. این ویزا می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد، زمانی که شما اقدام به دریافت ویزای عبور سوئیس می کنید می توانید با ورود به این کشور از فرودگاه خارج شده و با استفاده از مرزهای زمینی این کشور وارد سایر کشورهای عضو شینگن شوید. این نوع ویزا برای افرادی که قصد دارند با اهداف گردشگری و یا شرکت در مراسمات علمی مختلف در چند کشور وارد کشور سوئیس شوند می تواند بهترین گزینه باشد.

به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید در یک همایش علمی که در کشور سوئیس برگزار می شود شرکت کرده و بلافاصله بعد از آن در یکی دیگر از همایش های ملی که در یک کشور عضو شینگن دیگر برگزار می شود نیز شرکت کنید، به این ترتیب شما می توانید با دریافت ویزای عبور ابتدا در همایش کشور سوئیس شرکت کرده و بعد از آن از طریق مرزهای زمینی خود را به کشور دیگر برسانید.

ویزای عبور سوئیس

ویزای ملی سوئیس

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم شما برای اهداف گردشگری می توانید از ویزای شینگن این کشور استفاده کنید ولی در صورتی که قصد داشته باشید بیشتر از 90 روز در کشور سوئیس حضور داشته باشید حتما باید اقدام به دریافت ویزای ملی سوئیس کنید. یکی از مهم ترین تفاوت های این ویزا با سایر انواع ویزای سوئیس این است که این ویزا توسط اداره مرکزی کانتون برای شما صادر می شود. به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید در یکی از دانشگاه های کشور سوئیس ادامه تحصیل دهید و یا این که قصد دارید در یکی از شرکت های این کشور مشغول به کار شوید و یا حتی اقدام به تاسیس یک شرکت در این کشور کنید، در چنین شرایطی شما باید ویزای ملی این کشور را دریافت کنید تا بتوانید در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای ملی سوئیس

مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس

شما برای دریافت ویزای سوئیس باید مدارکی را آماده کنید که این مدارک باید به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و یا آلمان ترجمه کنید. ما در این بخش و بخش بعدی سعی خواهیم کرد تمامی مدارک مورد نیاز را به شما معرفی کنیم. با این حال شما می توانید با مراجعه به وب سایت ویزا به راحتی تمامی اطلاعات مورد نیاز را در این باره بدست بیاورید و مشاوره های لازم را برای دریافت ویزای این کشور دریافت کنید.

–          در ابتدا شما باید اقدام به پر کردن فرم دریافت ویزای سوئیس کنید و در روز مراجعه به سفارت سوئیس حتما باید این فرم را به همراه داشته باشید.

  • شما باید اقدام به تهیه پاسپورت دارای اعتبار لازم کنید. توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ انقضای ویزا مهلت داشته باشد.
  • شناسنامه از دیگر مدارکی هستند که شما برای دریافت ویزای سوئیس به آنها نیاز دارید.
  • برای دریافت ویزا باید دو قطعه عکس جدید که دارای پس زمینه سفید باشند و تصویر صورت شما به صورت واضح در آن نمایان باشد را داشته باشید.
  • شما باید از یک بانک معتبر که در آن حساب دارید یک نامه به همراه داشته باشید که نشان دهنده تمکن مالی شما برای سفر به کشور سوئیس است.
  • حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در صورتی که قبلا به کشورهای خارجی سفر کرده اید و یا ویزای شینگن را دریافت کرده اید حتما یک کپی از ویزای خود را در زمان مراجعه به سفارت سوئیس به همراه داشته باشید.
مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس

سایر مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس

  • مدرک دیگری که برای دریافت ویزای کشور سوئیس مورد نیاز شما است مدارک شغلی و یا مدرک اشتغال به تحصیل شما است که در صورتی که مدارک شغلی خود را ارائه می دهید حتما باید به این موضوع توجه داشته باشید که فیش حقوقی خود را نیز باید به همراه داشته باشید.
  • اگر صاحب یک کسب و کار هستید و قصد دارید برای تاسیس شرکت و یا سایر اهداف تجاری وارد کشور سوئیس شوید باید پروانه کسب و یا ثبت شرکت خود را داشته باشید و در صورتی که این دو را در اختیار نداشتید باید حتما کارت بازرگانی خود را ارائه دهید تا بتوانید اقدام به دریافت ویزای سوئیس کنید.
  • قبل از دریافت ویزا حتما باید اقدام به رزرو هتل و همینطور خرید بلیط هواپیما کنید و مدارک مربوطه را به سفارت این کشور تحویل دهید.
  • در صورت داشتن دعوت نامه از کشور سوئیس شما می توانید روند دریافت ویزای سوئیس را برای خود راحت تر کنید. بنابراین در صورتی که دعوت نامه دارید حتما در زمان مراجعه به سفارت سوئیس آن را به همراه داشته باشید.
  • لازم به ذکر است کلیه مدارک باید ترجمه گردند.
 سایر مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس

تعیین وقت سفارت اولین مرحله برای دریافت ویزای سوئیس

اولین مرحله ای که شما برای دریافت ویزای سوئیس باید بگذارنید این است که اقدام به دریافت وقت سفارت سوئیس کنید تا بتوانید با تعیین وقت سفارت در تاریخ مربوط به سفارت این کشور مراجعه کنید و به صورت حضوری مدارک و فرم خود را به این سفارت تحویل دهید تا بتوانید درخواست صدور ویزای سوئیس را ارسال کنید. توجه داشته باشید که برای تعیین وقت سفارت سوئیس کافی است با سایت ویزا تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره های رایگان ما اقدام به دریافت وقت سفارت سوئیس نمایید.

لازم است که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کارشناس قرار داده، بعد از ارائه این اطلاعات منتظر دریافت اولین وقت سفارت از طرف ما شوید. در این مرحله شما می توانید به راحتی و با خیال راحت تا زمان مراجعه حضوری این کلیه مدارک را تحویل سفارت سوئیس دهید. معمولا در چند روز پاسخ شما داده می شود و زمان مراجعه شما به سفارت سوئیس برای شما تعیین می شود که در این تاریخ می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و همینطور مدارکی که دریافت نموده اید به سفارت کشور سوئیس برای دریافت ویزای سوئیس مراجعه کنید.

تعیین وقت سفارت اولین مرحله برای دریافت ویزای سوئیس

ویزای سوئیس با دعوتنامه

برای دریافت دعوت نامه حتما باید به چند نکته بسیار مهم توجه ویژه ای داشته باشید. نکته اول این است که شخصی که اقدام به ارسال دعوت نامه برای شما می کند حتما باید اقامت کشور سوئیس را داشته باشد. نکته دوم این است که این شخص حتما باید از سمت یک شرکت بوده و یا این که از اقوام شخصی شما باشد و با شما رابطه خونی داشته باشد. شخصی که اقدام به دعوت شما کرده است حتما باید دعوت نامه را امضا کند، در صورتی که این دعوت نامه یک دعوت نامه کاری است حتما توجه داشته باشید که مهر شرکت باید بر روی این دعوت نامه وجود داشته باشد. نکته آخری که باید درباره دعوت نامه بدانید این است که این دعوت نامه یا باید به صورت مستقیم برای سفارت کشور سوئیس ارسال شود و یا این که خود شما در زمان مراجعه این دعوت نامه را به سفارت کشور سوئیس تحویل دهید.

نکاتی مهم در خصوص دعوت نامه برای دریافت ویزای سوئیس

سفارت سوئیس در ایران

همانطور که در بخش های قبلی بیان کردیم شما برای دریافت ویزای سوئیس باید به سفارت کشور سوئیس مراجعه کنید.

این سفارت در شهر تهران، منطقه الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن و پلاک 2 واقع شده است که در تاریخی که تعیین شده است می توانید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز که در بخش های قبلی به شما معرفی شد به این سفارت مراجعه کنید. در صورتی که قصد دارید قبل از مراجعه به این سفارت با آن تماس حاصل کنید.

سفارت سوئیس در ایران

چه مدت طول می کشد تا ویزای سوئیس برای ما صادر شود؟

شاید یکی از مهم ترین سوالاتی که تا به این جای مطلب برای شما به وجود آمده باشد این باشد که چه مدت طول می کشد تا ویزای سوئیس برای ما صادر شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از تاریخی که شما مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور تحویل دهید معمولا 10 روز طول می کشد تا این ویزا برای شما صادر شود و برای تحویل ویزا با شما تماس حاصل شود. نکته ای که در این جا وجود دارد این است که این ده روز برای زمان های عادی است، گاهی اوقات ممکن است افراد زیادی تقاضای دریافت ویزای سوئیس را داشته باشند و به همین دلیل سفارت این کشور زمان بیشتری را برای مدیریت کردن این تقاضاها نیاز  دارد، بنابراین در چنین شرایطی ممکن است کمی بیشتر از 10 روز برای صدور ویزای شما زمان لازم باشد. البته گاهی اوقات نیز صدور ویزا کمتر از ده روز به طول می کشد و شما می توانید سریع تر ویزای خود را دریافت کنید.

 چه مدت طول می کشد تا ویزای سوئیس برای ما صادر شود؟

آیا ممکن است صدور ویزا با مشکل رو برو شود؟

بله شرایط مختلفی هستند که ممکن است روند صدور ویزای شما با مشکل رو به رو شود و در واقع درخواست صدور ویزای شما رد شود. در صورتی که شما قبلا تجربه نامناسبی را از سفر به کشورهای خارجی داشته باشید امکان این که صدور ویزای سوئیس برای شما با مشکل رو به رو شود بسیار زیاد خواهد بود. اگر شما نتوانید در روز مصاحبه با افسر مصاحبه در سفارت سوئیس هدف سفر خود به این کشور را به خوبی شرح دهید امکان این که درخواست صدور ویزای شما رد شود بسیار بالا خواهد رفت، بنابراین در زمان مصاحبه سعی کنید به خوبی تمامی نکات و دلایل خود برای سفر به کشور سوئیس را برای افسر مصاحبه بیان کنید.

دلیل دیگری که می تواند برای رد شدن درخواست صدور ویزا وجود داشته باشد عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه ها است، در صورتی که شما تمکن مالی لازم برای سفر به کشور سوئیس و اقامت در این کشور را نداشته باشید نمی توانید ویزای سوئیس را دریافت کنید. اگر مدارک شما جعلی باشند خیلی سریع درخواست صدور ویزای شما رد می شود بنابراین سعی کنید در زمان ارائه مدارک حتما مدارک واقعی خود را به سفارت کشور سوئیس ارائه دهید.

آیا ممکن است صدور ویزا با مشکل رو برو شود؟

اقدام دوباره برای دریافت ویزای سوئیس

شاید شما در ابتدا گمان کنید که در صورتی که تقاضای شما برای دریافت ویزا با شکست رو برو شود می توانید بلافاصله دوباره اقدام به دریافت ویزای سوئیس کنید. توجه داشته باشید که در صورتی که درخواست شما به هر دلیل رد شود شما تا نود روز نمی توانید دوباره اقدام به دریافت ویزای سوئیس کنید و بعد از به اتمام رسیدن این مهلت نود روزه باید دوباره تمامی مراحل دریافت ویزای را انجام دهید.

بنابراین در صورتی که برای سفر به کشور سوئیس عجله دارید سعی کنید که در همان تلاش اول تمامی مشکلات خود را رفع کنید و با اطمینان کامل به سفارت کشور سوئیس مراجعه کنید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این حوزه و آمادگی بیشتر برای مراجعه به سفارت سوئیس می توانید از بخش های مختلف وب سایت ویزا دیدن کنید که مشاوره های بسیار خوبی را در این زمینه به شما ارائه داده است.

اقدام دوباره برای دریافت ویزای سوئیس

نکات مهم برای دریافت ویزای سوئیس

بعد از آن که با شما برای دریافت ویزای سوئیس تماس گرفته شد و شما مطمئن شدید که از طرف سفارت سوئیس برای این کار با شما تماس گرفته اند باید برای دریافت ویزای خود به این سفارت مراجعه کنید. برای دریافت ویزا باید به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

نکته اول این است که از آن جایی که برای دریافت ویزا شما باید اثر انگشت خود را با اثر انگشتی که در روز ارسال درخواست خود ثبت کرده اید تطابق دهید بنابراین به هیچ وجه شخص دیگری را برای دریافت ویزای خود نفرستید که با این کار مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آمد.

نکته بعدی این است که در صورتی که برای فرزند زیر 18 سال خود درخواست ویزا کرده اید حتما باید در روز تحویل ویزا خود شما نیز به همراه فرزند خود حضور داشته باشید.

نکات مهم برای دریافت ویزای سوئیس

چند نکته بسیار مهم ویزای سوئیس

در برخی از کشورها امکان دریافت ویزای سوئیس به صورت آنلاین وجود دارد اما توجه داشته باشید که این امکان برای افرادی که اقامت کشور ایران را دارند وجود ندارد، بنابراین حتما باید به صورت حضوری به سفارت کشور سوئیس مراجعه کنید تا بتوانید اقدام به دریافت ویزای سوئیس کنید.

نکته بعدی که باید بدانید این است که حتما سعی کنید 90 روز قبل از تاریخی که مد نظر خود دارید برای دریافت ویزای کشور سوئیس اقدام کنید، به دلایل مختلف مدت زمان صدور ویزا و همینطور آماده کردن مدارک مورد نیاز ممکن است طول بکشد که در صورتی که دیرتر اقدام کنید ممکن است نتوانید که در تاریخی که مد نظر دارید ویزای سوئیس را دریافت کنید.

نکته بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که حتما سعی کنید قبل از به اتمام رسیدن مهلت ویزای سوئیس خاک کشور سوئیس را ترک کنید، در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاید. در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکلی در کشور سوئیس هم می توانید به سفارت کشور ایران در این کشور مراجعه کنید.

چند نکته بسیار مهم ویزای سوئیس

استفاده از خدمات وب سایت ویزا

یکی از بهترین وب سایت های داخلی که خدمات فوق العاده ای را به افرادی که قصد دریافت ویزای سوئیس دارند ارائه می دهد وب سایت ویزا است که امکانات بسیار خوبی را برای شما فراهم کرده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دریافت انواع مختلف ویزای سوئیس را دارید به شما توصیه می کنیم حتما از بخش های مختلف این وب سایت دیدن کنید و از مشاوره های تیم فنی ما نهایت بهره را ببرید. ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید به راحت ترین روش ممکن اقدام به دریافت ویزای کشور سوئیس کنید و سفری راحت را به این کشور داشته باشید.

استفاده از خدمات وب سایت ویزا

نکات پایانی و جمع بندی

به صورت کلی روند دریافت ویزای این کشور ممکن است در ابتدا برای شما کمی سخت به نظر برسد ولی فراموش نکنید که شما می توانید با کمک گرفتن از وبسایت ویزا به راحتی این کار را انجام دهید. شما بعد از دریافت ویزای این کشور می توانید به راحتی به کشور سوئیس سفر کنید ولی حتما به این نکته توجه داشته باشید که سعی کنید همیشه پاسپورت و ویزای خود را به همراه داشته باشید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی بتوانید به راحتی مشکل را حل کنید، در صورت بروز مشکلات بزرگتر نیز می توانید از سفارت ایران در  این کشور کمک بگیرید.

سوالات متداول درخصوص ویزای سوئیس

دریافت ویزای سوئیس چقدر زمان نیاز دارد؟

از زمان تحویل مدارک به سفارت سوئیس بین دو تا سه هفته جهت دریافت ویزای سوئیس زمان نیاز دارد

ترجمه مدارک درخواست ویزای سوئیس به چه صورت باید باشد؟

مدارک به زبان انگلیسی و فقط ترجمه رسمی باشد

مقدار تمکن مالی و گردش حساب جهت درخواست ویزای سوئیس چقدر باشد؟

عد مشخصی از طرف سفارت اعلام نشده است ولی بهتر است بالای 70 میلیون تومان باشد.

آیا درخواست ویزای تضمینی امکانپذیر است؟

خیر، هیچک.نه تضمینی در خصوص ویزای سوئیس وجود ندارد.

هزینه ویزای سوئیس چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای سوئیس 60 یورو + هزینه کارگزار و در صورتی که از خدمات ویزای سوئیس مجموعه سایت ویزا استفاده نمایید کارمزد شرکت نیز اضافه میگردد

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!