ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس | مدارک لازم – مراحل دریافت – تعیین وقت سفارت

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ویزای توریستی سوئیس

در این مقاله قصد داریم در میان انواع ویزاهای کشور سوئیس به معرفی ویزای توریستی سوئیس بپردازیم، کسانی که قصد سفر توریستی به کشور سوئیس را دارند باید ویزای توریستی سوئیس را پیش از سفر دریافت کنند.

سوئیس

سوئیس یکی از قطب های گردشگری جهان محسوب می شود، سوئیس کشوری است که در غرب اروپا واقع شده است و کشورهای آلمان، اتریش، لیختن اشتاین، فرانسه و ایتالیا همسایه آن هستند. این کشور جمعیتی در حدود ۷٫۵ میلیون نفر دارد، از لحاظ اقتصادی سوئیس یک کشور پیشرفته محسوب می شود و در بین کشورهای دنیا نیز کشوری ثروتمند است، برای سفر به سوئیس با توجه به نوع سفر خود باید ویزای سوئیس را دریافت کنید در این مقاله به معرفی ویزای توریستی سوئیس خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس

انواع ویزای سوئیس

پیش از پرداختن به ویزای توریستی سوئیس قصد داریم که به معرفی انواع ویزای این کشور بپردازیم، ویزای سوئیس از نوع ویزای شنگن است و به همین منظور برای سفر به این کشور باید از سفارت سوئیس تقاضای دریافت ویزای شنگن را داشته باشید به طور کلی ویزای شنگن به ۴ دسته تقسیم می شود که عبارت اند از:

 • ویزای A شنگن: در داخل فرودگاه برای شخص ویزا صادر می گردد و تنها شخص می تواند از فرودگاه منطقه شنگن به کشوری غیر از منطقه شنگن برود.
 • ویزای B شنگن: این ویزا که به ویزای عبور نیز معروف است معمولا برای عبور زمینی از منطقه شنگن به منطقه خارج از شنگن دریافت می شود.
 • ویزای C شنگن: یکی از انواع متداول ویزاهای شنگن و ویزای سوئیس است که به منظور دریافت ویزای توریستی سوئیس نیز باید این نوع ویزا دریافت شود که اعتبار آن در حدود ۹۰ روز است.
 • ویزای D شنگن: از این ویزا به نام ویزای ملی یاد می شود و مناسب برای کسانی است که می خواهند مدت طولانی در سوئیس بمانند و در طول سال چندین بار اجازه ورود و خروج به سوئیس را داشته باشند این ویزا مناسب برای تجار و بازرکانان است.

ویزای توریستی سوئیس

در میان انواع ویزای سوئیس با توجه به نوع سفر، ویزای توریستی سوئیس یکی از آن ها است از مهم ترین ویزاهای سوئیس می توانیم به ویزای کاری سوئیس، ویزای تجاری سوئیس، ویزای تحصیلی سوئیس، ویزای پزشکی سوئیس و همچنین ویزای نمایشگاهی سوئیس اشاره کنیم. ویزای توریستی سوئیس از مهم ترین ویزاهای سوئیس مطرح می شود که در طول سال گردشگران زیادی از گوشه و کنار جهان تقاضی ویزای توریستی سوئیس را دارند

همان طور که گفته شد برای دریافت ویزای توریستی سوئیس لازم است که در خواست ویزای نوع C شنگن را بدهید، کشور سوئیس از لحاظ جاذبه های گردشگری در سطح خوبی قرار دارد و یکی از کشورهایی است که در جذب توریست و گردشگر پیشتاز است با دریافت ویزای توریستی سوئیس می توانید از بسیاری از جاذبه های گردشگری و تفریحی این کشور دیدن کنید.

از مهم ترین جاذبه های گردشگری سوئیس می توانیم به آپنزل (Appenzell)، تیچینو (Ticino)، لوسرن (LucerneInterlaken، زرمات (Zermatt)، ژنو (Geneva)، سنت موریتز (St. Moritz)، بازل (Basel)، زوریخ (Zürich)، برن (Bern) و … اشاره کنیم.

ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی سوئیس

برای دریافت ویزای توریستی سوئیس به مانند سایر ویزاهای سوئیس لازم است که مدارکی ارائه شود این مدارک عبارتند از:

 • اصل پاسپورت که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و از آن دو سری کپی گرفته شود.
 • ۲ قطعه عکس ۳ در ۴، تمام رخ، رنگی و با زمینه سفید.
 • اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن.
 • ارائه برگه یا تاییدیه رزرو بلیط هتل.
 • ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما تهران – سوئیس
 • درصورتی که متقاضی ملکی دارد سند مالکیت آن را به همراه کپی از تمام صفحات آن ارائه دهد.
 • حساب بانکی که در آن حداقل ۵۰ میلیون تومان موجود می باشد.
 • ارئه پرینت از تراکنش های ۳ ماه آخر سال بانکی.

مدارک شغلی برای ویزای توریستی سوئیس

برای دریافت ویزای توریستی سوئیس لازم است که یک سری از مدارک شغلی نیز ارائه شود و در واقع شما باید متناسب با شغل خود مدارک را ارائه دهید.

 • اگر دانشجو هستید لازم است که کارت بین المللی دانشجویی را ارائه دهید.
 • اگر از اعضای هیات علمی هستید از حکم استخدامی اعضای هیئت علمی کپی ارائه دهید.
 • صاحبان شرکت های خصوصی از جمله مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره از روزنامه رسمی شرکت و تغییرات احتمالی آن کپی ارائه دهند.
 • کسانی که در بخش دولتی کار می کنند از آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی کپی ارائه دهند.
 • کارمندان بخش خصوصی نیز لازم است که گواهی اشتغال به کار و گواهی سابقه بیمه از یک سال پیش را ارائه دهند.
 • کسبه نیز از جواز کسب و کارت بازرگانی کپی ارائه دهند.

نکته مهم: لازم است که ترجمه تمامی مدارک به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی باشد.

ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس

مراحل دریافت ویزای توریستی سوئیس

برای دریافت ویزای توریستی سوئیس لازم است که مراحلی را طی کنید در ابتدا باید فرم درخواست ویزا را پر کنید و هزینه آن را پرداخت نمایید، سپس درخواست وقت سفارت سوئیس کنید و برای شما زمان مصاحبه و تحویل مدارک در سفارت سوئیس تعیین می شود. شما در وقت سفارت سوئیس مدارک اصل را باید به همراه ترجمه آن ها ارائه دهید. شخص متقاضی ویزای توریستی سوئیس اگر بیش از ۱۲ سال سن داشته باشد لازم است که در وقت سفارت سوئیس حضور داشته باشد. به طور معمول مدت زمانی که برای صدور ویزای توریستی سوئیس طول می کشد در حدود ۱۰ روز است.

تعیین وقت سفارت برای ویزای توریستی سوئیس

همان طور که گفته شد یکی از مراحل اخذ ویزای توریستی سوئیس، تعیین وقت سفارت سوئیس است. شرط اول برای دریافت ویزای توریستی گرفتن وقت قبلی از سفارت سوئیس است. برای گرفتن وقت سفارت این کشور می توانید در ساعات کاری در طول هفته به سفارت سوئیس مراجعه کنید و یا با شماره های تلفن سفارت تماس بگیرید تا وقت سفارت برای ویزای توریستی سوئیس تعیین شود.

شاید سوالی که در اینجا پرسیده شود این باشد که در وقت سفارت سوئیس چه اقداماتی انجام می شود؟ در وقت سفارت سوئیس برای همه انواع ویزاها لازم است که شما مدارک لازم را تحویل سفارت دهید و از شما انگشت نگاری و مصاحبه گرفته خواهد شد. اگر شما برای اعضای خانواده کم تر از ۱۲ سال نیز می خواهید ویزای توریستی سوئیس بگیرید لازم نیست که این افراد به منظور انگشت نگاری در وقت سفارت سوئیس حضور داشته باشند.

نکاتی در رابطه با دریافت ویزای توریستی سوئیس

 • بعد از بررسی مدارک در حدود ۱۰ روز طول می کشد تا ویزای توریستی سوئیس صادر شود.
 • حداقل زمانی که شما قبل از تعیین وقت سفارت لازم دارید ۴۵ روز است و باید زمان سفر خود را با آن تنظیم کنید.
 • همه کسانی که بیشتر از ۱۲ سال سن دارند باید درخواست جداگانه ای برای صدور ویزای توریستی سوئیس بدهند و همچنین جهت انگشت نگاری در وقت سفارت سوئیس حضور داشته باشند.
 • حداقل زمانی که برای گرفتن وقت سفارت لازم است، ۵۰ روز می باشد.

هزینه دریافت ویزای توریستی سوئیس

به دلیل این که بسیاری از تقاضاهایی که برای صدور ویزای توریستی سوئیس می شود از نوع ویزای C شینگن است، هزینه آن ها به شرح ذیل است:

 • افرادی که بیشتر از ۱۲ سال سن دارد در حدود ۶۰ یورو پرداخت می کنند.
 • برای کودکانی که سن آن ها بین ۶ تا ۱۲ سال است به ازای هر نفر در حدود ۳۵ یوور دریافت می شود.
 • کودکان زیر ۶ سال نیازمند پرداخت هزینه برای ویزای توریستی سوئیس نیستند.

در صورتی که در دریافت ویزای توریستی کشور سوئیس موفق نشدید، مبلغ گرفته شده پس داده نمی شود.

ویزای توریستی سوئیس
ویزای توریستی سوئیس

اطلاعات کلی از سفارت سوئیس

برای دریافت وقت سفارت سوئیس به منظور اخذ ویزای توریستی این کشور به آدرس تهران، الهیه، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۲ مراجعه کنید.

روزها و ساعات کاری سفارت سوئیس: شنبه تا پنج شنبه ۷:۳۰ تا ۱۵:۳۰ می باشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های برن سوئیس یکی از کشورهای اروپایی بسیار زیبا می باشد که سالانه افراد زیادی اقدام به سفر به...

وقت سفارت سوئیس سفارت سوئیس یکی از سفارت های موجود در ایران می باشد؛ که خدمات ویزایی و سیاسی را...

تور ژنو ژنو یکی از شهرهای بسیار دیدنی در اروپا است که هر ساله گردشگران بسیاری به قصد تفریح و...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر