ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس | روند دریافت – مدارک مورد نیاز

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

ویزای تحصیلی سوئیس

مهاجرت به سوئیس دشوار است زیرا این کشور شرایط رفاهی فوق العاده ای دارد و عده زیادی برای تحصیل و زندگی تصمیم می گیرند که به این کشور سفر کنند. ویزای تحصیلی سوئیس نیز با توجه به شرایط و قوانینی به فرد متقاضی داده می شود و فرد باید قبل از آن برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور اقدام کند تا در روند صدور ویزای او مشکلی پیش نیاید. کشور سوئیس را از امن ترین کشورها در دنیا می دانند زیرا مقدار جرم در آن کم است و امنیت بالایی دارد. در این مقاله به بررسی ویزای سوئیس خواهیم پرداخت تا با اطلاعات کافی برای دریافت آن اقدام نمایید.

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

عده زیادی از افراد علاقه مند به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند که مدرک معتبر ارائه می دهد و سعی می کنند بورسیه تحصیلی آن را دریافت کنند. در هر سال تعداد زیادی ویزای تحصیلی برای این افراد صادر می شود که ویزای سوئیس یکی از انواع مهم آن است و برای دریافت آن باید قواعدی را مد نظر قرار داد. خدمات و امکانات رفاهی خوب در زمینه تحصیل در کشور سوئیس تقاضا برای ویزای تحصیلی آن را با افزایش رو به رو کرده است و برای تمام مقاطع تحصیلی در این کشور می توان ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت کرد با ویزای تحصیلی سوئیس قادر خواهید بود که بعد از اتمام تحصیل خود و با توجه به کارایی که دارید در این کشور اقامت دائم را دریافت کنید. برای تحصیل در رشته های مختلف ویزای تحصیلی سوئیس صادر می شود و برای دریافت آن باید تلاش زیادی داشته باشید تا بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

شرایط کار کردن بعد از دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

با توجه به قانون کار کشور سوئیس افرادی که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت می کنند با در نظر گرفتن مقطع تحصیلی خود قادر خواهند بود چند ساعت در هفته فعالیت های کاری داشته باشند، هم چنین این افراد بعد از دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای ورود همراه به این کشور می توانند درخواست دهند. سوئیس هزینه زندگی بالایی دارد از این رو برای دریافت ویزا و اقامت در این کشور باید تمکن مالی خوبی داشته باشید.

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

آشنایی با کشور سوئیس و دانشگاه های آن

سوئیس کشوری در قاره اروپا است که جمعیت آن ۷،۵۰۰،۰۰۰ نفر است که سبب شده است به کشوری پر جمعیت در بین کشورهای اروپایی تبدیل شود. زوریخ بزرگ ترین شهر در سوئیس است که دانشگاه های معروفی در آن قرار دارند و عده زیادی هر ساله برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس و رفتن به این دانشگاه ها درخواست می دهند. دانشگاه های معروفی در سوئیس وجود دارد که در سطح بین المللی رتبه بالایی دارند. علاوه بر این سوئیس دارای دانشگاه هایی چون بازل، لوزان، انستیتو تکنولوژی فدرال سوئیس، برن و ژنو می باشد که می توان به آن ها اشاره کرد. هر ساله عده زیادی برای تحصیل در این دانشگاه ها درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را می دهندد.  فردی که متقاضی ویزای تحصیلی سوئیس است باید جایگاه خوبی در زمینه علمی داشته باشد و معمولاً افرادی که انتخاب می شوند دارای چندین مقاله و یا نوآوری هستند. توجه به این نکات برای دریافت بورسیه و ویزای تحصیلی سوئیس لازم خواهد بود. افرادی که از دانشگاه های دولتی این کشور بورسیه می شوند کمک هزینه هایی را برای تحصیل در مقاطع مختلف دریافت می کنند و برای خرج هزینه های تحصیل خود با مشکلات کمتری روبه رو خواهند بود. جهت اخذ ویزای سوئیس باید وقت سفارت سوئیس رزرو گردد.

شرایط تحصیلی در کشور سوئیس

شرایط رفاهی کشور سوئیس بالا است و این مورد در زمینه تحصیل ۲ برابر بهتر است، از این رو است که دریافت ویزای تحصیلی سوئیس سخت می باشد. کشور سوئیس بورسیه های تحصیلی خود را به صورت محدود صادر می کند و بیشتر برای مقطع دکترا این بورسیه را ارائه می دهد. شرایط عالی تحصیلی در این کشور سبب می شود افرادی که این ویزا را دریافت می کنند را، افراد خوش شانسی بدانند. افرادی که بورسیه و ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت می کنند بعد از اتمام دوره تحصیلی خودشان مدرک بین المللی دریافت می کنند و رتبه علمی آن ها بالا خواهد رفت که بسیار عالی خواهد بود.

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس برای مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئیس دوره ۴ ساله ای است که متقاضیان باید برای ورود به آن مدرک دیپلم را داشته باشند و به دنبال دریافت ویزای تحصیلی این کشور باشند. در این دوره تحصیلی درس ها به زبان آلمانی و فرانسوی تدریس می شود و فرد بهتر است که مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 را در ایران کسب کرده باشد و سپس برای تحصیل به سوئیس مهاجرت کند. با داشتن این مدرک دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای شما راحت تر خواهد بود و سفارت راحت تر برای دادن این ویزا متقاعد می شود. افرادی که قصد دارند مهاجرتی موقت به یکی از کشورهای اروپایی داشته باشند، سوئیس می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. این کشور بیشتر بورسیه های خود را به صورت محدود برای مقطع دکترا ارائه می دهد و شانس دریافت ویزای سوئیس بسیار پایین است.

ویزای تحصیلی سوئیس برای مقطع دکترا

کشور سوئیس برای پذیرش دانشجویان دکترا همانند دیگر کشورها توجه خاص تری نشان می دهد و برای آنکه دانشجویان این مقطع در طول تحصیل شرایط خوبی داشته باشند شرایط ویژه ای برای پرداخت مخارج تحصیلی آن ها قرار داده است، از این رو عده زیادی خواهان دریافت این بورسیه هستند و بعد از دریافت بورسیه باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دانشجویان این مقطع به ۲ حالت در کشور سوئیس به تحصیل می پردازند یا به صورت بورسیه تحصیلی و یا به حالتی که شخص دانشجو خودش شهریه را پرداخت نماید. تحصیل در حالت دوم هم شرایطی مانند پذیرش در مقطع فوق لیسانس دارد. دانشجویان ایرانی برای تحصیل در مقطع دکترا و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس تلاش بسیار می کنند زیرا حقوق ماهانه ای که برای این مقطع در نظر گرفته شده است ۲۰۰۰ دلار است که رقابت را بسیار سخت کرده است.

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

روند دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس باید قواعدی را در نظر بگیرید. در ابتدا فرد باید درخواستی برای دریافت بورسیه از دانشگاه مورد نظر خودش ارائه دهد. دانشگاه نیز سوابق تحصیلی فرد را بررسی می کند و رزومه علمی او را در نظر می گیرد و اگر مورد تأیید او باشد، فرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کند. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی سوئیس با توجه به پایان دوره تحصیل خواهد بود و اگر دانشجویی قصد دارد به صورت دائم در این کشور اقامت کند باید قبل از تمام شدن مدت اعتبار ویزای خود در خواست خودش را ارائه دهد و برای این منظور اقدام کند.

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت که این مدارک به شرح ذیل خواهد بود:

•           ارائه مدارک شناسایی و کپی از تمام صفحات آن ها به همراه ترجمه

•           ارائه ۳ قطعه عکس که بدون عینک و آرایش باشد

•           ارائه مدارک بانکی و مالی که تمکن مالی فرد اثبات شود

•           ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه

•           ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد

ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط سوئیس کشور سوئیس به عنوان یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای قاره اروپا شناخته شده است. فروش بلیط...

ویزای تجاری سوئیس کشور سوئیس از کشورهای اقتصادی در جهان می باشد و از این رو بازرگانان زیادی به این...

ویزای توریستی سوئیس در این مقاله قصد داریم در میان انواع ویزاهای کشور سوئیس به معرفی ویزای توریستی سوئیس بپردازیم،...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر