ویزای تجاری سوئیس

ویزای تجاری سوئیس | مدارک لازم – هزینه اخذ – مراحل اخذ

۳۰ خرداد ۱۳۹۷

ویزای تجاری سوئیس

کشور سوئیس از کشورهای اقتصادی در جهان می باشد و از این رو بازرگانان زیادی به این کشور سفر می کنند و ویزای تجاری سوئیس از اصلی ترین مدارک جهت ورود به این کشور است. که شما می توانید ویزای تجاری سوئیس خود را از سفارت سوئیس  تهیه کنید.

ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس

کشور سوئیس

کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین و مهم ترین کشور در جهان می باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی حرف اول را در منطقه می زند. این کشور در بین کوه های آلپ قرار گرفته است و از طرفی با دریاچه ژنو مجاورت دارد. این کشور دارای مناطق تاریخی و طبیعی فوق العاده ای می باشد که رتبه بالایی را در بین کشورهای توریست پذیر کسب کرده است این کشور به داشتن شکلات های خوشمزه اش معروف است پایتخت این کشور شهر برن می باشد. تمام سازمان ها و موسسه های مهم دنیا از جمله اجلاس ژنو و سازمان ملل متحد در این کشور مستقر شده اند؛ و به همین دلیل این کشور از معروف ترین و مشهورترین کشورهای دنیا به شمار می آید.

برای دریافت وقت سفارت سوئیس میتوان بطور آنلاین اقدام کرد. کشور سوئیس یکی از کشورهای تاریخی می باشد؛ و از کشور های است که در گذشته کشاورزی زیادی داشته است و از آن به عنوان کشور کشاورزی یاد می کنند. کشور سوئیس مرکز بانکی کل دنیا می باشد؛ و دارای نقش مهم در کل جهان در این زمینه است؛ سوئیس تنها کشوری است که چهار زبان اصلی از جمله آلمانی و ایتالیایی و فرانسوی و رومانش در آن استفاده می شود.

ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس

جاذبه های کشور سوئیس

کشور سوئیس به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار ارزشمندی جزئی از کشورهایی است که سالانه میلیون ها نفر گردشگر به این کشور سفر می کنند. کشور سوئیس دارای کوه های سر به فلک کشیده و زیبا است که زمینه مناسب برای گردشگری ورزشی و تفریحات زمستانی را برای گردشگران ماجراجو و علاقه مند فراهم می کند و به عنوان قطب ورزش های زمستانی در جهان شناخته می شود؛  این کوه های زیبا در میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است.

لوسرن شهری است در مرکز سوئیس که یکی از شهرهای دیدنی سوئیس به شمار می رود؛ و دارای مراکز خرید سوغاتی بی‌شماری می باشد که هر گردشگر را وسوسه می‌کند تا به این شهر سفر کند. زرمات یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری دیگر می باشد. این منطقه عاری از هر گونه وسیله نقلیه است و زیبایی های طبیعی خیره کننده و جذابی دارد. گردشگران در این منطقه به پیاده رویی و کوهنوردی می پردازند. ژنو هم یکی از گران ترین شهرهای دنیا است که در کنار دریاچه ژنو واقع شده است و از مهم‌ترین مناطق گردشگری کشور سوئیس می باشد.

ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس

انواع ویزای سوئیس

کشور سوئیس عضو کشورهای شنگن می باشد بنابراین برای سفر کردن به این کشور با اهداف مختلف حتما باید ویزای شنگن را دریافت کنید. انواع ویزای سوئیس که عبارت‌اند از ویزای توریستی که برای گردشگرانی که به قصد تفریح و بازدید وارد این کشور می شوند داده می شود. ویزای عبور هم یکی دیگر از ویزا ها است که مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و به مقصد خود برسد. ویزای ترانزیتی هم ویزای دیگری است که مسافر حق ندارد از فرودگاه خارج شود و باید در فرودگاه منتظر پرواز خود بماند؛ و آخرین ویزای سوئیس ویزای بلند مدت است که ممکن است ویزای تجاری و تحصیلی و درمانی و غیره باشد. این ویزا برای مدت بلندتری به مسافرین داده می شود؛ و از مهم‌ترین آن ها ویزای تجاری می باشد؛ که ایرانی های بسیاری در حال حاضر به اخذ ویزای تجاری سوئیس اقدام می کنند؛ که برای قصد تجارت و بازرگانی حتما باید ویزای تجاری سوئیس را دریافت کنید. برایاخذ ویزای سوئیس حتما باید وقت سفارت سوئیس را رزرو نمایید.

ویزای تجاری سوئیس

ویزای تجاری سوئیس یکی از مهم ترین ویزاهای سوئیس می باشد. مسافران برای فعالیت های تجاری و بازرگانی خود حتما باید ویزای تجاری را از کشور مبدأ خود تهیه کنند؛ افراد خواهان این نوع ویزا می توانند از طریق سفارت خانه سوئیس در تهران  اقدام به گرفتن ویزای تجاری سوئیس کنند. شما بدون داشتن ویزای تجاری سوئیس اجازه ورود به خاک سوئیس را نخواهید داشت؛ و از آن جایی که ویزای تجاری سوئیس از بلند مدت ترین ویزاهای سوئیس می باشد بنابراین در هنگام صدور این ویزا حساسیت زیادی را به خرج می دهند و شما نیز باید تمامی مراحل اخذ آن را با دقت به اتمام برسانید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری سوئیس

برای دریافت ویزای تجاری سوئیس مسافران محترم باید تمام مدارک خواسته شده را بدون کم و کاستی به سفارت سوئیس ارائه دهند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری سوئیس داشتن اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و نیز نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی و فرم درخواست ویزا می باشد. همچنین ارائه کارت ملی و شناسنامه الزامی است.

از دیگر مدارک لازم عکس رنگی ۶ در ۴ با پس زمینه سفید و نیز داشتن بیمه مسافرتی و رزرو هتل و بلیط هواپیما و گواهی بازنشستگی و پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی می باشد. تمامی مسافران باید تمامی این مدارک را به صورت کامل تهیه کنند؛ زیرا اگر یکی از این موارد کم باشد شما در اخذ ویزای تجاری سوئیس دچار مشکل خواهید شد؛  بنابراین نخواهید توانست در موقع لزوم به سوئیس سفر کنید.

هزینه اخذ ویزای تجاری سوئیس

هزینه های اخذ ویزا برای کشور سوئیس زیاد نمی باشد؛ و هزینه اخذ ویزای تجاری سوئیس نیز در حدود ۵۰ یورو است؛ که شما این هزینه را در محل سفارت به‌صورت نقدی پرداخت می کنید. مسافرین فقط هزینه مربوط به اخذ ویزا را پرداخت خواهند کرد و هزینه مازاد دیگری از مسافران گرفته نخواهد شد. البته مسافرانی که قصد دارند به سوئیس سفر کنند باید به این هزینه ها توجه زیادی نکنند تا کارهای اخذ ویزای به تاخیر نیفتد. با این حال بسیاری از مسافران اظهار می‌دارند که این هزینه ها زیاد بوده است که در هر صورت این مبلغ را سفارت تعیین می کند؛ و شما مجبور به پرداخت آن مبلغ می باشید در ضمن تحت هر شرایطی این مبالغ باز گردانده نمی شود.

مراحل اخذ ویزای تجاری سوئیس

برای گرفتن ویزای تجاری باید چند مرحله حساس و مهم را پشت سر بگذارید. مراحل اخذ ویزای تجاری سوئیس بسیار مهم می باشد. در مرحله اول باید مدارک اولیه را به صورت کامل آماده کنید و به صورت حضوری به سفارت سوئیس ببرید؛ و بعد از تحویل دادن مدارک باید وقت سفارت سوئیس را برای مصاحبه سوئیس بگیرید؛ و در زمان تعیین شده و حتما به موقع در سفارت حضور داشته باشید و سعی کنید با ظاهری مناسب و آراسته در سفارت حضور داشته باشید؛ و حتما از مدارک خود کپی بردارید؛ و همیشه تا آخر سفرهمراه خود داشته باشید.

ویزای تجاری سوئیس
ویزای تجاری سوئیس

زمان لازم برای اخذ ویزای تجاری سوئیس

به دلیل تقاضای بیش از حد مسافران برای سفر به این کشور گرفتن ویزای تجاری سوئیس از این کشور زمان بر خواهد بود؛ و مسافرینی که قصد سفر تجاری به این کشور را دارند باید از ماه ها قبل اقدام به تهیه ویزای مربوطه کنند. کل مدت اخذ ویزای تجاری سوئیس حدود ۶ هفته می باشد. البته این مدت به شما نیز بستگی دارد. شما برای این که زودتر بتوانید ویزای خود را دریافت کنید باید مدارک خود را تمام و بدون نقص تحویل سفارت بدهید؛

در صورت داشتن نقص در مدارک قطعاً زمان بیشتری را برای اخذ ویزای تجاری سوئیس لازم خواهد بود؛ و باید به صورت مرتب با سفارت سوئیس در ارتباط باشید و در صورت وجود مشکلی سریع اقدام به حل آن مشکل نمایید. در کل اخذ ویزای سوئیس یکی از زمان بر ترین ویزاهای موجود در جهان می‌باشد و کشور سوئیس به سادگی کشورهای دیگر ویزای سوئیس صادر نمی‌کند.

مشکلات موجود در اخذ ویزای تجاری سوئیس

گاها با این که تمام مراحل اخذ ویزا را ممکن است به درستی طی کرده باشید ولی هنوز موفق به اخذ آن نشده باشید در این مواقع باید علت را جویا شوید که به احتمال قوی مشکل در هنگام مصاحبه به وجود آمده است و شما نتوانسته اید مأمور مصاحبه کننده را از قصد سفر خود به طور کامل قانع کنید. و یا بنا به تشخیص مامور مصاحبه کننده شما دارای قدرت مالی کافی نبوده اید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت سوئیس کشور سوئیس با داشتن فرصت های پیشرفت عالی در زمینه های کاری، تحصیلی و زندگی باعث شده است...

شهر ژنو یکی از زیباترین و پربازدیدترین شهرهای سوئیس می باشد که در حاشیه دریاچه ی ژنو نیز واقع شده...

وقت سفارت سوئیس سفارت سوئیس یکی از سفارت های موجود در ایران می باشد؛ که خدمات ویزایی و سیاسی را...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر