ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزای ایران جهت افراد مالایی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزا در واقع اجازه حضور اتباع کشور خارجی برای هدفی خاص در کشور مقصد می باشد. کشور های مختلفی در همین راستا به ارگان های خود اجازه حضور برخی مهاجران از سایر کشور ها را به کشور خود می دهند. ویزای ایران از جمله ویزاهایی است که اتباع کشور ها با استفاده از سفارت کشور ایران در کشور مبدا اقدام به اخذ آن می کنند. اتباع کشور مالا یکی از کشور هایی هستند که درخواست های زیادی برای اخذ ویزای ایران دارند. در اینجا راجع به اخذ ویزا و شرایط اقامت اتباع مالا در کشور ایران صحبت خواهیم کرد.

ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزای ایران جهت افراد مالایی

انواع ویزای ایران

تنوع ویزا با توجه به گوناگونی هدف سفر زیاد می باشد. ویزا در ایران و هر کشوری دارای چند نوع می باشد. این دسته بندی متناسب با هدف سفر شما به کشور مقصد می تواند متفاوت باشد. به صورت کلی ویزاها به ۷ دسته تقسیم می شوند. ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای خانوادگی و ازدواج، ویزای پزشکی از انواع ویزای ایران می باشد. اخذ ویزای ایران در هر یک از حالات بالا دارای شرایط و قوانین خاص خود است که با توجه به کاربرد هر یک متفاوت می باشد. ویزا ایران به صورت توریستی از جمله ویزا های پرطرفدار برای اتباع کشور های مختلف به ویژه کشور مالا می باشد.

ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزای ایران جهت افراد مالایی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران

مدارک لازم برای اخذ ویزا عبارتند از اسکن گذرنامه مهمان به صورت رنگی، اسکن عکس گذرنامه در ابعاد (۴*۶)، اسکن صفحه اول شناسنامه میزبان و تکمیل فرم های مشخصات میزبان و مهمان می باشد. اخذ ویزای ایران به صورت کاری یا تحصیلی نیاز به ارائه مدارک خاص خود را دارد. فرم مشخصات را می توانید هم از سایت سفارت ایران و یا به صورت حضوری از سفارت ایران در هر کشوری دریافت کنید.

ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزای ایران جهت افراد مالایی

مراحل اخذ ویزای ایران

اخذ ویزای هر کشوری مراحل اداری خاص خود را دارد. با توجه به شرایط ویزا درخواستی و سوابق فرد درخواست کننده این فرآیند ممکن است در حدود یک ماه طول بکشد. اولین مرحله در فرآیند اخذ ویزای ایران تکمیل فرم مشخصات میزبان و ارسال آن به سفارت می باشد. این فرم ها در سایت سفارت ایران در هر کشوری موجود می باشد. دومین مرحله تکمیل فرم مشخصات مهمان یا مهمانان و ارسال آن به سفارت ایران است. این فرم را نیز هم به صورت حضوری از سفارت و هم به صورت اینترنتی از سایت سفارت می توانید دریافت کنید. پس از تکمیل این دو فرم و تحویل مدارک ذکر شده به سفارت ایران در هر کشوری باید منتظر کد تایید دریافت ویزا باشید. این مرحله در حدود ۴ تا ۱۰ روز طول می کشد. شما می توانید کد تاییدیه ویزای خود را در پرتال شخصی خود در سفارت و یا ایمیل خود ببینید. پس از دریافت این کد شما طی ۳ تا ۱۰ روز آینده وقت دارید تا با در دست داشتن گذرنامه و کد تاییدیه ویزا به سفارت ایران رفته و ویزا ایران خود را دریافت کنید. مدت زمان الصاق ویزا بر روی گذرنامه در حدود ۱۵ روز کاری به طول می انجامد. البته این زمان با توجه به شرایط سفارت می تواند کمتر یا بیشتر شود.

ویزای ایران جهت افراد مالایی

ویزای ایران جهت افراد مالایی

اخذ ویزای ایران با استفاده از دعوت نامه

یکی از راه های ساده و بی دردسر برای اخذ ویزای ایران دریافت دعوت نامه از طرف فرد یا شرکت خاص می باشد. دعوت نامه در واقع نامه ای است که از طرف خویشان و یا خانواده شما در کشور مقصد و یا ارگان و شرکتی خاص که قصد جذب شما را به عنوان نیروی کار دارد، به شما داده می شود. دعوت نامه در واقع ضمانتی است که از طرف فرد یا گروهی در کشور مقصد برای فرد مورد نظر ارسال می شود تا نسبت به دادن ویزا و مهیا کردن شرایط اقامت برای فرد تسهیلاتی قائل شوند.

مطمئنا وجود دعوت نامه به هر شکل در تسریع و بهبود روند گرفتن ویزای ایران به شما بسیار کمک خواهد کرد. دعوت نامه ها می تواند به صورت های مختلفی از جمله کاری یا تحصیلی برای فرد مورد نظر ارسال شود که البته برای ورود به کشور مقصد نیاز به اخذ ویزای مورد نظر را دارید.

نکات مهم در اخذ ویزای ایران

در اینجا به نکات و شرایط برای اخذ ویزای ایران اشاره می کنیم. اگر برای شما زمان اهمیت دارد و فرصت کمی دارید، می توانید محل اخذ ویزای ایران خود را فرودگاه مقصد یعنی فرودگاه امام بزنید. صدور ویزا فرودگاهی یا فوری برای اتباع کشور های هندوستان، پاکستان، عراق، افغانستان، بنگلادش و کلمبیا امکان پذیر نمی باشد.  توجه کنید که اتباع آمریکایی، انگلیسی و کانادایی برای دریافت ویزای توریستی ایران باید حتما در قالب تور های گردشگری اقدام به اخذ ویزا کنند.

به طور کلی ویزای ایران برای اتباع کشور های مختلف با توجه به روابط دیپلماتیک با کشور مورد نظر متفاوت است. ویزا ایران به صورت توریستی ۳ ماه اعتبار دارد ولی اتباع کشور های خارجی ۳۰ روز فرصت اقامت در کشور مقصد را دارند. البته این میزان با موافقت وزارت امور خارجه ایران می تواند تا ۶۰ روز تمدید پیدا کند. برای اتباع کشور افغانستان، پاکستان و بنگلادش دعوتنامه به هیچ شکلی صادر نمی شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

جهت اخذ ویزای ایران جهت اتباع خارجی با ما در تماس باشید.  ۰۲۱۸۸۸۵۱۰۸۰

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای ایران جهت افراد اتریشی یکی از مقاصد گردشگری گردشگران و افرادی که تمایل به دیدن کشورهای مختلف دنیا دارند...

ویزای ایران جهت افراد آمریکایی در این مقاله راجع به ویزای ایران برای اتباع آمریکایی و نحوه دریافت و مدارک...

ویزای ایران جهت افراد اندونزی شهروندان اندونزی برای ورود به ایران می توانند انواع ویزاهای توریستی، تجاری، مولتی و یا...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر