چگونه ویزای اسلوونی بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

چگونه ویزای اسلوونی بگیریم؟ | شرایط – مدارک – هزینه‌ها

ویزای اسلوونی، با استقبال زیادی روبرو شده است. ما در این مطلب قصد داریم شما را با ویزای اسلوونی و انواع آن آشنا کنیم.

این نوشتار در تاریخ 1401/05/31 بروزرسانی شده است.

تهیه ویزای اسلوونی یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از سفر باید به آن فکر کرد و اقدامات لازم در رابطه با تهیه آن را انجام داد. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد سفر به اسلوونی و تهیه ویزای اسلوونی را دارید این مطلب را دنبال کنید.

چگونه ویزای اسلوونی بگیریم؟ - ایران ویزا

کشور اسلوونی

احتمالاً نام کشور اسلوونی را زیاد شنیده باشید، اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی است که جمعیت نسبتاً کمی هم دارد. پایتخت کشور اسلوونی لیوبلیانا بوده و مساحت آن به ۲۷۳ کیلومتر مربع می‌رسد. این کشور با کشورهای مطرحی مانند مجارستان، اتریش، ایتالیا و کرواسی هم مرز است.

از آنجایی که این کشور دارای موقعیت تجاری و اقتصادی خوبی می‌باشد هر سال میزبان مسافران زیادی از سراسر دنیا است. واحد پول در این کشور یورو بوده و زبان اصلی ساکنین این محل اسلوونیایی است. مهم‌ترین نکته برای سفر به یک کشور خارجی مانند اسلوونی تهیه ویزای آن است. با ما همراه باشید تا در این راه به شما کمک کنیم.

ویزا چیست؟

همانطور که می‌دانید لازمه ی‌ هر سفر خارجی داشتن ویزا است که این ویزاها انواع مختلفی دارند و مخصوصاً برای کسانی که تا به حال به کشورهای خارجی نرفته‌اند اقدام برای تهیه ویزا سخت است ما در این مطلب کلیه اطلاعات مربوطه به تهیه ویزای اسلوونی را برای شما آورده‌ایم تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. به طور کلی ویزا به مدرک یا سندی گفته می‌شود که به اشخاص داده می‌شود تا بوسیله آن بتوانند به کشورهای دیگر وارد شوند.

انواع ویزا از نظر نحوه اقدام کردن

ویزا سندی است که از طرف سفارت خانه، اداره مرزبانی و یا کنسولگری کشور مقصد برای افراد صادر می‌شود که بوسیله آن بتوانند به کشور دیگری وارد شوند در واقع ویزا مجوزی برای ورود شما به کشور مقصد است اما داشتن آن به تنهایی برای سفر شما به کشور دیگر کافی نیست بلکه مدارک و اسناد دیگری هم نیاز است که تکمیل‌کننده ویزای شما هستند. جهت اخذ ویزای اسلوونی باید وقت سفارت اسلوونی را رزرو نمایید.

به طور کلی ویزاها از نظر نحوه اقدام کردن به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. در روش اول شما به طور مستقیم به سفارتخانه کشور مورد نظر مراجعه کرده و فرم‌های درخواست ویزا را تهیه می‌کنید.
 2. روش دوم برای درخواست ویزای اسلوونی این است که یک واسطه پیدا کنید. واسطه‌ها می‌توانند آژانس‌ها و یا شرکت‌های مسافرتی باشند که خودشان مسئولیت تهیه ویزای اسلوونی را به عهده می‌گیرند. این روش ممکن است برای برخی از کشورها قابل استفاده نباشد.
 3. روش سوم برای کشورهایی است که به دو روش فوق نمی‌توانید ویزای آن‌ها را تهیه کنید. برای این دسته از کشورها باید شخص به طور آنلاین کلیه مراحل درخواست ویزا را انجام دهد. این مورد برای کشورهایی مانند استرالیا و نیوزلند استفاده می‌شود.

ما در ادامه برخی از انواع ویزای اسلوونی را به شما معرفی می‌کنیم.

ویزای اسلوونی از نوع کاری

یکی از پرکاربردترین ویزاها ویزای کاری است. ویزای کاری به ویزایی گفته می‌شود که در آن فرد به منظور انجام کار مرتبط با رشته و تخصص خود قصد دارد به کشور دیگر وارد شود. یکی از راه‌های دریافت ویزای اسلوونی دریافت ویزای کاری این کشور است که قوانین مربوط به خود را دارد.

برای دریافت ویزای اسلوونی از نوع کاری باید برای شما از طرف یک شخص یا یک شرکت معتبر دعوت نامه کاری فرستاده شود تا شما بوسیله آن بتوانید ویزای کار اسلوونی را تهیه کنید و از طریق آن وارد بازار کار اسلوونی شوید.

ویزای اسلوونی از نوع تحصیلی

یکی دیگر از ویزاهایی که در بین قشر جوان و تحصیل کرده بسیار محبوبیت دارد، ویزای تحصیلی است. ویزای تحصیلی اسلوونی به دانشجویانی داده می‌شود که قصد دارند برای ادامه تحصیلات به کشور اسلوونی سفر کنند.

شما می‌توانید برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا اقدام به دریافت ویزای اسلوونی کنید و باید وقت سفارت اسلوونی را بصورت آنلاین رزرو نمایید. تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور ۴ ساله است و برای دریافت ویزای در این مقطع نیاز به مدرک زبان نیست.

اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا این کشور داشتن مدرک زبان شما یک امتیاز ویژه در پذیرش شما است. شما با دریافت ویزای تحصیلی اسلوونی می‌توانید به سایر کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیز سفر کنید.

ویزای ازدواج اسلوونی

یکی دیگر از ویزاهای اسلوونی ویزای ازدواج اسلوونی است. شما زمانی می‌توانید از این نوع ویزای اسلوونی استفاده کنید که قصد داشته باشید با شخصی که شهروند این کشور است و اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کنید.

بعد از انجام مراحل مربوطه به منظور دریافت ویزای اسلوانی مجوزی تحت عنوان “کارت اقامت یکی از اعضای خانواده شهروندان اسلوونیایی” دریافت می‌ کنید که این مجوز به شما این اختیار را می‌ دهد که در اسلوانی اقامت کنید، کار کنید و به مدت ۹۰ روز وارد کشورهای عضو اتحادیه شینگن شوید.

ویزای اسلوونی از نوع توریستی

یکی از ویزاهای مورد استفاده که امروزه محبوبیت زیادی هم در بین مردم پیدا کرده است ویزای توریستی است شاید علت محبوبیت اصلی این نوع ویزا این باشد که نسبت به سایر ویزاها راحت‌تر تهیه می‌شود. این ویزا برای کسانی است که قصد دارند به منظور تفریح و گردشگری وارد کشور اسلوونی شوند که حتما باید وقت سفارت اسلوونی را رزرو نمایید. اگر شما هم قصد دارید برای کوتاه مدت و فقط به قصد تفریح به کشور اسلوونی سفر کنید، باید ویزای اسلوونی از نوع توریستی را تهیه کنید.

ویزاهایی برای سفر به بیش از یک کشور

امروزه احتمالاً زیاد با اسم ویزای شینگن رو به رو شده باشید. سال‌ها پیش اتحادیه‌ای تحت عنوان پیمان شینگن بسته شد که در آن نزدیک به ۲۶ کشور اروپایی عضو شدند. کشورهایی که پیمان شینگن را امضا کردند متعهد شدند که هر فردی با تهیه ویزای هر کدام از این کشورها از جمله دانمارک، فنلاند، مجارستان، ایسلند، بلژیک، اتریش، اسلوونی، اسپانیا، پرتغال و … می‌تواند بدون تهیه ویزای مجدد به این کشورها هم وارد شود.

از آنجایی که کشور اسلوونی هم جزء اتحادیه شینگن به حساب می‌آید، شما با در دست داشتن ویزای اسلوونی می‌توانید به این کشورها سفر کنید.

مدارک لازم برای صدور ویزای اسلوونی

یکی از مهم‌ترین نکات در دریافت ویزای اسلوونی مدارکی است که برای این ویزا باید به سفارت تحویل دهید. هر چه مدارک شما کامل‌تر باشد ویزای اسلوونی سریع‌تر در اختیار شما قرار می‌گیرد. ما در این قسمت مدارکی که برای تهیه ویزای اسلوونی به آن‌ها نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 • پاسپورت، که باید تاریخ انقضای آن حداقل سه ماه بعد از پایان سفر باشد (البته برای بعضی کشورها این مدت ۶ ماه است).
 • شناسنامه
 • پر کردن فرم ویزای اسلوونی. در این فرم سوالاتی راجع به شخص سفر‌کننده و هدفش از سفر پرسیده می‌شود. در این فرم‌ها بستگی به مقصدی که دارید سوال‌های متفاوتی پرسیده می‌شود.
 • مدارکی که نشان دهنده شغل یا دانشجو بودنتان در محل سکونت باشد. برای کسانی که بازنشسته هستند ارائه مدارک بازنشستگی کافی است.
 • مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی شما باشد، مثل حساب بانکی، اوراق سهام و یا سند ملکی.
 • عکس. سفارت خانه‌ها معمولاً روی جدید بودن عکس و بدون روتوش بودن آن تأکید دارند.
 • رزرو پرواز رفت و برگشت به کشور و در مواردی خرید بلیط قطعی.
 • دعوت نامه از شخص یا شرکت در کشور مقصد یا رزرو هتل برای مدت اقامت.
 • بیمه ی‌مسافرتی

ترجمه ویزای اسلوونی

گاهی اوقات برای دریافت ویزای یک کشور مانند ویزای اسلوونی باید مدارک فارسی را به انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد ترجمه کنید و در اختیار سفارتخانه قرار دهید. از آنجایی که این کار کمی وقت شما را تلف می‌کند قبل از ترجمه مدارک حتماً از سفارت کشور مورد نظر در رابطه با ترجمه مدارک سوال کنید.

تمدید ویزای اسلوونی

یکی از مهم‌ترین موارد در ویزا، تمدید ویزا است. نکته‌ای که هرگز در طول سفر به اسلوونی نباید آن را از یاد ببرید، این است که آیا ویزای اسلوونی شما وقت کافی دارد یا نه؟ زمانی که شما در سفر هستید و به هر دلیلی قصد دارید که مدت بیشتری در کشور اسلوونی بمانید، می‌توانید ویزای اسلوونی خود را تمدید کنید.

دقت کنید در صورتیکه ویزا را تمدید نکنید اقامت شما در آن کشور غیر مجاز تلقی می‌شود و می‌تواند خساراتی به همراه داشته باشد. البته همیشه هم موفق به تمدید ویزا نمی‌شوید زیرا برخی کشورها قوانین مخصوص به خود را دارند. به این نکته هم دقت کنید که در صورتیکه یک بار ویزای خود را تمدید کنید دفعات بعد برای دریافت ویزای کشور مورد نظر با سخت‌گیری بیشتری مواجه می‌شوید.

تمدید ویزای اسلوونی - ایران ویزا

سوالات متداول ویزای اسلوونی

ویزای اسلوونی چیست؟

همانطور که می‌دانید لازمه ی‌ هر سفر خارجی داشتن ویزا است که این ویزاها انواع مختلفی دارند و مخصوصاً برای کسانی که تا به حال به کشورهای خارجی نرفته‌اند اقدام برای تهیه ویزا سخت است.

ترجمه کردن مدارک ها یعنی چه؟

گاهی اوقات برای دریافت ویزای یک کشور مانند ویزای اسلوونی باید مدارک فارسی را به انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد ترجمه کنید و در اختیار سفارتخانه قرار دهید.

آیا میتوان ویزای اسلوونی خود را تمدید کرد؟

زمانی که شما در سفر هستید و به هر دلیلی قصد دارید که مدت بیشتری در کشور اسلوونی بمانید، می‌توانید ویزای اسلوونی خود را تمدید کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!