فرودگاه دوسلدورف، سومین فرودگاه بزرگ آلمان است که به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی و معتبر در اروپا شناخته میشود. اگر در حال برنامه ریزی سفر به ...

فرودگاه دوسلدورف | سومین فرودگاه بزرگ آلمان

۲۳ مهر ۱۳۹۸

فرودگاه دوسلدورف، سومین فرودگاه بزرگ آلمان است که به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی و معتبر در اروپا شناخته میشود. اگر در حال برنامه ریزی سفر به …

راهنمای کامل فرودگاه دوسلدورف

آلمان یکی از کشورهای پیمان شینگن در مرکز اروپا است. پایتخت آلمان، شهر برلین و از دیگر شهرهای معروفش می توان به مونیخ، دوسلدورف، کلن و اشتوتگارت اشاره کرد. فرودگاه دوسلدورف سومین فرودگاه بزرگ آلمان است که به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی و معتبر در اروپا شناخته میشود. اگر در حال برنامه ریزی سفر به دوسلدورف هستید در ادامه با ما همراه باشید. ما در راهنمای سفر به دوسلدورف آلمان اندکی با این شهر و شرایطش آشنا شده و به طور مبسوط راجع به فرودگاه دوسلدورف صحبت خواهیم کرد.با ما در سایت ویزا همراه بمانید.

فرودگاه دوسلدورف | سومین فرودگاه بزرگ آلمان | سایت ویزا

 درباره آلمان و دوسلدورف

آلمان صنعتی ترین کشور حوزه اتحادیه اروپا است که سالهای متوالی مقر حکومت امپراتوری مقدس روم بود. این کشور به دلیل موقعیت فوق العاده ای که در صنعت و اقتصاد دارد در سالهای اخیر به مقصد مورد علاقه تاجران و دانشجویان تبدیل شده است.

شهرهای آلمان هر کدام با دانشگاه های قدیمی، موقعیت عالی برای سرمایه گذاری و البته دیدنی های متنوع مورد توجه گردشگران و مهاجران قرار دارند. همین مهم موجب شده تا فرودگاه های این کشور با توجه به زبانزد بودن آلمان در عرصه صنعت در زمره بهترین و مدرن ترین فرودگاه های بین المللی دنیا باشند. یکی از این ها فرودگاه بین المللی دوسلدورف، سومین فرودگاه بزرگ آلمان است.

دوسلدورف، شهری در غرب آلمان که در نزدیکی کلن واقع شده است. دوسلدورف مرکز استان نورد  و یکی از بهترین شهرهای این کشور و البته اروپا است. این شهر که در سال 2007 بهترین شهر آلمان برای زندگی انتخاب شد قدمتی کهن داشته که به قرن 7 میلادی بازمیگردد. دوسلدورف در قرن 13 و با کوشش های آدولف پنجم وسعت قابل توجهی یافت و در سالهای حکومت ناپلئون یکی از مهمترین شهرهای مدنظر او بود.

دوسلدورف در کنار محل تلاقی دو رودخانه مهم آلمان یعنی راین و دوسلی واقع شده و امروزه میزبان منطقه بزرگ صنعتی روهن در حاشیه رود راین است. دوسلدورف شهری صنعتی است که تکنولوژی موبایل آلمان را در دست دارد و در عرصه فشن و مد پیشتاز است. این شهر یکی از بزرگترین مراکز بورس آلمان و البته یکی از مراکز هنر این کشور است.

همه این موارد موجب شده که دوسلدورف شهری مهم، پیشرفته و کلیدی در آلمان باشد و جمعیت زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل، تجارت و صنعت به این شهر سفر کنند. اهمیت دوسلدورف به جایی رسید که توانست میزبان سومین فرودگاه بزرگ کشور باشد و سالانه جمعیت بسیار زیادی به آن سفر کنند. فرودگاه این شهر میتواند سالانه تا بیش از 10 میلیون مسافر را در خطوط پروازی مختلف جابجا کند.

درباره آلمان و دوسلدورف | سایت ویزا

درباره فرودگاه دوسلدورف آلمان 

بزرگ ترین فرودگاه آلمان، فرودگاه فرانکفورت و بعد از آن فرودگاه مونیخ است. فرودگاه دوسلدورف نیز سومین فرودگاه بزرگ کشور آلمان است که سالانه بیش از 6 میلیون مسافر را جابجا می کند. این فرودگاه بین المللی نه تنها مسافری بلکه تجاری هم است و با شهر تنها 7 کیلومتر فاصله دارد. کد یاتا این فرودگاه DUS و کد ایکائو اش EDDL است.

فرودگاه دوسلدورف با 3 ترمینال مسافربری و دو باند عظیم یکی از وسیع ترین فرودگاه های اروپا است. ظرفیت باند وسیع فرودگاه گنجایش فرود هواپیمای ایرباس ای 380 را دارد. ایرلاین های مختلفی از سراسر دنیا به این فرودگاه پرواز دارند. از ایران نیز هواپیمایی ماهان پروازهایی را به دوسلدورف دارد. از دیگر خطوط هوایی دنیا میتوان به بریتیش ایر ویز، اطلس گلوبال (AtlasGlobal)، ایرفرانس، لوفت هانزا و امارات اشاره کرد که خطوط هوایی شان به فرودگاه دوسلدورف رفت و آمد دارد.

درباره فرودگاه دوسلدورف آلمان | سایت ویزا

فرودگاه دوسلدورف یکی از برترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین المللی دوسلدورف یکی از بزرگ ترین فرودگاه های آلمان که در سال 2011 به عنوان برترین جهان شناخته شد. این انتخاب از سوی جوایز فرودگاه های جهان یعنی اسکای ترکس برگزار شد و دوسلدورف را از بین 240 فرودگاه بین المللی انتخاب کرد.

عوامل و فاکتورهای که موجب این انتخاب شد، شامل موارد مهمی چون خدمات ارائه شده، رفتار پرسنل فرودگاه با مسافران و تسلط کارکنان فرودگاه به زبان های بین المللی می باشد. همه این عوامل موجب شد تا فرودگاه دوسلدورف به عنوان ارائه دهنده بهترین خدمات فرودگاهی را بین فرودگاه های بزرگی در جهان از جمله فرودگاه توکیو، فرودگاه نیویورک، هیث رو لندن و شارل دوگل پاریس انتخاب شود.

این جایزه معتبر را کریستوفر بوم، مدیر اجرایی فرودگاه دریافت کرد که همچنان نیز عهده دار این مسئولیت است.

فرودگاه دوسلدورف یکی از برترین فرودگاه های جهان | سایت ویزا

تاریخچه فرودگاه دوسلدورف 

فرودگاه دوسلدورف (Düsseldorf Airport) 3 ترمینال اصلی دارد که قدیمی ترین آن ترمینال B در سال 1973 افتتاح شد. این ترمینال دارای 11 گیت است. در سال 1977 نیز ترمینا A فرودگاه با 16 گیت افتتاح شد و تقریبا شلوغ ترین ترمینال فرودگاه است. سومین ترمینال نیز در سال 1986 با 8 گیت افتتاح شد.

اگرچه این ترمینال ها با فواصل زمانی ساخته شدند اما همیشه فعال نبودند. به عنوان مثال ترمینال A یک مرتبه در سال 1996 دچار آتش سوزی شد و به مدت دو سال تعطیل بود. در این آتشسوزی ترمینال C نیز دچار آسیب های فراوانی شد تا در سال 2001 مرمت و بازسازی آن تمام شد.

یکی دیگر از مزیت های ترمینال C دسترسی به هتل های بزرگ و زنجیره ای است. هتل های بزرگی چون شرایتون که به عنوان لوکس ترین مراکز اقامتی دنیا فعالیت میکنند در نزدیکی فرودگاه شعب بسیار بزرگ و لوکسی دارند. این هتل ها که مستقیم به ترمینال C راه دارند، رفت و آمد مسافران را بسیار آسان کرده اند.

تاریخچه فرودگاه دوسلدورف | سایت ویزا

امکانات فرودگاه دوسلدورف

فرودگاه دوسلدورف به عنوان فرودگاهی بین المللی شرایط و امکانات خوبی را برای مسافران فراهم کرده است. مسافران این فرودگاه مسیرهای طولانی و بین قاره ای را طی کرده اند و نیاز به فضایی برای انجام کارها، صرف غذا و البته استراحت دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد فرودگاه دوسلدورف رستوران و فروشگاه است.

شما در هر ساعتی که به دوسلدورف برسید نباید نگران باشید. بیش از 40 کافه و رستوران مختلف برای هر ساعت شبانه روز آماده سرویس دهی به مسافرانی هستند که تازه رسیده اند و یا تا پرواز بعدی شان وقت دارند. فروشگاه و هایپر فرودگاه نیز در سالن ورودی از 5 صبح تا 12 نیمه شب به تمام مسافرانی که چیزی نیاز داشته باشند سرویس میدهد.

صرافی، یکی دیگر از مزایای مهم هر فرودگاه بین المللی است. صرافی فرودگاه دوسلدورف نیز با چندین مرکز در تمامی طبقات و سالن پروازهای خارجی آماده تبدیل ارز برای مسافرانی است که در ساعات مختلف به دوسلدورف می رسند.

اینترنت وای فای، که یکی از مهمترین مزیت های هر فرودگاهی در چند سال اخیر است. شما در هر ساعتی که به دوسلدورف رسیدید می توانید از اینترنت رایگان فرودگاه استفاده کنید ولی اگر بخواهید به حجم اینترنت بیشتری دسترسی داشته باشید باید بسته اینترنتی مدنظرتان را خریداری کنید.

امکانات فرودگاه دوسلدورف | سایت ویزا

رفت و آمد به فرودگاه دوسلدورف 

اولین و راحت ترین وسیله حمل و نقل در مسیر فرودگاه دوسلدورف اتوبوس است. شما به راحتی با خطوط مختلف اتوبوس های این شهر میتوانید از هتل و یا محل اقامتی تان به فرودگاه برسید. اتوبوس های دوسلدورف قیمت بسیار خوبی داشته و هزینه شما را کاهش میدهد.

تاکسی وسیله راحت دیگری در رفت و آمد این شهر است که قیمت بیشتری از اتوبوس دارد. در مقابل سالن پروازهای ورودی فرودگاه دوسلدورف شما می توانید تاکسی های بسیاری پیدا کنید تا به شهر بروید اما درعین حال تاکسی های آنلاین و اپراتورهایی همچون Taxi-Dusseldor برای شما ماشین میفرستند. قیمت ورودی این تاکسی های کرم رنگ 20 یورو است و با دور شدن مسیر افزایش قیمت خواهد داشت.

مترو سومین و یکی از بهترین انتخاب ها برای رفت و آمد در مسیر فرودگاه دوسلدورف است. شما با مترو از فرودگاه تا مرکز شهر تنها 30 دقیقه فاصله دارید. همچنین از بابت پیدا کردن مسیر و ایستگاه مترو نیز نگران نباشید. مترو S11 S0Bahn از داخل فرودگاه ایستگاه داشته و شما را به هر نقطه شهر می رساند.

قطار، انتخاب آخر برای رفت و آمد در مسیر فرودگاه است. راه آهن شهر به فرودگاه دوسلدورف متصل است و قطارهای های روزانه به سمت فرودگاه در حرکت است. این قطارهای سریع السیر شهرهای مختلفی را به هم وصل کرده و مسافران را در زمانی بسیار کوتاه به هر نقطه بخواهند می رساند.

رفت و آمد به فرودگاه دوسلدورف | سایت ویزا

پارکینگ فرودگاه دوسلدورف

در تمام محوطه وسیع فرودگاه، پارکینگ های متعدد با بهترین دسترسی برای مسافران فراهم شده است. اما این تنها مزیت فرودگاه نیست بلکه نکته اصلی همان اسکای ترین یا قطار هوایی است. قطار هوایی شما را از هر نقطه فرودگاه دوسلدورف به پارکینگ رسانده و مسیرهای طولانی را تنها در دو دقیقه طی میکند.

سیستم اجاره خودرو در فرودگاه دوسلدورف

همچنین شما از فرودگاه تا محل اقامت و برای کل دوران اقامت در دوسلدورف میتوانید ماشین اجاراه کنید. سیستم اجاره ماشین یا Rental car با همکاری شرکت های معتبری چون هرتز، یورو  و اویس با حضور در فرودگاه کار را برای مسافران راحت کرده است تا بتوانند به آسانی وجه را پرداخت کرده و ماشین را تحویل بگیرند.

سیستم اجاره خودرو در فرودگاه دوسلدورف | سایت ویزا

حرف آخر 

در انتها باید گفت دوسلدورف یکی از شهرهای بزرگ آلمان است که سالانه جمعیت زیادی به این شهر سفر میکنند. همین اهمیت صنعتی موقعیت اقتصادی موجب شده که دوسلدورف برای تسهیل رفت و آمدهای بین المللی یکی از بهترین فرودگاه های جهان را تاسیس کند. این فرودگاه با بهترین شرایط و امکاناتی که ارائه می دهد در سال 2011 بهترین فرودگاه جهان انتخاب شد. وسعت باند و زیربنای مجموعه این فرودگاه را به سومین ترمینال هوایی کشور تبدیل کرده که توانایی جابجایی بیش از 10 میلیون مسافر را دارد.


سوالات متداول فرودگاه دوسلدورف

آیا فرودگاه دوسلدورف فقط مسافری است؟

برخی از امکانات فرودگاه دوسلدورف چیست؟

راحت ترین وسیله حمل و نقل در فرودگاه دوسلدورف چیست؟

آیا فرودگاه دوسلدورف پارکینگ هم دارد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های نورنبرگ را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این جاذبه ها ویژگی...

هتل های کلن در سفر به چهارمین شهر آلمان یعنی کلن در هتل های آن اقامت خواهید داشت. امکانات و...

هتل های برلین اگر می خواهید به شهر برلین که یکی از تاریخی ترین و زیبا ترین شهر های جهان...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر