فرودگاه برلین، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر برلین قرار دارد و هر ساله مسافران بسیار زیادی را جابجا می کند، این فرودگاه ...

فرودگاه برلین و آشنایی با آن

۲۴ آبان ۱۳۹۸

فرودگاه برلین، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر برلین قرار دارد و هر ساله مسافران بسیار زیادی را جابجا می کند، این فرودگاه …

فرودگاه برلین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر برلین قرار دارد و هر ساله مسافران بسیار زیادی را جابجا می کند، این فرودگاه امکانات بسیار زیادی را برای مسافرانی که پروازهای خود را از طریق آن انجام می دهند، فراهم کرده است، ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره فرودگاه برلین صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را در خصوص این فرودگاه در اختیار شما قرار دهیم.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قصد سفر به شهر برلین را دارید بدون شک اولین نکته ای که علاقه مند به دانستن آن هستید اطلاعاتی در خصوص فرودگاه این شهر است بنابراین ما را در این مطلب همراهی کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

فرودگاه برلین و آشنایی با آن | سایت ویزا

فرودگاه برلین تگل

فرودگاه برلین که در واقع نام اصلی آن فرودگاه برلین تگل (berlin tegel airport) است یکی از بزرگترین و بهترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر برلین آلمان قرار دارد، شاید برای شما جالب باشد که بدانید این فرودگاه جزو قدیمی ترین فرودگاه های کشور آلمان به شمار می آید و از گذشته های دور بسیاری از پروازهایی که به مقصد کشور آلمان صورت می گرفت با استفاده از این فرودگاه انجام می شد.

این فرودگاه یک فرودگاه بین المللی است که پروازهایی را به تمامی نقاط دنیا دارا است و شما از هر کشور و یا شهری می توانید به راحتی با استفاده از پروازهای این فرودگاه خود را به شهر برلین آلمان برسانید.

یکی از مهمترین ویژگی های این فرودگاه که باعث شده است تا نسبت به بسیاری از فرودگاه های کشور آلمان محبوب تر باشد امکاناتی است که در اختیار مسافران قرار می دهد، ما در ادامه این مطلب بیشتر با امکانات مختلف این فرودگاه آشنا می شویم ولی در ابتدا اجازه دهید تا نگاهی به تاریخچه این فرودگاه داشته باشیم.

تاریخچه فرودگاه برلین

ما در بخش قبلی برای شما بیان کردیم که فرودگاه بین المللی برلین یکی از قدیمی ترین فرودگاه های کشور آلمان است که از گذشته های دور بسیاری از حمل و نقل های هوایی کشور آلمان از طریق همین فرودگاه انجام می شد.

اولین زمزمه های ساخت این فرودگاه در سال 1906 میلادی شروع شد و طرح های این فرودگاه نیز در همین سال در اطراف شهر برلین ارائه شد و بعد از آن نیز ساخت این فرودگاه شروع شد، نکته ای که بعدها مسئولان این فرودگاه متوجه آن شدند این بود که با افزایش مسافران و پروازها این فرودگاه توانایی مدیریت این پروازها را نخواهد داشت و بنابراین خیلی سریع شروع به گسترش فرودگاه بین المللی برلین کردند تا بتوانند هواپیماهای بیشتری را به آن اضافه کنند.

در سال 1948 مسئولان شروع به بازسازی و گسترش این طرح جدید کردند و این فرودگاه را تبدیل به یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان کردند، شاید برای شما جالب باشد که بدانید در آن زمان این فرودگاه طولانی ترین باند را در میان فرودگاه های قاره اروپا دارا بود و در واقع اصلی ترین عامل شهرت این فرودگاه نیز همین مورد بود.

در زمان جنگ جهانی دوم این فرودگاه از یک فرودگاه حمل و نقل تبدیل به یک فرودگاه نظامی شد که برای جابجایی نیروهای نظامی و همینطور سلاح های مورد نیاز آنها مورد استفاده قرار می گرفت.

تاریخچه فرودگاه برلین | سایت ویزا

بازسازی فرودگاه برلین بعد از اتمام جنگ جهانی

بعد از جنگ جهانی اول از آنجایی که فرودگاه اهمیت بسیار زیادی را برای کشور آلمان داشت مسئولان شهر برلین تصمیم گرفتند که اقدام به بازسازی آن کنند و دوباره کاربری آن به حمل و نقل بار و جابجایی مسافران عادی تغییر پیدا کرد.

مسئولان این فرودگاه اقدام به بازسازی بخش های تخریب شده این فرودگاه کردند و بعد از آن نیز بخش های جدیدی را به این فرودگاه اضافه کردند که باعث شد تا خیلی سریع دوباره فرودگاه بین المللی شهر برلین رونق بگیرد و مسافران زیادی را در طول سال جابجا کند.

این بازسازی ادامه پیدا کرد تا اینکه امروزه این فرودگاه تبدیل به یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان شده است که خدمات و امکانات بسیار زیادی را برای مسافران خود فراهم کرده است.

بازسازی فرودگاه برلین بعد از اتمام جنگ جهانی | سایت ویزا

چند نکته درباره فرودگاه برلین

این فرودگاه امروزه به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور آلمان شناخته می شود چرا که هر ساله بالغ بر 20.000.000 مسافر را جابجا می کند، بدون شک فعالیت بسیاری از ایرلاین های مشهور کشور آلمان و حتی ایرلاین های محبوب در کل دنیا در این فرودگاه یکی از مهمترین عواملی است که باعث شده است تا امروزه آمار این فرودگاه تا این حد افزایش پیدا کند.

البته نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با توجه به این موضوع که در چند وقت اخیر فرودگاه براندنبورگ شهر برلین تعطیل شده است نگرانی های زیادی در خصوص فرودگاه بین المللی برلین نیز برای مسئولان این فرودگاه به وجود آمده است و آنها در تلاش هستند که از به وجود آمدن برخی از مشکلات برای این فرودگاه در آینده ای نزدیک جلوگیری کنند.

فرودگاه برلین از آنجایی که پروازهایی را به مقاصد داخلی و خارجی کشور آلمان انجام می دهد، اهمیت بسیار زیادی را هم برای شهر برلین و هم برای برای کشور آلمان دارد. بنابراین تلاش های زیادی برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات برای این فرودگاه صورت خواهد گرفت.

چند نکته درباره فرودگاه برلین | سایت ویزا

اطلاعاتی جالب در خصوص فرودگاه برلین

این فرودگاه به عنوان یک فرودگاه مسافربری شناخته می شود و تنها در بازه زمانی جنگ جهانی از آن استفاده های نظامی شده است، امروزه نیز برای مسافربری مورد استفاده قرار می گیرد.

البته حمل و نقل باری نیز گاهی اوقات از طریق برخی از ترمینال های این فرودگاه انجام می شود، کد یاتا این فرودگاه SXF و کد ایکائو آن نیز EDDB است، این فرودگاه تنها ارتفاعی 48 متری را از سطح دریا دارد و از این لحاظ می توان گفت ارتفاع آن بسیار پایین است، فرودگاه برلین دارای 4 ترمینال مختلف است که هر یک از این ترمینال ها دارای کاربردهای خاص خود می باشند و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته آخر درباره فرودگاه برلین نیز این است که فاصله هوایی این فرودگاه تا شهر تهران تقریبا 5 ساعت است که علاقه مندان به سفر به برلین حتما باید این موضوع را در نظر داشته باشند.

اطلاعاتی جالب در خصوص فرودگاه برلین | سایت ویزا

با پایانه های فرودگاه برلین بیشتر آشنا شوید

همانطور که در بخش قبلی نیز بیان کردیم فرودگاه برلین دارای 4 ترمینال است که هر یک از این ترمینال ها کاربردهای خاص خود را دارا هستند، پایانه های این فرودگاه به ترتیب پایانه های A، B، C و D نامیده می شوند و امکان دسترسی به هر یک از آنها از طریق راهروهایی که میان این ترمینال ها وجود دارد برای شما فراهم شده است.

به صورت کلی بیشتر پروازهای این فرودگاه از طریق دو پایانه A و B صورت می گیرد و این دو ترمینال در واقع ترمینال های اصلی این فرودگاه به شمار می آیند، شرکت هواپیمایی معروف رایان ایر در پایانه A فعالیت دارد و پروازهای ارزان قیمت نیز از طریق پایانه B صورت می گیرند.

نکته دیگری که باید در خصوص این ترمینال ها بدانید این است که بیشتر امکاناتی که درون فرودگاه وجود دارد نیز محدود به پایانه های A و B است که دلیل این موضوع نیز شلوغ بودن بیشتر این پایانه ها می باشد.

با پایانه های فرودگاه برلین بیشتر آشنا شوید | سایت ویزا

چگونه به این فرودگاه دسترسی داشته باشیم؟

یکی از مهمترین ویژگی های فرودگاه برلین این است که شرایط بسیار خوبی را برای دسترسی به این فرودگاه از شهر برلین فراهم کرده است که به همین علت شما می توانید از هر نقطه از شهر برلین خود را به راحتی به این فرودگاه برسانید و از فرودگاه برلین نیز می توانید به راحتی هرچه تمام خود را به مرکز شهر برلین برسانید.

اتوبوس هایی که در شهر برلین هستند به شما کمک می کنند تا از هر نقطه ای به فرودگاه برلین بروید و ایستگاه اتوبوسی که در فرودگاه برلین قرار دارد نیز برای رسیدن به مرکز شهر از فرودگاه برلین به شما کمک خواهد کرد.

علاوه بر این شما می توانید از قطار اکسپرس نیز برای دسترسی به نقاط مختلف شهر برلین استفاده کنید و جابجایی کم هزینه تری را داشته باشید، در صورتی که می توانید هزینه بیشتری را بپردازید برای راحتی بیشتر توصیه ما به شما این است که از خدمات تاکسیرانی فرودگاه نیز بهره مند شوید.

چگونه به این فرودگاه دسترسی داشته باشیم؟ | سایت ویزا

امکانات فرودگاه برلین

فرودگاه شهر برلین دارای امکانات بسیار زیادی است که شما می توانید از این امکانات به بهترین شکل ممکن بهره مند شوید، در این فرودگاه یک رستوران بسیار بزرگ برای مسافران ساخته شده است که شما می توانید انواع غذاهای کلاسیک و سنتی را در آن میل کنید.

برای دریافت وجه نقد می توانید به عابر بانکی که در این فرودگاه قرار دارد، مراجعه کنید و در صورتی که لوازمی را برای خرید نیاز دارید، می توانید از فروشگاه هایی که درون فرودگاه برلین قرار دارند خریدهای خود را به راحتی انجام دهید.

امکانات فرودگاه برلین | سایت ویزا

کدام شرکت های هواپیمایی در فرودگاه برلین آلمان فعالیت دارند؟

شاید برای شما جالب باشد که بسیاری از شرکت های هواپیمایی مشهور کل دنیا در این فرودگاه فعالیت دارند و هر روزه پروازهای مختلفی را به مقاصد مختلف در کل دنیا انجام می دهند، از جمله مهمترین این شرکت های هواپیمایی می توان به مواردی همچون آدریا ایرویز، ایژین ایرلاینز، ایر لینگاس، ایر بالتیک، ایر برلین، ایر فرانس، ایر مالتا، ایر صربیا، آلیتالیا، آستریا ایر، بلو ایر، بریتیش ایرویز و بلغاریا ایر ویز اشاره کرد.


سوالات متداول فرودگاه برلین

فرودگاه برلین دارای چه پرواز هایی است؟

فرودگاه برلین از چه امکاناتی برخوردار است؟

فرودگاه برلین چند تا ترمینال دارد؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های هامبورگ هامبورگ یکی از شهرهای شمالی کشور آلمان است که می توان آن را به عنوان مرکزی توریستی...

دیدنی های کلن را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این دیدنی ها ویژگی...

کشور آلمان جز توسعه یافته ترین کشورهای جهان است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان توانسته صنعت گردشگری...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر