فرودگاه اشتوتگارت، یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر اشتوتگارت واقع شده است، این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور آلمان به شمار ...

آشنایی بیشتر با فرودگاه اشتوتگارت آلمان

۲۴ آبان ۱۳۹۸

فرودگاه اشتوتگارت، یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر اشتوتگارت واقع شده است، این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور آلمان به شمار …

فرودگاه اشتوتگارت یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است که در شهر اشتوتگارت واقع شده است، این فرودگاه یکی از شلوغ ترین فرودگاه های کشور آلمان به شمار می آید که بدون شک توریست هایی که هر ساله این شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند در این شلوغی بی تاثیر نیستند.

ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره فرودگاه اشتوتگارت صحبت کنیم و اطلاعات جالب و جذابی را در خصوص این فرودگاه در اختیار شما قرار دهیم، بنابراین در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که قصد دارید بیشتر با این فرودگاه آشنا شوید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

آشنایی بیشتر با فرودگاه اشتوتگارت آلمان | سایت ویزا

معرفی فرودگاه اشتوتگارت

فرودگاه اشتوتگارت یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور آلمان است و بزرگترین فرودگاهی است که در منطقه غربی کشور آلمان واقع شده است، این فرودگاه فاصله ای 13 کیلومتری را با داخل شهر اشتوتگارت دارد ولی با این حال شرایط حمل و نقل و جابجایی مناسبی برای مسافرانی که از طریق این فرودگاه قصد سفر به شهر اشتوتگارت را دارند فراهم شده است.

شاید برای شما جالب باشد که این فرودگاه هر ساله بیش از 9 میلیون مسافر را جابجا می کند که بیشتر این مسافران را توریست هایی تشکیل می دهند که با اهداف گردشگری وارد شهر اشتوتگارت آلمان شده اند.

نام رسمی این فرودگاه به زبان انگلیسی Stuttgart Airport است و کد یاتا آن نیز STR می باشد، فرودگاه اشتوتگارت آلمان ارتفاعی 389 متری را از سطح دریا دارد و نوع فرودگاه آن نیز به صورت همگانی است و همه نوع حمل و نقل هوایی از این فرودگاه انجام می شود. این فرودگاه دارای 4 ترمینال مختلف است که فرودگاه را به بخش های مختلف تقسیم بندی می کند، شما می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص این فرودگاه به وب سایت  آن مراجعه کنید.

با تاریخچه فرودگاه اشتوتگارت بیشتر آشنا شوید

در سال 1939 این فرودگاه در شهر اشتوتگارت ساخته شده تا بتواند جایگزینی مناسب برای فرودگاه قدیمی این شهر باشد، در سال 1945 و زمانی که کشور آمریکا به صورت مستقیم به کشور آلمان حمله کرد این فرودگاه به اشغال نیروهای آمریکایی در آمد اما طی درگیری هایی که بعد از آن میان نیروهای آمریکایی و آلمانی صورت گرفت در سال 1948 نیروهای نظامی کشور آلمان موفق شدند که این فرودگاه را پس بگیرند و دوباره از آن به نفع خود استفاده کنند.

بعد از جنگ جهانی دوم دولت آلمان خیلی سریع شروع به بازسازی مناطق مختلف کشور کرد که فرودگاه اشتوتگارت نیز جزو همین مناطق بود و بعد از آن به دلیل اهمیت بسیار زیادی که شهر اشتوتگارت برای کشور آلمان دارد این فرودگاه کم کم توسعه پیدا کرد و امکانات زیادی به بخش های مختلف آن اضافه شد تا این که در حال حاضر جزو یکی از بهترین فرودگاه های کشور آلمان به شمار می آید.

با تاریخچه فرودگاه اشتوتگارت بیشتر آشنا شوید | سایت ویزا

چند نکته مهم در خصوص فرودگاه اشتوتگارت

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم این فرودگاه بعد از جنگ جهانی دوم کم کم توسعه پیدا کرد تا این که به حالت فعلی خود که جزو بهترین فرودگاه های آلمان به شمار می آید رسید ولی با این حال در طول چند سال گذشته نیز همواره دغدغه هایی برای مسئولان این فرودگاه به وجود آمده است که در این بخش برخی از این دغدغه ها را برای شما بیان می کنیم.

شاید یکی از مهم ترین اتفاقات چند سال اخیر این فرودگاه در سال 2014 و زمانی که یونایتد ایرلاینز تصمیم گرفت که به دلیل تقاضای کم مسافران ارتباط و همکاری خود را با این فرودگاه قطع کند اتفاق افتاد، این اتفاق باعث شد که تا حدودی از اعتبار فرودگاه شهر اشتوتگارت آلمان کاسته شود.

ولی با این  حال این تنها اتفاقی نبود که برای این فرودگاه پیش آمد، بعد از این اتفاق ایزی جت اعلام کرد که قصد دارد در سال آینده یعنی سال 2015 یک قرارداد همکاری با این فرودگاه را امضا کند که این موضوع خیلی سریع توانست تاثیر منفی قطع همکاری با یونایتد ایرلاینز را برطرف کند و دوباره این فرودگاه را تبدیل به یکی از بهترین فرودگاه های آلمان کند.

چند نکته مهم در خصوص این فرودگاه | سایت ویزا

آشنایی با ترمینال های فرودگاه اشتوتگارت

در بخش های قبلی بیان کردیم که فرودگاه اشتوتگارت دارای 4 ترمینال است که هر یک از این ترمینال ها مربوط به بخش خاصی از فرودگاه هستند و وظیفه خاصی را بر عهده دارند، حال در این بخش قصد داریم کمی بیشتر با این ترمینال ها آشنا شویم و اطلاعاتی را در خصوص آن ها بدست بیاوریم.

اولین موردی که باید در خصوص این ترمینال ها بدانید این است که هر یک از آن ها دارای ورودی ها و check in های متفاوتی هستند ولی با این حال راه های ارتباطی با یکدیگر دارند، نکته دیگر این است که ترمینال های شماره 1، 3 و 4 هم پروازهای ورودی و هم پروازهای خروجی را مدیریت می کنند ولی ترمینال شماره 2 تنها برای پروازهای خروجی مورد استفاده قرار می گیرد، شما برای دسترسی به این ترمینال ها می توانید به طبقه دوم مراجعه کنید و البته برای خروج از این ترمینال ها نیز باید از طریق طبقه سوم عمل کنید.

شاید به نوعی بتوان گفت ترمینال شماره یک محبوب ترین ترمینال این فرودگاه به شمار می آید چرا که بسیاری از ایرلاین های معروف مانند جرمن وینگز در این ترمینال فعالیت می کنند و علاوه بر این مسافران این ترمینال نیز نسب به سایر ترمینال ها بیشتر است.

آشنایی با ترمینال های فرودگاه اشتوتگارت | سایت ویزا

اطلاعاتی در خصوص امکانات فرودگاه اشتوتگارت

بدون شک هر شخصی که قصد سفر به شهر اشتوتگارت را داشته باشد علاقه مند است که با امکاناتی که در فرودگاه اشتوتگارت در اختیارش قرار می گیرد آشنایی پیدا کند، شما در این فرودگاه می توانید از امکانات مختلفی که در هر طبقه برای شما فراهم شده است بهره مند شوید که در این بخش بیشتر با این امکانات آشنا می شویم.

در صورتی که نیازمند دریافت وجه نقد هستید باید بدانید که در ترمینال شماره یک این فرودگاه دو بانک و عابر بانک وجود دارد که شما می توانید برای دریافت وجه نقد به آن ها مراجعه کنید، رستوران این فرودگاه محل مناسبی برای میل کردن انواع غذاهای سنتی، کلاسیک و فست فود است.

یکی از نکات بسیار جالب در خصوص این فرودگاه فروشگاه های متعددی است که در آن قرار دارد، شما می توانید تمامی لوازمی که نیاز دارید را به راحتی از این فروشگاه ها خریداری کنید. یکی دیگر از امکانات بسیار مهمی که در فرودگاه اشتوتگارت وجود دارد امکان اجاره خودرو است که این امکان برای توریست ها و گردشگرانی که وارد این شهر می شوند می تواند بسیار مفید باشد.

اطلاعاتی در خصوص امکانات فرودگاه اشتوتگارت | سایت ویزا

چگونه به این فرودگاه دسترسی پیدا کنیم؟ ( بخش اول)

به صورت کلی روش های مختلفی برای دسترسی به فرودگاه اشتوتگارت وجود دارد که باعث می شود تا شما بتوانید از نقاط مختلف شهر اشتوتگارت به راحتی خود را به این فرودگاه برسانید. یکی از بهترین وسیله های حمل و نقل عمومی در این شهر اتوبوس های شهر اشتوتگارت هستند که شما را از هر نقطه ای در شهر می توانند به فرودگاه اشتوتگارت برسانند، نکته دیگر این است که شما می توانید از فرودگاه نیز از طریق ایستگاه اتوبوس ویژه ای که در اختیار مسافران قرار می گیرد خود را به مرکز شهر اشتوتگارت برسانید.

ایستگاه مرکزی راه آهن شهر اشتوتگارت یکی دیگر از راه های ارتباطی این فرودگاه با مرکز شهر است، اگر شما وسیله های زیادی را با خود به همراه ندارید و عجله ای نیز برای رسیدن به مرکز شهر ندارید می توانید با استفاده از این قطارها با کمترین هزینه ممکن خود را به مرکز شهر برسانید و یا این که از مرکز شهر اشتوتگارت به فرودگاه بروید.

چگونه به فرودگاه اشتوتگارت دسترسی پیدا کنیم؟( بخش اول) | سایت ویزا

چگونه به این فرودگاه دسترسی پیدا کنیم؟ ( بخش دوم)

وسایل حمل و نقل عمومی تنها یک روش ارتباطی میان فرودگاه اشتوتگارت و مرکز شهر اشتوتگارت هستند، در صورتی که لوازم زیادی را با خود به همراه دارید و قصد دارید از مرکز این شهر به آن بروید و یا برعکس می توانید با استفاده از تاکسی ها و یا ترانسفرهای خصوصی این کار را انجام دهید، البته توجه داشته باشید که این روش هزینه بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت ولی بدون شک شما خیلی راحت تر از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید جابجا شوید. علاوه بر این شما می توانید از خدمات مربوط به کرایه اتومبیل در فرودگاه نیز استفاده کنید.

چگونه به فرودگاه اشتوتگارت دسترسی پیدا کنیم؟( بخش دوم) | سایت ویزا

شرکت های هواپیمایی که با این فرودگاه همکاری می کنند

شرکت های بسیار زیادی هستند که در حال فعالیت در فرودگاه اشتوتگارت می باشند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آدریا ایرویز، اژین ایرلاینز، ایر لینگاس، آئروفلوت، ایر فرانس، ایر صربیا، ایر ویا، اطلس گلوبال، آستریا ایر، بلو ایر، بلغارین ایر چارتر، کوندور فلوگدینست، کرندون ایرلاینز، دلتا ایرلاینز، ایزی‌ جت، الین‌ ایر، فری‌ برد ایرلاینز و …. .

شرکت های هواپیمایی که با این فرودگاه همکاری می کنند | سایت ویزا

مقاصد پروازی فرودگاه اشتوتگارت

آخرین نکته ای که باید در خصوص فرودگاه اشتوتگارت بدانید مقاصد پروازی این فرودگاه است، به صورت کلی این فرودگاه پروازهایی به مقاصد  بروکسل، بوداپست فرنک لیست، کاتانیا-فونتاناروسا، درسدن، فارو، هامبورگ، هانوفر، هراکلین، استانستد لندن، مالاگا، میلانو مالپنسا، ناپل، نیس، آنتالیا، آلمریا، مادرید، باراخاس، مونیخ و تقریبا تمامی شهرهای کشور آلمان، زوریخ و … دارد که شما می توانید از هر یک از این شهرها به شهر اشتوتگارت سفر کنید و البته از آن نیز به مقصد هر یک از این شهرها سفر خود را انجام دهید.


سوالات متداول فرودگاه اشتوتگارت

فرودگاه اشتوتگارت چند تا ترمینال دارد؟

کدام شرکت های هواپیمایی با فرودگاه اشتوتگارت همکاری میکنند؟

فرودگاه اشتوتگارت از چه امکاناتی برخوردار است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سفر به کلن با توجه به زیبایی های موجود در این شهر بسیار مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار...

دیدنی های برلین را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر...

سفر به کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است از جمله این اماکن مسافرتی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر