شهر والنسیا، (Valencia) یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور اسپانیا می باشد که امروزه افراد بسیار زیادی قصد سفر به این شهر را دارند، به همین علت در این مطلب ...

آشنایی با شهر والنسیا و جاذبه های گردشگری این شهر

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

شهر والنسیا، (Valencia) یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور اسپانیا می باشد که امروزه افراد بسیار زیادی قصد سفر به این شهر را دارند، به همین علت در این مطلب …

شهر والنسیا (Valencia) یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور اسپانیا می باشد که امروزه افراد بسیار زیادی قصد سفر به این شهر را دارند، به همین علت در این مطلب تصمیم گرفتیم کمی بیشتر درباره شهر والنسیا صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی درباره این شهر به شما ارائه دهیم، اگر قصد دارید با شهر زیبای والنسیا، تاریخچه و آب و هوای آن و همینطور جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید بهتر است این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی با شهر والنسیا و جاذبه های گردشگری این شهر | سایت ویزا

شهر والنسیا

شهر والنسیا (Valencia) که در زبان اسپانیایی به زبان بالنسیا شناخته می شود، مرکز ایالت خودمختار کاتالان در کشور اسپانیا است که دارای جمعیتی ۸۰۹٫۰۰۰ نفری می باشد و جزو بزرگترین شهرهای اسپانیا شناخته می شود. والنسیا از لحاظ کیفیت زندگی مردم یکی از شهرهای بسیار خوب دنیا است که در آن بسیاری از استانداردهای زندگی شهری در دنیا رعایت شده است.

بندر والنسیا یکی از نقاط بسیار مهم در کشور اسپانیا است که بسیاری از معاملات و تجارت ها در کشور اسپانیا در این بندر انجام می شود، این بندر از بنادر بزرگ قاره اروپا به شمار می آید و سومین بندر بزرگ این قاره است. شهر والنسیا اسپانیا دارای مساحتی بالغ بر ۱۳۴٫۰۰۰ کیلومتر مربع است و تراکم جمعیت در آن ۶ نفر در هر کیلومتر مربع است، در این شهر اراضی تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که همین اماکن تاریخی باعث علاقه مند شدن توریست ها به بازدید از این شهر زیبا می شود.

آب و هوای شهر والنسیا اسپانیا

آب و هوای شهر والنسیا اسپانیا (Valencia) بسیار معتدل است و آب و هوای آن بیشتر شبیه به آب و هوای مدیترانه ای می باشد، فصل بهار و پاییز در این شهر فوق العاده خاص است و در این دو فصل می توانید شاهد طوفان های متعدد در شهر والنسیا باشید. زمستان های این شهر تقریبا سرد است و در بدترین شرایط دمای هوا به صفر درجه سانتی گراد می رسد.

فصل تابستان اما در این شهر بسیار گرم است و در برخی از شرایط دمای این شهر در فصل تابستان به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می رسد که رطوبتی که در هوای این شهر وجود دارد باعث می شود تا زندگی در این شهر در فصل تابستان بسیار سخت شود. متوسط میانگین دمای سالانه در این شهر ۱۷ درجه سانتی گراد است و بهترین زمان سفر به این شهر نیز اواخر فصل بهار، اوایل تابستان و همینطور اوایل فصل پاییز است که آب و هوای این شهر در این زمان ها برای گشتن در این شهر بسیار مناسب می باشد.

آب و هوای شهر والنسیا اسپانیا | سایت ویزا

جاذبه های گردشگری طبیعی شهر والنسیا

باغ های توریا یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر والنسیا (Valencia) است که امروزه توریست های بسیار زیادی از آن دیدن می کنند، رودخانه توریا بعد از آن که در دهه ۵۰ میلادی بر اثر یک سیل منحرف شد باعث به وجود آمدن این باغ ها و حاصلخیز شدن این زمین ها شد. امروزه این باغ  تبدیل به یک پارک پرطرفدار در شهر والنسیا شده است که توریست های زیادی از آن دیدن می کنند.

باغ وحش Bioparc یکی دیگر از جاذبه های گردشگری طبیعی والنسیا می باشد که یک زیستگاه طبیعی برای حیوانات به شمار می آید.

در این باغ وحش می توانید چندین گونه از حیوانات مختلف را مشاهده کنید که بسیاری از آنها از منطقه ماداگاسکار از قسمت های استوایی قاره آفریقا جمع آوری شده اند و دارای ارزش بسیاری هستند. در این باغ وحش حیواناتی نظیر گوریل، کرگدن و اسب آبی نگهداری می شوند، این باغ وحش در سال ۲۰۰۸ میلادی ساخته شده است و در آن برای جداسازی حیوانات به جای فنس و نرده از موانع طبیعی استفاده شده است.

جاذبه های گردشگری طبیعی شهر والنسیا | سایت ویزا

جاذبه های گردشگری تاریخی شهر والنسیا

کلیسای جامع والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای شهر والنسیا است که بسیاری از مردم محلی آن را به عنوان قلب تپنده این شهر می شناسند، این کلیسا در یک منطقه بسیار شلوغ و پر رفت و آمد ساخته شده است. معماری داخلی و خارجی این کلیسا بسیار خاص و جالب است و شما با دیدن از آن می توانید اطلاعات زیادی درباره تاریخچه فرهنگی و مذهبی مردم شهر والنسیا بدست آورید.

ساختمان La Lonja  که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است و مرکز اصلی تبادلات ابریشم شناخته می شود، این ساختمان دارای معماری بسیار زیبایی است و یکی از معماری های زیبای اروپایی در زمینه معماری گوتیک شناخته می شود، این ساختمان که امروزه یکی از میراث سازمان جهانی یونسکو می باشد به گفته بسیاری از تاریخ شناسان در بین سال های ۱۴۸۲ میلادی تا ۱۵۳۳ میلادی ساخته شده است و دارای سه بخش مختلف می باشد.

موزه ملی سرامیک یک جاذبه گردشگری تاریخی در شهر والنسیا اسپانیا است که در آن آثار هنری ساخته شده با سرامیک که بسیاری از آنها متعلق به قرن ۱۸ میلادی می باشند نگهداری می شود و سالانه توریست های زیادی از آنها بازدید می کنند. اگر علاقه مند به آثار تاریخی هستید به شما توصیه می کنیم در سفر به شهر والنسیا حتما از آشپزخانه کاشی کاری شده ای که در طبقه آخر این موزه واقع شده است دیدن کنید تا با معماری خاص و اصیل کشور اسپانیا آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری تاریخی شهر والنسیا | سایت ویزا

جاذبه های گردشگری هنری، علمی و فرهنگی والنسیا

موزه علوم این شهر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آن است که در سفر به شهر والنسیا حتما باید از آن دیدن کنید، این موزه در مرکز شهر والنسیا واقع شده است و دارای نمایشگاه هایی است که تمامی امکانات آموزشی را برای افراد در سنین مختلف فراهم می کنند. در این موزه هم می توانید از نمایشگاه های دائمی دیدن کنید و هم از نمایشگاه های موقت.

شهر هنرها و علوم والنسیا یک مجموعه تفریحی و علمی و هنری است که بسیاری از توریست ها آن را با نام جهان فرهنگی آینده می شناسند، این منطقه دارای مساحتی ۳۵۰٫۰۰۰ متر مربعی است و ۵ ساختمان در آن قرار دارد که هر یک از این ساختمان ها به موضوع خاصی پرداخته اند.

جاذبه های گردشگری هنری، علمی و فرهنگی والنسیا | سایت ویزا

مراکز خرید و تفریح در شهر والنسیا

بازار مرکزی والنسیا (Valencia) یکی از اصلی ترین مراکز خرید این شهر است که در سال ۱۹۲۰ میلادی ساخته شده است و یکی از بزرگترین بازارهای قاره اروپا نیز شناخته می شود، این بازار دارای سقفی است که با شیشه های رنگی مختلف پوشیده شده است و جلوه زیبایی را به آن بخشیده است. به جز روزهای یکشنبه در سایر روزها می توانید برای خرید سوغاتی و یا انجام سایر خریدهای خود به بازار بزرگ والنسیا مراجعه کنید.

شرکت در جشنواره فالاس یکی دیگر از کارهایی است که به شما توصیه می کنیم در سفر به شهر فوق العاده والنسیا حتما آن را انجام دهید، این جشنواره هر ساله در ماه مارس برگزار می شود و در واقع یک جشن مذهبی است که در آن خیابان ها با استفاده از کاغذهای مچاله شده تزئین می شوند. تمامی این کاغذها در روز آخر جشن سوخته می شوند و جلوه ویژه ای را به شهر والنسیا می بخشند.


سوالات متداول شهر والنسیا

یکی از جاذبه های گردشگری شهر والنسیا که در سفر به این شهر پیشنهاد می‌کنید، چیست؟

یکی از جاذبه های طبیعی پرطرفدار والنسیا چیست؟

فصل بهار و پاییز در شهر والنسیا چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط والنسیا شهر والنسیا یکی از زیباترین شهرهای کشور اسپانیا به شمار می رود. مسافران و گردشگران بی شماری این...

بلیط ایبیزا ایبیزا ساحلی مدیترانه ای است که در کشور اسپانیا واقع شده است. این ساحل زیبا به واسطه داشتن...

راهنمای کامل تور ایبیزا امروزه افراد زیادی دوست دارند به کشور اسپانیا سفر کنند و در سفر خود از بهترین...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر