شهر مونیخ، یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان بوده که امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال بهترین زمان برای سفر به مونیخ هستند تا بهترین و جذاب ترین لحظات ...

شهر مونیخ و توضیحاتی مفید در مورد آن

۲۵ آبان ۱۳۹۸

شهر مونیخ، یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان بوده که امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال بهترین زمان برای سفر به مونیخ هستند تا بهترین و جذاب ترین لحظات …

شهر مونیخ یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان بوده که امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال بهترین زمان برای سفر به مونیخ هستند تا بهترین و جذاب ترین لحظات را در این شهر داشته باشند. آب و هوای شهر مونیخ بسیار معتدل و دلنشین می باشد.

همین امر نیز سبب شده است که گردشگران زیادی در هنگام سفر خود به کشور آلمان از این شهر تاریخی بازدید داشته باشند. هزینه های زندگی در شهر مونیخ بسیار مقرون به صرفه و مناسب می باشد به طوری که افراد می توانند با هزینه های قابل توجهی در رفاه بسیار بالایی زندگی کنند. بهترین زمان برای سفر و بازدید از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر مونیخ، فصل های بهار و پاییز می باشد.

شهر مونیخ

آیا شما نیز به دنبال سفر به مونیخ هستید؟ آیا می دانید بهترین زمان سفر به این شهر چه زمانی می باشد؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در این خصوص به دست بیاورید.

مونیخ یکی از زیباترین و دیدنی ترین شهرهای آلمان می باشد که بر روی رود ایسار قرار گرفته است و سومین شهر بزرگ این کشور بوده و در حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت را در دل خود جای داده است. مونیخ یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان می باشد که سالانه جشنواره های بسیار متعدد و گوناگونی را می توان در این شهر مشاهده نمود.

قدمت این شهر را در حدود 1158 سال قبل می پندارند و این شهر در طول تاریخ شاهد حکمرانی ها و فرمانروایان بسیار زیادی بوده است و شما می توانید در جای جای این شهر تاریخ گذشته بر آن را به راحتی لمس کنید. شهر مونیخ بعد از جنگ جهانی توانست مراحل رشد خود را به سرعت طی کرده و به یکی از مدرن ترین شهرهای جهان تبدیل شود. این شهر در 50 کیلومتری کوه های آلپ واقع شده و در ارتفاع 520 متری از سطح دریا قرار دارد که این امر سبب شده است تا از بهترین شرایط اقلیمی برخوردار باشد.

شهر مونیخ و توضیحاتی مفید در مورد آن | سایت ویزا

حمل و نقل در مونیخ

حمل و نقل در شهر مونیخ بسیار راحت و سریع می باشد چرا که شهر مونیخ زیر ساخت های لازم را برای حمل و نقل بسیار مدرن و پیشرفته در نظر گرفته اند. گردشگران و توریست هایی که قصد بازدید از این شهر را دارند می توانند به محض ورود به این شهر، بلیط ها و کارت های گردشگری مختصی را دریافت کرده و به راحتی با این کارت های گردشگری چند جانبه بتوانند از تمام وسایل نقلیه عمومی استفاده لازم را داشته باشند. هزینه های مربوط به حمل و نقل در شهر مونیخ بسیار مناسب و معقول بوده و گردشگران می توانند به راحتی از پس آن بر بیایند.

حمل و نقل در مونیخ | سایت ویزا

آب و هوای شهر مونیخ

اگر شما نیز به دنبال سفر به مونیخ هستید از قبل بایستی در مورد شرایط آب و هوای این شهر اطلاعاتی را به دست آورده و سپس اقدام به سفر داشته باشید. مونیخ از تابستان های بسیار ملایم و زمستان های سردی برخوردار می باشد و با توجه به قرار گرفتن در نزدیکی کوه های آلپ، در زمستان به منفی دو درجه زیر صفر نیز می رسد. توجه داشته باشید که شهر مونیخ در طول تابستان ها نیز در معرض رعد و برق قرار می گیرد و بادهای بسیار گرمی را می توان در طول این فصل مشاهده کرد.

گردشگران و توریست هایی که به دنبال سفر به مونیخ هستند می توانند از دمای دقیق این شهر قبل از سفر خود آگاه بوده و لباس های مناسبی را به همراه داشته باشند. اگر شما نیز به دنبال بهترین و مناسب ترین زمان سفر به مونیخ هستید می توانید اوایل خرداد تا مهر را در اولویت های خود قرار داده باشید تا بتوانید در بهترین و بی نظیر ترین شرایط ممکن از جاذبه های این شهر بازدید داشته باشید.

آب و هوای شهر مونیخ | سایت ویزا

فرودگاه شهر مونیخ

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، امروزه بسیاری از افراد به دنبال سفر به مونیخ هستند و برای این منظور سفر هوایی را در اولویت های خود قرار دهند. فرودگاه بین المللی شهر مونیخ یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین فرودگاه های موجود در جهان می باشد که ظرفیت جا به جایی سالانه 39 میلیون نفر جمعیت را به عهده دارد و در 28 کیلومتری این شهر واقع شده است. این فرودگاه با داشتن دو باند پرواز خود بهترین و بی نظیرترین خدمات و امکانات را در اختیار بسیاری از گردشگران و توریست ها قرار داده است.

دسترسی به فرودگاه مونیخ بسیار اسان و سریع می باشد و گردشگران می توانند توسط تاکسی، مترو و اتوبوس خود را به راحتی به فرودگاه رسانده و به پرواز خود برسند همچنین می توانند خدمات ویزا و بیمه پزشکی را به راحتی از فرودگاه بین المللی مونیخ دریافت کنند. همچنین شما نیز می توانید بلیط پروازی مورد نظر خود را به راحتی از فرودگاه مذکور تهیه و خریداری کنید.

آداب و رسوم مردم مونیخ

مردم مونیخ نیز مانند سایر آلمانی ها بسیار منظم و دقیق هستند و هیچ گونه بی نظمی را نمی توانند تحمل کنند. مردم مونیخ بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و از مهمترین آداب مرسوم در این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جدا کردن زباله ها از یکدیگر
 • خانواده دوست
 • اهل ورزش و تفریح
 • به زبان آلمانی صحبت می کنند
 • مذهب رسمی آنها مسیحی می باشد.
آداب و رسوم مردم مونیخ | سایت ویزا

مکان های دیدنی در سفر به مونیخ

اگر شما نیز قصد سفر به مونیخ را دارید می توانید از بهترین و باشکوه ترین جاذبه های دیدنی این شهر بازدید داشته و بهترین لحظات را در این شهر سپری کنید. از مهمترین جاذبه های شهر مونیخ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاخ رزیدنس مونیخ
 • کلیسای جامع بانوی ما
 • میدان مارین مونیخ
 • تالار شهر جدید
 • کلیسای آسام

–         کلیسای سنت پیتر

 • پارک انگلیسی

توصیه می شود که بازدید از هر کدام از این جاذبه ها را در اولویت های خود هنگام سفر به مونیخ قرار دهید.

مکان های دیدنی در سفر به مونیخ | سایت ویزا

مراکز خرید در سفر به مونیخ

از مهمترین و مشهورترین مراکز خرید مونیخ که بسیاری از گردشگران و توریست ها در زمان سفر به مونیخ به دنبال آنها هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازار ویکتورین: از معروف ترین بازارهای شهر مونیخ بوده که گردشگران و توریست ها می توانند بهترین هدایا و سوغاتی را در این بازار پیدا کنند.
 • بازار آم الیزابت: با داشتن غرفه های بسیار کوچک خود از بهترین بازارهای این شهر به شمار می آیند.
 • بازارهای کریسمس: این بازارها در نزدیکی عید کریسمس تشکیل می شود و بهترین گزینه برای خرید هدایای کریسمس می باشد.
مراکز خرید در سفر به مونیخ | سایت ویزا

جشنواره های مونیخ

شهر مونیخ مهد بسیاری از جشنواره ها و رویدادها می باشد که گردشگران و توریست ها می توانند در سفر به مونیخ به راحتی از این جشنواره ها بازدید داشته باشند.

از مهمترین این جشنواره ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اکتبرفست: این جشنواره از سال 1810 در این شهر هر ساله برگزار می شود که طرفداران و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کرده است.
 • مای بام اوف اشتلنگ: این جشنواره در اول می بوده و به روز کارگر معروف می باشد که سالانه میلیون ها افراد و کارگر در این جشنواره شرکت می کنند و مراسم های بسیار بی نظیری را برگزار می نمایند.
 • اسپو: یکی از جشنواره های ورزشی می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد.
جشنواره های مونیخ | سایت ویزا

هزینه های زندگی در مونیخ

بسیاری از افرادی که به دنبال سفر به مونیخ هستند، می خواهند اطلاعات حدودی را در مورد هزینه های زندگی در این شهر را به دست بیاورید. لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در شهر مونیخ بسیار مناسب بوده و افراد می توانند با داشتن بودجه مناسبی به راحتی از عهده مخارج سفر خود بر بیایند.

توجه داشته باشید که شما می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، یکی از بهترین و مناسب ترین هتل ها و رستوران ها را برای اقامت و خورد و خوراک خود انتخاب کنید. هم چنین گردشگران و توریست ها می توانند با رزرو یکی از بهترین تورهای گردشگری شهر مونیخ، با هزینه های مقرون به صرفه و اقتصادی به این شهر سفر کرده و بهترین و به یادماندنی ترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند.

هزینه های زندگی در مونیخ | سایت ویزا

شکم گردی در سفر به مونیخ

یکی از مهمترین موضوعاتی که در هنگام سفر به مونیخ بایستی به آن توجه لازم را داشته باشید می توان به شکم گردی در این شهر اشاره کرد. اگر شما نیز قصد سفر به مونیخ را دارید و می خواهید از لذیذترین و خوشمزه ترین غذاها و خوراکی های این شهر بهره مند شوید می توانید غذاهای زیر را در اولویت های خود قرار دهید:

 • اشترودل سیب: یکی از لذیذترین دسرهای شهر مونیخ، اشترودل سیب می باشد که از تکه های سیب و خمیر تهیه و آماده می شود. توصیه می کنیم که در سفر به مونیخ حتما این دسر را میل کنید.
 • کلم ترش: کلم ترش یکی از قدیمی ترین غذاهای این شهر بوده که بسیاری از افراد آن را متعلق به دوران امپراطوری روم می دانند و امروزه بسیاری از افراد از این غذا به عنوان سالاد و تزیین غذا استفاده می کنند.
 • گوشت مخصوص با کلم گنده قرمز: اگر شما نیز جزء افراد گوشت خوار هستید می توانید این غذا را در اولویت های خود قرار دهید سرو این غذا به همراه نان بسیار رایج می باشد و شما می توانید لذیذترین این غذا را در بهترین و لوکس ترین رستوران های این شهر صرف کنید.
 • ژرمکندول با سس وانیلی: این غذای خوشمزه از لذیذترین غذاهای این شهر بوده که بسیاری از افرادی که به دنبال سفر به مونیخ هستند، صرف این غذا را در اولویت های خود قرار می دهند.
شکم گردی در سفر به مونیخ | سایت ویزا

نکات مورد توجه در مونیخ

در بخش های قبلی در مورد سفر به مونیخ  اطلاعات بسیار جالبی را به حضورتان ارائه دادیم و اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده بسیار نزدیک از شهر مونیخ و جاذبه های دیدنی این شهر بازدید کنید بایستی به تمام نکات مورد توجه در هنگام سفر به مونیخ توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین و بی نظیرترین سفرهای اروپایی خود را شکل دهید.

در هنگام سفر به مونیخ بایستی یک سری از نکات را مورد توجه قرار دهید که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به دریافت و اخذ ویزای شهر مونیخ داشته باشید.
 • قبل از سفر به مونیخ حتما در مورد فرهنگ، آداب و رسوم مردم شهر مونیخ اطلاعاتی را به دست بیاورید تا در زمان سفر به این شهر احساس بیگانگی نکنید.
 • در هنگام سفر خود به شهر مونیخ حتما یکی از بهترین نقشه های گردشگری این شهر را تهیه و در دست داشته باشید تا بتوانید مسیرهای مورد نظر خود را بر روی این نقشه علامت گذاری کنید.
 • حتما لباس مناسب و دوربین عکاسی خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین و بی نظیرترین سفرهای خود را شکل داده و آلبوم گردشگری خود را تکمیل کنید.

سوالات متداول شهر مونیخ

بهترین زمان برای سفر و بازدید از جاذبه های شهر مونیخ چه زمانی است؟

برخی از نکاتی که هنگام سفر به شهر مونیخ باید رعایت کنیم، چیست؟

در شهر مونیخ چه جشنواره هایی برگزار می‌شود؟

هزینه های زندگی در شهر مونیخ چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

دیدنی های نورنبرگ را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این جاذبه ها ویژگی...

هتل های آلمان آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که جذابیت بسیار زیادی برای گردشگران و توریستان دارد. این کشور...

با رزرو تور فرانکفورت به یکی از شهرهای آلمان که مملو از جاذبه های متنوع است خواهید رفت. در این...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر